Marvel Frpg
 
KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 EmptyHétf. Júl. 31 2023, 23:14

Kaine & Romy

   
– Pedig érdekelne a világod, szívesen látnám saját szemeimmel, ha úgy adódik. De ha esetleg opció, akkor inkább csak webkamerán keresztül – nevettem fel szórakozottan. Nem titkoltam, hogy Kaine hihetetlenül határozott kijelentését próbáltam kommentemmel enyhíteni. Mert eléggé váratlanul ért ez a heves ellenállása a témában. Habár annyira nem találtam jó ötletnek, miként hangoztam. Mármint nekem valahogy egyáltalán nem tetszett a gondolat, hogy Kaine hazamenjen és csak online tudjuk tartani a kapcsolatot.
– Egy szigorúan csak elvi kérdés és semmi rámenősség: egyáltalán össze tudnánk hozni valamilyen gépi összeköttetést, hogy legalább trécselni tudjunk egy-egy este alkalmával, ha nem is tudom… haza tudnál menni vagy hazamennél a saját világodba? – tettem fel bizonytalan hangon. Biztos roppant önzőnek tartana, ha tudná, hogy nem szeretném, ha visszamenne a saját világába. Főleg, hogy még csak egy épkézláb miértet se tudnék megfogalmazni a maradására. Az ő világa para? Drágább lenne a rezsi? Nem tudnánk személyesen trécselni? Lili nem tudna kivel edzeni? Lazenek nem lenne kit idegesíteni? Arrow nem tudná szétrágcsálni a balpár cipőjét? Szóval… Hiányozna? Természetesen, mint lakótárs! DUH, hogy máshogy, Romy?!
– Szerinted szükség lenne egy ilyen rendszerre? Vagy egy ilyen lista sértené az egyén szuverenitását? Én annyira nem adnám ezt a megkülönböztetést. Szerintem jobb lenne, ha a világ el tudná fogadni, hogy létezünk mi: mutánsok, a képességgel rendelkezők és nem érne minket emiatt semmi hátrány, végtére is csak a részünk. Persze ez pusztán csak vágyálom. Tudom, hogy ez nem így megy és belátható időn belül ez nem fog megtörténni – fejtettem ki saját véleményemet, mielőtt válaszolhatott volna. Mintha kérdezte volna az általam vallott POV-ot. De nem tehettem róla, egyszerűen csak úgy kijött belőlem!
– Bizakodom, hogy egyszer valóban így lesz – zavartan feleltem. – Egyébként egy icipicit illegális módot jelent. Mint például kormányzati szervek gépjeibe betörni… O-oké, már csináltam hasonlót. De csak kíváncsiságból! És nem éltem vissza a tudással – jó, ezt lehet, hogy nem kellett volna így bevallanom. – Meg állítólag embereket is meg tudok vele találni – jobban belegondolva ilyesmit is csináltam már. Persze nem éntudatossággal, hanem Glitchként, de az már majdnem olyan, mintha én lennék.
– Uh, hát ezt valahogy meg tudom érteni. Valóban nagyon kaotikusan hangzik… Deee annyira nem lehet rossz! – jelentettem ki hirtelen, hogy aztán torok köszörülve hozzátegyem: – Még hawaii pizza is van! Az a legjobb, állítsanak bármit az itáliaiak – fűztem hozzá széles mosoly kíséretében. Nem titkolt szándékom volt, hogy kicsit felvidítsam a súlyos téma után. Bár nem mindenki osztotta az ananászos pizza imádatát, mint amennyire én tudtam rajongani érte.
– Hát, ilyen kiváló társaságod biztosan nem akadna odaát, mint a Mi casa – jó, lehet, hogy nem mi voltunk a legkiemelkedőbb példa. De csak a beszéddel tudtam (valamennyire) leplezni örömömet, amiért nem kifejezetten hiányolja saját verzumát. Akkor is, ha ez önző gondolat volt tőlem.
– Kikérem magamnak! Miért, mi másnak hangzik? Hé, miért nézel úgy, mint aki nem vesz komolyan?! – fújtam fel ismét az arcomat. Egy Jigglypuff is elbújhatna mögöttem. Pedig komolynak szántam minden egyes kijelentésemet a háborgástól kezdve, befőttesüvegen át, a bajba való beleállásig. – Majd talán akkor, ha sikerült elsajátítanom rendesen a Pikachu-féle villámcsapás adottságomat. Ez amolyan kis extra tulajdonságom, ami a gép-genetikus adottsághoz jár. Mondanám, hogy tök menő, de ami azt illeti eléggé ijesztő tud lenni. Főleg, ha kicsúszik az irányításom alól. De igyekszem – vakartam meg zavartan a tarkómat. Tény és való volt, hogy senki sem születik úgy, hogy már mindent is tud, na az azért nagy cheat-kód lenne az élethez.  
Szóra nyitottam a szám, majd becsuktam. Ezt eljátszottam vagy ötször, mintha valami hal lennék egy akváriumban. Sok mindenre számítottam, de arra nem, hogy Kaine kiiktatta a szóban forgó egyént.
– Oh… úgy érted, hogy a saját verzumodban? – kérdeztem rá óvatosan. Nem sajnáltam az illetőt, sőt, aki ilyet csinál megérdemli. Kicsit Dr. Livingstone-ra emlékeztett… már majdnem szóvá tettem, de inkább nem mertem idekeverni személyét. – Jóóó, buta kérdés hol máshol? Ne haragudj, elég összezavaró már az is, hogy elméleti síkon két világ között ugrálunk. És bocsi, hogy azt mondtam bocsi. Nem tehetek róla, egyszerűen ösztönösen a számra jön. Nem szeretnék félreértéseket – kész, vége, ennyi. Beleestem a sajnálkozások féreghurkába és nincs menekvés. Még soha, senki nem szólt meg ezért előtte. – És rendben, a szavadon foglak! – habár nem terveztem két nap múlva kopogtatni szobaajtaján, hogy hé, emlékszel miről beszéltünk tegnapelőtt reggeli közben? Itt az ideje, hogy részletezd az epizódot! Nem, nem tennék ilyet! Hanem várnék úgy… nem is tudom, egy hetet? Túl rámenős lenne?
– Együttéléstől függetlenül sem volt senkid? – kérdeztem vissza megrökönyödve, megerősítésre várva. Bár valami azt súgta, hogy erre is nemleges választ fogok kapni, ami még inkább összeszorította a mellkasomat. Nem tudom, hogy miért faggatózom ilyenekről. Hagyján, hogy nekem rosszul esik erről hallani, mert szó szerint megesik rajta a szívem (szabályosan érzem, hogy zúg ki a helyéről a CPU-m). Hát akkor szegény Kaine hogyan érezheti magát közben? Persze megint előbb járt a csőröm, minthogy végig gondoltam volna.
– Igazából egy kis alkalmazkodó képesség és a szabályok háromnegyedét lehozod itt a Mi casaban. Tényleg nem nehezek! A maradék egynegyed konstans változik – bár Kaine eddig is elég hektikusan kezelte melyiket kezeli éppen kőbe vésettnek. – A lényeg, ha Lili spanyolul rázendít, inkább csináld azt, amit mondd, akkor is, ha nem érted! Meg este nyolctól-fél kilencig a szakrális fürdőkisajátításomat tessék komolyan venni!! És a kaja: a hűtőben kommunizmus uralkodik, ha nincs fémjelezve, hogy a tiéd a tábla csoki, akkor jobb, ha búcsút intesz neki már akkor, amikor beteszed. Persze tartsd tiszteletben, ha másnak rajta van a neve – hangsúlyoztam a három legfontosabbat. Legalábbis perpillanat nálam most ez volt az aktuális top 3.
Az ominózus „miért” kérdésemre nem éppen erre a válaszra számítottam. Döbbenetemben körül néztem, hátha nem is rám, hanem másra értette, mondjuk… Arrowra! De kiskutyám éppen tálkáját polírozta ki. Ráadásul határozottan nem volt itt más rajtam kívül, se mellettem, sem pedig velem egyvonalban. Szóval, ahogy tudatosult bennem, hogy rólam van szó, fülig pirulva vettem fel Kainenel a szemkontaktust. Ami egyenesen arányos volt azzal, hogy az arcom is új színeket öltött. Tartott a varázs egészen a részletekig…
– Ó, a látomás! Hát persze… – torkomat köszörülve bólogattam és próbáltam hajam igazgatásába belefojtani korábbi zavaromat. Mégis hová gondoltál, Romy?! Persze, hogy egy ilyen rendellenesség miatt jött és nem ténylegesen miattad! – Gondolom a halálra rémült képem elég emlékezetes lehetett… – hajtottam le a fejemet egy mélyről jövő sóhaj kíséretében. Nekem emlékezetes volt, ahogy leteremtett, aztán fejre állt. Én pedig a nagy sokkban azt se tudtam, hogy CPR-t alkalmazzak, a 911-et hívjam vagy a Taco Bell-ben vásárló Ubernek kiáltsak! Szerencsére utóbbi mellett tettem le a főnyereményes voksot. Mármint Ubernek kevésbé volt főnyeremény, mikor Mi Amor megtudta, hogy nem házi taco-t terveztünk enni.
– De… komolyan veszélyes és még csak nem is oroszul mondom, hanem komolyan! – rökönyödtem meg kijelentésén, hogy megelőzés jelleggel besegítene. – Mármint nagyfiú vagy és azt csinálsz, amit szeretnél – ki vagyok én, hogy megállítsam a spagetti karjaimmal? – De csak akkor, ha megígéred, hogy egyeztetsz velem! Ez az ügy fontos nekem a Papám miatt és tudod, hogy megy ez: ha egy fejet levágsz, új nő a helyére vagy mi ennél a mitológiai lénynél. Akkor is, ha leginkább egy elfuserált polipra hajaz leginkább a szimbólumuk. A lényeg azon van, hogy olyanok, mint a csótányok. Okosan kell fellépni ellenük, mint egy hard fokozaton tolt számítógépes játéknál – nem kell fejjel előre szaladni. – És én is jövök. Végtére is, az én ügyem… is. Szóval co-opban kell tolni! Nem tolhatsz Gandalfot, hogy aztán fűbe harapj valahol félúton – ráztam a fejemet tiltakozóan. Ha menne folyékonyan a spanyol, akkor már toltam volna a Lili-féle előadást, így csak a gesztikulálást mintáztam tőle.
Tartott addig, míg a nagy segítő szándékát meg nem lovagoltam és meg nem pedzegettem az adathalmazt, aminek örülnék, ha megtekintené. Aztán persze sikerült szerencsétlenül fogalmaznom, amitől leginkább elsüllyedni szerettem volna. Végül zavarom mellé meglepettség társult és döbbenten vizslattam Kaine felé, hogy most mi nem, mi vagyis de, illetve mi nem úgy?! Már-már majdnem szóra nyitottam a szám, de éppen időben tapasztottam jobb mancsomat képemre. Lehet, hogy jobb, ha nem tudom! Ne tedd fel a kérdést, Morozov! Nem szabad!! Ez elég ciki már így is.
– Nem ismerted a szüleidet? Vagy nálatok nem voltak így országok? Jaj… nem tudod, hogy hol születtél, igaz? – kérdeztem rá óvatosan. – Nem kell rá válaszolnod, ha nem szeretnél – fűztem hozzá gyorsan. Nem akartam kérdéseimmel kényelmetlen helyzetbe hozni. – Lehet, hogy ez nem egy nagy dolog. De nekem például egyszer azt mondta valaki, hogy nem is a helyhez kell kötődni, hanem a személyek fontosak. Vagyis tök mindegy hol vagy, ha azok vannak veled, akik fontosak neked. Biztos lehet benne valami igazság, mert bár imádom itt, a Mi casa-ban uralkodó vibe house hangulatot, azért jó tudni, hogy ti is itt vagytok és nem néztek ki se amiatt, ami vagyok, sem pedig a származásom miatt. Számíthatok rátok és mertek segítséget kérni tőlem, ha úgy van. Így pedig édes mindegy, hogy a szüleim révén milyen országokat hívhatnék hazámnak, hogyha úgy szeretném, ha ti itt vagytok az USA-ban – küldtem felé egy bátorítónak szánt mosolyt. Bíztam benne, hogy sikerült követnie a gondolataimat. Igazából nem lepődnék meg, hogyha nem. Én, ha hadartam, akkor azt extra fokozaton tettem. A lényeg mondjuk most egész egyszerű volt: nem voltak azok a hírhedt gyökerek olyan fontosak.
– Lehet, hogy érdemes lenne elnézned a helyi Mágiaügyi Minisztériumba – szólaltam meg kisvártatva, miután beavatott abba a különös átjáró történetébe, amin keresztül áttért ide. – Ott van egy Doktor, nem a varázslatok doktora papíron, vagyis hát elég alaposan ért ahhoz is, de no. A lényeg a lényeg, hogy lehet érdemes lenne felkeresned. Vagy legalábbis valakit, aki ért a varázslatokhoz. Csak ha már mágia, akkor ők lehet, hogy tudnak segíteni neked ebben. Igazából tudom is a címüket! Egyszer már jártam ott, igaz csak a bejáratig mentem, de már az is valami, nem? – pontos koordinátákkal is szolgálhatok, ha szeretné.
– Az is lehet, hogy te nem éreztél semmi utóhatást, de rajtad hagyott valami láthatatlan lenyomatot, akármit, ami később bajt jelenthet. A varázslat nem tűnik játéknak – jegyeztem meg aggodalmas hangon. Nem terveztem erősködni, csak opciókként vetettem fel a lehetőségeket, de az utóbbit örültem volna, ha komolyan megfontolná.
– Nem egészen értem, hogyan történt ez a… beállításod. De minden programot lehet utólag módosítani. Az emberek változékonyak. Te is változhatsz, ha időt és energiát szánsz bele. Csupán elhatározás kérdése, hogy azt csinálod, amit akartak ezek a valakik, hogy csinálj vagy megpróbálsz önmagad lenni, CSAK önmagad lenni, ami szeretnél lenni. Ez a cél tényleg a tiéd vagy csak próbálod elhitetni magaddal, hogy ez a célod? Ha nincsen bizonytalanságod, mikor igent válaszolsz a kérdés első felére, akkor rendben van. Persze a változáshoz az kell, hogy kicsit kikerülj a komfortzónádból, ami először és egyedül nagyon ijesztő lenni. De ehhez tényleg kell, hogy egy csomó új dolgot kipróbálj. Hidd el, tapasztalat! Én például utáltam futni, mert környezetemben senki sem szerette korábban, aztán kipróbáltam és tökre el vagyok vele. Sőt, még szeretem is – gyönge példa, de példa!
– Az rettentő képmutató lenne tőlem! – szemöldökeim közelebb másztak egymáshoz, ahogy végig gondoltam a kérdését. – Deee amíg nem ártatlanokat bántasz és mit tudom én… szerelemféltésből, addig nem ítélnélek el – feleltem meg végül. – A barátomnak tartalak és támogatlak abban, ahogy döntesz. Amennyiben valóban ez az, amit tenni szeretnél – fűztem hozzá, mert szerintem ez a barátság lényege. – Csak ugye egy dolog azt csinálni, amihez úgy érzed értesz és ki tudsz bontakozni benne és más dolog visszaélni a képességeiddel! – kommentáltam még hozzá, majd nagy levegőt vettem: – Romyt hallhattad! Ez csak az, ahogy én látom és gondolom a dolgokat. Ne ez határozzon meg téged, hogy én mit gondolok, hanem légy önmagad! – mint korábban is mondtam. Támogatom.
– Hááát… Egészen véletlenül a „Nappaliban”, ahol khm… hashtag: én is dolgozom – hashtag vége. Nos, éppen kidobó híján vagyunk. Yibo versenyen lesz az egyik hétvégén és emiatt nincsen ki helyettesítse. Én pedig megígértem a Boss-nak, hogy megoldom! Igen, jól hallottad… én. Bár őszinte leszek: a hogyan részét elképzelni se tudtam idáig. De te pont kiváló lennél a feladatra! Ráadásul kipróbálhatnád hogyan megy és ha esetleg tetszik, akkor meg lehetne pedzegetni a Főnöknek, hogy érdekelne teljes vagy részmunkaidőben a dolog. Én is ott lennék, mert aznap be vagyok osztva, szóval nem lennél egyedül sem! Az már majdnem olyan, mintha co-opolnánk! Így akár segíteni is tudok, na nem a kidobásban, hanem annak meghatározásában kit kéne kisegíteni a helyről, ha olyan van. Na és Cassy is tuti támogatna! – nem is beszélve arról, hogy Cassy is végre lenyugodna, hogy láthatja a lakótársamat, akiről már annyit beszéltem. Nem is beszélek róla „annyit”… azt hiszem. Mármint vele élek, az tök természetes, hogy emlegetem nem… nem?
Összepréseltem az ajkaimat és inkább nem szóltam semmit. Mert amit mondani tudtam volna az egyenesen hozta volna a lebukás veszélyét. Nem gondoltam bele, hogy a hallgatásommal beleegyezek. Na de, majd csinálok egy bizalmi próbát a vázával!!! Bedobom váratlanul a kérdést, hogy: no, ki törte el a kaspót? Természetesen mikor mindenki világi chillben van itthon és senki se számít rá. Csekkolom majd, hogy ki meri magára vállalni. Aki megteszi az kap tőlem sütit! Aztán a végén (talán) bevallom, hogy én voltam a ludas. Dun-dun-dun-duuun!
– Cool – szökött ki lenyűgözötten a számból a dicséret. – Vagyis azért ezt ne reklámozd nagyközönség előtt! – halkan tettem hozzá. Magamban tűnődve azon, hogy mégis mit érthetett lágy rész alatt? De nem bántam ilyen advantage-t adó tudásra szert tenni.
Érdeklődve hallgattam, amit Glitchről mesélt. A konok és távolságtartó nagyon betalált, de a harmadik…
– Hékás, én nem is vagyok makacs! – kértem ki magamnak. – Taaalán egy kicsit – mellékeltem korábbi kijelentésemhez némiképp zavartan. – Mármint, hogy intézte? – kérdeztem rá icipicit feszültebben. – Várj, kitalálom! – előztem meg válaszát. – Gondolom jobb tech-genetikus lehetett… – haraptam rá alsó ajkamra, hogy legalább tudjam miért is fájt perpillanat ez a beszélgetés, mert egyébként nem tudtam behatárolni a pontos forrását.
– Hé, akkor ez azt jelenti, hogy co-opoltatok?! – kaptam fel hirtelen kobakomat.
Részemről már indulhattunk volna az emeletre, ha A pók nem hozza rám a frászt. Úgy kapaszkodtam Kainebe, mintha elsüllyedni készülnék az életben. Aztán ki tudja? Lehet, hogy a jogosnál jogosabb volt a félelmem, mert simán game over-t adna a mérgező csípős támadásával!
– Honnan tudod, hogy mi érdekli? Nem kell National Geographic narrációs hangon közvetítened a gondolatait, hogy bűntudatot kelts bennem! Most nézz rá!! Egyik szeme se áll jól – pillantottam hátra egy pillanatra félszegen, hogy aztán sebtében visszaforduljak Kaine irányába. Nem tudtam nem észrevenni, hogy mennyire nem festett úgy, mint aki poénkodik.
– Te komolyan érted, amit mond? Ez is valami special Csodapókos skilled? – tettem fel a kérdést lassan, homlokomat ráncolva. Lopva járatva tekintetemet A pók és Kaine között. – Akkor… el tudod mondani neki, hogy minden tiszteletem és hálás vagyok az aggodalmáért? De legyen szíves ne zaklatni, mert bizony legyen akármilyen aprócska és aggódó! Én félek tőle? – kértem meg erre a szívességre bizonytalan hangsúllyal. Valahogy nehezemre esett elhinni, hogy Kaine valóban akkora Csodapók, hogy még fajtársai nyelvén is ért. Mindenesetre türelmesen vártam, hogy lekommunikálja szavaim, ami kimerült néhány biccentésben és erős pókbámulásban?!
– Ennyi? Ez telepatikus úton megy?! – arcomon kiült sokkal néztem, ahogy a pók tol egy hátraarcot és eltityeg. – Te komolyan érted őket... Waaaooow, te tényleg Csodapók vagy! – elképedve jelentettem ki a látott tények alapján. Mondjuk Csodapók volt, de ennyire?!
– Oh… OMG! – rikkantottam fel hirtelen, kezeimet arcom két oldalára simítva. – Én egy csomó pók-haverodat… – próbáltam lenyelni a torkomon akadt gombócot. – Ne-ne-ne-ne-ne!!! Én egy tömeggyilkos vagyok! – temettem dramatikusan arcomat Kaine vállára. – Lehet, hogy a többi se bántani akart korábban csak félre értettem őket. Javítok: nem értettem a közeledésüket. Jeez! Mit teeetteeem?! – vérmesen komoly megbánással terítettem ki a bűneimet. Ha a gépek miatt nem vitt el még rendőr, na, majd a pókokért… – Sajnálom!!! Ígérem többet nem bántok pókokat mérgező füstfelhővel! – húzódtam hátrább, hogy Kaine szemeibe mondhassam ígéretem. Amik meglehetősen közel voltak, ilyen közelről még nem is láttam Kaine szemeit (egyébként szépek). Szent ég, Morozov, térj észhez! Mégis hová gondolsz?! Meg hol vagy?!
Eddig fel se tűnt, hogy mennyire fittyet hánytam a kötelező emberi távolságra!
– Uhhh, juj, jaj, n-n-n-e haragudj! – zavaromban dadogva kértem elnézést, mialatt igyekeztem sietősen lekászálódni Kaineről. Kapkodásom végeredménye az lett, hogy miközben rükvercbe próbáltam tenni magamat, sikerült megcsúsznom és kishíján állon fejelnem Csodapókot. Szerencsére elég csodálatos volt ahhoz, hogy időben elhajoljon, így csak a mellkasába ütköztem bele. Neki plusz öt kúlság pont járt, amiért elkerülte, nekem mínusz öt becsület. Utóbbi okán paradicsomokkal vetekedő színnel, sűrű bocsánatkérések közepette – amibe keveredett orosz és spanyol elnézéskérések variánsai is – próbáltam folytatni a műveletet, ÓVATOSAN, remélhetőleg mellőzve a további veszélyes akciókat.
– Szóóóval, még milyen speckó pókos dolgot tudsz még, amiről nem tudok? – bátorkodtam rákérdezni, ha már korábban az volt az ellenérv, hogy nem érdeklődtem felőle. – Vannak plusz kezeid slash lábaid, amit Stitch módjára el tudsz rejteni? Éjjellátás? Beavathatnál, amíg felmegyünk – vetettem fel. Visszakanyarodva az eredeti ütemtervhez, amíg nem jött A pókos random encounter.
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 EmptyVas. Aug. 06 2023, 17:23






Romy
&
Kaine




Furcsálló tekintettel figyeltem, ahogy előbb webkameráról magyarázott, majd voltaképpen távhívásról. Egyikben sem voltam biztos, hogy működne, sőt még biztos vagyok abban is, hogy ott sem találták fel ezt, elvégre nem sokan tudhattak arról, hogy léteznek más univerzumok, hacsak nem onnan jöttek vagy találtak valami rá utaló jelet. De egyébként sem szívesen mutattam volna meg, miféle pusztítást vittek végbe az én világomban, kissé tartottam attól, hogy ez csak megfeküdné a lelki világát vagy ami rosszabb, csak aggódna utána értem. Így is ha valamelyikünk nem jelentkezett azonnal, hogy hová ment és mikor jön, akkor beütött a világi pánik mindenféle összeesküvés-elmélettel. Ami igazából nem is tűnt olyan megalapozatlannak abból a szempontból, hogy tudtam, a maffia is bele-belekúszik a képbe és még fogalmam sincs micsoda, arról nem beszélve, hogy a jelek szerint tisztában volt azzal is, hogy én legtöbbször éjszakánként távozok valahová. Egyszóval a helyzet túlontúl komplikált volt ahhoz, hogy rá akarjam hozni bármilyen értelemben a frászt.
- Nem hiszem, hogy ilyen megvalósulhat, mármint még azt sem tudom, hogy vissza lehet-e valahogy oda jutni. - de még mindig nem tudtam ép ésszel felfogni, hogy egy ilyen ocsmány világ hogy érdekelheti és ez őszinte kíváncsisággal töltött el, miért gondolta automatikusan azt, hogy én vissza is mennék.
De a gondolatmenete tetszett, mámint volt abban ráció, hogy mi számított elfogadhatónak és mi nem, mit tehetne meg a hatalom és mit nem. De az is, hogy az a hatalom helyesen cselekszik-e egyáltalán. A mi világunkban ezek már nem elvi kérdések voltak, inkább egy mi lett volna ha... történetű epizódnak.
- Szerintem azokat, akik labilisak és olyan erővel rendelkeznek, ami akár egy bolygó pusztulását is okozhatná, korlátozni kellene. Mi több, megkötni az erejét. Az emberek pedig azért csinálják ezt, mert félnek tőlünk. Ez nem fog megváltozni, két világot látva is elmondhatom ezt. A ti világotokban nem akartak szabályozást bevezetni? Stark nem tevékenykedett? - nem akartam én áltatni olyanokkal, hogy lehetne másképp is, mert szerintem egyáltalán nem lenne rá mód, hacsak nem az embereket valami orbitális nagy agymosás alá vonnák és hirtelen mindenki pozitív és elfogadó szemléletű lenne. De biztos voltam benne, ha egy maroknyi ember maradna életben, akkor közöttük is biztosan akadna olyan, aki a saját pozícióját úgy akarná megteremteni, hogy félelmet keltsen a társaiban.
- És tetszett, amikor ezt csináltad? Élvezted? - eresztettem meg végre egy pici mosolyt, ahogy hallgattam, miféle illegális dolgokkal próbálkozott. Ha bárki várná tőlem, hogy ilyen dolgokért megdorgáljam, nem tenném, hisz én magam is követtem el illegális cselekményeket, aztán hogy ez most bűncselekmény, tisztogatás, rendfenntartás vagy önbíráskodás, mindenki döntse el. Ellenben valahogy roppant mód jól szórakoztam azon, hogy szabadkozott, pedig belőle nem nézném ki, hogy rossz dolgokra használná fel a tudását.
- Itt közelében sem leszünk annak, ami kialakult. - úgy állapítottam ezt meg, mintha teljesen biztos lettem volna abban, hogy itt nem fajulhatnak el a dolgok, de ha mégis így történne, legalább ismerek néhány forgatókönyvet, hogy lehetne kihátrálni a bajból. De valahogy nem tudtam csak erre gondolni, amikor ilyenekkel hozakodott elő, högy nálunk van-e hawaii pizza és ezt egyre jobban csak szélesedő mosollyal és fejcsóválással díjaztam. Fogalmam sem volt arról, hogy tud ennyire randomizálni, de esküszöm hatásosan csinálja. Arról nem beszélve, hogy aztán további érvekkel jött, ez a világ miben jobb, mintha még mindig bizonygatni kellene ezt. Valójában eszem ágában sem volt visszatérni. Még azokhoz sem, akikkel összedolgoztam.
- Abban a világban kétlem, hogy lenne Mi Casa. - bólintottam végül még mindig mosolyogva. Abban is teljesen biztos voltam, hogy a Mi Casa itt sem ilyen formában létezne, ha nem jöttem volna át, különben már találkoztam volna a variánsommal. Erről még igazából senkinek nem beszéltem, de nem tudtam eldönteni, hogy aggaszt inkább vagy sem az, hogy az evilági Kaine-t még nem láttam sehol.
- Oké, hatásosan tudnál terelni. Erre gondoltál már? - kezdtem egészen más koncepcióban nézni a sértett grimaszát, mintha szándékosan oldaná vele a hangulatot és ezt bármelyik éles szituációban bevethette volna gond nélkül, ha közben használja az erejét.
- Vagy csak kicsit jobban bízol abban, hogy az erőd és közötted lehet harmónia. - talán Glitch is ezzel küszködött nagyon sokáig, hisz akkor fuccsoltak be a műveletek, amikor egy pillanatra is elvesztette a kontrollt, aztán nehézkes volt visszanyernie. De ennél jobban sosem tudtam megfigyelni, hisz soha nem mondott semmit magáról. De aki nem hisz a képességeiben, az megidézi a káoszt a saját fejében.
Csak bólintottam a kérdésére. Nem vettem még rá magam, hogy ebben a világban felkutassam Warrent és megöljem, elvégre nem tudhattam, hogy mennyi klónt gyűjtögetett össze itt a saját markában, akik egy szavára ugorhattak volna.
- Itt még nem kerestem fel. Nem tudom, akarom-e. - elég szűkszavúan tettem még ezt hozzá, mielőtt megkérdezné, hogy az ittenivel mi a helyzet. Még mindig bizonytalanul néztem a szemeibe, miközben azon tűnődtem, vajon mennyit is mondhatnék el magamról. Egy keserédes mosolyra még futotta, ahogy ismét belegubancolódott a saját mondandójába.
Őszintén egyre vegyesebb érzések kavarogtak bennem, egyszerre volt rossz érzés beszélni mindarról, amiről faggatott, bár már egészen tényszerűen sikerült ezt a tudtára adni annak ellenére, hogy soha senkivel nem osztottam meg ezeket a tényeket magamról. Másfelől viszont tényleg jól esett az érdeklődésre és ezt egyáltalán nem tudtam sehova se tenni.
- Nem, senki. Engem csak kiképeztek és irányítottak. Nem volt senkim, nem állt huzamosabb ideig mellettem más, csak az épp aktuális szövetségeseim. - egészen belejöttem viszont a válaszadásba, most már kevésbé éreztem azt a fanyar magányos érzést.
- De a ti szabályaitok nem nehezek, csak néha nehéz arra gondolnom, hogy nem egyedül vagyok itt ebben a lakásban. Ezt még tanulnom kellene. Egyszer majdnem elfelejtettem a fürdőszabályt, de már bent voltál és egyszerűbb volt visszahúzni az ajtót. - egészen elmerengtem abban, hogy voltaképpen ezek mind még összességében is arról szóltak, hogy mitől leszünk úgymond összetartóbbak, közben pedig fel sem tűnt, hogy ezt az apró tényezőt úgy osztottam meg, hogy nem gondoltam bele a tartalmába.
- Hidd el sok rémült arcot láttam már, nem azért emlékezetes... de nem tennék másképp ha újból ezt kellene tennem, azelőtt sosem akartam csak úgy segíteni... másnak. - az első nem önös tettem, amibe nem ott helyben gondoltam bele, hanem valamivel utána és akárhogy próbáltam újra és újra feleleveníteni a közben érzett hirtelen katarzist nem is tudnám máshoz hasonlítani. Furcsa volt valakit megmenteni.
Fogalmam sem volt, hogy elrettentésnek veti fel az újabb érveket a maffiával meg általuk még a jó ég tudja pontosan kikkel való kontaktba merülés végett, de még mindig elég eltökélten néztem a szemeibe, mondjon bármit is és közben néha megerősítő bólintást is kapott. Tényleg elképzelése sem volt arról, hogy én mikbe keveredtem odaát és noha fogalmam sincs meddig terjed ki a szervezet, nem éreztem egy pillanatra sem elbizonytalanodást.
- Akkor levágjuk az összes fejét. - jelentettem ki tényszerűen, mintha tényleg csak valami egyszerű fogócskáról beszéltem volna. Nem tetszett azonban az, hogy azonnal jönni akart.
- A kiiktatást bízd rám, te az ész vagy és ha tényleg meg akarod a papád menteni, akkor nem kellene veszélyeztetni a testi épséged. Vagy van valami ötleted erre? - ezzel nem mondtam ki, hogy maradjon itthon és üljön meg a seggén, de valami ilyesmire gondoltam.
Ha valamikor, hát most megtapasztaltam a hirtelen témaváltást, ami nem is volt az, csak valahogy mégis és amitől vetett a válaszom egy groteszk bukfencet és varázsolta ez Romy szájára a kezét. Én is csak bölcsnek láttam hallgatni és nézni ahogy változnak a vonásai és örültem, hogy végül gyorsan témát is váltott, mielőtt még kínosabb magyarázkodásra kényszerülök, hogy megmagyarázzam az előbbi fura válaszolm.
- Nem voltak szüleim, de ebben a városban születtem. Csak odaát. Minden ugyanaz, a kontinensek, tényleg sok minden, ami épp nem pusztult el. - peóbáltam egy picit konkretizálni, hogy miképp is képzelje el a helyet, kiugrási lehetőséget látva az elől, hogy azt mondjam, amúgy csak egy teremtőm volt és lombikban raktak össze gyakorlatilag. A válaszát hallgatva azonban némi bűntudat kerített hatalmába, hogy én nem beszéltem soha semmiről ilyen részletesen és nyitottan és nehezen is találtam közben meg a hangom.
- Így vagy teljesen rendben, hidd el. Azt hiszem sikerült egész jól összeszoknunk, bár Lazet néha szívesen megfojtanám a virágaival. - bólintottam végül egy aprót, mielőtt még azt gondolná, azért nem válaszolok, mert teljesen másképp gondolnám, aztán egyszerűbb volt a szöszire terelni a témát, mielőtt még kiszaladna olyan a számon, hogy pedig én nem vagyok jó ember.
Jó lehetőségnek ígérkezett, hogy inkább az érkezésemről beszélgettünk meg az azzal járó kellemetlenségekkel. Ha rajtam áll, ha nem, azt nem hagynám, hogy néhány mágus szétrondítsa ezt a világot is. Azonban kicsit úgy éreztem, hogy várt is valami megerősítést tőlem. Néha annyira egyszerű volt csak megfigyelni másokat, nem pedig beszélni problémákról, de egyszer ezen az úton is el kellene indulni.
- Megfontolom. Tényleg. - oké, az ígéretekkel csak csínján, ha még azt sem tudom, hogy be akarom-e tartani és ettől ismét csak éreztem némi bűntudatot.
- Rendet rakni nem rossz dolog. De persze ez megint másokról szól és nem rólam. Nem tudom, nem szoktam hétköznapi dolgokat csinálni, nem ismerek önismereti turnusokat. - jelentettem ki ezt úgy, mintha a sok kellemetlenkedő rossz arc megfékezése teljesen elfogadható és bejáratott tény lenne, de igazából csak nézőpont kérdése. Láttam rosszabbat, hogy inkább a kisebb rosszat válasszam.
- De igen, ha sokat futsz fejlődsz és akkor én sem kellek egy befőttesüveghez. - ismét könnyebb volt belekapaszkodni az ő példájába, mint azzal szerencsétlenkedni, mennyire nem tudom, mi is érdekelhetne igazából engem. Ahogy visszakérdeznem is egyszerűbb volt, legalább tudhattam azt is, hogy miképp gondolná, ha mégis kiderülne, én igazából élvezem a gyilkolászást. Ez is benne van a pakliban, nem zárhatok ki semmit. Őszinte megkönnyebbüléssel fújom ki a levegőt, ahogy a mondandója végére ér a válasza kifejtésében. Szóval akkor maradhatok még akkor is, ha nagy gáz lenne. Talán arra már mind rájöhettek, hogy nem szoktam visszaélni az erőmmel fölöslegesen, nem állt érdekemben kérkedni olyan tulajdonságokkal, amik igazából nem az enyémek voltak.
- Ez esetben továbbra is beszállok a lakbérbe. De hogy értetted ezt a szerelemféltést? Én még nem öltem meg más kedvéért valakit, mert féltékeny lett volna rá... - muszáj volt rákérdeznem, mert nem láttam elég konkrétan a tény mögé és őszintén nem is láttam ilyen szituációt még és lehet rosszra gondolok a végén.
- Nem, te nem dobhatsz ki senkit. - tiltakoztam, ahogy rátért a munkára és megpróbáltam elképzelni, ahogy ő megpróbál szó szerint valakit kidobni, miközben jó nagy bajba kerül. Elhamarkodott volt a kijelentésem, mert voltaképpen mégis csak rám gondolt arra a helyre, de az állandón még így is pislogtam egyet. Ha valamit nem tudtam volna elképzelni magamnak, az a folyamatos ugyanolyan munka.
- De te nagyon co-opolni akarsz velem. - ezt már eddig is észrevettem és most egy vigyort is csalt az arcomra vele. Na jó, egye fene, úgysem próbáltunk még ki ilyet.
- Na jó. - forgattam meg végül a szemem. Tényleg egy napba nem halnék bele és ha kiderül, hogy nem is lennék oda való, nos akkor majd meglátjuk mi lesz.
Meglepett a dicsérete, mert nem vártam érte semmit, ezek a dolgok nekem annyira természetesen jöttek, hogy sosem gondoltam bele az ellenkezőjébe. Mindenesetre bólintottam a kijelentésére. Dehogy fedném fel magam, azzal oda lenne a meglepetés ereje.
Elnevettem magam a hirtelen kijelentésére. De, pont ugyanolyan makacs. Azt pedig nem is tettem hozzá, hogy mindkettejüknek hasonló szituációban jött elő ez a tulajdonsága, ha szóba elegyedtünk. Csak Glitch egy pillanat alatt képes volt összeveszni velem és nem szólni hozzám utána, vele pedig még nem tapasztaltam meg ezt és ez fura volt valahol. Hogy mennyire mások és közben valahogy mégsem.
- Azt nem nevezném annak, megbeszéltük a feladatot és három mondatom után vérig sértődött és beállt a rádiócsönd. Várj... te mennyire tudsz távkontaktolni? - erről jutott eszembe, hogy Glitch is sok esetben a végső kulcs volt, ha felfogott a tűzfal és most eszembe jutott, hogy talán a papájánál sem lenne rossz opció ez.
Az igen csak miniatűr pók azonban gyorsan szabotálta a beszélgetést és kénytelen voltam én is szánni rá egy percet, ha nem akartam, hogy Romy továbbra is csak őt lássa fókuszban.
- Igen, értem. Tudod... egy része bennem is megvan. - mutattam magamra a szabaddá tett kezemmel, ahogy tartottam még és a pókot is odébb tessékeltem. De azt nem értettem még mindig, hogy félhet ezektől a szőrös kis izéktől.
- Csodapók? Én csak megdumáltam vele, hogy ne hozza rád a frászt. - fejtettem volna ki a véleményem, de közben ő megint világi pánik reakciót tolt, amit hirtelen nem is tudtam hogy reagáljak le. Nekem nem fájt, ha egy-két pók meghalt, vagyis izé, ezt furcsa lenne kifejteni, nem gondolkoztam pók fejjel sosem. Csak a szemöldököm tudtam ráncolni.
- Oké, ez klassz!- szorítottam a kezem ökölbe és emeltem fel a hüvelykujjam felé fel, hogy lássa, adom a meglátását, egy picit pedig talán el is mosolyodtam. Tényleg nem gondoltam bele még a pókgyilkosságokba. Hagytam csak leszállni, ahogy eleresztette a nyakam, de a kászálódása elől még én is reflexből hajoltam ki és kaptam is egyből utána. Minél régebb óta voltam itt, ezeket annál könnyebb volt megszoknom ha képzavar lépett fel, még ha kezelnem nem is mindig.
- Megvagy? - kérdeztem végül a sok bocsánatkérése közepette, hogy eltereljem a figyelmét. De a kérdése meglepett. Ha tudná mi mindent fel tudnék sorolni, de ezek egy része nem tartozott ide.
- Nos... az éjjellátás stimmel, de nincsenek plusz kezeim, se lábaim. Szerintem így is elég fura lehetek. Inkább a fizikumom van felfejlesztve, nem okoz gondot a tapadás és van ez a megérzés, ami jelez, ha ki kell térnem. Nagyjából bármi elől. Jobban regenerálódot, mint te, bár azt gondolom észrevettétek, milyen hamar leléptem a baleset után. - hirtelen ez mind jutott eszembe, a hálót meg a jövőbezoomolásaimat pedig amúgy is tudták és nem is titkoltam el előlük. Elindultam közben én is, hogy megkeressük a maradék darabokat. Nem volt sok részre szétszedve, csak épp annyira, amennyiből össze is tudnám pakolni újból emlékezetből. Ez a része a fegyvereknek mindig lekötött, szétszedni, összerakni, kombinálni valami újjá
- Szóval engem is érdekelne, hogy te mit tudsz pontosan. - dobtam le végül magam a kanapé előtt a padlóra, hogy nekiálljak összefabrikálni a darabokat.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 EmptyCsüt. Aug. 10 2023, 23:30

Kaine & Romy

   
– Sebaj, amúgy is csak elméleti síkon érdekelt – legalábbis nekem nem volt baj, hogy nem tudja miként lenne képes visszajutni saját univerzumába. Valójában annyira nem szerettem volna számításba venni hazamenetele eshetőségét, miként hangoztam. Azért online életben tartani egy barátságot kemény dolog! Különösen, mikor a másik félnél luxus a válaszadás, ha nincs taggelve.
– Én sem vagyok a legstabilabb és az én képességemmel is lehet csúnya dolgokat okozni. Például nukleáris rakétákat szabadjára engedni, ha nem visz le totál alfába a DOS-rendszer. Akkor szerinted engem is korlátozni kellene? – ujjaimat tördelve, félszegen lestem fel Kainere. Azért annyira nem büszkélkedtem a labilis részlettel, sőt, csak felszínesen érintettem. Azt nem említettem meg, hogy honnét is van erről pontosan fogalmam. Glitchként szerettem a határaimat feszegetni, hogy lássam mire is vagyok képes. Nekem sosem jutna eszembe ilyet tenni. A bennem lapuló sötétségről viszont keveset tudtam. – Szerintem fontosabb lenne, ha mindenki meg tudná tanulni magabiztosan használni és magától kontrollálni az erejét. A korlátozás csak átmeneti és még csak nem is segítség vagy éppen megoldás. Persze nem egyszerű ez az autodidakta tanulási mód. Esetemben sem rohangálnak lépten nyomon technopaták minden sarkon, hogy valaki megszánjon és padawanjává fogadjon… Szóval megértem, hogy te is így látod. Meg, hogy az emberek is félik a mutánsok képességeit. Néha én is félek, pedig én is az vagyok – a sajátomtól is képes voltam rettegni. – Azok pedig, akik csak visszaélnek az erejükkel és rombolják a társadalmat pedig persze, hogy büntetést érdemelnének. Attól még, hogy mutánsok vagyunk, a törvények ugyanúgy vonatkoznak ránk is. Csak azokat nem vonják felelősségre, akik minket bántanak… De ha véletlenül védekeznénk, akkor mi válunk a sátánná – jegyeztem meg keserű szájízzel.
– De, szerették volna bevezetni! Elég nagy port kavart 2016-ban, szétesett miatta a Bosszúállók, még Amerika Kapitány is rendszerellenesnek lett kikiáltva akkor – avattam be. – Én viszont örülök, hogy végül nem történt meg! Miután vannak, akik kísérletezgetnek rajtunk, szerintem egy ilyen csak plusz eszköz lenne az illegális szervek kezében – bátorkodtam kifejteni pesszimista nézőpontomat, amiért korábban sem szólta meg álláspontomat.
– H-h-hogy élveztem-e?! Nem!! Dehogyis!!! – vágtam rá habozás nélkül, hogy aztán zavartan süssem le a szemeimet. – Vagyis… talán. Egy kicsit? – fűztem hozzá bizonytalan hangszínnel. Valójában elég ambivalens érzéseim voltak ezzel kapcsolatban. Menőnek tartottam, a részemnek, hisz mégis a talentemből fakadt. De valahol mégis tisztában voltam helytelenségével. – Viszont a bankautomatából való lopás megviselt! Egyszer… véletlenül azt kívántam egy ATM-től, hogy bárcsak megszánna és tényleg megtette. De azonnal visszapörgettem a pénzt a társadalomba! Csak mégis… szóval… érted. Lécci, ne adj fel a zsaruknak! – bár kételkedtem abban, hogy pont Kaine dobna el most mindent és szaladna az őrsre jelentést tenni. Habár sosem lehetett tudni.
– Szerintem a globális felmelegedés előbb kiüt minket a létezésből. Vagy egy űrlényinvázió, abból sok akadt mostanság. És szerintem sincs Mi casa nálatok, sem máshol! Mármint ez igazából valahol kicsit szomorú is… Na de a Mi casa egy limitált kiadás, ami csak ebben az univerzumban megtalálható! Szóval jó helyre pottyantál – a saját világában már csak hiánya miatt sem létezhetne. Ráadásul egy világokat átutazó Kainere lenne szükség hozzá, hogy teljes legyen.
– Szerintem jobb fogó lennék vagy talán hajtó, ha nem félnék a magasban – vétóztam meg a terelő pozíciót megenyhült ábrázattal. Hé, bűn lett volna nem leütni a HP-referenciát!
– Nem mondom, hogy nincs igazad. Csak nehéz bíznom a talentemben, mikor korábban bántott – ismertem be csüggedten. Ösztönösen simítottam jobb tenyeremet bal alkaromra. A felsőm miatt nem látszott, de levakarhatatlanul ott volt a heg, amit annakidején hagyott rajtam. Végül habozva nyújtottam ki bal karomat, úgy fordítva, hogy a belső oldala rendesen látható legyen. Feljebb húztam az anyagot, hogy megmutassam Kainenek miről is beszélek. Miután megnézte, szinte azonnal visszaigazítottam ruhám ujját, hogy elrejtsem.
– Nem is muszáj, ha nem akarod! De ha szeretnél csak távolról utánanézni abban segíthetek, hogyha szeretnéd. Keresésben pro vagyok! – merészkedtem ajánlani magamat. – De mit csinálnál, ha kiderülne, hogy itt nem követ el olyan rossz dolgokat, mint a te világodban? – vetettem fel a szerintem igenis lehetséges opciót. Én is hallottam már egy kiadásomról, aki nem olyan volt, mint én.
– Sajnálom – pillantottam fel rá bűnbánón, amiért erről beszéltettem. Bár örültem, hogy megosztotta velem ezeket a részleteket magáról. Azt nehéz volt behatárolnom, hogy szívesen tette, vagy csak azért, hogy belém fojtsa a további kérdéseimet ezzel kapcsolatban. – Senkit sem kellene megfosztani a saját akaratától – bátorkodtam nyilatkozni arról, hogy irányították. – Itt nem irányít senki. A házi szabályainkat leszámítva. De ez az együttélés árnyoldala – haraptam rá alsó ajkamra. Noha még mi is hajlamosak voltunk szélsőségesen kezelni őket. De ez szükség volt az együttéléshez, amit ezek szerint Kaine újonnan tapasztalt. Reménykedtem, hogy több pozitív élménnyel gazdagodik, mint negatívval mellettünk.
– A koli után én is két évig éltem egyedül. Nem olyan sok idő, tudom, de utána furcsa volt visszacsöppennem az együttélés viszontagságaiba. Senkinek sem könnyű alkalmazkodni, minden ember más, valójában mi is tanulunk. Idő, mire megszokod a másik hóbortját ám’! A fürdő-rulez pedig elő… Várj – jutott el agyamig Kaine szavainak az értelme, melyek miatt sápadtam meredtem fel rá. – Várjvárjvárj! Azt mondtad, hogy… – arcomba hamar visszatért az élet. Méghozzá élénkvörös árnyalat kezdte tarkítani, mialatt a szavak értelemmel társultak és realizáltam, hogy ezek szerint engem látott…
Két kezemet úgy emeltem fel magam elé, mintha nem is lenne rajtam ruha és cenzúrázni próbálnám mellkasomat. A döbbenettől fokozatosan egyre nagyobbra tátva a szám.
– M-most viccelsz, ugye?! – határozottan nem úgy festett. – Nem viccelsz – formáltam meg a szavakat elhaló hangon. Próbáltam felcsapni telepatának és kiolvasni gondolataiból hogyan is történhetett. Mondjuk talán áldás, ha inkább nem tudom a részleteket. – ILLIK KOPOGNI A FÜRDŐAJTÓN!!! – szívem szerint kapucnit húztam volna a fejemre, ha olyan felső lett volna rajtam. Így csak teknős módjára húztam be a nyakamat, hogy felsőm nyakrésze valamennyit kitakarjon vöröslő arcomból. Mindez mellé rábízva magamat hajam jótékony takarására.
– Jaj, ne, biztos, hogy szőrösek voltak a lábaim. Beütött a hosszúgatyás időszak, ilyenkor sosem nyírom a csülkeimet. Láttad a szőrös lábaimat, igaz? – ruhám nyakába motyogva tettem fel a kérdést, miközben súlyomat az emlegetett lábaim egyikéről a másikra helyeztem. És legalább tíz olyan helyen is láthatta a foltjaimat, amiből kilencen letagadnám, hogy úgy bizony, ott is van szeplőm. Jól van, igazából hol nincs? – Mondjuk az én hibám, nem zártam be a fürdőajtót, öreg hiba. De még én is szoktam, hogy nem ketten, hanem négyen vagyunk – sebaj, legközelebb nem felejtem el!
Nem tudom, hogy csinálta Kaine, de már-már kezdtem elhinni, hogy nem csak a látomás révén mentett meg. Aztán rájöttem, hogy biztosan csak azért mondja, hogy ne érezzem rosszul amiatt magamat, hogy miféle pofázmányokat sikerült vágnom a sokk hatása alatt.
– Kedves tőled, hogy ezt mondod – pillantottam felé habozva. – És örülök, illetve nagyon hálás vagyok, hogy úgy döntöttél az idei egyik jótetted az lesz, hogy nekem segítesz. Bármi is állt a motivációd mögött – valóság, vagy csak a szimpla jóarcúság a megfogalmazásában, hogy ne érezzem cefetül magamat? Ép eszem megőrzése érdekében inkább nem akartam ezen őrlődni tovább, ezért igyekeztem lezárni a témát. Határozottan tartva a tényektől.
– Nem egészen értem, hogy miért szeretnéd ennyire belemártani magadat. Nincs semmi félelem érzeted? – néztem rá beesett vállakkal, őszinte hitetlenkedéssel. – Még hogy levágni az összes fejét! Mármint nagyon adnám. Csak biztos vagyok benne, hogy nem ilyen egyszerű elintézni őket. Eddig senkinek sem sikerült – ráztam a fejemet.
– Ééén… az ész? A 3,4 GPA-mal? – böktem magamra, óriási nyílt szemekkel pislogva Kainere. – Mármint, hihi, én elfogadom ezt a bókot… – jelent meg egy zavart mosoly az arcomon. Kezeimet összekulcsolva hátam mögött, pironkodva lestem szőrös mamuszomat. Tényleg hízelgőnek találtam, hogy az intellektusomat dicsérte! De hékás, álljon csak meg a menet!!!
– De ezzel nem koptathatsz le! – jelentettem ki hirtelen, mutatóujjamal felé bökve. – Az én testem, az én döntésem! – gesztikuláltam magam felé, egész lényemre gondolva. Igyekeztem kitartani korábbi állításom mellett. – Mármint, hogy milyen ötletem lenne? – kérdeztem vissza kissé bizonytalan hangszínnel. Hátha ad ötletet arra, hogy mégis milyen ötletre gondolt?
– Oh, értem – pillantottam rá bocsánatkérőn, ügyelve arra, hogy ne sajnálkozzak annyit, ahogy kért. De valahogyan ki akartam fejezni, hogy bánom, amiért így faggatóztam tudatlanul szülei felől. Bele sem gondolva, hogy ez talán egy fájdalmas példa lehet számára. Ezek szerint nem ismerte a szüleit… lehet tök kicsi volt mikor magára hagyták. Szívesen faggattam volna erről, de nem volt merszem feszegetni ezzel kapcsolatban a határokat. Tök jól esett beszélgetni mindenféléről és nem akartam elkergetni a túl kényes témákkal.
– Juj, miért? Szegény virágok! – lepődtem meg amiért pont Lazet emelte ki. – Szóval mi zavar pontosan Lazeben? A lazasága? A képessége? Hogy sokat beszél? A zenei ízlése? – én irigyeltem a lazaságát, a talentjét is, utóbbi kettőben pedig simán (szerintem) lepipáltam. De ennél a pontnál már nagyon érdekelt, hogy mi szúrja pontosan a szemét Poison Ianben.
– Oki, amikor jónak látod. Szóval bátran szólj, ha úgy érzed élnél a lehetőséggel – adtam hangot arról, hogy az ajánlatom nem fog elévülni.
– Van pár önismeretes technikám, amit a pszichológusom javasolt – hajítottam be a nyílt lehetőséget. Habár a pontos okát még mindig nem reklámoztam, hogy miért is járok agytúrkászhoz. Néhány eszközt ettől még behajíthattam Kainenek, ha igényt tartott rá.
– Nem ez volt a lényeg… De nem csak befőttesüveget fogok tudni szempillantással kinyitni, hanem Szkanderben is lepipálnálak! – feszítettem be jobb bicepszemet. Vagyis hát próbálkoztam vele, mert nem volt valami látványos. Utólag azt kívántam bárcsak ne próbálkoztam volna a felvágással, mert ez inkább ciki, mintsem menő. Sőt, igazából azt sem értettem, hogy a futás vs. karerősség miként vannak összefüggésben. Végül torok köszörülve, kissé szégyenlősen rejtettem hátam mögé mancsaimat.
– Nagyjából így, ahogy leírtad… – kifejezetten megkönnyebbültem, hogy ő nem erősítette ezt a tábort. – Vannak konfliktusok, amiket szerintem jobban illik szóban megbeszélni. Az IRL romantikus drámán kifejezetten nem segít az erőfitogtatás, szerintem. Ott a kommunikáció többet ér – vontam meg a vállaimat. Végtére is, nem kifejezetten voltam tapasztalt ebben a témában.  
– Ezt azért hagyd döntsem csak el én! – kértem ki magamnak habozás nélkül. Orromat a mennyezet felé szegezve. – Jóóó… szerintem még nem is futottam annyit, hogy egyáltalán kivitelezni tudjam – adtam végül igazat Kainenek. Meg egyébként is neki szántam ezt a megtisztelő szerepet, amit szépen kis is fejtettem.
– Hidd el, velem co-opolni ritka és különleges élmény – viszonoztam a mosolyt, ártatlan ábrázattal.
– Ez az! – kissé látványosra sikerült örömöm, mikor belement. Enyhén meg is ugrottam, miközben tejbetök vigyorral lelkesedtem, amiért rá tudtam venni és nem lesz oda a becsületem. Ráadásul azon se kellett aggódnom, hogy baja esne közben, mint mondjuk Lili esetében (igen, komolyan megfordult a fejemben, hogy őt hívom). Kaine jó erőben volt, plusz bizonyítottan tudott vigyázni magára, lazán becsomagol egy-két ittas delikvenst. – Khm… vagyis köszi, a „Nappali” nevében is, hogy jössz! – fűztem hozzá gyorsan.
Valamiért félve vártam válaszát a másik univerzumos Glitch kiadásomat illetően. Szóval tényleg toltak co-opot vagy legalábbis valami olyasmit, ami jóindulattal annak nevezhető. A sértődésen valahogy nem lepődtem meg.
– Távkontaktolni? Hát, attól függ mivel. Teamviewerrel, AnyDeskkel és ehhez hasonló progikkal egész jól megy. Telefonokkal is lehozom. A távkapcsolatok fenntartása viszont még nekem is elég nehéz. Vagy most mire gondolsz pontosan? – ráncoltam homlokomat, ahogy próbáltam összerakni magamban Kaine szavait. Bár erősen úgy éreztem, hogy itt Glitch tudhatott valamit, amit én nem…
Legkevésbé sem erre számítottam A pók ügylet megoldásában. Mármint arra, hogy Kaine lediskurálja vele kedvesen póknyelven, hogy legyen szíves távozni és ne rettegésben tartani. Komolyan nehéz volt elhinnem, hogy tényleg érti őket. Az viszont legit érvnek tűnt, hogy benne is akad némi pókvér. Habár…
– Bocsi, ezt hajlamos vagyok elfelejteni. Tudod, nincsen sok lábad – azt hiszem –, vagy szemed, amivel lelkemig nézel. Mondjuk kettővel is ijesztően össze tudod néha hozni. Mármint olyan érzés… Juj, szóval amire kiakartam lyukadni, hogy igen, te egy különleges Csodapók vagy emiatt. Érted, mert pók képességeid vannak, ráadásul a pókok nyelvét is érted – természetesen, ahogy A pók kikerült a képből, valamennyire sikerült felbátorodnom. Aztán jól zavarba jönnöm, amiért mit nem sikerült már megint összekotyognom. Miért nincs rajtam egy stop gomb, amikor kéne?!
Persze a leejtőnek itt nem volt vége. A többszörös pókgyilkosságom csak hab volt a tortán, a cseresznyét viszont azt tette fel a tetejére, mikor rádöbbentem, mennyire is közel másztam Kainehez. Egy és félméteres illendő távolság? Az én esetemben? Perpillanat hírből sem ismertem! Utána sorra ért a szerencsétlenség-faktor, majdnem bedarálva Kainet is.
– É-é-én meg, persze! Na és te? – zsigerből jött visszakérdezésem. Végül jobbnak láttam témát terelni, amivel kapcsolatban szerencsére partner volt. Így már csak félig akartam eltűnni a talajban.
– Nem fair, hogy ilyen buffos vagy! – az említett Csodapókos reflexei viszont javában megmagyarázták, hogy sikerült elkerülnie ilyen profin a nem tervezett támadásomat az imént. – Pontosan miként fest ez a jelzésed? Egy belső éteri hang? Sípol, mint autókon a tolatóradar, ha túl közel mész vele valamihez? – ami pedig a sebes gyógyulását illette: – Egyébként ez nagyon menő! Ha megvágod mondjuk az ujjadat, akkor azonnal összeforr? – érdeklődtem a részletek után. Mindezt már menet közben.
A fegyver egyik része a hálószobámban, pontosabban a fehérneműim között volt elrejtve. Enélkül nem lett volna teljes, így azt illett visszaszolgáltatnom. Főleg most, hogy már tisztáztuk az ügyet. És ha már a szobámban voltam, felkanalaztam a laptopomat és a szükséges pendrive-ot is, hogy levigyem. Meg szerettem volna megmutogatni Kainenek az infókat, amiket a HYDRA-ról és társairól gyűjtöttem. Már amennyiben tudott többfelé koncentrálni a nagy szerelgetés közben. Ha nem, akkor sem volt vész, majd odaadom neki a gépet később.
– Hát, gépekkel suttogni. Hallom őket, ők vissza tudnak szólni nekem, legalábbis én így élem meg. Tudom utasítani őket, például a lámpának, hogy kapcsoljon fel vagy le – jóindulatúan még szemléltettem is. – Tök gyorsan tudom használni az erőmmel a webet. Simán átírok weblapokon bármit. De a Pikachus adottságom még nekem is új terep. Egyetlen rizikó faktor van benne, az pedig a testem. Nem tudok egyszerre két helyen lenni. Vagy „elugrok” és a gépben vagyok vagy pedig magamban. Ja, és benne is tudok ragadni a gépekben. Az… ijesztő – nem szégyelltem megosztani ezt a gyöngeségeimet. A pszichológusom szerint pedig, ha beszélek a problémáról, az segít feloldani. – De még nekem is sok ismeretlen része van. Rengeteget kell még tanulnom.
Beszédem közben manuálisan kerestem elő gépemen a cuccokat, hogy aztán Kaine felé fordítva tudjak prezentálni néhány dolgot. Például azt, hogy az orosz „Oroszlánról” kész biográfiám volt. De ott volt Papa titkos üzenete és megfejtése is, melynek révén tudtunk anno találkozni. Vagy a HYDRA és az orosz maffia által használt kódnyelv általam megfejtett részei.
– Azért ha készen vagy vele, komolyan szeretnélek megkérni arra, hogy a lakásban lehetőleg kerüld a használatát… – picit feszengve lestem a kezében egyre inkább összeállt fegyverre. Előre féltem, amikor le kell olvasnom. – Egyébként nem is tudtam, hogy értesz a szereléshez. Mást is meg tudsz mókolni vagy csak a lőfegyverekhez értesz? – lestem Csodapók felé érdeklődve, újfent rá irányítva a beszélgetést. Olyan kevés dolgot tudtam róla! Még...?
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 EmptySzomb. Aug. 12 2023, 07:19






Romy
&
Kaine




Gyorsan elengedte a távkontakt ötletét, én pedig megnyugodhattam afelől, hogy nem kell tovább okfejtenem, miért nem ajánlatos még átszimatolni sem oda. Ha tehettem volna azért, hogy az a világ ne olyan legyen, már rég elkövettem volna azt a cselekedetet és nem hagytam volna odáig fajulni a dolgokat. De mivel a történelmünk már bőven az én megteremtésem előtt elbaszódott, így én többnyire hánykolódtam csak az eseményekkel, mikor melyik oldalra beállva. Tudom, nem egy életbiztosítás, de a semminél több.
- Te nem hiszem, hogy vérig sértetten megesküdnél arra, hogy akkor most tömegkatasztrófát okozol. Azt hiszem az érzelmi intelligencia nagy fokú vagy teljes hiányának hívnám azt, ami mérvadó lenne az ilyen esetekben. -  ezt még fontos volt hozzátennem, elvégre tegyen ő bármit, kétlem, hogy nem gondolna bele a következményeibe. Ha pedig így történne, akkor bizonyára olyan események sorozata indulna meg, ami ezt kiváltaná belőle. Abban az esetben pedig lényegtelen a személye az illetőnek, meg kell állítani.
- Ezek morális kérdések, igazán jó megoldása nincs. Kommunikáció kellene, átmeneti megoldások. Tőlem is tartanod kellene, nem voltam mindig ennyire kiszámítható. Sőt biztos vagyok benne, hogy vannak olyan tényezők, amik kiváltják belőlem ezt a fajta állatot és akkor le kell állítani bármi áron, akár neked is. - mindezt persze teljesen komolyan mondtam, abban pedig biztos voltam, hogy előbb vagy utóbb ő is megtanulja kontrollálni rendesen az erejét és nem fog félni tőle. Ha láthatná azt, amit Glitch odaát csinált a képességeivel, ha rájönne a nyitjára, akkor elég magabiztos lehetne és nem kellene tartania tőle. Bár segíthetnék neki, hogy merre induljon el, sajnos a fejlődés folyamatát nem kísérhettem végig.
Csak bólogattam a sztorira. A miénk is így indult, nem így fejeződött be. Kellett ennek a világnak egy Tony Stark ennyi évig, hogy ne süllyedjen totális anarchiába. Néha elképesztő mennyin múlnak életek, történelmi pillanatok. Elég csak egy személy, máris máshogy alakul minden. De ezt kár lenne fejtegetni, a múlton semmi nem tud változtatni és ez itt egy jobb világ. Nem az enyém, de egy jobb világ.
- Minden társadalomban ott lesznek az illegális bűncselekmények, ha úgy nézzük én is azt teszem sokszor. - és ezzel nem akarnám őt bűnrészessé tenni, elvégre amiről nem tud, azért nem ítélhetné el senki. De örültem, hogy témát váltottunk és inkább beszéltünk róla. Tényleg érdekelt, hogy érzett mindezzel kapcsolatban. Egy kisebb vigyort csalt az arcommal a kellemetlen élmény mesélésével. Szóval mi is van azokkal az atomrakétákkal?
- Ettől még nem leszel bűnöző. Kicsit csaltál. - vontam vállat, ne érezze tényleg azt, hogy bármiben is vétkes lenne. Kölcsön vette a bankok pénzét, ennyi történt. Részemről azért elmondtam mindent, ami a kis lakóközösségünket is érintette, nem csak őt vagy engem. Furcsa volt ilyen témákról beszélgetni, a többiek jelenlétében ezek csak természetesen megtörténtek és nem beszélgettünk róluk. Pedig még nem is olyan régóta laktunk együtt, mégis kezdtem hozzászokni, hogy néha nem csak én pusztítom le a hűtőt, néha várni kell a fürdőre és néha el kell viselni a hülye dumákat is. Laze elég agyzsibbasztó tudott lenni, de próbáltam at is nézni, hogy ettől inkább a türelmem edzette.
- Akkor tegyél ellene, hogy félsz a magasban. Mind tele vagyunk korlátokkal, csak meg kellene szüntetni őket. - oké, jó duma, erről pont nem nekem kellene beszélnem. De alighanem az ösztönszerű reakciókat sokkal nehezebb leküzdeni, mint a valami által generáltakat. Nem úgy születtünk, hogy bármitől is félnénk, ez kialakul. Ahogy a képességétől való félelem is. Csak vetettem egy pillantást a sérülésére, ha engedte, akkor jobban magam felé is húztam a karját, az ujjammal pedig végig követtem rajzolatot. Nem lehetett egyszerű valóban.
- Én is naponta küzdök saját magammal, ez ilyen ebben a létben. Azért is meg kell dolgozni, hogy rájöjj, hogy ne árts magadnak. Adottságokkal nehézségek járnak. - nem akartam kifejteni, hogy miféle harcokra gondolok, néha tényleg nehéz volt felkelni is reggel vagy este kidőlni, hogy eltompuljak. De kétségtelenül szerettem volna őszintén motiválni.
Végül csak megráztam a fejem a felajánlására. Egyelőre nem akartam utánajárni. Abban pedig nem láttam realitást, hogy másképp lenne, ugyan miért?
- Kétlem, az evilági személyem sem tudná megkerülni azt az embert, aki ilyenné tette a viselkedésem. - újfent szűkszavú válasz volt, de annál igazabb. Azt figyeltem meg, hogy egyes események attól függetlenül, hogy másképp végződhettek, ugyanúgy megtörténtek mindkét történelemben. Ez pedig arra engedett következtetni, hogy az univerzumaink nagyjából párhuzamosak.
- Ugyan, boldogulok ahogy tudok. - nem akartam, hogy azt érezze, ez rossz nekem. Arról, amiről nem igazán tudtam, hogy hiányozna, egyszerűen nem hiányzott. Tudtam, hogy nem egy normális séma ha az embernek nincsenek szülei, de nem éreztem a hiányukat, mert sosem tapasztaltam meg milyen szülőkkel élni. Másfelől pedig volt jobb dolgom is, mint folyamatosan ilyen hülyeségeken gondolkozzak.
De ha már az együtt élés és társai merültek fel, akkor én is őszintén meséltem a tapasztalatokról. A tapasztalatokról, amit lehet nem is kellett volna megosztanom, mert meglepettségemre csak világi pánikot okoztam vele. Vagyis nem értettem, hogy miért fújja ezt fel ennyire és kezd el magyarázkodni.
- Nem, semmit nem láttam, a fényt láttam, ahogy résnyire nyitottam az ajtót és be is csuktam. Tényleg ennyi. Nem volt szándékos. - ez utóbbit még gyorsan hozzá akartam tenni, mielőtt másképp gondolná.
Jól is jött a témaváltás, mert nem nagyon tudtam volna még mit hozzátenni a fürdős kis akcióhoz. Lehet, hogy az ilyenekről csak hallgatnom kellene?
- Az elég motiváció, hogy szeretném, minden rendben legyen itt? Nincsenek félelmeim, azokat kispórolták belőlem. De nem hiszed, hogy menne? Ebben a kis kényes világban puhányabb alakok is mozognak, mint odaát. Nem tudják milyen az igazán kemény élet. Szóval nem, nem félek tőlük, sőt mindet lenyisszantom. Igen, te, szerintem jól tudnál navigálni. - igen, mint Glitch. Csak van bennük valami közös, ha mégis ennyire mások. De ezt azért nem akartam jobban kifejteni, így sem bízik kellően a képességeiben.
- Távkontaktra. Mármint nem hanghívásra, hanem valami sokkal összetettebbre. - aztán eszembe jutott, hogy a ruhámban volt beépítve valami olyan, amit lehet érdemes lenne megmutatnom neki. Hogy ez eddig miért nem jutott eszembe... Hát persze, a ruha meg ami vele átjött, de fogalmam sem volt, hogy az a technológia működne-e itt.
Hagytam sodródni a beszélgetést, ő se firtatta, én sem akartam tovább ragozni. De Laze viselkedésére a kijelentésem már meglepte. Nem tűnt fel neki, hogy néha akkora egetverő baromságokat volt képes állítani rólam az a gyerek?
- Tolja a hülyeséget, mintha valami vadember lennék, akinek még a rádiót is meg kellene mutatni. Pedig a kocsiját is jobban vezetném. - fújtam ki a levegőt bosszúsan. Ezek a megjegyzései ráadásul elég gyakoriak voltak és úgy éreztem egy kicsit túlmisztifikál.
Nehezen fogadtam el ilyen jellegű segtséget, ezért bármilyen lelkesen is ajánlotta ezt fel, egy kurta bólintásra futotta. Talán csak egy kicsit tartottam attól, hogy ami kijön, az nem tetszene se nekem, se nekik. Más meg teljesen mindegy volt nekem. Kényelmesebb volt inkább edzésről beszélni, mint erről.
- Oké, le foglak tesztelni, ezen ne múljon. - kihívás elfogadva, még akkor is, ha tudtam, hogy ahhoz neki is kellett volna egy nagy adag spenótot ennie, hogy olyan erős legyen a simán lenyomásban.
- Az érzelmeknek nincs helye ilyenkor. - hümmögtem rögtön. Akkor jó felé kapisgáltam, csak nem egészen értettem a lényegét. Miért és hogyan és mi célból tesz valaki ilyet? Bár lehet láttam már csak nem volt kimondva, fogalmam sincs.
Volt egy pont, amikor feladtam. Nem volt egy normális indokom sem, hogy miért ne próbáljam meg azt a melót és végső soron tetszett, hogy ennyire nem akar tágítani. Ám legyen, de ha valakit túl durván dobok ki, akkor vessen magára.
- Nem, eszköz nélkül. Folyamatosan hívásban lenni, mint egy rádiócsatornán ami sosem zárul le, nem szakad meg, nincs szünet. Csak simán nyitottan megy az egész. Talán akkor tudnál távolból is navigálni, sokkal jobban megy a munka, ha az értelmi szerző közben friss infókhoz jut. Akár lecsekkolsz közben egy műholdat vagy ilyesmi. - nem egészen voltam tisztában a határaival, így inkább óvatosan bántam a kijelentésekkel. De valami ilyesmire gondoltam. Akár egy adót is ellophatnánk magunknak, ha esetleg bevetésre mennék és akkor tudna közvetlen infókat erről a szervezetről.
A kis pók hamar odébb tessékelődött, hogy ne okozzon problémát. Alighanem innentől nem sokukkal fog találkozni. De nem tudtam eldönteni, hogy szimplán vicces vagy csak groteszk és nekem vicces ez  félelme a pókoktól. Tőle meg nem félt. Na jó, nem is néztem ki úgy, mint ők, ez igaz. De ha úgy volt, akkor érdekelt, hogy most is úgy nézek? Vagy hogy nézek akkor? És persze a terelés, hát persze, megvan ő. De azért az jobban érdekelte, mi van velem. Nekem meg hirtelen ennyi jutott eszembe, de talán ennyi épp elég is, minden más már kevésbé pókos. Mégis hogy nézne ki, ha mondanám, hogy ha úgy akarom bárki arcát lemarná a tenyerem? Na ugye, fura.
- Nem, ez olyan... mint neked a deja vu érzések, hogy hirtelen valami fura érzés tarkón bizsereg és ha nem is látod mi jön, a lábad már lép, hogy kerüljön. Persze ha elég gyors vagy. Elugrottam volna a kocsi elől is, ha nem tizedmásodperceken múlik a becsapódás. - bólogattam kicsit jobban kifejtve ezt az egész pókösztön dolgot.
De akkor érdekelt a képessége jobban is most már, jobb volt tudni, mivel tudunk dolgozni és mit kellene másképp csinálnunk. Nem zavart, ha ezt is iktatni kellene, a lényeg még mindig egy volt, nem akartam fölöslegesen bajba sodorni.
- Szerintem ez tök jó. Mármint ebből ki tudunk indulni, hogy miképp tudunk hatékonyak lenni és a papád gyorsan hazakerül. - nem akartam áltatni, de mindenképp bizakodó voltam. Voltak ilyen pillanataim is persze, csak ritkán. Hagytam, hogy közben tegye a dolgát, én is nekiláttam a nálam lévő darabok összerakásának. Azért egy bólintást megengedtem a megjegyzésére. Persze, nem itt tesztelném, nem szabad kockáztatni, hogy mi van ha esetleg önmegsemmisítésbe lép. Önzőség lett volna hirtelen rá hárítani, hogy állítsa meg, az ilyenből vannak az olyan balesetek, amit a karja is tükröz.
- A lőfegyvereket bekötött szemmel is. - eresztettem meg egy hangulatoldó mosolyt. Erről a skillről nem tehettem, Warrennek volt esze beiktatni azt is, mi van teljes látásmegvonás közben. De értettem a kérdést.
- Fogalmam sincs, néha egy egyszerűbb dolgot megcsinálni kicsit olyan, mintha mindig is tudtam volna. Máskor pedig fogalmam sincs, hogy tudnék-e ilyet. Akitől a tudást kaptam, ő elméletben ügyes volt a szerkezetek összerakásában. - ezen még nem is gondolkoztam, de nem zárkóztam el attól, hogy ilyesmiről beszélgessünk. Meg persze az anyagról, amit felütött a gépén. Egészen élveztem, hogy ennyire bizalmas témákat boncolgattunk, kezdtem azt érezni, hogy ő bízik bennem.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine - Page 2 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Romy-nak (Luca Hollestelle)
» Across the Spider-Verse - Miles & Kaine
» Varrjuk el a szálakat - Laze & Kaine
» Shadows lurk around every corner - Elsa & Kaine
» He found a home here. He had friends here. A city that counted on him. - Kaine Parker

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Marvel Universe :: USA-
Ugrás: