Marvel Frpg
 
KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptySzer. Jún. 07 2023, 18:54






Romy
&
Kaine




Hosszas nap után másra sem vágyna az ember, mint egy tesztre, nem? Nem is tudom, csak én vagyok túl lelkiismeretes, kíváncsi vagy a jó ég tudja, de le akarok futtatni egy ellenőrzést a nem is olyan régen megkaparintott fegyvercsodán. Vacsi után így a cuccaim közül magamra kapkodtam valami kinti hacukát, nyakamba vettem a várost és útba ejtettem azt a raktárat, ahol rejteteggem a masinát. Igazából most, hogy volt hová hazahozni, el is rejthettem volna a lakás részein darabokban és akkor nem kellene időnként lellenőriznem, mizu vele.
Hamarosan a kezemben volt a jókora fegyver, amit már a folyosón kapcsolgattam fel. Csak egy teszt, meg akartam nézni, hogy tényleg ennyire hülye vagyok hozzá, vagy csak valamit kihagyok? Sosem lehetek ezzel elég óvatos odakint és nem akarok kockáztatni.
A lépcsőházban végigsétálva fel sem néztem igazán a kezemben tartott jókora darabról, csak a fel-felerősödő fények jelezték azt, hogy haladok előre. Szeretem a folyosók elrendezését, kivilágítását, nem is tudom olyan hangulatos és mégis titokzatos. Vajon sokan ezt ki is használják?
Zene szólt parányi fülesemben még akkor is, amikor a lakásba beérve semmit fel nem kapcsolva haladtam egyenesen a szobám felé. Nem akartam nagy feltűnést. Csak pár perc, már készen is leszek.
Volt már dolgom orbitálisan lassú, kiöregedett gépekkel is, aminél voltaképpen majd' megharaptam valakit, mire sikerült életre imádkoznom. De talán most lassan ezeknek a gépeknek szívét-lelkét is megismerem. Nálam nem ott fejeződik be a dolog, hogy elsütöm. Elvégre ha valahol ott ragadok, nekem is tudnom kellene kezelni a meghibásodásokat, nem? Vagy tán régi vágású vagyok és ez ilyen rigolyám.
Több sikertelen próbálkozás után végül csak feladtam, szétszereltem és több darabban megpróbáltam elpakolni többek közt a jókora vázában a lakás központibb részén, némely apróbb részét pedig jobbnak láttam magamnál eltenni az éjjeliszekrény gyomrába. Végül csak lefeküdtem aludni.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyCsüt. Jún. 08 2023, 21:43

Kaine & Romy

   
Reggeli kutyaséta hátránya, hogy nekem még túl korán van (ja, reggel 9-kor), mivel az útba ejtett Starbucks kávé roppantmód nem hat még. Arrowban ráadásul mindig benne van a boogie. Így amikor hazaértünk és az ajtóban leszedtem róla a pórázt, máris kilőtt előre. Majdnem felöklelve azt a rusnya nagy kaspót, ami nem sokkal a bejáratiajtó után állt. Időm se volt rápirítani kiskutyámra, amiért jóneveltségét valahol odakint hagyta, mivel azonnal ugrottam is a váza megmentéséért.
Először megörültem, hogy elkaptam, aztán azért repestem a boldogságtól, mert simán meg tudtam tartani. Megérdemeltem volna igazán egy plusz STR pontot, de minimum egy hátba veregetést. (De semmiképpen sem most, mert elejtem!)
– Arrow, kiskutyám, óvatosabban legközelebb! Figyelsz rám? El is törhetett volna! Aztán mehetnénk a híd alá aludni… – fojtott hangon szidtam kutyuskámat, aki csak lezseren visszavakkantott párszor. – Pszt!!! Oké-oké, rendben, neked van igazad! Csak ne keltsd fel a többieket! – bár lehet, hogy akik tisztességes életet élnek már rég elmentek órára. Vagy sem. Nem tudtam az órarendjüket és sok értelmét nem láttam bebiflázni, mert fél évente úgy is változik. Enélkül is támogatom, amit csinálnak, nagyon is helyes, hogy tanulnak és élvezik. Kaine viszont még csak kereste a hivatását és érdeklődési köreit, így változó volt hol találjuk, de mivel nem volt idelent, ezért csak odafent lehetett. Hacsak nem volt neki is programja. Viszont azt mondta volna nekünk is, ugye?
Csak egy futó pillantást vetettem lefelé, amikor furcsa koccanást hallottam a méretes kaspóból. Döbbenten néztem farkasszemet a szerkentyűvel, ami kísértetiesen ismerős volt. Az erős Deja vu érzést emlékfoszlányok hada váltotta fel. A raktárban látott videó kúszott be elém, melyben főszerepben fitzroy – aki még a nagybetűt sem érdemli meg a nevében – alakított. Pontosan annak a kódoló sarlatán kezében volt szerencsém (vagy inkább balszerencsém) először találkozni.
Annyira szabadulni akartam a rám törő, letaglózó emlékektől, hogy emiatt akaratlanul is kizuhantam a testemből. Végig jártam a közeli elektromos hálózatot. Felkapcsoltam a lámpát a bejáratnál, elindítottam a bojler melegítését, áramtalanítottam a mikrót (ajaj, nem tudom visszakapcsolni…), majd ahogy próbáltam visszatalálni saját bőrömbe az az ismeretlen jelenés nem eresztett. Hívogatott. Azt akarta, hogy csevegjek vele. Ééén pedig engedtem a késztetésnek. Rendben, bevallom, hogy egy kicsit kíváncsi is voltam! Az ismerős léte mellett emlékeztetett valamire, mintha már érzékeltem volna hasonló jellegű műszereket. Szóval csak azért is megnéztem közelebbről. Reggie valóban nem evilági volt és roppant mód szét volt esve. Túlontúl wonky volt ahhoz, hogy bármi többet is megállapíthassak róla.
Mikor visszapottyantam testembe a kalandos, irányítatlan túrától hátra hőköltem. A kezemben tartott váza kicsúszott és nagyot koppant a parkettán. A fegyver (legalábbis ami maradt belőle) kicsusszant belőle. Szaporán vettem a levegőt, ahogy utolért az elsőszámú pánik: egy jövőből szalasztott fegyver van a lakásban! Ami mindennek tetejében fitzroyé. Aztán érkezett a második számú pánik (aminek az elsőnek kéne inkább lennie)… Ó' banyek, eldobtam a kaspót!!!
Sziszegve állítottam vissza a helyére, mintha nekem fájt volna az esés, holott a váza jobban megjárta. Még el is repedt. Kész. Ennyi. Végünk, ha a Háziúr megtudja! Oh… várjunk csak. HA megtudja. Szinte úgy éreztem magamat, mint Doki, amikor feltalálta az időutazást, miközben egy önelégült mosoly kíséretében befordítottam a repedt oldalát a fal felé.
Immáron csak az elsőszámú pánikot kellett megoldanom. Ahogy tekintetem a földön heverő fegyverre siklott, akkor szembesültem azzal, hogy kiskutyám éppen megközelíteni próbálja. Hiába tudtam, hogy jelen állapotában nem ártalmas, ettől még rettentő mód aggasztott a ténye.
– Nem Arrow, nem szabad! – kaptam fel a földről az eszközt. Kiskutyám méltatlankodva vakkantott kettőt, szimatolt egy sort a fegyver hűlt helye körül, aztán egy újabb vakkantás kíséretében elindult az emeletre. Bamba ábrázattal figyeltem kiskutyám után pár másodpercig, mire… – Igazad van Arrow! – megvilágosodva indultam meg utána a gallériára. Át a csajos szinten, fel a srácok körzetbe. Ötünk (merthogy Arrow is beletartozik a létszámba) közül egy valakiből néztem ki a fegyver idekeveredését.
Az alig egy perces távon olyan forgatókönyvek játszódtak le bennem, amelyek egyikét se akartam, hogy megvalósuljanak. Kezdtem megbízni benne. Már tudta, hogy mutáns technopata vagyok. Azt is, hogy az orosz maffia nem szívlel. Ennél a pontnál komolyan nem vágytam pofára esésre. Ráadásul pont fitzroy fegyvere!
– Kaine! – nyitottam be hozzá nagy elánnal. Fittyet hányva a „Kopogj mielőtt belépsz bárkinek a hálószobájába!” – előírásunkra. Ott állt feketén-fehéren Gertrúdon.
Arrow már javában bent szambázott a hálószobában, míg én igyekeztem levegőhöz jutni a korábbi rohanás után. Ki rakott ide ennyi lépcsőt?!
– Kelj fel! Ez irtó fontos!! – kezdtem bele, amint megpillantottam az ágyban. – VÖRÖS KÓD!!! – ami a mai naptól fogva a legnagyobb veszélyt jelenti! Azon nyomban felszámoltam az ajtó és a fekvőhely közötti távolságot.
– Mégis mi ez? – emeltem meg a mancsomban a fegyvert. – Mármint tudom mi ez, azt is, hogy Reggienek hívják, de meg tudod magyarázni, hogy került a lakásra?! És mit keresett abban a rusnya kaspóban? Mondd azt, hogy nem te hoztad, lécci! Öhm... oké… vagyis, ha igen, akkor, de. Vagy legalábbis tisztelj meg ennyi őszinteséggel kérlek. Lehetőleg a „miért” részével kiegészítve. Ugye nem játszol fitzroy kezére?! Nem tartasz ellenségednek egy időutazó katonát?! – upsz, ezt nem kellett volna így kimondanom. Viszont olyan szélsebesen ömlöttek belőlem a szavak, hogy nem csak végig gondolni nem volt időm, arra se igen hagytam lehetőséget, hogy esetleg Kaine meg tudja válaszolni valamelyik kérdésemet. Megállíthatatlanul ömlött belőlem minden. Ha stresszelek, akkor jellemzően ez történik. Na jó, stressz esetén mindig bekapcsol nálam a nonstop duma.
– Vagy már darabjaiban találtad valahol?! De léccike, mondd, hogy nem vagy egy kattant időjáró tudós pribékje, aki megpróbál minket eliminálni, felhasználni, akármit is. És ugye semmilyen... formában... sem… használtad – tátogva fejeztem be mondandóm végét, amiért szép fokozatosan elhalkultam, ahogy láttam Kainet kiemelkedni az ágyból. Egy szál semmiben. Huh, nem, téves riasztás! Bár igazából a semmi is lehetne rajta ennél a pontnál…
Behúzott nyakkal meredtem rá, miközben letaglózott egy hőhullám. Megkésve tudatosult bennem, hogy talán illene elfordulnom, hogy megadjam neki a privát szférát.
– Ne haragudj, nem kopogtam!!! – bukott ki belőlem, ahogy realizáltam udvariatlanságomat a helyzetben. Gondolkodás nélkül a kezében nyomtam Reggie-t, a jövőből szalasztott-gyanús-fitzroy fegyvert.
– Nyugodtan vegyél magadra valamit – dadogva tettem hozzá, mialatt hajammal vetélkedő színnel fordítottam hátat. Jeez, Romy, miért vagy úgy oda? Láttál már ilyet! Na jó, nem pontosan ilyet… Ilyet sehol sem, leszámítva a beköltözését.
Mondjuk azt nem gondoltam végig, hogyan fogja csinálni, ha nagyjából közte és a szekrény között vertem sátrat. Na, meg azt a fegyvert is a kezébe nyomtam. Remélem, hogy nem fog hátba lőni, amiért lehet, hogy lelepleztem! Mármint lécci-lécci egytől-húszig terjedő negatív forgatókönyvek ne teljesüljetek! Köszi!
– Kaine, neked nincs pizsamád? – habozva, aggódó hangon tettem fel a kérdést. Szemem sarkából félszegen vizslattam felé. Ha még nem kapott magára semmit sem azonnal korrigáltam látószögemet a mennyezetre. Hogy milyen izgalmasok ott a pókhálók!
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyPént. Jún. 09 2023, 14:12






Romy
&
Kaine




Aludni kifejezetten szerettem, akár délelőtt tízig, tizenegyig is. Túlságosan hozzászoktam az éjszakai léthez ahhoz, hogy korán kidőljek, többször tett inkább jót egy séta valahol vagy egy kis éjszakai nyomozás, mások lekapcsolása, kiiktatása. Arra figyeltem, hogy sose vonjam senkire se a figyelmet, főleg ne magamra. Kénytelen voltam egy kicsit kisebb tételbben játszani, mint eddig. A végtelen öldöklésnek búcsút mondhattam, ha maradni szerettem volna. Márpedig teljesen mindegy volt, hogy mennyi időt töltöttem el itt, még mindig nem sikerült rájönnöm arra, hogy mégis mi késztetett arra, hogy olyat lépjek meg, ami nem számomra kifizetődő, hanem másnak, mondjuk egy élettel.
Amikor az ébresztő szokott szólni, sokszor fordult elő, hogy a szokásosnál jobban csaptam az órára, így hogy megspóroljam az újabb és újabb elromlott kütyüt, átálltam a magamtól ébredésre. Emiatt nem kicsit rántott ki az álomból Romy hangja, amint épp a nevemen szólít. Egy ideig csak meredtem rá kitágult szemekkel, a reggeli sokk jeleivel és próbáltam felfogni, hogy mit akar. Ha nem tartottam volna kordában a reflexeimet, akkor még az is meglehet, hogy inkább a plafonon kötök ki ahelyett, hogy próbálom felfogni a jelenetet. Nem volt szokása rám rontani, hacsak nem valami nagy gáz lenne. De ahogy láttam az ajtókeretből, nem robbant fel mögötte a lakás, szóval nem értettem a hirtelen érkezését.
- Baj van? Milyen vörös kód? - szólaltam meg végül tök rekedtes hangon, miközben próbáltam feltápászkodni is és tényleg felfogni annak a hosszú monológnak az értelmét, de leginkább mégsem az ragadta meg a figyelmem, hanem a kezében szorongatott fegyver. Mindjárt nem voltam olyan álmos és tüdult azonnal minden egyes szava az agyamba a felismeréssel együtt. Esküszöm ez jobban ütött, mint a kóla.
- Várj, te megtaláltad a darabjait is? - kezdtem elveszteni a fonalat. Hadovált itt Fitzroyról, a jövőről, a fegyverről, rólam, a kémekról... Mi a franc? Kezdett összeállni, hogy mi baja volt tulajdonképpen, de még mindig azon voltam a legjobban elhűlve, hogy ezeket elvileg elég gondosan rejtettem el és most megtalálta. Ha tippelnem kellene, akkor a kutya tuti benne volt. Az jobban aggasztott, hogy esetleg megrágcsálta és nem tudom megcsinálni. Nem értettem olyan masinákhoz, amikkel nem találkoztam, az ide pedig édeskevés volt, hogy nagyjából meg tudjam tippeli, mi szerint van összerakva. Hisz még nem is használtam.
- Csak akartam használni. - ezzel elismertem, hogy megpróbáltam működésbe hozni, de valami lépést biztosan kihagytam, hogy nem tudtam vele lőni. Pedig ahogy többször átnéztem, biztosan nagy pusztítást tudna végezni. A magyarázkodáshoz pedig még csak hozzá se szagoltam, amikor a kezembe nyomta a darabot. Ezt speciel tényleg épp abba a ronda kaspóba rejtettem el, remélve, van annyira nagy, hogy majd jól eltakarja. Meg a nagy büdös fenét.
Tekintetem végül felemeltem a darabkáról a lassan paradicsom színben pompázó Romyra, azon tűnődve, hogy hová hussant az előbbi határozottan félreérthetetlen haragja és vette át a helyét valami egészen nonszensz viselkedés. Ha most megzavarodott attól, hogy kém vagyok-e vagy sem, akkor alighanem ezt jobb lenne gyorsan letisztázni. De a kérdése mégsem illett annyira ide a többihez.
Most hogy jött ide a pizsomám?
- Nekem van pizsomám? - kérdeztem vissza még mindig egészen értetlenül. Nem eresztettem el a darabot, mert még itt ólálkodott egy túlzottan lelkes négylábú, aki a takaróm csücskével kezdett el szemezni, mondhatni épp kóstolgatni, gyanítom belefeküdni óhajtott volna. Velem teljesen más játékszabályokat próbált meg kialakítani, mint amikhez eddig szokott. Talán mert ennyire új voltam neki vagy csak a türelmemmel játszott szándékosan.
- Kifelé, Arrow! - sziszegtem a kutyának ellenkezést nem tűrve és az ajtó felé mutattam. Nem szerettem beereszteni, még azt a kevés cuccomat is képes volt ellopni valahová magának, amit itt tartottam, semmi kedvem nem volt kihorgászni a szájából.
- Oké, kezdjük elölről. Te miért matatsz a kaspóban? - összefontam a kezeimet magam előtt, ha most ő jött és feltett egy tucat kérdést, nem is kérdést, feltételezést, akkor én is fel fogok.
- Másrészt miért feltételezed azt, hogy én valami őrült időutazónak kémkedek? - ez már inkább érdekelt, mint az előző. Látva az arcát azonban jobbnak éreztem tényleg felöltözni. Sosem értettem, miért váltok ki emberekből fura reakciókat csak azért, mert nem fedett tetőtől talpig ruha. Ez nála hatványozottan igaz volt. Elvégre mindenki valahogy így nézett ki ruha alatt, nem? Igaz, némi eltéréssel...
- Tudom, hogy a jövőből jött, úgy kaptam. Csak még nem jöttem rá, hogy miként működik, Bishop nem tájékoztatott erről... - tettem hozzá, miközben végül felé megindulva - mert hát mégis csak mögötte volt a szekrényem - megkerültem őt, hogy valami nadrágot meg pólót felhúzzak magamra.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyVas. Jún. 11 2023, 12:59

Kaine & Romy

   
– A legfőbb veszélyesség jelző státusz, ami akkor triggerelődik, ha küzdelemi szituáció van vagy kritikus rendszerhiba – idéztem a Star Trek filmekből a definíciót. – Ha a „Mi casa” egy rendszer lenne, akkor ez egy elég naaagy bajt jelentene – emeltem meg mancsomban a fegyvert.
– Nem, nem találtam meg! – ráztam meg a fejemet. – Miiiért? – lassan elnyújtva tettem fel a kérdést. – Szóval tényleg van több darabja is?! Azok is odalent voltak, vannak? Hol, merre?! Én csak véletlen kíváncsiságból rákapcsolódtam és Reggie mesélte, hogy mennyire széthullva érzi magát ilyen formában – nem igazán akadtam fent, hogy ez mennyire nem reális koncepció. A technopata létből bejövő input-ot sosem volt egyszerű körül írnom. Mindig furán csapódik le.
– Akartad? Mégis mire? – megrökönyödve kérdeztem vissza. – Céllövésre? – rekedt hangon toldottam hozzá, súlyomat egyik lábamról a másikra helyezve. Bízva a kevésbé ártalmas forgatókönyv lehetőségében.
Igazából számtalan kérdésem akadt volna még ezenfelül, ha nem tudatosult volna bennem, hogy mennyire tolakodó is vagyok. Vörös kód ide vagy oda, azért így rárontani Kainere tényleg elég erős volt. Erős volt?! Mit gondolhat most rólam?! Hogy perverz vagyok? Teljesen jogos feltételezés lenne, még ha nem is ez volt az igazság.
– Ez most kérdés volt vagy kijelentés? – bizonytalanul kérdeztem vissza az alvóruha ügyében. – Mert én kérdeztem, mivel láthatóan nincs rajtad – és ha ő is kérdezte, akkor nem tudja, nincs neki vagy nem is tudom. – Ha nincs, majd szólhatok Laze-nek, hogy segítsen beszerezni egyet – vetettem fel. – Én például letudom egy mintás, nagyobb méretű pólóval a témát, mint olcsó hálóing. A srácoknál ez nem tudom, hogy megy. Vagyis hallottam már olyanról, hogy valaki ádámkosztümben tolja. Nem tartom követendő példának. Persze fő a kényelem, meg ahogy neked jó! – a plafon szuggerálása közben, hadarva magyarázkodtam. Nem is értem, hogy miért is merültem el ebben ennyire. Nem is merültem, inkább egy tudattalan süllyedés volt!
– Hé, Mister! – szóltam rá kiskutyámra, miután Kaine pirítása csak annyit ért el Arrownál, hogy lefeküdt a padlóra és a pokróccal a szájában morgolódott. – Nem szabad, köpd ki! – fordultam felé, miközben orosz utasítással követeltem, hogy moderálja magát. Arrow hátracsapott fülekkel, egy látványos szájtátás kíséretében elengedte az ágyneműt, majd leült popójára és panaszos dalolászással kérte ki magának, hogy szóban elvettük a játékát. Ezt követően szimatolva kezdte járni a szobát. Remélem, hogy nem megint Kaine balpár cipőjét keresi, amit valamiért mindig imádott megcsócsálni! Szerintem bosszú, habár jelen pillanatban igazából…
– Ne haragudj, még nem kapott reggelit. Ezért próbálja magára vonni a figyelmet – próbáltam kiskutyám neveletlenségét megmagyarázni az éhségével. Beszédem közben tök véletlenül Kainere vezetve a tekintetemet, totálisan megfeledkezve alul öltözöttségéről.
– Juj, bocsi! – takartam el szemeimet és félig hajam színével vetekedő arcomat, miközben ismét sarkon fordultam.
A hirtelen kérdésére elemeltem cenzúrázó mancsomat arcomról. Az a kaspós mizéria tökre véletlenül történt meg. Arrow-al co-op művelet volt.
– Nem eltörtem! – vágtam rá azonnal, vállam felett visszanézve rá. Nagyjából három másodperc erejéig, amikor is kezemmel takartam ki ismét a látványt. Mármint leginkább az én vöröslő képemet próbáltam elrejteni. Neeem ciki, kicsit sem! – Nem szeretnél felöltözni? – motyogva préseltem ki magamból a kérdést. Mindennek tetejében oroszul, mert az English.exe-m úgy döntött, hogy leáll egy pillanatra.
A következő kérdésére vonakodva kerestem a szavakat. Azt, hogy úgy fest ő sem érti, miről van szó, határozottan pozitív kimenetelt rejtegetett magában. Talán tényleg nincs köze hozzá. Lehet, hogy nem is kém. Végképp nem megvezet minket, mert a végünkre vágyik. Vagy csak nagyon szerettem volna, hogy így legyen? Na jó, tényleg akartam, hogy ne legyen köze ehhez az egészhez!
– Láttam már azt a fegyvert – kezdtem bele egy mélyről jövő sóhaj kíséretében. Hátrafelé mutogatva a kezemmel (tekintetemet szigorúan előre szegezve), így csak remélni tudtam, hogy ujjaimmal az emlegetett fegyverre sikerül gesztikulálnom. – Egy videóban. Egy creepy tudós kezében. És az a videó határozottan nem napjainkban készült. Emiatt beparáztam és már mindent is elképzeltem. Szóóóval jobbnak láttalak megkérdezni, hogy most melyik szcenárió játszik? De nem feltételeztem semmit sem! Csak sok mindenre gondoltam – kezdtem magyarázkodni. Mikor meghallottam lépteit, félszegen lestem hátra, aztán a plafonra. Majd próbáltam úgy lépni, hogy ne legyek útba, miközben tekintetem továbbra is a mennyezeten élő pókok hálóremekeit lessem. Mindezt úgy, hogy lehetőleg ne botoljak el saját lábamban.
– Bishop? Ismered Bishop-ot? – újfent megfeledkezve magamról néztem rá, holott még javában öltözködött. Az újabb hőhullámot követően nem győztem bocsánatot kérni, így már csak ösztönösen kitakartam szemeimet. De olyan fura volt szemkontaktus nélkül beszélni, hogy mégis résnyire nyitottam ujjaimat, hogy elleshessek közöttük. Eközben szép lassan hátrálva, mígnem lábaim az ágya szélének nem koppantak és rá nem rogytam a szélére.
– Egyáltalán ugyanarra a Bishop-ra gondolunk?! – nyögtem ki végül a kérdést. – Mi a kedvenc színe? – igazából, ezt éppenséggel én sem tudtam. – Oh, sőt, mi a rangja? – ezt tudtam, yey!
– Várj, vááárj, úgy érted, hogy tőle kaptad a fegyvert? – hitetlenkedve kérdeztem rá. – Ugye tudod, hogy ezt tőle is meg tudom kérdezni, hogy valóban így történt! – vettem fel a szemkontaktust vele rendesen, miután tisztességesen felöltözött. Kezembe halászott mobilommal prezentálva, megnyitva kódolt társalgásunkat, hogy igenis tudok neki írni ezzel kapcsolatban. Lehet, hogy ez a végső lépésnek jó lesz, ha titkolózni támad kedve.
– Deee… szerintem is kezdjük elölről! – vettem egy mély levegőt és fújtam ki. Nem akartam végtelenül bizalmatlanul hangzani és végképp nem támadóan. Annak ellenére sem, hogy határozottan aggódtam amiatt, hogy ez a fegyver itt van a házban. Ráadásul tényleg Kainehez volt köze!
– Csinálok reggelit. Lehetőleg egy jóóó nagy adag Electruccinóval, mert Arrow társaság nélkül nem fog enni és nem hiányzik, hogy a takaróddal lakjon jól – böktem kobakommal a fiatalúrra, ki ismét a pokróc szélén rágódott. És semmi köze nem volt ennek a hirtelen rám tört stresszből származó éhségemnek!
– Te pedig – mutattam rá –, elmondhatnád közben, hogy miként történt ez az egész? Mármint, hogy került hozzád Reggie pontosan, step by step – vettem fel az ágyról, mancsaim közé a fegyvert. – Szeretném tőled hallani! – pillantottam felé egy bizakodó mosollyal. Egyébként is így volt fair, hogy adok neki lehetőséget elmondani. Ahelyett, hogy vaktában vádaskodom a beképzelt forgatókönyveim alapján.
– DE! Elkobzom, amíg nem tisztázódik a helyzet. Semmi személyes! De nem dugdosunk fegyvereket kaspóban, nem azért van! Se a fegyver, sem a kaspó. Egyáltalán miért oda tetted? Meg is találhatta volna valaki! – izé… hupsz? Ok, ez megtörtént.
– Khm… skip! Akkor reggeli? Előre megyek! Megyünk, vagyis gyere – pattantam fel, a fegyverrel a nyitott szobaajtó felé gesztikulálva. Mondjuk terveztem egy kitérőt tenni a hálószobámba, ahol elrejtem átmenetileg Reggie-t egy olyan helyen, ahol senki sem találja meg… Mondjuk a fehérneműs fiókomra ki gondolna?
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyVas. Jún. 11 2023, 16:26






Romy
&
Kaine




Nem vártam, hogy megmagyarázza, mit jelentett a vörös kód. Elég gyakori használata volt mindenfajta bevetési procedúrának ahhoz, hogy tisztában legyek vele. Azt nem értettem csupán, hogy mi történt, miért rontott ilyen nagy robajjal, kutyástul rám. Mintha égett volna a lakás, de minimum megtámadtak volna minket. De akkor meg miért nem riasztott a megérzésem, hogy baj lenne? Tele voltam egy halom kérdéssel így kábán, egy értetlen fejcsóválásra futotta válaszul neki.
Mindjárt másképp festett a szitu, amikor megláttam a fegyverdarabot a kezében. Szóhoz azonban továbbra sem jutottam, mert végtelenre eresztett teóriáit - ami már lassan súrolhatta is volna a vádaskodás határát - kezdte elcsetelni, nem is igazán higgadt állapotban. Nagyszerű, azért hoztam ide a fegyvert, hogy ne legyen senki keze ügyében, hát nem sikerült mindjárt ráhibázni, hogy hol van?
- Ki az a Reggie? - annyira kusza volt még mindig az egész sztori, hogy nem tudtam csak és kizárólag arra figyelni, a többi darabja nem lett meg, vagyis de, tudtam figyelni, meg is nyugtatott egy kissé, hogy nem ollózta össze őket és gyűjtötte olyan helyre, ahol nem találom meg. Olyan hely nem létezett ebben a lakásban, de az egész városban sem, ahol ne találták volna meg az én kis besúgóim. Most azonban nem is ezen volt a hangsúly.
- Miért, mire használjam a fegyvert, turmixkészítésre? - tártam szét hirtelen eléggé a karjaimat. Aztán csak nem értettem, de esküszöm tényleg nem értettem, miért fordult el. Oké, értettem, szabadkozott, hogy rám rontott, de egyáltalán miért vett fel a paradicsommal megegyező színt már megint? Ez biztosan összefügg azzal, hogy kellemetlen szituáció keletkezik, elvégre amikor megjöttem nyakig véres voltam, most pedig egy jövőbeli fegyvert rejtettem el a lakásán. Tiszta sor, mondjuk a többi esetet nem tudtam volna speciel mihez kapcsolni.
- Ez itt a pizsomám. - mutattam le az alsómra teljesen értetlenül, miközben próbáltam elképzelni, hogy minek is kellene nekem még pizsomanadrág meg valami póló, mint ahogy arra ő is célozgatott volna. Elvégre ő maga mondta, hogy fő a kényelem. Egy picit tanakodva oldalra billentettem a fejem, miközben ezt kifejtette, még mindig borzasztóan kíváncsi voltam, miért lángol az arca folyamat és miért kapkodja el a tekintetét rólam. A van-e rajtam valami fura kérdést egyelőre jobbnak láttam csak elodázni egy másik alkalomra.
- Gyanítom te sem ettél. - ettől nem voltam boldogabb, mert a kutya még mindig idebent randalírozott, csak épp nem az ágyam tetején trónolt, rosszabb esetben megint dobhatok ki egy cipőt, még rosszabb esetben pedig kénytelen lennék a dolgaimat kiműteni a torkából, mert néha olyan mohón tud nyelni, csodálom még nem fulladt meg.
- Akkor kiköpte a darabot? - értettem én, hogy most tagad, de ha ezen ragadunk le, hogy most eltörte-e vagy sem, akkor sosem kapok rendes választ egyetlen kérdésemre sem. Arra már kezdtem rájönni, hogy néha érdemes volt tartani az irányt, hacsak nem valami elképesztő dolgot mondott, mert akkor bizony nem tudtam volna figyelmen kívül hagyni. Az a váza egyébként sem érdekelt a legkevésbé sem.
Meg egyébként sem tudtam oroszul, így inkább nem firtattam tovább a magyarázatát.
- Láttad már... most kezdjek én is teóriázni, hogy honnan láttad? - kölcsön kinyír néha visszajárt, ebben a lakásban ezt márpedig szerették alkalmazni, főleg Laze, így én is hamar rákaptam. Tényleg érdekelt, honnét ez a pontos érdeklődés a fegyverről és felcsillant a remény is, hogy talán azt is látta, hogy működik. Mindannyiunk közül ő értett egyáltalán bármiféle masinához, ami csak kapott egy kis elektromos töltetet, de főleg azt.
- Igen, Bishop. És igen, ismerem. - nem voltam a legbőbeszédűbb, de öltözés közben nem akartam úgy beszélni, hogy a felét nem is értette. Így amikor végre a felsőt is magamra kaptam, csak odasétáltam mellé és én is leültem az ágyra. Alighanem több megválaszolatlan kérdés várt még ránk, mint amennyit ki tudott ejteni a száján.
- Fogalmam sincs, de tudom, hogy a jövőből jött és amikor találkoztunk, egy hullát tologatott bevásárlókocsiban egy sikátorban. Követtem egy darabig, aztán csak odaadta a hallgatásomért cserébe. - nem kerteltem igazából, tényleg így volt. Teljesen fölöslegesnek éreztem, hogy még itt telefonálgasson neki, így csak ráfogtam a telefonra és egyben a kezére is majd lenyomtam az ölébe.
- Azt mondtad, bízol bennem és csak teóriákat gyártasz. - pillantottam rá egy kissé korholóan. Én nyílt lapokkal játszottam, nem telefonnal meg mindenféle fantazmagóriával. Néha eldobtam attól az agyam, hogy mennyire végtelen fantáziával áldotta meg az ég.
A reggelit jó ötletnek tartottam, így csak bólintottam a felvetésre, szúrósan Arrow felé néztem, hogy ő is feltápászkodhatna mind a négy tappancsán és kioldaloghat, mielőtt még megint a grabancánál ragadom meg és rakom ki.
- Megtaláltad. - vontam fel a szemöldököm eléggé egyértelmű pillantással. Nem felejtettem el, hogy azt a kaspót meg ő törte el. És azt sem, hogy mekkora feneket kerített eddig mindennek, ha bármi épsége veszélybe került a lakásban.
Végül csak feltápászkodtam és elindultam utána, gondosan behúzva a szobám ajtaját magam mögött, mielőtt Arrow visszatévedne.
- A többiek már leléptek? - tetten fel a kérdést immár a lépcsőn lefelé. Értékeltem, hogy Romy bizalmat szavazott, hogy én meséljek el mindent, bár nagyon nem akartam a részletekbe menni, de talán így volt tiszta.
- Ha jól emlékszem, épp Fitzroy fejét vágta le, gyanítom elővigyázatosságból. Megölt még egy csövest, hogy ne legyen tanú, én segítettem neki eltüntetni a hullát. - nagyjából ennyi történt, ha ez nem volt neki elég bizonyítékként, akkor gondoljon, amit szeretne, ezután Bishopot is felhívhatja.
- Jobbnak láttam biztonságban tudni, minél közelebb. Szétszedve nem veszélyes. - ahogy leértünk a konyhába, én csak kinyitottam a szekrényt, hogy leemeljem a müzlisdobozt, kezdetnek ez is megteszi tejjel. Laze kellene, hogy megigya, ha már ilyen "finomba" választott bele, de most nem tettem semmi megjegyzést.
- Szeretném összerakni a fegyvert és működésbe hozni. - tettem hozzá, miközben már javában locsoltam ki a tejet a tálkába.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyVas. Jún. 18 2023, 23:37

Kaine & Romy

   
– Reginald, Reggie – mutattam határozottan a fegyverre –, ő az. Ki más? – pislogtam Kainere olyan tekintettel, mint aki nem érti, miért is nem érti, hogy kiről beszélek. Megfeledkezve arról az apróságról, hogy a gépek suttogása csak nekem természetes dolog.
– Az nem hangzik hű, de egészséges turmix készítésnek, még az ÁNTSZ is lecsapna rá. De nem is tudom, esetleg semmire? – nagy hevességben letükröztem a karokat kitáró mozdulatát. – Talán dísznek? Csak ne olyan helyen, ahol én is látom, mert rémálmaim lesznek – jegyeztem meg jóval kevesebb vehemenciával. Halkabban és némi kínos mosoly kíséretében vetettem fel az ártalmatlan lehetőséget, amiért kezeim által nyújtott cenzúrát kemény öt másodpercre feladtam. Az elém tárult látványtól bátorságom is kereket oldott. Aztán még az alvóruhájáról is érdekelődöm... Se gáz, se gáz… áh.
– Mármint ennyi? – pillantottam felé futólag, hogy aztán még inkább paradicsom filterben úszó arccal forduljak el. Emlékeztettem magamat, hogy tényleg nem ítélkezhetek. Végtére is, én zavartam meg a saját szobájában, alvás közben… Vörös kód ide, vörös kód oda.
– Mármint én ettem-e? Nope, még nem. Tudod, Arrow szociális evő, nem burkol egyedül – ráztam meg a fejemet. Pedig elkepesztő módon éhes vagyok! Csak a nagy izgalom eddig elfojtotta az érzést, hogy a gyomrom lassan önemésztésbe kezd.
– Igen, pontosan! Kiköpte!! Úgy kiköpte, hogy majdnem kivitte a szemeimet!!! – kontráztam rá erre a valótlan szcenárióra. Rá is böktem szemeimre, hogy aztán ismét eltakarjam őket, mert természetesen elfelejtettem Kaine ledérségét.  
Felfújtam arcomat mancsaim takarásában, amikor a visszaszerválta az általam bedobott szófordulatot. Oké, értem én, hogy mennyire rosszul hangzott. Végül kifújtam a levegőt, hogy beavassam abba a videóba, ami az emlékeim között vagy százszor lejátszódott már, mióta megleltem Reggie-t.
Amikor Őrnagymester került terítékre alig hittem füleimnek. Tényleg nem nagy ez a New York! Ennek mekkora esélye volt, hogy Kaine is találkozott az időutazó katonával? A sokk miatt inkább nem kezdtem most valószínűségszámításokba.
– Egy hullát – ismételtem el félig elborzadva, félig pedig hitetlenül lesve felé. – Egy bevásárlókocsiban? – kérdeztem vissza, hogy biztos jól hallom slash értem, amit mondott. – És odaadta? – pillantottam a fegyverre futólag. Komolyan megfordult bennem, hogy a drága angolnyelv szoftverem újfent elhagyott engem.
– Ny-ny-nyugi – behúzott nyakkal tekintettem le kezemre, amit lefogott, majd habozva fel a szemeibe. – Bízom! – jelentettem ki. Legalábbis komolyan igyekszem! – Egyébként se tudom, hogy mit mondhatnék vagy írhatnék neki? „Ciao, Bishop! Bocsi, hogy zavarlak. De tényleg igaz az, hogy hullát vásároltál anno, aminek a lakótársam is szemtanúja volt, akit aztán lefizettél egy zakkant tudós jövőbéli fegyverével, hogy hallgasson? – vontam meg finoman a vállaimat. Még kimondani is nagyon fura, elhinni pedig még nehezebb.
– Ne haragudj, nem kételkedem! Csak tényleg annyira fura ez az egész… – hajtottam le fejemet, amiért képtelen voltam tovább fenntartani a szemkontaktust, amiért nem vagyok képes 100%-os bizalmat megszavazni neki a fegyver miatt. – De tényleg érdekel az egész plot! Hogy értsem a történéseket!! Nem fogok se kételkedni, sem megkérdőjelezni semmit – komolyan igyekezni fogok, hogy mellőzzem a kétségekkel teli hangsúlyt.
– Jóóó, de én nem számítok. Reggie szabályosan rám ordított! – összepréseltem az ajkaimat. – Mááármint, kivitte a szemeimet? – próbáltam menteni a menthetőt, már ha volt itt még mit megmenteni. Egyértelmű volt, hogy Reggie korábban bemutatkozott nekem.
– Aha, szerintem már az Egyetemen vannak – helyeseltem, miközben elindultam kifelé. – Hacsak nem lógnak, de nem hiszem – ráztam meg a fejemet. Menet közben meglapogattam Arrow buksiját, amikor elsuhant mellettem a lépcsőn. Én pedig majdnem utána szánkáztam, amikor meghallottam a történet folytatását Kainetől. Szerencsére sikerült megkapaszkodnom a korlátban, mielőtt tényleg a nyakamat szegem. Végül úgy támaszkodtam meg rajta, mintha az előbbi baki meg sem történt volna és tök szándékosan csimpaszkodnék ott és nézném a csodálatos nappali panorámát. Mély levegő Romy, csak semmi pánik!
– Huh, értékelem, hogy a fejlevágó részt nem a reggelinél mondtad – vizslattam fel Kainere. El is ment volna rögtön az étvágyam, ha ez lehetséges egyáltalán. Most viszont nem igazán tudtam mit gondoljak erről a gyilkosságról. Mármint „fitzroy” semmi olyat nem tett, amiért nem érdemelte volna meg. De a szóban forgó hajléktalan… Huh. – Ok, szóóóval ezt láttad. És Bishop mondott bármit is neked? Például… nem is tudom. A miérteket? – csakhogy tisztábban lássam a helyzetet.
Folytattam az utat a konyhába, ezzel is leplezve mennyire nagyon sokkoló volt számomra ezt hallani. Azt már nem egészen értettem, hogy a döbbenet ellenére miért akarom megérteni ezt az egészet. A kíváncsiság sosem volt egy egészséges dolog.
– De pontosan miért? – kérdeztem vissza lassan, ahogy Arrownak elkezdtem kimérni a reggelit. Kiskutyám már így is türelmetlenül tartotta szájában az üres fémtányérját. – Mármint értem, hogy nem turmixolásra akarod használni Reggie-t. De ezek a cuccok szerintem nagyon nem biztonságosak, még szétszedve sem. Azonban darabjaiban is vannak gondolatai! És a helyzetek, amikbe használni tudod, ami ugyebár nem a konyha, mert a turmix kilőve. Szóval… – vettem el Arrowtól a tálkáját, hogy feltölthessem neki. – Az még inkább veszélyes lehet. Mit tervezel pontosan? Ugye az megvan, hogy mi is itt vagyunk? És roppant unfair lenne, ha a hátunk mögött csinálnád és utólag szembesülnénk vele, hogy kiugrasz egy éjszaka, aztán bajban vagy – mancsomban szorongattam Arrow tálkáját, miközben aggodalmas ábrázattal lestem Kaine felé. Tiszteletben tartottam, hogy keveset mesél magáról, de közben roppant mód idegesített is, amiért aligha tudtam viszonozni így a segítségét.
– És ha te bajban vagy, akkor mi is könnyen belekeveredhetünk. Utálom a meglepetéseket. Szeretek számítani dolgokra, főleg, ha az veszélyes lehet és úgy nehéz mentőakciót szervezni, ha nem tudjuk hol vagy. Ne akard, hogy kémprogramot tegyek a mobilodra! Hidd el, hogy le tudom dumálni Gwennel is! – nem szoktam engedély nélkül a kütyüikben turkálni. Ezt már korábban is leszögeztem. Viszont vannak azok a vörös kódos kivételek, amikor az etikusságnak búcsút mondok!
Kiskutyám kornyikálása szakított ki a gondolatmenetemből, amiért már a reggelijét akarta. Enyhén megugrottam, majd sietősen, orosz bocsánatkérések között helyeztem le Arrownak az ételt.
– Csak azt akartam mondani, ha mindenáron ilyesmikbe akarod vágni a fejszédet, akkor legalább ne egyedül csináld – fűztem hozzá, miközben felegyenesedtem, hogy aztán egy nagy adag gofrit és Nutellát halásszak elő. Szükségem volt a cukorpótlásra. – Persze, ha szólóban akarod tolni tökre megértem, a co-op kétesélyes tud lenni. De ha nem idegenkedsz egy kis együttműködéstől, akkor beszélhetek Bishop-al. És nem azért, mert nem hiszem el, amit az imént mondtál – azért érdekelne az ő nézőpontja is, naná. Viszont más is közrejátszott! – Hanem azért, mert ő talán tud segíteni neked abban hogyan kell összetákolni a fegyvert? – vetettem fel bizonytalan hangon.
– Nem ígérhetek semmit, mert ez tőle is függ! – szögeztem le előjáróban. – Jó hír viszont, hogy szeretne talizni veled is. Mármint úgy, mint lakótársammal. Arról nem tudtam, hogy ismeritek egymást, mivel nem mondtad eddig – dörgöltem csak azért is az orra alá. Elég bosszantó tudott lenni, amikor így random derültek ki róla a dolgok. De most komolyan, mit titkol még?! Valahol tökre érthető, nekem is vannak dolgaim, amiről nehezen beszélek. Viszont így, ebben a helyzetben leginkább a falat kaparnám, ha most nem a gofri Nutellával való megkenésével lennék elfoglalva, melyből egyet már Kaine elé is toltam egy kistányéron.
– És egyébként hol is van pontosan a fegyver többi darabja? Mondd, hogy nem az ágyad alatt.
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyKedd Jún. 20 2023, 00:46






Romy
&
Kaine




Úgy néztem vissza Romyra, mintha egyszerre furcsállnám a kijelentését és értetlenkednék is, bár igazából csak nem szoktam még ennyire hozzá, hogy ő az összes elektronikát nevek szerint szokta emlegetni, nem pedig ahogy én, hogy ez itt a fegyver egy darabja. Történetesen az a része, ami a tépegységet is magába foglalta, de az már más kérdés volt ugyebár, hogy én nem neveztem nevén az emlegetett eszközöket. Nem is tudtam, hogy kívják őket, nem szoktam velük társalogni. Nekem sokkal élőbb társaságom akadt speciel a soklábúak népes táborából.
- Nekem mindegy hogy hívod. Hasznos kis ketyere. Meg tud védeni bármitől. - sóhajtottam végül beletörődően és félig belemenve a játékába. Akkor nevezzük nevén a gyereket, Reggie. Szóval Reggie a vita tárgya, vagyis jelenleg a nemtetszésé, ő sehogy nem látná szívesen a lakásban, én pedig inkább itt tudnám, ha lehet használatra készen, megszakértve.
- Igen, ennyi. Miért, mt vegyek még fel? - tényleg nem értettem, mi problémája volt azzal, hogy alsóban szerettem aludni. Néha tény, hogy elfelejtettem felöltözni és így csattogtam le hozzájuk az emeletről, de szerintem semmi ijesztő nem volt rajtam, hogy takargatnom kelljen. Másfelől egy picit szórakoztatott, hogy Romy ennyi árnyalatát mutatja meg a paradicsomszínnek.
- Mégis itt vagy és éhezel. Emiatt a... Reggie miatt. - csóváltam meg a fejem, láttam én, hogy mennyire éhes, de nagyobb drámát tolt le Arrow, hogy ne tűnjön fel az ő panasza, elvégre épp az előbb akart jól lakni a takarómmal.
- Kiköpte... Heh, még hogy kiköpte. - ideje volt felöltöznöm végre és nem hitetlenkedni egy sort ezen a füllentésen. Hogy mekkora kamu volt, te jó ég és még vissza is vágott vele, mintha ezzel ő győzhetett volna. Nem volt igazából semmi használható érvem arra, hogy miért kérjem számon rajta a füllentést, mert nem volt jelentősége, pontosabban súlya a füllentésénej. Inkább komolyabb témára tértem, ha már ennyire érdekelte a sztori. Nem hoztam fel, mert nem állt szándékomban egy random időutazóval fárasztani őket, de így elég érdekes volt a szitu, hogy ismerte ő is Bishopot. Hát még a fegyvert.
- Mint látod, oda. - elég egyértelmű bizonyíték volt egy darabja is, nem? Nem terveztem úgy kelni, hogy Romy szemez velem az ágyamnál ácsorogva, aztán az ágyon ücsörögve hosszas beszélgetésbe kezdeni, korán volt nekem ehhez, de egyre jobban érdekelt már ez a Bishop, meg a kapcsolata a fegyverrel. Voltaképpen megláttam a lehetőséget abban, hogy életet lehelhetek abba a masinába talán. Amikor pedig elismételte a saját verzióját, nemes egyszerűséggel csak bólintottam. Így volt. Ha nem hiszi el, nem tudok még mit mondani. Nem volt rám jellemző, hogy fölöslegesen koptassam a szám.
- Nemrég jöttem ebbe a világba, amikor találkoztam vele. Nekem úgy tűnt, hogy ő sem evilági, ezért követtem. Pedig más terveim voltak akkorra, Peter Parkert akartam felkeresni. - jegyeztem meg úgy, mintha épp arról beszéltem volna, hogy miképp készítjük a spagettit. Végülis azt is trancsírozhattam volna, ha nagyon akarom. De nem akartam eltérni a témától, sem fölöslegesen untatni őt.
- Mesélhetnél a videóról. - tértem végül a tárgyra. Reggie ide vagy oda, az jobban érdekelt, mint a gép "lelki élete". Néha talán túlságosan lényegre törő voltam, de ehhez szoktam hozzá, elvégre vallatni sem barátilag kellett elcsevegni.
Oké Kaine, ez itt nem egy vallatás és nem fog senki meghalni, kicsit fogd vissza magad.
- Akkor miénk a lakás. Tényleg mesélhetnél a saját tapasztalataidról ezzel a Reggie-vel. - helyeseltem, ahogy nyugtázta, hogy nincs itt senki. Úgy sokkal macerásabb volt összerakni a fegyvert, ha speciel Laze épp áriázott volna arról, hogy mennyire helytelen ezt megcselekedni. Mintha őt nem érdekelné sok minden. Engem meg ez érdekelt.
Csak megtorpantam mellette, ahogy a lépcsőhöz értünk. Kérdőn pillantottam rá, aztán kapcsoltam, hogy talán egy kicsit túl vizuálisan képzelte el a jelenetet. Engem sem szokott érdekelni a nézőközönség, pont ahogy Bishopot sem azon az éjjelen. Egyébként is ha csak eltakarította a szemetet, az nem számít.
- Nem különösebben avatott be, csak azt mondta, hogy ez a fickó veszélyes. Most pedig megfosztotta a valójától. - vontam vállat. Nem voltam a szó szerint visszaidézők királya, de a lényeg átjött nekem. Valakit idődimenziókon keresztül üldözött, hogy aztán lepuffanthassa. Biztosan rossz fát tett a tűzre talán az egész emberiséggel szemben.
- Mert érdekel, hogy mit tud. - telepedtem le az egyik székre, ahogy hagytam Romyt közben érvényesülni a kutyaetetésben. Arrow addig sem az én lábam körül sündörgött, mint újabban nagyon megszokta. Nem akartam hazudni, nem láttam értelmét. De nem egészen értettem ezt a hirtelen fegyverfóbiát.
- Ki szoktam, de szerintem te ezzel pontosan tisztában vagy. Nem szoktam a bajt hozni rátok, ezzel meg én vagyok tisztában, első számú házirendi pont. De nincs más tervem vele, csak érdekel, tudod a fegyverek érdekelnek, így vagyok bekötve. - csak hogy tudja, szoktam ám olvasgatni a hűtőn a papírt. Még ha nem is értettem egyet egyes elemeivel, mi több, be sem tartottam őket zömmel, azért tényleg figyeltem arra, hogy rájuk ne hozzak senkit. Ha így lett volna, készségesen takarítom el azokat is magam után.
Őszintén szokatlan érzés volt hallgatni azt, amit mondott. Nem szoktam hozzá még mindig, hogy valaki azzal is foglalkozott, hogy velem mizu. Ez olyan dolog volt, amit itt tapasztaltam meg és próbáltam valamiféle módon kezelni - roppant nehezen. Mégis amit levontam az egészből konzekvenciaként az az volt, hogy maguk helyzete is aggasztotta.
- Nem ütitek meg a bokátokat, ezt megígérhetem. A telefonnal sokra nem mennél, elég elvétve használom. - ha próbálkozni akart, akkor gondoltam tájékoztatom a hasztalanságáról is. Nehezen lehetett engem lekövetni, ha jártam valahol, ebben rejlett a sikere annak, hogy ne kövessenek vissza se.
- Szóval Gwen... - még egy név a megjegyezhetetlenek listájáról. Hosszasan mámultam csak Romyra, aztán végül csak Arrowra. Végülis hitelt akartam adni a szavaimnak, nem? Fogalmam sem volt arról, hogy ezzel épp hogy járok, de nem éreztem úgy, hogy elzárkóznék a beszélgetés elől.
- Miért, mit szeretnél, vigyelek magammal téged is? - aligha hittem azt, hogy erre vágyott volna. Inkább élvezte az átlagos hétköznapokat, az egyetemet emlegette egyre többször, nekem pedig teljesen másfajta életvitelem volt mindannyiukhoz képest igazából. Leginkább megszokásból.
- Szóval Bishop... - tévedtem, talán ha meg is várom, amit mond, akkor nem találgatok én is hülyeségeket. De az elgondolását azért ki kellett igazítsam.
- Össze tudom rakni a fegyvert, működtetni nem tudom. Inkább segíthetnél te ebben. - nem szerettem a többtagú egyenleteket, sőt egyenesen irritált, ha valakire mindig várni kellett, én pedig cselekvés szempontjából nem voltam sosem a legtürelmesebb.
- Mi? Velem találkozni? - ez már furcsa volt. Kifejezetten furcsa, bár ha így volt, akkor nem sejthette, hogy engem már ismer.
- Nem kérdezted. - tártam szét ártatlanul a kezeimet. Annyi mindent tudtam volna sokszor mesélni, de annyi minden nem tartozott ebbe a világba, ha pedig mégis, akkor nem akartam túlzott információáradattal elönteni őket. Mégis mit mondjak, hogy amúgy egyszer lógtam egy jövőbéli pacákkal? Ja, tiszta menő volt.
Elemeltem egy szelet gofrit, kettőbe hajtottam és már toltam is befelé a számba. Tudom, végtelenített kajapusztítóként ez nem okozott sosem gondot. De azért megcsóváltam a fejem, miközben nyaltam le a nutellás ujjam hegyét.
- Van a szobámban, de nem ott. Az egyik fiókban, egy másik a odafönt a szekrényben. - mutattam közben el a konyhaszekrény felé, ami amúgy tele volt hátul üres dobozokkal. - Hármat a kanapé fiókjában, mert sosem húzza ki senki és egyet a cipők mögött raktároztam el. - próbáltam összeszedni a helyeket, de végül csak rá sandítottam.
- Várjunk csak, te úgyis tudod, nem? - pillantottam rá jelentőségteljesen. Aztán csak megint elemeltem az újabb adag gofrit a tányérról. Rosszul jár, ha engem akar megetetni, de kimondottan tetszik, ahogy pakol elém. Elég ritka volt, hogy ilyen kevesen voltunk itt a lakásban, hisz mire én általában megébredtem, addigra Romy is talált magának elfoglaltságot és nem zavartam.
Viszont egy valami kezdte birizgálni nagyon is a fantáziám.
- Nem kell törlesztened, nem azért tettem... azt.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyKedd Jún. 27 2023, 20:24

Kaine & Romy

   
– Megvédeni bármitől? – kérdeztem vissza elborzadva. Nem volt bajom a lőfegyverrel kapcsolatos álláspontjával… Na jó, de. Viszont csak egy kicsit... nagyon. – Vagy elveszik tőled és lepuffantanak vele! – rossz szájízzel, orrom alatt motyogva közöltem a lehetséges szcenáriót. Mert természetesen nem vagyok képes tartani a lepénylesőmet, amikor kellene. Mindenképpen jeleznem kellett, hogy ugyanakkora rossz van egy ilyen kütyüben, mint jó. Tagadhatatlanul a fegyverekkel kapcsolatos ódzkodásom beszélt belőlem. Reggie para volt, ezt a félelmemet pedig, ha akartam se tudtam volna leplezni.
– Ne érts félre – leltem meg a hangomat a folytatáshoz. – Azt is megértem, hogy inkább legyen nálad, mint valami rosszfiúnál. Csak… – aggódom. A lakótársam, persze, hogy aggódom! Ha Lili dugdosná a kaspóban ezt a jövőből szalasztott bigyulát, az ő esetében is aggódnék.
– Ru-hááát… – elcsukló hangon préseltem ki magamból a választ. DUH! Nem is értem, hogy ez miért volt kérdés. – Nem azért mert zavarban vagyok – lestem ki ujjaim közül, hogy utána szépen vissza is csukjam őket. Akkor sem vagyok zavarban, ha a szavaim az ellenkezőjét tükrözik! Legalábbis nagyon nem akartam, hogy ennél is kínosabb legyen a helyzet. Oké, lehet, hogy ez a kijelentés tette igazából jobban cikivé a szitut. Szent ég, miért nem tudok csendben maradni, amikor kell?!
Bár igazából mondhatok, amit akarok, roppant nehéz volt ilyenkor lakótársamként kezelnem Kaine-t. Legalábbis a tudat, hogy ő a lakótársam cseppet sem oltott a zavaromon, sőt, csak rosszabb lett. Naná, hogy nem elég önálló életet élő bőröm (legalábbis biztos voltam benne, hogy a vörös valamennyi palettáját végig zongorázza). Annak ellenére is, hogy láttam már így (más kérdés, hogy képtelenség megszoknom) és néha nem is voltam biztos abban, hogy nem direkt csinálja (bár ezt tuti, hogy beképzelem). Ráadásnak folyton ott motoszkál bennem a tudat, hogy én nem akarom a Bayville-ben történeteket megismételni. Sürgősen beszélnem kell a pszichológusommal, mert tuti nem egészséges a multiverzumok távoli vagy közeli szegletéből idepottyant valamennyi tagjára ilyen intenzíven reagálni!
– Kit? És miért? – meglepetten kérdeztem vissza. Ez is új volt! – Várjvárjvárj! Parker? A rokonod? – révén ő is Parker volt. Mondjuk én azt hittem csak kitalálta, hogy tudjunk készíteni neki evilági papírokat. – Segítsek megkeresni? – kérdeztem rá. Elég hamari volt a kijelentésem, mivel fogalmam nem volt arról, hogy egyáltalán képes vagyok-e rá. – Izé… vagyis megpróbálhatok, ha szeretnéd. Tudod, jóban vagyok a világhálóval – dicsekedtem talentemmel, habár annyira nem volt menő ez a skill. Főleg, ha a web éppen elnyelt. De ezeket a kellemetlenségeket inkább nem firtattam.
– Öhm… a videó… szóval… – kezdtem bele habozva. Vettem egy mély levegőt, majd alsó ajkamra haraptam. Zavartan pislogtam Kainere pár pillanatig, majd kezdtem a padló szuggerálásba, ahogy a szavakat kerestem. Hátha a laminált parketta megsúgja mit mondjak. – Az az igazság, hogy Bishopnak megígértem, hogy hallgatok erről… – bíztam abban, hogy ezzel a kijelentésemmel nem is kell tovább pedzegetnem a témát.
Pedig nagyon nem lett volna igazságos, ha hallgatok erről, mikor ő beszámolt a saját verziójáról. Plusz abban is volt valami, hogy perpillanat nem a médiának teregetem ki a szitut. Nem mintha a többiek előtt titkolózni akarnék! De így kevésbé lesz kínos, ha elmondom Őrnagymesternek ezt a helyzetet. Határozottan más azt mondani, hogy az egyik lakótársamnak vagy mindenkinek a „Mi casa”-ban.
– Bishoppal egy jövőbeli kütyüben találtuk a felvételt. Amiben Reggie „enyhén” kattant tulajdonosa szerepelt. Na jó, durván flúgos volt, és nem csak azért mert egy géphez beszélt… Khm… Technopataként mondhatok ilyet, ugye? – tettem fel a kérdést halkan. Végtére, én is legit gépekkel diskurálok. – Na szóval, arra próbáltam csak kilyukadni, hogy igazából egy monológ mester volt az ember. Vagyis „ember – biggyesztettem a levegőbe az idézőjeleket –, valamiféle különleges erővel meg minden. Tehát rengeteg mindenről papolt a maga undorító, alpári szövegeivel. Nem tudnám fejből idézni mindent, eléggé kiakasztott. De a fickó vérszemet kapott, amiért Bishop beleköpött a levesébe. Ezért minden áron, minden lehetséges eszközzel, para jövőbéli technológiával is végezni akart vele – kezdve az ősei sztornózásával a jelenünkben. De kissé elbizonytalanodtam, hogy mennyire mélyen szaladjak bele a plotba. Hol kezdődik a még megoszthatom és a már túl indiszkrét határa? Annyira rettentő nehéz volt az őszinteség és a titoktartás között navigálni.
– Nem tudom mit mondjak még, szóval inkább közvetett, mintsem közvetlen a kapcsolatom Reggie-vel… Igazából könnyebb lenne megmutatni azt a felvételt, mint körülírni. Őszintén nem szeretnék titkolózni, csak közben az ígéretemet se szeretném megszegni – fogtam kezeim tördelésébe egy bocsánatkérő pillantással, lopva lesve Kaine felé. Nyílegyenest képtelen voltam a szemeibe nézni, főleg a korábbi vádaskodásom után. Valójában nekem sem megy jobban ez az őszinteség dolog.
Összepréselt ajkakkal meredtem Kainere, ahogy próbáltam Bishop szájába elképzelni az idézett szavakat. Egyre inkább égett bennem a vágy, hogy megkérdezzem Őrnagymestertől, hogy ez most tényleg így van? Valóban ez történt? Egészen beleszédültem a gondolatba... most már komolyan szükségem volt arra a reggelire.
Sokatmondó pillantással meredtem rá Kainere, felvont szemöldökökkel, amikor közölte velem, hogy azért érdekli a fegyver, mert tudni akarja mire képes. Eddig magamtól is eljutottam! Végül csak-csak kibökött egy szerény magyarázatot, alig tudtam megállni, hogy ne kotyogjak közbe. Aha. Szóval így van bekötve...
– IGEN! – vágtam rá habozás nélkül kérdésére, hogy mit szeretnék, vigyen-e magával? Még én is meghökkentem mennyire magabiztosan és legfőképp hangosan jött ki belőlem a válasz. Fogalmam sincs, hogy miért. Pedig aztán hű, de nagy hasznom nem lenne sehol sem, mármint profi vagyok abban, hogyan legyek láb alatt. Viszont kétlem, hogy ilyesmire vágyna egy ki tudja milyen veszélyes szituációban. A terepet nem nekem találták ki, hiába akarnék segíteni.
– Vagyis… izé… igen... – hebegve folytattam. – Mármint igen tisztában vagyok azzal, hogy gyakorta kijársz éjjelente. És nem azért, mert megfigyelnélek! – tettem hozzá gyorsan, mielőtt félreértené a helyzetet. A mobiljaikra nem direkt szoktam rákapcsolódni, persze néha megesik, de mindig nagyon diszkréten kezelem.
– Tiszteletben tartom, hogy ez a te magánéleted. Merek bízni abban, hogy nem hozol bajt a fejünkre, mert az egy elég nagy öngól lenne. Gondolj bele, ha bárki is idejön az nem csak nekünk okozna fejfájást, hanem neked is. De egyébként… igen! Igazán vihetnéd magaddal a telefonodat és használhatnád aktívabban, az legalább egy tök jó nyomkövető pont! Nem mintha rákapcsolódnék anélkül, hogy megkérdezném, nem mindig és nem követnélek vagy ilyesmi. Izé... Legkevésbé sem úgy értem, hogy le vagyok spanolva a telefonoddal! Na jó, de. Ez viszont nem az én saram, a mobilok nagyon pletyisek. Én pedig aggódok, oké?! – bukott ki belőlem az őszinte vallomás. – Tudom, hogy lehet túlspilázom. Sőt, ha tehetség lenne, ott lenne a talentjeim között. A túlspilázás és az aggódás is. De ez van, jó? Én meg így vagyok bekötve. És tudom, hogy részben önzőség a részemről, főleg úgy, hogy nem régóta ismerlek titeket, csak… aki emocionális szoftveren hajlamos futni, mint például én, nos, az már csak ilyen. Nem akarlak elveszteni titeket. Elegem van a veszteségekből, főleg abból az érzésből, hogy mennyire a földhöz tud vágni. És sosem gondoltam volna, hogy olyan mázlim lesz valaha, minthogy még egyszer talizok olyanokkal, akik nem creepülnek be azon, ami vagyok. Nem tartotok furának, flúgosnak. Viszont, ha ilyeneket rejtegetsz előlünk – utaltam Reggiere –, ami nem mellesleg nagyon is unfair. Akkor mégis, hogy bízzunk meg egymásban? Én sem szívleltem sokáig a co-op féle összedolgozást. De nem gáz segítséget kérni… Nem gáz megbeszélni… Nem gáz összedolgozni – szakítottam félbe hosszúra nyúlt, hadarással spékelt magyarázatomat. – Mire is akartam kilyukadni, Kaine? – temettem jobb mancsomba az arcomat. Őszintén szólva már nekem is zavaros volt a gondolatmenetem.
– Ugh, egy szuper effektív confuse-t alkalmaztam önmagamamon, ahhoz azért már mesterség kell! – szusszantam fel tarkóm vakarva közben. Nem vártam el, hogy tudjon felelni a korábbi kérdésemre. Meg azt sem bántam, ha skipeljük igazából ezt a témát. Hisz én itt papolok az őszinteségről, aztán képtelen vagyok beismerni, hogy eltörtem azt a ronda nagy vázát a bejáratnál, amivel mindannyiunk itt tartózkodását veszélybe sodortam. Oké, igazából Arrow és az én itt tartózkodásomat. De még a videó másodpercre pontos sztoriját is képtelen voltam elmondani.
– Én? Segíteni? Egy fegyverben? – vontatottan tettem fel a kérdéseket. – Online bármit kibuildelek, de IRL az már nehéz ügy. Okkal javasoltam Bishop-ot! Már így is túl közel kerültem Reggie-hez ahhoz, hogy komfortosan érezzem magamat – pánikszerűn toldottam hozzá, mialatt látványosan kirázott a hideg. Borzongva húztam összébb magamat, megdörzsölve két felkaromat, hogy felmelegítsem magamat a hirtelen jött hidegérzés miatt. – Nem bírom a fegyvereket. Nem vagyok jóban velük, akkor sem, ha ők simán haverkodnak velem – feszengve nyújtottam magyarázatot. Perpillanat képtelen voltam elképzelni, hogy valaha ki fogom nőni ezt a fegyveriszonyt. – Fóbia. Neked van fóbiád? – érdeklődtem felőle, részben csak a tématerelés gyanánt. Igazából nagyon is kíváncsi voltam, az ilyen óriási emberekből nehéz volt elképzelni, hogy félnek bármitől is.
– Igen. Sok mindent elmondok neki és kíváncsi mindenkire a „Mi casa”-ban. Csak nem akartam legutóbb úgy fogadni, hogy mindenkivel is lerohanom. Reggie viszont határozottan indokolná azt a meetinget! – talán Kaine segíthetne is nekünk az Őrszem robot maradványait megkeresni. Feltéve, ha van hozzá kedve és Bishop hajlandó involválni őt. Én továbbra is azon a véleményen voltam, hogy többen többet érnénk.
– Ettől még elmondhattad volna! – fújtam fel az arcomat, a kenőkéssel bökve az irányába. Tusé. Ezt a vitát órákig tolhatnánk.
Mikor kiderült, hogy a fegyver egyik része pont itt van a konyhaszekrényben, letéptem, majd a számba tömtem a megkent gofriból egy kis darabot (egyébként esélyem se lett volna enni, mert Kaine úgy tolta magába, mint egy gép). Aztán egy konyhaszék asszisztálásával felmásztam az emlegetett tárolóhoz, hogy kirámoljam.
– Reggie kivitte a szememet a vázában! – emlékeztettem a nem éppen pontos sztorira. – Eszembe nem jutott keresgélni a többi részét. A skillem nem úgy megy, mintha én lennék az ingyenes wi-fi elosztó, hogy csak úgy rám csatlakozzanak a közeli elektronikák. Na jó, oké, néha előfordul az ilyen, de a hiba olyankor az én rendszerem van – magyaráztam teli szájjal, nem igazán adva az érthetőségre.
Szövegelésem közben sikerült is hozzájutnom az üres műanyagdobozok mögé bújtatott részéhez a fegyvernek. Úgy próbáltam kiemelni onnét, mintha egy gyomorforgató dolgot csippentenék mutató-és hüvelykujjam közé.
– Ez az? – tettem fel a kérdést, miután lenyeltem a falatot. Meglóbáltam Kaine felé a cuccot, miközben fejemet hátra fordítottam. – Egyáltalán minek ilyen spotokra rejtetted őket?! És ha valaki megtalálja? És mire gondolsz, mit nem kell törlesztenem? – kezdtem lekászálódni a talpam alatt erősen himbálózó székről. Lassan tengeribeteg leszek, tenger nélkül.
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyKedd Júl. 04 2023, 12:04






Romy
&
Kaine




- Ennél egy kicsit jobban bízhatnál a képességeimben. - nem mintha olyan sokat mutattam volna belőle bármelyiküknek is, mi több, igazán éles bevetésen még nem is láttak, hacsak nem számítom bele azt, amikor elcsapattam magam a kocsival. Na akkor sikerült jól bemutatkoznom, mindjárt instant gyengélkedő. De határozottan zavart, hogy az ellenkezőjét is feltételezte. Mivel senki nem tudott erről a fegyverről a lakásban rajta kívül, aligha számolhatott bárki is vele.
- Én is így gondoltam. - a csak az olyan volt, mint a de. Mindig jött utána valami cáfolás. Az emberek annyira szerettek ezzel a fordulattal élni, én meg annyira nem. Nálam nem volt de, én többnyire tényszerűen közöltem dolgokat, bármit amit csak szerettem volna, hogy tudjanak. Oké, a kommunikáció sosem volt az erősségem, mi több fényévekre le voltam maradva mindenkitől, de mondjuk nagyon szívesen ragadnám meg bárki grabancát, amíg alkudoznak vele.
Zavart éreztem az erőben, hogy nem volt csak. Nem volt semmi folytatás, ellenben már megint vörösödött és én is úgy éreztem, hogy komoly zavaró tényezővé vált, hogy csak az alvós nadrágomban keresendő a hiba. Legalábbis a megjegyzése ezt meg is erősítette így már, én pedig azon törtem a fejem, hogy milyen értelemben van zavarban, kellemes, kellemetlen vagy még kellemetlenebb. Ehhez bevallom még nem kerültem sok hasonló szituációba és talán meg kellene kérdeznem, hogy ez normális-e, hisz Laze például egyszer sem viselkedett így.
- Bishop nem tűnt idevalónak, de most miért érdekel Peter? Nem a rokonom, véletlenül sem, ő evilági, én nem. Ő csak... nos az én világomban meg akartam ölni, itt sem érzem ezt másképp. - enyhén feszélyezett a feltételezés is, nem tehettem róla. De legalább válaszoltam és nem hallgattam, mint a kényelmetlen témák nagy részénél. A hallgatás az erősségem volt és tisztában voltam azzal, hogy ezt senki sem helyeselte a lakásban igazán, hisz a kommunikáció megoldás volt mindenre. Kivéve amire mégsem. Nekem nehogy megkeresse, mert akkor beváltom az előbb elhangzottakat. Most legalább nem éreztem folyamatos késztetést, hogy felkeressem és leszámoljak vele.
- Inkább ne! - szögeztem le sokkal határozottabban, mint az előbb. Értékeltem az igyekezetét, hisz az egészről eddig nem sok mindent tudott, a kapcsolatunk Parkerrel pedig mindig is kaotikus volt, akkor is, ha itt még soha nem is találkoztunk. Kitöltötte más az időm, annak pedig örültem, hogy a rá kifejlesztett gyilkolási ösztön nem kapcsolt be úgy egy jó ideje.
Kissé úgy éreztem, hogy ez a videó kardinális problémának bizonyult. Nem is kimondottan a megléte miatt, mint Bishop miatt. Mi töb, minél tovább beszélt róla, annál inkább éreztem azt, hogy a téma Bishopra volt kiélezve és nem a tartalomra. Pedig ha tudná, hogy Bishop jelenléte, érkezése, indokai mit sem számítottak nekem.
A kérdésére csak bólintottam, nem akartam közbeszólni így, hogy lassan de biztosan megeredt a nyelve. Engem minden apró részlet érdekelt, például a továbbiakban emlegetett egyéb más kütyük. Őszintén felcsillant az érdeklődés a szememben. Ez a Bishop több mindent rejtegethet, mint azt én gondolnám és persze aki úgy nézett ki, mint aki a messzi jövőből érkezett, bizonyára sokkal de sokkal többet tudott fegyverekről, harcászatról és úgy összességében sok mindenről. Hogy kinek miként alakult a jövője, az sosem érdekelt volna, hisz mindig közbeléphetett valami olyan faktor, amit nem láttunk jönni.
- Én még mindig csak azt szeretném, ha segítenél aktiválni, elvégre te is tudsz ilyen huncutságokat, mint beszélni a masinával. Ha már nem szeretnél többet mesélni, pedig érdekelne az a kütyü, ahol felfedeztétek a videót. - nem, határozottan nem jött a számra a Reggie. Ellenben jobban érdekelt a háttérinfó, amibe belebotlottak. Tényleg azt éreztem, hogy szívesen megnézném akár az egész helyet. Azt mégsem kérdeztem meg tőle, hogy esetleg megmutatná-e, hisz kevesebbre is azt mondta, Bishop dolgait sem szeretné felfedni. Ez a masina viszont már hivatalosan az enyém volt, mert nekem adta, ha elhiszi ezt Romy, ha nem.
- Mi? Nem, én ezt nem gondoltam komolyan, túl veszélyes. Nem foglak kitenni semmilyen kockázatnak, főleg nem olyannak, amit én generálok. - talán a vártnál erősebb reakciót váltott ki belőlem, de őszintén még mindig teljes zavar volt bennem, hogy miért az ő jövőképét láttam meg az enyém helyett. Biztosan köze lehetett, hogy odaát Glitch több mindenben dolgozott össze velem, mint általában mások, meg úgy egyébként se tegye ki magát semmiféle veszélynek se kutyástul, se egyedül.
Az azonban jobban lekötött, amit még a telefonomról mondott. Hogy ő sokkal több mindent tud, mint azt gondoltam vagy kellett volna. Na nem mintha bármi rejtegetnivalóm lett volna, de ezekszerint azt is tudta, mikor hová mentem el, meddig voltam ott és mit csináltam. Ha nem róla lett volna szó, azt mondanám, hogy ez agyrém. Oké, ez agyrém, mert így bármikor gondolhatja azt, hogy utánam jön, én pedig nem kalkulálok vele, mert eddig sem tudtam, hogy ilyeneket csinál.
- Helyette csak mozizol itthon, várjunk csak, te többet tudsz lassan rólam, mint én magamról. - aggódás ide meg oda, azért ez egy kicsit bennem akasztotta a szót. Eddig nem érdekeltek az olyan dolgok, mint a magánélet, amíg meg nem tapasztaltam, milyen belecsordogálni egymás aurájába. Voltaképpen átvitt értelemben itt is ez történt. De amíg mondjuk Laze túltolását nagyon szívesen zökkentettem meg azzal, hogy csak az orrára csaptam az ajtót ha már sok volt, addig most nem tudtam, ezzel mit kezdjek. Végtére is mit kezdett volna azzal a sok mindennel? Legfeljebb a rendőrségre mehetne vele és felad. De azt már megtette volna, nem?
- Nem vagy creep, nem vagy fura... flúgos is csak jó értelemben. - lassan visszataláltam ám én is a hangomhoz. Oké, voltak szokásai, amiket nem tudtam hová tenni, de mindenkinek voltak megmagyarázhatatlan cselekedetei, velem az élen. De nem gondoltam azt, hogy egy kitalált elvek szerinti társadalomba beidomulni normális lenne. Azért eljutott a tudatomig, amit az egésszel akart mondani annak ellenére, hogy ő is totálisan belezavarodott saját magába.
- Tudod, ez nekem fura, én mindig szólóban toltam. Sosem aggódtak értem, csak csináltam amit kellett. Nem ti mondtátok az első este? Vannak dolgok, amiket jobb nem tudni. Nem lenne egyszerrűbb csak vakon bízni bennem? Én sem tudok semmit a maffiás dolgaitokról. - tettem is hozzá Lili szó szerinti idézetét, de a kérdés megért egy misét. Vagy most akkor tanácskozzak meg mindent velük innentől kezdve? Hisz ő maga mondta, ő sem szívlelte igazán az összefdolgozást. Lehet talán más miatt, mint én, én egyszerűen csak nem akartam megengedni magamnak egy kockázati tényezőt is.
- Igen, te. Tehetséges vagy. - bólogattam a kérdésére. Szerintem elég klasszul csinált mindent bármilyen elektronikus cuccal, legyen szó tényleg bármiről, ismert vagy ismeretlen kütyüről. De erősen összeráncolódott a homlokom arra, ahogy épp a fegyverfóbiáról kezdett el magyarázni. Én ezt nem érezhettem át, mert úgy lettem kidolgozva, hogy ne legyenek félelmeim. Nem is voltak. Csak megráztam a kérdésre a fejem. Ezt nem akartam tovább ragozni, ha nem volt hová. De megfontolandó volt az, hogy kicsit módosítsam az egyenletet, ha nem akart, nem szerettem volna beleerőltetni.
- Akkor összerakom csak és majd próbálgatom. - csak hogy lássa kivel is volt dolga, felvázoltam a további szándékaimat. Csak semmi titok.
Valahogy zsigeri volt, hogy nem kívántam folyamatosan új és új arcokkal megismerkedni, mondjuk Bishop nem tartozott ezek közé. Kezdtem azt érezni, hogy ez a nap nem csak egy reggelivel indul, de már eddig is elég hosszas beszélgetésnek néztünk elébe. Mégsem akartam úgy elsiklani ezek felett, mert az több rosszat hozott volna magában, ha nem bízik bennem. Ez eléggé gyorsan keringő ördögi körnek tűnt. Időnm viszont mint tenger, ahogy az étvágyam is azt jelezte, hogy én most hosszan fogok itt elücsörögni és kajálni.
- Az a másik kütyü is érdekelne. - kötöttem kompromisszumot magammal.
- Ugye tudod, hogy a te kezedben is lehet fegyver ebből? - elmosolyodtam, ahogy felém bökött a késsel, de csak finoman eltoltam oldalirányba a mutatóujjammal, mielőtt még túl hevesen reagálna. Nem mondtam sosem, hogy egyszerű lesz majd velem, de ezt talán már a bemutatkozásnál is sejthették.
- Akkor te csak az én telefonomra vagy ilyen hiperérzékeny? Miért? - oké, ez nem volt szép, de kivételesen élveztem ezt a szituációt. Figyeltem, ahogy felmászik a szekrényhez megkeresni a többi alkatrészt, bár nem mertem volna tutira megesküdni, hogy ha lenéz, nem fog dobni egy hátast. Elég hamar bebizonyosodott a tériszonya.
- Igen, az. - bólintottam, majd egy újabb falatot toltam be. Most már erősen elgondolkoztam azon, hogy segítsek neki, de végül csak egy kis hálókezdeményt céloztam be az egyik láb alá. Most már nem is imbolygott az a szék.
- Mert senki nem mászik fel oda, Laze pedig észre sem veszi, ha nem célirányosan keres. - azért annyira nem volt egyértelmű, hogy oda raktam, jól becsúsztattam. Romy pedig tudta, hol és nagyjából mit keressen. Egyébként magában nem sokra mentek volna ezzel a darabbal.
- Tudod, hogy én fogtam fel a becsapódást. Annakelőtt sosem akartam senkinek segíteni, nem érintett. Talán megzavarta a rendszert, hogy ismertem odaát Glitchet.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyHétf. Júl. 10 2023, 00:06

Kaine & Romy

   
Nem kis döbbenet rajzolódott ki az arcomon, amikor Kaine beismerte, hogy a szóban forgó Peter Parker-t – akit én nagy naivan rokonának véltem –, végül is megölni akarta… akarja?
– D-de… miért? – böktem ki végül lassan, vontatottan a kérdést, mintha csak elfelejtettem volna angolul és nem lennék biztos abban, hogy helyesen beszélem vagy egyáltalán jól értettem, amit mondott? – Tett esetleg ellened valamit? Öhm… a gyilkolást határozottan nem támogatom! De ha komolyan indokolt egy hátsó fertályon való billentés, akkor az a minimum, hogy segédkezem benne!! Na nem a büntetés kiosztásában, ezt a megtiszteltetést meghagyom neked. Hanem tényleg megkeresni – erősítettem meg abban, hogy ez a szándékom most sem évült el. Feltéve, ha meg tudja ígérni nekem, hogy nem próbálja meg eltenni láb alól ezt a Petert.
– Oh… oké… – elvékonyodott hangon, behúzott nyakkal feleltem a határozott kijelentésére, hogy inkább csak ne keresgéljek. – A-akkor nem – tanácstalanul pillantottam le a földre, majd tétován Kainere, aztán ismét a padlóra. Tökre elfelejtettem a magánügyek határát! Most pedig határozottan úgy érzem, hogy sikeresen keresztülvágtattam azon a bizonyos határon. – Én… sajnálom. Nem akartam beleütni az orromat a dolgodba – vizslattam fel rá bocsánatkérő pillantás kíséretében. Csak segíteni akartam.
– Hát… megpróbálhatok ránézni Reggie-re. De nem ígérek semmit! Nagyobb az esélye, hogy nem sikerül, mint annak, hogy igen – toltam a spontán negatív önmarketinget. Ha netán mégis beválik, akkor még nagyobb legyen a siker öröme. Habár őszintén nem vágytam egy fegyverbe életet lehelni.
– Én tényleg mesélnék még! Hidd el, hogy nekem is nehéz lavírozni az őszinteség és a titoktartás között! – vettem egy mély levegőt. – Egy jövőbeli gépben találtuk. Egy veszélyes műszerben. Vagyis abban, ami megmaradt belőle. Igen, jól hallottad: egy maradványában. Ami összességében elég nagyon para, mert a darabjai is ijesztően elevenek, de ezt ne mondd el senkinek! És ne is kérdezz inkább többet!! Így is sokat járt a szám... – amitől jócskán le is vert a víz. Bocsi, Bishop! Ígérem, hogy nem mondok többet.
– Akkor ne keveredj túl veszélyes szituációkba? – fontam össze magam előtt karjaimat egy pillanat erejéig. A hatás kedvéért. – Egyáltalán miért keresed a bajt? – orrom alatt motyogva tettem fel a kérdést. Pont én kérdezem, aki profin bevonzza a problémákat! Szívesen rávágtam volna, hogy haha, jokes on you, én sem gondoltam komolyan! Mert pont az ellenkezője volt az igaz. Tényleg rápörögtem!
– Szeretnék erre is olyan igent mondani, mint az előbb, de nem tudok – szerintem jóval kevésbé ismerem őt, mint amennyit hiszem, hogy tudok róla. – Mentségemre szóljon: technopata vagyok és nem telepata? A mobilok tényleg pletyisek, de a telefonod nem közvetíti a gondolataidat, csak a szokásaidról kapok egy átfogó képet. De eskü, hogy nem élek vissza a tudással és egyikőtök mobilján sem lógatom a lábamat szabad öt perceimben! Nem nyomozgatok utánatok – csak néha kíváncsi vagyok… Ami szintén nem mentség, tudom! – Azt viszont elég könnyű észre vennem, ha egy technológia, amit napi szinten érzek, hirtelen kikerül a környezetemből. Ekképpen az is hamar feltűnik, ha egy új kerül a képbe – miért is kezdtem el magyarázni? Szent ég, Morozov, hallgatnod kellett volna, míg opció volt! Must hajítottam a lomtárba a hallgatós jogomat.
– Hát… ilyen szépet se mondtak még nekem – zavartan pislogtam rá, majd a padlóra. De egyszer nem gondoltam, hogy valaha hallani fogom ezeket a jelzőket egy pozitívnak szánt mondatban. Ami még valahogy jól is esik. Oké, oké, biztos csak azért mondja, hogy kevésbé érezzem cefetül magamat! De el kell ismernem, hogy jól csinálta.
– Lili egészen biztos vagyok benne, hogy az adott véres helyzetre gondolt ott és akkor – préseltem össze az ajakaimat. Bár én már akkor is kíváncsi voltam igazából. – Szeretek tudni dolgokat mielőtt megvakulok a bizalomtól – préseltem ki magamból. A belső kis hangom folyamatosan óvatosságra int és nehéz szemet hunynom felette.
– Sosem akartad kipróbálni, milyen co-op-ban? Nem a legjobb úgy ítélkezni felette, hogy nem is próbáltad! Én úgy utáltam a co-op hadműveleteket, hogy kipróbáltam. Azért nem bírtam őket, mert konstans bennem volt a félsz, hogy a másiknak baja esik… miattam – az aggódás már akkor is megvolt bennem. – Meg kell osztani a figyelmedet. Úgy kell döntést hoznod, hogy a következmények nem csak téged terhelnek. Csábító, igaz? – húha, csupa-csupa jó oldalát soroltam fel. (A-a, nem.) – Igazából sok-sok kontrát lehetne felhozni még, de akadnak tényleg pro részei. Például nem vagy egyedül. Nem kell mindig a hátad mögé figyelned, mert lesz ott valaki. Egységben az erő. Ez nem csak egy üres szólás, komoly a tartalma! – emeltem ki különösen az utóbbit.
– Mit szeretnél tudni a maffiás dolgainkról? – kérdeztem rá, mert így elég tág. Sok oldalról megközelíthető. – Hogy a Papám magára haragította az orosz maffiózókat? Hogy meg akarnak ölni? Vagy, hogy Lili rokonságát is piszkálják?  – soroltam fel néhányat a lehetőségek közül. – Beszélek én, amennyiben hallani szeretnéd. Azért nem fárasztottunk eddig a részletekkel, mert nem akartunk ezzel terhelni. DE! Csak akkor, ha cserébe mesélsz nekem – pedzegettem meg az alkut. Mondjuk ennél a pontnál azon se lepődtem volna meg, ha azt mondja, hogy már így is belemásztam a privát szférájába és ott tudok kimenni. Gondolataim fennsíkján szereplő Kaine az ablakra mutatna, IRL viszont remélem, hogy az ajtóra bökne.  
– Tehetséges? – szaggatottan ismételtem meg a szót, mint akinél újfent csődöt mondott az EnglishSpeaking.exe fájl. Eltartott egy darabig rebootolnom a dicséret után, amitől egészen biztos, hogy belepirultam, mert akkor szoktak így leégni a füleim a helyükről. Annyira meglepett vele, hogy észre se vettem, hogy skipelte a fóbiákat pedzegető kérdésemet egy béna fejrázással. PS: mindenki fél valamitől!
– És hol? Remélem, hogy nem a négy fal között, mert inthetünk a bérleti szerződésnek – vontam fel jobb szemöldökömet. Hangomból tökéletesen le lehet szűrni, hogy nem gondoltam komolyan. Mindössze játékosan piszkálódtam. Bosszú volt a korábbi „Nem kérdezted” – kijelentésére? Abszolút! Ezzel úgy érzem, hogy a helyére billent az egyensúly.
– Lehet hogy tudok egy helyet, ahol tudnád zavartalanul tesztelni. A probléma az, hogy nem a szomszédban van, hanem Bayville közelében – pedzegettem meg felszínesen az amúgy is lepukkadt Sohaországot. – Igazából a közeljövőben pont tervezek oda menni. És pont Bishoppal fogok ott talizni. Öhm… és nem ez az oka, hogy felajánlottam, mielőtt azt hinnéd az ingyenes taxira hajtok! Mondjuk nem mondom, hogy jól jönne a jelenléted, mert neked legalább kamu jogsid van és én nem vezethetek egyedül. Oh, na szóval: eltértem a lényegtől! Akkor akár talizhatnál vele is, illetve kipróbálhatnád a fegyvert is. Egyébként a képességemben fog segíteni. Persze, ezt vele is meg kell beszélnem előtte, de ha szeretnéd tőle függetlenül is meg tudom mutatni a helyszínt – tettem pontot litániám végére inkább. Még mielőtt enyhe haszonlesés szaga lesz ezzel a sok véletlen egybeesésekkel. Pedig fejben tényleg egy kedves ajánlatnak hangzott.
– Melyik kütyüre gondolsz? – néztem rá megszeppenten. – Már mondtam, hogy az Őrszem robotról nem beszélhetek! – jelentettem ki, hogy csak ne célozgasson. De volt valami íze ennek a kijelentésnek, ami nem volt rendben. Őrszem robot. Ne, ne, ne, ne, ne! Banyeeek, Morozov!! – Áh!!! – pánik jelleggel, villám sebességgel kezdtem egy gofri oldalának dús, Nutellával való megkenésébe. – Vagyis, egy béna Transzformersz koppintás!!! – dadogtam, hogy felül írjam a korábbi kínos elszólást. Segített? Javított? NOPE, nem hiszem! Bezzeg akkor nem jönnek az asszociációk, amikor kéne!!
– Nagyon kérlek, tegyél úgy, mintha nem mondtam volna semmit az előbb, oksimoks? – szinte a szájába ajánlottam a frissen kent finomságot, hogy ne is tudjon kérdést feltenni. Vagyis annyira nem volt kedves ajánlat. Választhatott, hogy elfogadja: szájába adom a gofrit, avagy az arca találkozik a Nutellás oldalával.
– Ebből a tompa késből. Fegyver? Az én kezemben? Hát, én azt kötve hiszem – ráztam a fejemet. – Nem mintha lenne tapasztalatom ebben. De ha valakinek ártani akarnék, akkor már elvből más eszközöket használnék. A technológiával egészen őrületbe lehet kergetni az embereket! Ennek – pillantottam le a kezemben szorongatott késre –, gyorsan vége lenne. És ha valakire fegyvert fognék, azt biztosan okkal tenném. Akkor pedig már szenvedjen, lassan, hosszan – mondtam baljóslatúan, hogy aztán könnyedebb hangsúlyra váltva hozzá tegyem: – Legalábbis ezt gondolom. De kétlem, hogy képes lennék rá a gyakorlatban! Meg kétlem, hogy valaha ilyesmire kellene vetemednem.
A telefonjához: Gwen-hez kapcsolódós kérdésére, csak zavartan vezettem el tekintetemet Kaineről. Erre most mit kellene válaszolnom? Van erre jó válasz egyáltalán? Azontúl, hogy szuperérzékeny vagyok a telefonokra? Az őszinte és annál is kínosabb válasz, aka „kíváncsiság” roppant mód nem tűnt jó választásnak. Viszont azzal felrúgnám a „beszéljünk egymáshoz őszintén” – haditervet.
– Mert… hát… izé… szóval… – hebegtem-habogtam. Futólag pillantottam rá Kainere, már azt hittem sikerül kimondanom… De végül a gofrit tömtem a számba és szigorúan teli szájjal, kivehetetlenül böktem ki, hogy: kíváncsi voltam. HÁH! De kimondtam, ráadásul még füllentenem se kellett.
– Soha ne mondd azt, hogy soha! Hiszen még én is megtaláltam – mondtam úgy, mint aki nem is cheat-kóddal lelte volna meg az eszközt. Annyira magabiztosan sikerült ezt kijelentenem, hogy közben a szék sem mert ellenkezni. Pedig az egyensúlyérzék nagy nemezisem! Most viszont még azt is leküzdöttem. Wow!
– Egészen pontosan, hogyan működik ez a skilled? Az megvan, hogy látod vele a jövőt. De ennél bővebben? Azt nem tudod megmondani, hogy mi lesz esetleg a jövő heti lottó nyerőszámai? Várj… mi? Hogy tessék?! Ismertél?! – gördült le ajkaimról a döbbent kérdés, ahogy elért hozzám szavai jelentése is. Ismerte a saját világában Glitch-t! Engem!! Vagyis Glitch-t, aki szintén én vagyok, O-M-G!!! Közben pedig az erős Deja vu érzet is ott lappangott tudatalattim mélyén.
Akadt volna kérdésem ezzel kapcsolatban, oh, de még mennyi! Csakhogy az Univerzum (?), Karma (?), nem tudom pontosan melyik éteri magasság a sokból úgy döntött, hogy megtréfál. Bár tudnám, hogy mit vétetettem… Várjunk! Az Őrszem robotos elszólalásom miatt történik, igaz?! Egy pók képében érkezett egyébként az éteri csapás. Nem volt nagy példány, de már volt akkora, hogy ne érezzem komfortosan magamat két centire tőle.
Éppen a konyhaszekrény alján ereszkedett le, közvetlenül szemmagasságban. Mire a beszari ösztöneim profin működtek: a felsikkantást követte a hátrálás, csak éppen azt felejtettem el, hogy széken állok. Álltam. Ugyanis elég volt egy lépés, hogy megforduljon velem a világ. Tehát, sikerült gyakorlatba ültettem a fizikából jól ismert szabadesés fogalmát.
A túlélés viszont már nem kapcsolt be ilyen könnyedén. Ahelyett, hogy az esést kezdtem volna el sürgősen valamilyen úton-módon tompítani – a fegyver darabkájába kapaszkodtam. Mintha az megmenthetne attól, hogy a konyhacsempe közepén koppanjak. Hát… ez fájni fog.
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyHétf. Júl. 10 2023, 16:33






Romy
&
Kaine




Az odaát hátra hagyott életemmel még nem tudtam vagy egyszerűen csak nem akartam elszámolni, így ahányszor bármi ezzel kapcsolatos kérdés merült fel, igyekeztem skippelni, mintha az soha nem történt volna meg. Egyértelmű kérdés esetén azért válaszoltam, bár sokszor akkor sem láttam szükségét. Azonban az olyan esetekben, amikor felmerült a párhuzam, egyszerűen nem akartam én is azt vonni a kettő között. Nem akartam ugyanazt megvalósítani, amikor tudtam, hogy egyes döntéseimnek nem kicsit akadtak negatív vonzatai, másfelől pedig teljesen kitisztult fejjel nehezebb volt szembenézni ezekkel a tetteimmel. Egyszerűbb volt egyelőre nem tudomást venni róluk.
Csoda hát, ha ennyitől befeszültem? Pedig nem akartam semmi rosszat előidézni, mégis a reakciója láttán máris megbántam a nyersségem. Nem lesz ez így jó, ha megint leuralnak a meggondolatlan tettek. Ezzel szemben sokszor annyira tehetetlennek éreztem magam és most sem volt ez másképp.
- Csak ez túl bonyolult. - nem voltam benne biztos, hogy most akartam ebbe beavatni bárkit is, elvégre elég furán hangzott volna, hogy ha színt vallok, "hej, én amúgy csak egy klón vagyok, ne is törődjetek vele". Vagy lenne más forgatókönyv úgy mégis? Az emberek általában vagy elborzadtak vagy megrökönyödtek attól is, ami kicsit másabb volt. Hiába tudtam azt, hogy hasonló csónakban eveztem velük, hisz nekik is voltak képességeik, nekik is titkolniuk kellett a valódi kilétüket mások elől, azért nekik megadatott az, hogy normális életük legyen, még ha itt-ott nem is volt mindig minden tökéletes. Én mit tudtam felmutatni? Semmi extra, mások likvidálására hoztak létre. Őszintén én sem bíztam volna magamban ezek után.
Mindjárt elterelődtek a gondolataim, amikor végül láttam hajlandóságot arra, hogy segítsen a fegyver ügyében. Erről már inkább beszélgettem, mint az iménti kényesebb témáról. Mi többb, nem csak abba ment bele, de az egész téma kezdett nagyon érdekes lenni, amiről beszélt. Eszembe juttatta, hogy az én világomban ha ilyen fegyverek lettek volna, lehet jobban megfékezték volna azt az anarchiát, a műszerről pedig most nem tudtam volna eldönteni, hogy miképp kapcsolódott a fegyverhez.
- Ez a világ az enyém kezdeti állapota. Mikor engem lé... mármint láttam mindazt, amiben éltem, már pusztítás tombolt és a közbiztonság mint olyan nem is létezett. Csak korábbi videókból, leiratokból tuidtam, milyen volt előtte. Ezek a szerkezetek ha jó kezekben vannak, segítenek az olyasféle káoszt megállítani. - még hallgattam volna szívesen a beszámolót, mit találtak Bishoppal, de arra már rájöttem, hogy türelmetlenkedéssel semmire nem fogok jutni.
- Bagoly mondja... - néztem rá jelentőségteljesen. Tanultam ám én sok mindent nem csak a mesékből, a mindennapokból is. Sosem fogalmaztam valami nagy szókinccsel, de körülöttem tettek róla, hogy ragadjanak rám, főleg amikor Laze tolta a végeláthatatlan dumáit és két percenként váltott témát, csak hogy követni se tudjam. - De így vagyok bekötve, tényleg. Csak érzem a késztetést, hogy mennem kell és csinálni valami ilyet. Levezetés. - azt hiszem levezetés. Pedig sokat szoktam inkább edzeni, gyakorolni, mászkálni, csak hajtott előre mindig valami. A rosszabb oldalamat még így sem ismerte és ha rajtam múlik, nem is fogja. Egyikük sem.
Arra tényleg kíváncsi voltam, hogy mit hoz fel mentségül a telefonos stalkolásról. Nem mintha bármi olyat telefonáltam vagy írtam volna bele, amivel saját magammal szúrok ki. Túlságosan óvatos voltam ahhoz, hogy bármit is tároljak rajta, de most már ez eléggé érdekelt, hogy ő miképp mászik bele a telefon "lelkébe". Oké, nekem még egy darabig fura lesz úgy gondolni a tárgyakra, mint gondolkozó lényekre.
- Szóval azt is tudod hányszor váltok telefont. - ez már inkább megmosolyogtatott, főleg a grimasz, amit az elszólására vágott. De nem akartam én dorgálni, inkább oldott a helyzeten. Annyira mégsem mászott bele, mint azt sejtettem. Ettől nem lett ksiebb a szememben, különben nem mondtam volna elismerően azt, amit. Ha valaki, akkor én nem szoktam szavakkal dobálózni, hízelegni meg még kevésbé tudtam.
Csak egyféle konzekvenciát vontam le. Ezen a bizalom dolgon dolgozni kell.
- Nem próbáltam, mindig csak a feladatra koncentrálta, ha pedig valami az utamba került, akkor eltávolítottam. Igen, mindegy milyen áron. Eddig én voltam egy személyben az, aki megoldotta a feladatot, miközben hárított, ha úgy kellett. Soha senki nem dolgozott össze velem és nem tudom, hogy ezt élesben szeretném-e kipróbálni. Azt hiszem nem. - tettem még hozzá ez utóbbit. Nem ártott azért valamit magamról is mondani, ha szerettem volna, hogy ez a kommunikáció kétoldalú legyen és ne csak vallatásra hajazzon. Nem volt szándékomban.  
Hümmögtem a magyarázatra. Alighanem értettem én akkor is, hogy mire akar kilyukadni, de ezen elindulva szándékosan nem osztottam meg további infókat, gondolván akkor kimaradnak a balhéból. Néha én magam vonzottam be, néha elébe mentem csak, néha meg csak késztetést éreztem, hogy egy kicsit csillapítsam az olykor felszínre bukkanó ösztönös megnyilvánulásaimat. Bevallom, még nem tudtam néha teljesen kordában tartani az ölésre élesített késztetést és ez nem olyan dolog volt, amit csak úgy ki lehetett volna kapcsolni.
- Rendben. Mondj el mindent. Az apádról is. - mentem bele az alkuba. Könnyebben ment ez, mint gondoltam, bár akkor is Lili volt, aki lehúzta a rolót az infócsepegtetésről. De belemegyek és állom a szavam, ha kérdez valamit vagy érdekli, amiről mesélek.
- De te mire vagy kíváncsi? - vontam fel a szemöldököm érdeklőn, mert őszintén nem tudom milyen részlet érdekelte, amit már lezártam vagy kiiktattam. Azért az ő problémái valósak és folyamatos fenyegetést, mi több zsarolási lehetőséget rejtenek magukban. Ha kockázatfelmérésről van szó, akkor sosem hagyhattam semmit sem figyelmen kívül.
A visszakérdezésre csak bólintottam. Láttam, hogy nincs épp a helyzet magaslatán, de én sem tudtam vagy inkább akartam volna ragozni. Még mindig így gondoltam és az előbbi reakciója után már kezdtem abban is biztos lenni, hogy ezt ő aligha hitte el magáról.
- Dehogy itt! Nem kockáztatnék, hogy akár egy váza is megrepedjen. - vontam fel ismét a szemöldököm pimaszul, ahogy eszembe jutott, mivel is állított be épp nem is olyan rég a szobámba. Hogy lett volna emiatt bűntudatom? Nem, én már tudom, hogy a pokolban fogok elégni.
Ellenben tetszett a felvetése és most már Bishopra sem ágálltam annyira ellen. Nem volt vele bajom, de ha ennyire macerás volt megoldani, hogy ráérjen, akkor szívesen skippeltem magam az idejéből másoknak. Nem kötelező rám áldozni. Nem voltam én semmi jó elrontója.
- Legyen. Akkor egyszer vigyél oda. - már ha összeraktam ezt a masinát ugyebár.
Ellenben igen csak kamilláztam, amikor egy bizonyos robotot emlegetett, nem is akármilyet. A gyors és rövid ráreagálására csak gyanakodva összeszűkítettem a szemeimet és úgy figyeltem, ahogy megkeni a gofrit. Szóval a műszer, amit az előbb már emlegetett, csak nem akart róla bővebben beszélni. Mindazonáltal nem akartam nagyon belemászni abba, amit ő titoknak szánt.
- Majd egyszer mutasd meg, ha szabad már. - csak ennyit tettem hozzá, miközben elfogadtam a gofrit tőle. Most nem rohantam annyira megenni, mert még ő nem fogja bírni ezt a megkenési iramot. De ahogy látom, ez inkább terelés most neki. Nem is feszegettem tovább a témát.
- Abból, egy ceruzából is lehet fegyvert csinálni. Az önvédelem fontos. - vagyis határ a csillagos ég, én pedig az ilyenekről úgy tudtam beszélgetni, mintha csak az időjárásról esett volna szó. Lehet én is könnyedén landoltam volna a pszichiátrián, ha minden lapom kiterítettem volna. De előttük az ilyen megjegyzéseket gyakrabban engedtem el, könnyen tudtak arra asszociálni, hogy miféle rugón jár az agyam.
- Na és ha fontos neked valaki? Akkor sem tennéd meg? - kardinális kérdés, amit gyakran be szoktak vetni zsaroláskor és aminek a kivédésre csak az az egy mód létezett, hogy nem volt senki sem fontos. Sokszor ezért vittem sikerre sok küldetést, mert nem találták az Achilles-sarkam.
A reakció nekes egyszerűséggel a válaszára egy újabb mosoly volt. Hogy próbáljak meg úgy komoly lenni vagy haragudni, ha ilyen abszurdul vicces módon reagál? Nem mintha olyan hadititkokra lelne benne, mint a koordinátáim vagy egy pár szavas utasítás. Persze ha mind érdekli, elmesélem.
- Ha legözelebb érdelel, szólj. - ellenben jobban díjaztam az őszinte érdeklődést, mint a sunnyogást. Belőle nem néztem ki ártó szándékot, oka sem lett volna rá, hacsak nem annyira tart tőlem, de akkor most nem itt reggeliznénk.
- Miután megmondtam. - vágtam rá a kijelentésére, hogy ő is megtalálta. Alighanem beletelt volna egy kis keresgélésbe, mire fel is tűnik nekik.
- Csak részlegesen. - dumáltam közbe kijavítás jelleggel a mondandójába. Az túlzás volt, hogy látom a jövőt, sőt meg sem tudtam volna tippelni, kinél és hogyan fog ez felmerülni.
De a következő kérdésére már nem volt időm reagálni, mert éppenhogy lenyeltem a falatot, hallottam is a sikkantást és pillanatok törtrésze alatt vágta el magát a székről. Szégyenszemre kulloghattam volna el, ha most nem próbálom meg ezt az opciót kiütni, így mindent eldobva a kezemből a legegyszerűbb opciót választottam, nyilván ahelyett, hogy visszarántottam volna a székre, inkább villámgyorsan vetődtem és mivel azért az én magasságom is korlátolt volt, csak részlegesen tudtam tompítani azt az esést. Úgy főleg a karommal.
- Ennyire nem kell eldobnod magad tőle.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyKedd Júl. 11 2023, 21:23

Kaine & Romy

   
– Oh, hát… néha azért lesznek a dolgok „túl bonyolultak”, mert fejben túlspilázzuk – kezdtem bele lassan, megértő pillantással lesve Kaine felé. – Hidd el, tudom. Nagy tehetségem van benne! Ha ilyenért lehetne Nobel-díjat kapni, akkor zsinórban nyerném meg, komolyan. Ezért jó alkalmanként beszélni róla, mert ha kimondod már azzal is könnyebb lesz, meg hátha a másiknak van ötlete a bonyolultság feloldására – jelent meg egy apró mosoly az arcomon, biztatás jelleggel.
– Szóóóval, ha bármikor, akármikor úgy döntenél, hogy szeretnél erről csak spontán beszélni vagy kis közös „túl bonyolult” csomó bontogatást, akkor szívesen állok rendelkezésedre – játékosan betoltam egy pukedlit, hogy kicsit oldjam a feszültséget.
Nem vártam el, hogy most azonnal daráljon le mindent. Nem terveztem siettetni és egyébként sem volt kötelező élnie a lehetőséggel. De abból indultam ki, hogy néha hálás lettem volna, ha valaki ilyet mondana nekem anno. Ráadásul Kainenek még sokkal nehezebb is. Mégis csak egy multiverzumból pottyant ide, távol mindentől és mindazoktól, amiket és akiket ismert. Rettentő magányosan cseng az egész!
– Szóval nem csak egy multiverzumból jöttél, hanem a jövőből is? Szerinted itt is bekövetkezhet az, ami a te világodban? Netán az a terved, hogy ne következzen be az, ami a világodban? – érdekes volt erről hallani. Egy hasonló, mégis más világról, ami minden megvan borulva. Pedig most is akadtak csúf pontjai az univerzumunknak szerintem, mint például a globális felmelegedés, űrlény inváziók, tré állatvédelem, a nyolcórás munkakezdés…
– Ne gyere nekem ezzel a közhellyel, nem vagyok bagoly! Lazetől hallottad, igaz? – szegtem az orromat az égbe. – Hát, messze vagy egy verébtől. De ha tudnom kellene valamit arról, hogy közöd van ilyen madarakhoz valamilyen úton-módon, akkor kérlek ne tartsd magadban! Na, de arra akartam csak kilyukadni, hogy én tényleg nem tehetek róla… Mármint komolyan mágnes van bennem, ha bajról van szó. Szerintem, ha lehetséges az ilyesmi, akkor biztosan valami másodlagos mutációm… Ugh. Ez még gondolati szinten is rossz! Sokkal jobban adnék valami zsebdimenziót – ráztam meg a fejemet. Elkergetve még gondolataimból is a lehetőségét annak, hogy a bajvonzás legyen valami kiegem.
– Így vagy bekötve, úgy vagy bekötve. Úgy beszélsz, mintha valaki más akarná, hogy így működj. Holott igenis te döntöd el, hogy szuperálsz. Egyébként így elmondásod alapján nagyon adrenalin függő lehetsz! Egy csomó sport van, ami ráfekszik erre a témára. Túrázáson gondolkoztál? Természetben vagy, az is egy challange és közben nincs meg annak a veszélye, hogy lepuffantanak – vetettem fel random az opciót. Habár a passziókon nehéz volt változtatni.
– Igen – vágtam rá különösebb gondolkodás nélkül. – Izé… egy gép sem egyforma. Mármint kívülről lehet, de az én szememben két azonos márkájú iPhone sem ugyanaz. Tudom, hogy ez így hallomásra fura lehet. De nekem ez a normális. A mobiltelefonok high-tech sorcerer szempontból tényleg könnyű teremtések. A sajátommal különösen szoros a kapcsolatom! Nem csak azért, mert az enyém, hanem mert ha csak arra igyekszem összpontosítani, akkor kevésbé őrületbe ejtő a környezetem. Már gépek szintjén. Például egy áruházban különösen előnyös. Nem kergülök bele minden gép érzékelésébe, hanem elég ha csak a telefonomra koncentrálok. Már-már tudatalatt működik számomra. Ráadásul ennek az érzékenységnek köszönhetően iszonyú gyorsan tudok mozogni az online és offline világ között. És ezt biztosan nagyon uncsi lehet neked hallgatni… Bocsi, hogy ezzel untatlak! Nem is kérdezted – haraptam rá alsó ajkamra, hogy ezzel tegyek lakatot a számra. Ritkán merültem el ilyen mélységekben a képességemet illetően. Jellemzően furcsa volt erről beszélnem, mert annyira megfoghatatlannak tűnt még nekem is, nemhogy egy kívülállónak! Nem is beszélve a „de fura vagyok” – életérzéstől, ami ilyenkor pepitában még átjárt.
– Nem nehéz egyedül? – kérdeztem rá óvatosan. – Mármint értem, hogy úgy tartod így vagy bekötve, és hogy szükséged van erre, mint levezetés, meg solo carry-ed a dolgaidat, mint Batman. De, hogy érzed közben magadat? Mert így elmondásra, ahogy próbálom a te cipődbe képzelni magamat, annak ellenére is, hogy tudom valószínűleg kétszer beleférnék. Na szóval nekem magányosan hangzik. Ezért érdekelne… – az érzésvilága. Mert az egy dolog, hogy én miként gondolkodnék, éreznék, mert persze nem vagyunk egyformák.  
– Minden-mindent? Huh, hát az hosszú lesz… – vettem egy mély levegőt, mintha csak rákészülnék a monológra. – Az az igazság, hogy a Papámmal kapcsolatban csak annyi tudok, hogy a SHIELD-nek kémkedett, miközben maffiózó volt és valószínűleg lebukhatott. Nagyon jól delegálta a dolgait, mert én egészen tavaszig nem is tudtam az ügyleteiről. Azt hittem, hogy egy multicégnél felsővezető. Aztán random telefonált, hogy tűnjek el. Akkor még New York-ban éltem, saját lakásban, nem itt. A kérésére el kellett bújnom, ami akkor még két kutyussal cseppet sem volt egyszerű. Pietro révén Bayville-ben megszállhattam, igazából ő derítette ki, hogy a Papámmal mi a helyzet. A Mamámat „rejtélyes repülőbaleset” érte ugyanezen a napon… – komor hangszínem mellett biggyesztettem a levegőbe az idézőjeleket. – Legalábbis a média így közölte le. A valóságban a maffia műve volt. A HYDRA nagy hátszelet ad nekik, szóval így messzebb ér el a kezük. Az a tippem, hogy a Papámat így akarhatták kiugrasztani a bokorból. Később a családom többi részét is sorra bántottak. Legalábbis kételkedtem abban, hogy véletlen lenne pont a rokonságomnak esik baja, egyik napról a másikra. Nem igazán tartottuk a szürke hétköznapokban velük a kapcsolatot, de… – akkor sem érdemelték meg ezt a sorsot. Valószínűleg ők sem tudtak semmiről, akárcsak én. – De a Papámat én nem sokkal a Mama temetése után láttam utoljára. Hagyott ott egy kódolt üzenetet a temetésen, amit sikerült összeraknom és elmennem a meeting pontra, bevallom elég… zavaros nekem ez az időszak. Lényegében kutyáim chipjén elrejtett adatokat akarta, amiről szintén nem tudtam egészen addig a pontig, míg nem mondta. Mert persze, hogy szegény kiskutyáim is jól bele voltak keverve az egészbe – hangom egy pillanatra ingerültté vált, majd elszomorodtam, ahogy felmerült bennem Bow. – Meg engem akart valami biztonságos helyre vinni. A beszélgetésünknek a HYDRA emberei vetettek véget. Kiderült, hogy a Papa rossz emberekben bízott meg, megvezették, ránk támadtak. Nekem sikerült megmenekülnöm, a Papával viszont azóta nem tudom, hogy mi lehet. Próbáltam megtalálni. Némelyektől azt hallottam, hogy meghalt. Az eddig halottnak vélt nagybátyám szerint viszont él. Én pedig már nem tudom, hogy mit higgyek – rekesztettem be a litániát. Nem állítom, hogy könnyű volt erről beszélnem. Hogy nem sápadtam el bizonyos részek emlegetésénél. Hogy nem villantak be kellemetlen emlékképek, amiket legszívesebben kitörölnék a fejemből. Hogy némelyik nem éles fájdalomként tépte fel a beforratlan hegeket. De jóval könnyebben ment, mint hónapokkal korábban. A homályos foltok felől eltűnt a köd és már valamennyire helyén tudtam kezelni a dolgokat. De okkal nem meséltem sokszor erről.
– A maffiába rendszeresen belebotlottam, ahogy a Papát próbáltam megkeresni. Sokszor véletlenül, néhányszor szándékosan. Emiatt tudom, hogy a HYDRA-val szűrik össze a levet, hogy magunkfajtákat, vagyis mutánsokat rabolnak, hogy kísérletezzenek rajtunk. Eszközöket hoznak létre, amivel ártani tudnak nekünk. Lili családja is úgy kötődik ebbe az egész kavalkádba, hogy mutáns gyerekeket raboltak el a családjukból. De erről nem tudom, hogy mekkora jogom van mesélni. Szóval lehet, hogy ezt tőle kellene kérdezned. Mármint Lilitől. Valószínűleg többet is tud mondani, mint én – próbáltam nem túl búskomor ábrázatot magamra ölteni a téma miatt.
– De igazából erről egy csomó feljegyzésem akad a gépen. Néhányszor feltörtem a rendszerüket és akadt köztük hasznos infók. Többek között a kódolt nyelvüket is elkezdtem feltörni – olykor még fura volt saját tettemként kezelnem Glitch proaktív hozzáállását a témában. De ezt a témát most nem kartam idekeverni. – Persze csak saját felelősségre. Elég tömény. És lehet, hogy örülnöd kéne, amíg nincs közöd ennél jobban az egészhez… Hát, azt hiszem nagyvonalakban ennyi – vettem újabb levegőt, mintha a korábbi, hadarásokkal ékelt beszédem alatt elfelejtettem volna az oxigénutánpótlást.
– Okkal nem szoktuk reklámozni ezeket Lilivel… – a maffiózó rokonság nem egyszerű téma. Viszont abban reménykedtem, hogy az őszinteségemet hallva neki is kedve szottyan beszélni magáról. Nem egy belső infót kiteregettem magamról, talán már-már felelőtlenül is. Azonban ez tűnt fairnek, ha én is válaszokra vágytam.
– Hát… rád? – feleltem zsigerből. – M-mármint mint személyedre! – tettem hozzá gyorsan. Nem lett sokkal jobb a „mentéssel”! – Akarom mondani, hát úgy arra, hogy miként kerültél át ide? Magadtól jöttél vagy véletlen folytán? Miket csináltál odaát pontosan? Nem hiányzik ez a másik verzum, amiből jöttél? Annak ellenére is, hogy nem volt egy békés hely. Meg arról, hogy pontosan miket csinálsz éjjelente adrenalin levezetésként, amihez Reggie is roppant mód jól jönne? – kíváncsiskodtam. Nem csak azért, hogy végre ne csak én beszéljek, hanem mert már alig vártam, hogy legyen lehetőségem feltenni ezeket a kérdéseket.
– Helyes! Nem is kell, hogy még jobban megrepedjen a váza. Hé… álljunk csak meg egy pillanatra! – meredtem fel Kainere. Úúú, ez csúnya volt! – Feltéééve, ha már meg lenne repedve, akkor bizony nem kéne ilyeneket kockáztatni! Még véletlenül sem!! Mert az előbbi csupán csak teoretikus felvetés volt, köze sincs a valósághoz!!! – ráztam a fejemet, hogy aztán a szemeimmel a padlót vizslassam. Nem azért, mert akkorát füllentettem, hogy a tekintetembe lenne írva az igazság.
Nagyon felszabadultam azzal, hogy érdekelné Neverland. Így pedig persze sikerült kikottyantanom az egyetlen dolgot, amit nem kellett volna. Tökre jogosan vághatná rá, hogy leshetem innentől az őszinteség-kezdeményezést. A válaszával – miszerint a felvételt egyszer majd mutassam meg neki – annyira meglepett, hogy a Dodge-akciót kishíján felváltotta egy újabb őszinteségi rohamom. De szerencsére még éppen időben sikerült visszaszívnom és tartottam magamat. Azért egy apró, helyeslő biccentés kijött belőlem.
Mindenekelőtt egy kínos coming out várt rám. Bishopnak ugyanis be kell ismernem ezelőtt, hogy véletlenül eljárt a szám. Volt egy sanda gyanúm, hogy nem lesz túl büszke.
– Egy ceruza. Most ugratsz?! Mint a Hollywoodban? – nem most jöttem le a mozivászonról. De ahogy Kaine állította már-már közel álltam ahhoz, hogy tényleg elhiggyem, és ez ábrázatomból is sugárzott.
– Kérdés nélkül megtenném! Ha módomban áll megvédeni a képességeimmel azt, aki fontos nekem. Vagy akár ezzel a tompa késsel – emeltem meg mancsomban a vajazókést, ami most Nutellában tocsogott –, akkor kérdés nélkül megtenném. Képtelen lennék tükörbe nézni, ha legalább nem próbálnám meg – nem állítom, hogy nem gyöngeség. De komolyan mondtam, hogy nem vágyok újra végig zongorázni azt, hogy elveszítek valakit.
Újabb döbbenet ért, immáron a létrának avanzsált széken ácsorogva. Egyszerűen nem értettem, hogy miért kezeli ilyen lazán ezt a szitut, hogy alkalmasint stalkerkedem. És még kérdezzek legközelebb! Biztos izgi lenne, „Kaine, azt láttam a mobilodon, hogy…[cringe szöveg helye], ez igaz?” Nem tudom, hogy képes lennék rá, miközben a szemeibe nézek.
– Hé, ettől még komoly effortot tettem a leszedésébe! – Komolyan! Még a tériszonyomnak is bemutattam, hogy leszerváljam.
Már-már firtatni akartam a témát, hogy mégis miként lehet csak részlegesen látni a jövőt? Fél szemével működik ez az adottsága? És akkor most nem tud lottó számokat mondani vagy mi? Kérdéseimet azonban meghiúsította tériszonyom visszavágása, méghozzá másik fóbiámat triggerelte egy pók képében.
Összeszorított szemekkel vártam a koppanást és csak remélni mertem, hogy ebből maximum csak traumatológia lesz. Mert inkább ismerem be ott a tényt: frászt kaptam egy aprócska pókicától, mintsem a fejfámra véssék fel azt, hogy: halálra rémisztett egy nyolclábú.
A koccanás viszont elmaradt, sőt, inkább volt ez egy szerény puffanás. Sokkal keményebre számítottam! Kaine hihetetlenül közelről elcsendült hangjára egyik szememet kinyitottam. Menten égni kezdett az arcom a közelségétől. Mintha csak a látásomban kételkednék, másik szemem is nyomban felpattant. De nem láttam rosszul, tényleg itt fetrengett mellettem a padlón, én meg a karján. Ezekután tényleg nem volt nehéz összeraknom, hogy mi is történt pontosan.
Én aztán simán elfetrengtem volna ebben az állapotban. Mármint tök kényelmes volt Kaine karja. De a kiskutyám illúzió rombolóan először az én, aztán Kaine arcába mászott bele, vizitet tartva, hogy mégis minek heverészünk a hideg konyhakövön?  
– Cs-csak teszteltem a reflexeidet! – hárítottam el a korábbi megjegyzését. Zavartan ültem fel, egyik mancsommal már a hajamat tűrve a fülem mögé, hogy ezzel is lopjam az időt. – Ezt is csak részlegesen láttad előre, mi? – mert én egyáltalán nem számítottam arra, hogy leborulok!
– Köszönöm… – orrom alatt motyogva háláltam meg ettől függetlenül a mentését, szabályosan a kezébe nyomva Reggie darabkáját. – Ezt elhagytad – mellékeltem a gesztushoz. Még, ha tényleg el is hagyta volna…
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptyCsüt. Júl. 13 2023, 14:15






Romy
&
Kaine




Ha tudta volna, hogy mennyire nem helyesek a feltételezései, akkor bizonyára nem fejtette volna ennyire ki. Dehogy, vagyis inkább bárcsak túlbonyolítottam volna én is az összekapcsolódásom Peter Parkerrel, de az igazság az volt, ha akartam, ha nem, akkor is hozzá tudtam volna minden szálat visszavezetni. Ő adott alapot a létezésemnek, őt választották ki életcélommá - leginkább holtan - és ettől nem volt egyszerű elrugaszkodnom. De honnét feltételezhette volna, hogy valóban ilyen bonyolult ez az egész és nem túlspilázom? Bár nem adtam sosem okot arra, hogy azt feltételezzék, bármit is túlgondolok. Nem arról voltam híres, hogy bonyolítsak bármit is, inkább egyszerűség és a tiszta megoldás jellemzett.
Egyszerűbb lett volna csak azt mondanom, hogy "most bonyolítod épp túl a dolgot", de helyette inkább csak bólintottam. Nem a lerázás végett, dehogy is. Majd talán egyszer erről is mesélek. Azt legalább levonhatta ennyiből, hogy nem áll szándékomban elzárkózni.
- Akkor majd tudni fogsz róla. - jelenleg nem éreztem úgy, hogy készen állna egy ilyen kaliberű információ befogadásra, igazából erre nem láttam volna máskor sem egy jobb időpontot, de még azt is fontolóras vettem, hogy megtartom magamnak egy életre.
Jobban esett a témaváltás és szerencsére nem éreztem szükségszerűnek a beszélgetést, inkább úgy lendültünk tovább témáról témára, hogy egészen kellemesen esett. A feltételezése megmosolyogtatott, de egy határozott fejcsóválást kapott válaszul rá.
- Nem, időben egyezik a két univerzum. Csak ott a múltban történtek olyan dolgok, amelyek a jelenünkre hatott úgy ki, mint egy futurisztikus disztópia. Másképp fejlődött a technológia és olyan vezetők kerültek csoportok és országok élére, akik anarchiába rántották az egész bolygót. - arról persze nem tudhattam, hogy a Földön kívül miféle élet zajlik, hisz csak abból indultam ki, ami a szemem előtt játszódott le. Hogy ez itt megvalósulhat-e, arról vegyes gondolataim voltak és nem tudtam volna meghatároztni, nem voltam jós.
- Nem léptünk még rá arra az útra, ami oda vezetne, egyes személyek ebben a világban vagy nem élnek vagy nem jutottak hatalomhoz. Ott képtelenek voltak rendszert létrehozni a magamfajta törvényen kívülieknek és nem csak velük csatároztak, de egymás ellen is. De nem lenne rossz ezt az élhető világot fenntartani. - ergó ha nincs védelem, akkor az majdnem biztos a halállal is. Nekem pedig itt túl kényelmes volt, hogy egy szóval is panaszkodjak. Tettem is az ellen, hogy seftes alakok ne nagyon jussanak szóhoz, igaz a vérbeli rosszfiúkat nem az utcán szokás keresni.
- Akkor miért háborogsz rajta? - egyszerű volt a feltételezés, ha nem nyakig sáros, nem veszi magára. Így viszont önként és dalolva ismerte be, hogy ez pontosan így van, ahogy visszapattintottam a szitut.
- A dimenziók veszélyesek, néha meghibásodnak és benne ragadhatsz. Inkább nézz szembe ezzel a mágnessel, én is ezt tenném. - ha most azzal jön, hogy nekem aztán egyszerű erről beszélni, akkor el van tévedve. Persze nekem megvoltak az eszközeim arra, hogy offoljam a bajos helyzeteket kapásból egy csúcsra járatott bajdetektorral, de azért nem egy súlycsoportban játszottunk.
- Mert más akarta, hogy így működjek. Mindegy, bonyolult. Ez nem egy reggelis téma.  - megint visszakanyarodtunk az elsőszámú kitéárőhöz, én pedig instant beharaptam csak a szám, az állkapcsom pedig úgy megfeszült, hogy félő volt még itt szájzárat okozok magamnak. De végül csak masszírozni kezdtem az orrnyergemet és megpróbáltam lelazulni.  Ezzel az egy megjegyzéssel nem is tudja, mennyire de mennyire rátapintott a lényegre. Az mégis hogy van, hogy így beletrafált valami olyan dologba, amiről tudtam, hogy még soha senkinek nem hoztam fel. vagyis de, Glitch tudott róla odaát, de ebben a világban egy szóval nem említettem senkinek, mert több problémaforrást láttam benne, mint hassznot.
- Mint egy egyéni DNS. Zseniális. Igazából te is egy genetikus vagy, csak nem az embereké. - hagytam őt kibontakozni, végighallgattam a monológot, de igazából nem untatott, tényleg egyáltalán nem. Az arcomra kiült az érdeklődés, szívesen hallgattam végig vagy hallgattam volna valamiért többet is. Nem sok alkalmunk nyílt még arról beszélgetni, hogy az ő tudása pontosabban meddig tolódik ki, márpedig engem minden érdekelt velük kapcsolatban, ilyenkor pedig olyan volt az agyam, mint egy szivacs.
A kérdése őszintén meglepett. Elég sokáig éltem elszeparáltan, hogy hozzászokjak a csöndes magány nyugalmához. Na meg ami nem létezett annakelőtt, az nem hiányozhatott. De itt velük együtt lakva szinte nap mint nap kaptam olyan dózisokat felőlük, amit még előtte senki mástól. Zavart, hogy ezzel nehezen tudtam bármit is kezdeni, leginkább eddig elhessegettem. De olyan hirtelen jött a kérdés és igazából tök fura lett volna ha a szokásos módon csak fogom magam és odébb állok vagy morgok rá valamit, hogy most kénytelen voltam szembenézni az újfajta ingerekkel.
- Nos... ez mindig így volt. Talán a legjobban úgy tudnám körülírni, hogy amit megszoktam, az működött. Mindig egyedül voltam, mindig magamra számíthattam és egyszerűen nem volt más. Amit pedig soha nem tapasztaltam, az nem hiányzott és nem sóvárogtam utána. - nehéz volt erről fogalmaznom, az mégis elég furán hangzott volna, hogy bocs, amikor létrehoztak, mást sem éreztem, mint gyűlöletet és pusztítási vágyat, ami mozgatórugója volt szinte az egész addigi életemnek és még csak nem is eresztett. Soha nem eresztett.
Kockázat nélkül nem jár előrelépés, ezt pedig nagyon jól tudtam, amikor belementem abba, hogy ha mesél, én is őszintén válaszolok minden olyanra, ami érdekli. Annál jobban is szerettem volna magam tartani hozzá, mert ő tényleg komolyan vette és elég részletesen olyan infók birtokába juttatott, amiről azt feltételeztem, nem sokaknak mondta el. Talán Lilinek, hisz a maffiát nem tudta volna egyikük sem megkerülni, én pedig ennek a kettőnek az ötvözetébe csöppentem. Teljesen beszippantott a történet, minden egyes szavát igyekeztem elraktározni és ahogy láttam milyen nehézkesen is beszél egyes pontjain, én úgy határoztam el azt, hogy törlesztenék. Neki is, magamnak is. Mert a történetben átvitt értelemben magamra is ismertem, egykor én sem riadtam vissza semmiféle módszertől, amire csak utasítást kaptam rövid bevetési időm során, úgy soha nem vontam kétségbe azt, hogy mi az a határ, amin nem szabad túllépni. Egy ideje már kezdtem kapisgálni, hogy vannak morális határok, amelyeket egyszerűen olyan mértékben rossz áthágni, hogy azzal a saját magunk személyi mivoltán rontunk. Egy ideje foglalkoztatott a kérdés, hogy én milyen mértékben lehetek rossz és kevésbé rossz, milyen mértékben terhel engem ennyi mindenki megöléséért a felelősség és miben nem. Kivonni magam sohasem akartam, de most azt éreztem, szívesen törlesztenék.
- Akkor segítek. - jelentettem ki ezt úgy, hogy tudtam volna bármit is arról, hogy ő mit szeretne. De az elszántság most felcsillant a tekintetemben is és ha nem megy bele, majd akkor teszek róla másképp. De azért éászrevettem magam és a helyzetet, hogy nem feltétlenül ajánlott ajtóstol rátörni ebben.
- Már ha bizonytalan vagy a felderítésben és szívesen megmutatnád min dolgozol, segíthetek. Kutakodásban van egy kis tapasztalatom, te pedig információk birtokában vagy, ha feltörted már, ha nem. - ez egy nagyon egyszerű képlet volt, bár még csak nem is láttam azokat a kódokat, mi több, kódfejtésben annyira nem voltam jártas. De felkeltette az érdeklődésem éás nem utolsó sorban ezzel olyanokat is likvidálhattam, akik potenciálisan veszélyt jelenthetnek a kis csapatunkra is. Mi a garancia rá, hogy a mexikóiak megvédenek?Jobb asjtóstul rájuk rontani, egyébként meg deja vu érzés fog el bármikor arra gondolok, a mi világunkban is minden mutánsok eltűnésével kezdődött.  
A kérdésén először megütköztem, mert én tényszerű kérdésre gondoltam, nem pedig egy ennyire tág dologra. Nehéz lett volna konkretizálni, hogy mit osszak meg magamról az eddig megéltekről. Oké, nem sok évet kellene elmesélnem ez igaz, de azok elég eseménydúsak voltak. Nem mondom, hogy nem volt annyira szembetűnő, de a szemöldököm egészen magasra felkúszott a folyamatos pontosításra.
- Nincs honvágyam. - ha ez érdekelte, akkor ezzel még egyszerű is volt kezdeni. - Sosem éreztem honvágyat, odaát nem volt igazán olyan, hogy otthon. Én is elindultam persze valahonnét, de hosszú távon sehol sem maradtam meg. Talán ezzel a folyamatos jövés-menéssel mindig a helyem kerestem, de igazán sehol sem találtam rá vagy láttak volna szívesen. - nem kicsit közrejátszott a viselkedésem és a vérmérsékletem, amit a szer, amit még akkor is toltam csak még jobban felturbózott. De a tisztaság most egy másik téma volt és nem hittem, hogy érdekelné. - A világom abból állt, hogy kinek van jobb szövetségese, erősebb védelme. Ki értett a fegyverekhez, ki ápolt szerteágazóbb kapcsolatokat és ki volt az erőszakosabb. Ezzel születni kellett, különben nagyon röviddé vált az élet, de semmiképp nem volt biztonságos. Sok vér tapadt a kezemhez nekem is, olyanoknak, akik rám támadtak és olyanoknak, akiket likvidáltam. Aztán történt valami, néhány mágus tiltott mágiához folyamodott egy összecsapás során és megnyitott egy dimenziót. Vagyis én azt hittem először, hogy csak egy a saját világunkban. Az beszippantott mindenkit a környezetében, végül itt találtam magam. Találtam egy jó kapaszkodót... de igazából hajtott a kíváncsiság, hogy hová visz az az út, mert ugyanazt az épületet láttam folytatódni, ahová nyílt az átjáró, de mégis más volt. - oké ezt még kimondani is elég abszurd volt, de tényleg így történt.
A másik, ami fene mód érdekelte már neccesebb témának bizonyult nekem is.
- Ugyanazt, mint előtte, megbízásra takarítok fel másoknak. Bár volt már rá példa, ha a megbízóm nem volt szimpatikus, ő is ugyanúgy végezte. De ezek nem nagy ügyek, kisebb kartellek, bandák, kiskirályok, akik nem nagyban játszanak. De jól fizet. - és ezzel a kijelentéssel felkészültem akár arra is, hogy most megint lezongorázzuk azt, mennyire fontos, hogy LEGÁLIS munkám legyen, ne pedig random pénzem random helyekről. De ebben alighanem nem mostanában fogom az álláspontom megváltoztatni, nem mindegy honnét szerzem? Ha még ezen túl is érdekli a téma, kifejthetem neki, de annyira nem lett volna hiteles, ha csak annyit mondok, kijárok levegőzni, mert nem tudok sokat aludni.
- És ha valaki észreveszi? - nem engedtem el a témát a vázával, de már csak egy cinkos pillantásra futotta. Miért ne lenne valaki, mondjuk Laze elég szemfüles, ha épp rájön az ötperc, hogy azt a tárolót is szeretné kidekorálni valami újabb kényes gazával. Oké, néha eszméletlen mit művelt azokkal a növényekkel, de a jóból is megárt a sok, tartsa őket a küszöbén belül.
Érdekelt a hely, amiről beszélt, érdekelt, hogy mit tudna ott mutatni meg igazából ez a robot is. De láttam az arcán a megnyugvást, amikor nem firtattam tovább a témát. Egy másik alkalommal még visszatérhetünk rá, ez nekem épp elég garancia volt.
- Nem ugratlak, miért tenném? Kellő lendülettel bárkit felnyársalhatsz vele. Nem kell az sem, hogy hegyes legyen igazából. Az emberi test nem olyan ellenálló, mint gondolnád. - nem óhajtottam firtatni az anatómiát, de ezzel nem ártott tisztában lennie, mielőtt még kishitűen azt gondolja, ez képtelenség. Sok hülyeséget láttam már a filmekben, de ez kivételesen nem az volt.
Talán nem lepett meg annyira a válasza. Minden ember került már dilemmába, ha nem is a másik életéről vagy testi épségéről volt szó. Márpedig Romy a nemrég elmondottak alapján bőven megtapasztalta, milyen valakit elveszítenie és ez elegendő okot adott arra, hogy talán hasonló dolgokon gondolkozzon. Olyan vétó volt ez, amit én igyekeztem kerülni, márpedig minél több időt töltöttem el itt velük, egyre biztosabb voltam abban, hogy egy ilyíen választást én is meglépnék. De abban nem csak köszönet nem lesz, talán még kontroll sem. Ez egy olyan fegyver volt, ami a végletekig kész volt felvértezni vagy épp gyengíteni az egyént.
- A szükség nagy úr, hidd el. Jobb számításba venni, mint nem. - nem akartam tovább firtatni, mikor milyen szituációban mit lépne, ez már önmagában elég visszaigazolás volt a részéről.
Az elkövetkezendő percek elég groteszkül sikerültek, mert annyira hirtelen történt a székre állás, a székről majdnem leesés, majd végül a totális elvágódás, hogy nem is számíthattam volna erre. Nem tudtam volna megjósolni sem, mert azóta nem volt vele kapcsolatos vízionálásom, amióta elrántottam a kocsi elől. Igazából az is lehet rám akarta felhívni a figyelmet, csak rosszul értelmeztem. De most nem értelmeznem kellett, hanem cselekednem. Nekem nem okozott gondot úgy puffanni, hogy ne fájjon lévén a zsigereimben volt a szabályos esés, ellenben abban kételkedtem, hogy ő is tudni fogja. Aztán csak mintha utolért volna az idő minket, mert én folyamatosan fixíroztam a vonásait, hogy most fáj-e neki valami vagy hirtelen kényelmes lett rajtam elnyúlni, de őszintén nem akartam sürgetni.
- Fúj Arrow, menj innen. - derült égből a villámcsapás, olyan volt ez a kutya. Időzíteni mindig mindenhez tudott, én pedig mást sem tudtam tenni, mint lelökni magamról, majd felkelni, miközben sűrűn törölgettem a szanaszét nyalt arcom. Nem mondom, hogy kiborító ez a kutya, de néha bizony az.
- Mi? Nem, nem láttam. Igazából akkor egyszer láttam előre, hogy mi történt veled, azóta nem. Még odaát sem történt ilyen. - fél szemmel vagy két szemmel, sehogy nem láttam ezt érkezni. A reflexeim annál inkább tették a dolgukat, ém pedig nem hezitáltam.
Csak elvettem az alkatrészt, biccentettem a köszönetére, végül a kütyüről rá pillantottam. Kaptam az alkalmon, hogy megint felhozzam a dolgot.
- Összerakjuk? A fóbiák csak gyengítenek, jobb ha szembenézel velük. - na meg... alighanem lenne még pár kérdése az épp berekesztett diskurzushoz, ha nem csal a sejtésem.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Arrow-Romy-Full

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptySzer. Júl. 19 2023, 22:33

Kaine & Romy

   
– Oh… nem hangzik valami hű, de üdítő környezetnek a világod. Nem rosszból, de még abban sem vagyok biztos, hogy katasztrófa turizmus jeligével elnéznék oda – zökkentett ki a komoly „futurisztikus disztópia” leírása a szégyentelen bámulásból. Jó pár pillanatig ugyanis helyes mosolya teljesen elvonta mindentől a figyelmemet. Úgy is, hogy tudtam a mosoly annak szólt mennyire dinkán mellé lőttem a témában. De se gáz, áh’ dehogy, végül is tök normális ilyeneket gondolni a lakótársad mimikájáról, hogy helyes. Szedd össze magad, Romy!
– Esetleg tudod, hogy kik okozták a galibát a te világodban? Lehet, hogy érdemes lenne itt is a körmükre nézni. Persze ez egy más világ, de sosem lehet tudni. Én hallottam olyan multiverzumos kiadásomról, ahol tök királyul használtam a képességemet. Szóval ki tudja? Egy csekkolást megér, nem? Csak a biztonság kedvéért. Nem szívesen élnék disztópiában és szerintem sokan mások sem – de ez csak egy erős tipp részemről. – Huh, hát azért vannak ennek a világnak is azért árnyoldalai. Ott van kapásból a környezetszennyezés, az élővilág indokolatlan kiirtása, a mutánsok el nem fogadása… Szóval lenne hová fejlődnünk és jó lenne tényleg nem disztópia felé tendálni. De a világ már csak ilyen, valamit vagy valakit mindig utálni kell, azt hiszem. Szerinted létezik olyan multiverzum, ahol szimplán csak világbéke van? – tettem fel a teoretikus kérdésemet. Én nem tudtam hinni ebben, de érdekelt Kaine meglátása, hátha több ismerete volt ebben. Nem tudtam elképzelni, hogy mehet egy világok közötti utazás, ráleshetett esetleg másik verzumokra közben vagy rögtön itt pottyant ki?
– Sok ilyen törvényen kívüli volt a világodban, mint te? Nem voltak ott olyan hős szervezetek, mint a Bosszúállók, akik segítették volna ráncba szedni a dolgokat? Hogy látod egyébként, a társadalmi berendezkedésen kívül számos eltérés van a mi és a te világod között? Hiányolsz valamit, ami a te világodban megvolt, de itt nincs? Na és fordítva? Ú, és nagyon fontos kérdés: volt a világodban Hawaii-pizza? – az elhintettek alapján az volt a tippem, hogy nem. De miért tipmixeljek, ha Kaine itt áll mellettem a helyes mosolyával, mint hiteles forrás? Juj, Romy, tedd magad rükvercbe és akadj le a mosolyáról!
– Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek! – jelentettem ki úgy, mintha nem is a kérdéseim, hanem az olykori elbambulásom miatt kérnék elnézést. Amiről igazából csak remélni mertem, hogy nem tűnt fel neki, mert menten elsüllyedek! – Csak izgalmasnak találom, hogy másik világból jöttél – a világ túlfeléről érkező turistákkal mindennap találkozok. Viszont multiverzum szökevényből nem sok futkos a bolygónkon. Utolsó információim szerint…
– Nem is háborgok! – kértem ki magamnak felfújt arccal, számmal is csücsörítve mellé. Az érthetőség nem volt célom. – És te könnyen beszélsz! Ránézel egy befőttesüvegre és az önként kinyílik – böktem rá állammal a karjára. – Eddig akárhányszor beleállni próbáltam a bajba és kivételesen nem elfutni, annak mindig rossz vége lett – ismertem be nem túl kedélyesen. De inkább ne is beszéljünk a nem létező fizikai erőnlétemről! Amúgy is már csak idő kérdése, hogy kész animébe illő training montázst bonyolítsak le Bishop-al. Utána én is képes leszek befőttesüvegeket nyitni a tekintetemmel!
– Oh… ne haragudj… – Én igazán szerettem volna tekintettel lenni kérésére és nem elrontani az étvágyát azzal, hogy mégis ki üzemelte be így. De képtelen voltam visszanyelni a szavakat, amik csak úgy kikínálkoztak belőlem. – Akkor ki? Ez a valaki itt van? Most is elvárja tőled? Ha igen add meg a TAJ-számát és levadászom! Elbeszélgetek vele – jelentettem ki nagy elánnal. Utólag gondolva végig szavaimat. – Izé… Azért remélem, hogy ebben a verzumban nincs rád hatása – nem azért, mert tartanék attól, akiről éppen szó van. Nem féltem, hogy túl nagy falat lenne nekem! (Na jó, csak egy kicsit.)
– Szóval, amire ki akartam lyukadni az az, hogy igazán lehetsz a magad ura. Egyébként sem kéne senkinek megmondania, hogy miként éled az életedet. Végtére is a te életed, te döntesz felette! Ha valakit pedig zavarna, akkor csak mutass be neki elegánsan. Az ilyenek nem képesek élni saját életüket és irigykednek azokra, akik viszont igen – oké, belátom, ez tényleg egy bonyolult téma. Azért reménykedtem, hogy Kaine tudta követni miként következett az egyik gondolatom a másikból. Az én nézőpontomból nézve akadt benne logika.
– Bocsáss meg, nem akartál erről beszélni, én pedig képtelen voltam befogni a csőrömet – hajtottam le a fejemet. Azért most, hogy egy másodpercig nem csacsogtam, hanem alaposabban megfigyeltem mimikáit, feltűnt a feszültsége, amit sugárzott. Viszont a kimondott szavakat már nem tudtam meg nem történté tenni, így maradt a jól bevált elnézéskérés.
– Genetikus? Wow. Végül is, így is mondhatjuk! – biccentettem rá meglepett ábrázattal. Őszintén érdekes hasonlatnak találtam! De igencsak rácsodálkoztam, hogy ilyeneket vonogatott le uncsi monológomból. – Én főleg High-tech sorcererként hivatkoztam magamra, viszont a Tech-genetikus az valamivel mégis professzionálisabbnak cseng az akadémiai körökben – a végén felveszem hangzatos jelzőnek a nevem mellé!
Szomorkás ábrázattal hallgattam végig, amit mondott. Lehet, hogy ezt tényleg nem kellett volna megkérdeznem? Az az átkozott kíváncsiságom! Lehetett volna erről finomabban is puhatolózni, de neeem, Romy nyílegyenes rákérdez.
– Uh… – kerestem a szavakat, amik eddig csak úgy önként tolultak a nyelvemre. Most bezzeg, amikor kéne egy sem jött! – Nem volt senkid a te világodban? Családod, távoli rokonod vagy barátod? – aggodalmas ábrázattal vizslattam felé.
– Hát ez esetben van egy igazán remek hírem: jó házba tértél be anno. Most már nem vagy egyedül – fűztem hozzá biztató mosoly kíséretében, amolyan vigasztalás jelleggel. Aztán ő majd eldönti, valójában mekkora vigasztaló ereje van annak, hogy megkapott minket a nyakába. – Tényleg, jut is eszembe! Mindig meg szerettem volna kérdezni. Hogyhogy mi lettünk a szerencsés kiválasztottak, akikhez beköltöztél? – csak úgy tök okéban elfogadtuk, hogy maradni szeretne. Én mentem a flow-al, akárcsak Lili és nem pedzegettük egyszer sem azt az ominózus „miértet”?
Miután beavattam azokba a kényes témákba, amik érdekelték, révén joga volt tudni róla, ha már egy fedél alatt élt velünk. Hisz akármikor kopoghatott volna az orosz maffia a bejárati ajtón. Bár ég őrizzen ettől a szcenáriótól minket! Tehát, az elmondottak után sokfélre reakcióra számítottam, de nem éppen arra, hogy…
– Segítesz? – meghökkenve kérdeztem vissza. Gyanakodva méregettem egy pár másodpercig Kainet. De nem festett úgy, mint aki viccnek szánta. Sőt, komoly volt, már-már ijesztően határozott! – Értetted, amit mondtam, ugye? És bocsi, ha nem. Néha nehezen sikerül kifejeznem magamat angolul. Végül is, csak tanult nyelvem. Szóval az orosz maffia, HYDRA, akik nem barátkozni akarnak velem, velünk mutánsokkal. Ez 100%-ban veszélyes ügy! – vizslattam komoly ábrázattal Kainere. Majd ahogy felsoroltam ezeket, rádöbbentem, hogy mennyire groteszk ilyeneket mondani egy cirka két méter magas, ereje tejében lévő figurának, akin még a teherszállító autó is eltörik.
– De miért szeretnél segíteni? Jobb, ha nem vonod bele magad, komolyan – pillantottam rá gondterhelt ábrázattal. – Ha nagyon belekerülsz a sűrűjébe, akkor téged is keresni fognak. Hidd el, hogy jobb, amíg nem tudják ki vagy – fűztem hozzá. Hogy aztán a kíváncsiságom átvegye felettem az uralmat és ejtsek egy Pálfordulást: – És hogyha megmutatom az anyagaimat, akkor tényleg tudnál segíteni a kutatásban? – kérdeztem rá megerősítés gyanánt. – Nekem akadnak szürke foltok, amiknek nem igazán értem az összefüggéseit. Gondolom azért, mert már annyit néztem, hogy képtelen vagyok meglátni evidens dolgokat is. A szűz szem pedig mindig többet lát – szép lassan halvány pír költözött arcomra, ahogy tudatosult bennem saját szavaim kétértelműsége. Oh, jeez!
– M-m-mármint nem feltételezek rólad semmi ilyesmit! Mármint gondolom, hogy kellő EXP-vel rendelkezel ilyestéren!! D-de nem arra értettem, hanem arra, hogy még nem láttad a kutatásaimat és ezért!!! – kétségbeesett hadarásom mellett kalimpáltam mancsaimmal a levegőben, hogy rásegítsek eme kínos téma elhessegetésére. Meg, hogy legyezgessem magamat is egy kicsit, mert kezdett nagyon-naaagyon melegem lenni. – És abban a témában szerzett tapasztalatodhoz igazán nincs semmi közöm sem! Szóval kérlek, vedd úgy, mintha nem is mondtam volna semmiiit… – szent meg egy ég, üssön le valaki egy serpenyővel! Bár nem is kell, még egy percig itt magyarázkodom és teljes egészében kivágom magam alatt azt a bizonyos fát.
Egész megkönnyebbültem, amikor Kainere terelődött a szó. Megálltam a kíváncsiságomat és nem kotyogtam közbe egyszer sem, hanem figyelmes hallgatásba állítottam magamat. Ritkán mesélt magáról, kiváltképpen ennyit. Sokszor letudta rövid tőmondatokban a választ. Igazán különlegesnek találtam, hogy most részletekbe menően mesélt. Annak ellenére is, hogy szívemen facsart kapásból hármat ezzel a honvágyas témával.
– A Mi casa-ban otthon lehetsz. Ha szeretnél – jegyeztem meg óvatosan. Én nem bántam, hogy itt volt és nem csak a rezsi miatt. Érdekesnek találtam őt magát, valamiért szerettem volna többet megtudni róla és valahogy át tudtam érezni, amit mondott. – Tehát, nem muszáj tovább keresned. Mármint tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű! Nálam például ott kimerül az otthon fogalma, ha az adott helyen van kaja, gyors wifi, hol fürdeni, na meg hely aludni. De persze mindenki mást keres benne. Viszont én a hazámat nem találtam sohasem. Azzal, hogy félig orosz, félig pedig ír vagyok a szüleim révén, így sosem éreztem hazámnak se Oroszországot, se pedig Írországot. Az egyik helyhez túl ír, a másikhoz pedig túl orosz vagyok – küldtem Kaine felé megértő pillantásokat. Legalábbis azt hiszem ez a kettőség volt annak hátterében, hogy tudtam azonosulni valamennyire a helyzetével.
– Ez… szörnyen hangzik. Mármint a társadalmi berendezkedés a dimenziódban, ahonnan jöttél. Többet nem fogok nyafogni a helyi korrupció vagy társadalmi elvárások miatt – reagáltam megrökönyödve az elhangzottakra. Itt legalább nem kell IRL Hunger Games-t imitálni. Még… (Ettől még kapják be a nyolc órás munkakezdést, ahogy Lili mondaná.) – Szóval lehet, hogy nem csak te pottyantál ide a te világodból, hanem más is? Esetleg tudsz valakiről, aki onnét jött, mint te? Hogy nézett ki egyébként ez az épület, amit láttál? Jelentős szerepe volt a dimenzióportál megnyílásában is? Huh, próbálom itt összerakni fejben, hogy nézhetett ki és vizionálni ezt az egészet, szóval bocsika, ha valami butaságot kérdezek! Hihetetlen, hogy ilyen dolgok megtörténhetnek. És miféle varázslók hadakoztak a világodban és pontosan milyen okból? Milyen érzés volt a dimenziók közötti utazás? Kellemes, szédületes, fura, jó? – na nem az angol szókincsemmel próbáltam én itt felvágni. Csak fogalmam se volt, hogyan lehetne megragadni a szóban forgó élményt. – Láttál, tapasztaltál közben még valami mást is esetleg? – érdeklődőn faggattam tovább a részletekről.  
– Tehááát bérgyilkos vagy… – mondtam ki röviden, tömören. Sejthettem volna a shady esti eltűnésekből, az annál is shadybb pénzekből és eredetét tekintve a legshadybb vérfoltokból. – Eeegy kis csipetnyi Robin Hood beütéssel – mellékeltem hozzá a kiegészítést. Kicsit különös volt arról hallanom, hogy ilyeneket csinál éjjelente, egyrész elég illegális, másrész roppant veszélyes, harmadrészt pedig bűntettesnek számítunk, ha hallgatunk róla. Na jó, utóbbira aztán tényleg nem lehet rossz szavam se Glitch után!
– Azért csinálod, mert ezt akarod tenni vagy mert úgy gondolod, hogy másban nem tudnál kiteljesedni? Esetleg gondolkoztál már azon, hogy másik munkát vállalj? Valamivel… nem is tudom. Azt nem mondom, hogy hasznosabbat, mivel mindenkinek a saját melója a hasznos. De mondjuk egy icipicivel törvényesebbet? – emeltem fel jobb mancsomat a pindurka méretet prezentálva hüvelyk-és mutatóujjam segítségével. – Vaaagy legalábbis kipróbálni magadat más melókban? Nem kell olyan életet folytatnod, mint odaát. Nem kell a túlélésedért küzdened. Meg egyébként tudnék ajánlani egy tök jó, szintén esti melót, ahol tudnád kamatoztatni az erődet, másokat kéne megvédened és „rossz fiúkat” kell szigorúan NEM halálos módszerekkel kiiktatnod. Neked meg sem kottyanna! És azt hallottam, hogy jól fizet – és nem kéne azon törnünk magunkat, hogy forgassuk vissza minél hamarabb a gyanús pénzeket a korrupt világba, mielőtt rajtunk keresnék.
– Nem fogják, mert… – „befordítottam a fal felé”. Jaj, majdnem kimondtam! Várjunk csak… ÚÚÚ! Kaine arra játszott, igaz? A szeme se áll jól! Vagy miért nézne rám így? Vagyis, miért néz rám? Ez kicsit zavarba ejtő… Jaj, ne, biztos tudja!!! Én voltam, igen! Vétkeztem, eltörtem!! De nem mondom el csak azért sem!!! – Nem fogják, mert nincs mit észrevenni – köszörültem meg a torkomat, mielőtt befejeztem korábban levegőben hagyott szavaimat. Lódítás közben mindenhova is néztem, csak Kainere nem. – Szóval ahhoz kéne valami, amit észre tudnak venni – szögeztem le. De ennél mélyebbre nem mertem belemenni, mert a végén tényleg lebukok, hogy megrepesztettem azt a ronda vázát. Ami egyébként az ég adta világon senkinek sem hiányozna, a Háziúrat leszámítva.
– Úúúgy beszélsz, mint aki csinált már ilyet… – ami jelenlegi „szakmáját” tekintve igazából egy elég reális feltételezés. – Pedig fogjuk rá, hogy elég jól ki vagyunk alakítva. Vagyis biosz órán ezzel hitegettek. De én már jóval több mindenemet törtem, mint szerettem volna és még az is tök durván meglátszik rajtam, ha egy kicsit beütöm magamat az asztal sarkában – néha olyan foltjaim keletkeznek, mintha megvertek volna. Neeem, mintha kérdezte volna! – Mindenesetre senkit sem tervezek felnyársalni egy vajazókéssel. Szóval szigorúan elméleti síkon: ha mégis így döntenék, nem is tudom, csak úgy, önvédelemből, akkor hová kéne céloznom vele? – tettem fel halk sejtelmességgel a kérdést. Beszédem közben a pult felett enyhén közelebb hajoltam Kaine felé, hogy ez az információ szigorúan csak kettőnk között maradjon.
A székről megejtett csúfos esésem után, aminek a puffanás részétől Kaine volt kedves megóvni és így csak a becsületemben esett kár… Végül Arrow volt olyan kedves, hogy visszarángatott a valóságba.
– Ez az Arrow-féle CPR – tudósítottam arról, hogy mi is áll kiskutyám szeretethulláma hátterében. Kijelentésemre Arrow vakkantott párat, majd úgy döntött, miután ránk költött egy csomó nyálat, ezért feltöltődik a vizestálkájából.
– „Odaát – tűnődve ismételtem meg a szófordulatot, amiért eszembe juttatta korábbi megjegyzését Glitchről. – Azt mondtad, hogy ismertél, az előbb, a csúfos esésem előtti érából… – húztam törökülésbe a lábaimat, hogy kényelmesen ücsöröghessek a padlón. – Izé… vagyis… Glitch-t. Online vagy másképpen? Nem tagadom, hogy a virtuális világban gyakran használom ezt a nevet – és kicsit máshogy is használtam. De perpillanat nem volt bátorságom beszélni a másik személyiségemről.
– Megpróbálhatjuk – én annyira nem mertem magabiztosan állítani, hogy sikerül is összetákolni, mint Kaine. – Menjünk fel? – ráztam meg kicsit mancsomat, amiért olyan csikis érzés kerülgetett, mintha sok kis apró lábával mászna rajtam valami. – A gépemen megmutathatom közben az adatokat is, ha tényleg érdekelnek – vetettem fel. Ténybe tény, engem sosem zavart a multitasking.
Az újabb csiklandós érzés miatt most már lepillantottam kézfejemre, amin… ott… mászott… A pók. Hogy ez ugyanaz a pók volt, ami rám hozta a frászt vagy egy másik, nos, nem értem rá megkérdezni Őméltóságát. Fejem ugyanis totálisan kiürült és csak az volt bennem, hogy eme fóbia leküzdésére én nagyon nem állok még készen!
– ÁÁÁ!!! – focistákat megszégyenítően vetődtem volna át Kaine túloldalára, vetettem volna egy bukfencet és vonultam be volna a háta mögé biztos takarásába. Tudom, tudom, tudom… sok volt az egy mondatra eső „volnák” száma. Persze nagyon jól hangzott volna az egész jelenet, ha nem szerepelt volna közöttük ez a jelző. De a vetődésemmel nem jutottam át Kaine túloldalára, hanem félig fennakadtam az ölében, így tervezett bukfencem is meghiúsult és végképp nem sikerült takarásba kerülnöm. Így nem maradt más, mint: – VÉDJ MEG! – úgy kapaszkodtam Kaine nyakába, mintha tényleg az életem forogna kockán. Hogy őszinte legyek, perpillanat akképpen is éreztem!
– Mondd neki, hogy menjen el, ne zaklasson, távozzon a privát szférámból vagy hozom a Kemotoxot! – mondanám, hogy ezt A pók veheti fenyegetésnek is, de remegő hangom nem azt sugallotta.
...

   
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Wipe-mirror-nate-jacobs
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine EmptySzer. Júl. 26 2023, 13:30






Romy
&
Kaine




A világom enyhén szólva bonyolult volt és semmi esetre sem akartam volna, hogy itt hasonló állapotok alakuljanak ki. Tényleg olyan volt a kettőt összehasonlítani, mintha az enyém ennek a jövőképe lenne, semmi több. Pedig sok mindenben megegyezett, odaát is hasonló kaliberű autók voltak, csak épp jobban felszerelkezve biztonsági rendszerrel. De ez nem változtatott azon a tényen, hogy egy pillanatra sem gondoltam úgy, meg kellene azt a helyet mutatnom nekik akkor sem, ha valamilyen módon lehetőség adódna arra, hogy visszatérjek. Legfeljebb pár cuccot hoznék el, de azokat sem feltétlenül.
- Nem is engednélek. - jelentettem ki igen csak határozottan. Tényleg nem akartam, hogy bármelyiküknek baja essen, olyat ebben a világban legfeljebb valamelyik polghárháborúban láthattak volna.
A kérdésére csak megráztam a fejem. Gondolkozás nélkül vágtam ezt rá, hisz mistanra már tudtam, mi volt a nagy különbség a két világ között. Márpedig az a személy már nem élt, aki a Stark Industries élén állt egykor. Igaz a mi világunkban sem élt.
- Nálunk is próbálták rendszer alá venni a mutánsokat és mindenkit, akinek egy kicsit is voltak képességei. Sok összecsapás volt belőle és Tony Stark legyőzésével elszabadult a pokol, többé nem volt kontroll. - a módszerekkel talán nem értettem volna egyet, azonban voltak olyan mozzanatai az egész rendszernek, amiért akkor is a rendszer ellen lépnék fel, ha tudnám, hogy ez lesz belőle.
- Szerintem itt is el tudnád érni, hogy úgy használd a képességed, ahogy ott, jelentsen ez bármit is. - ezzel pedig jeleztem is, hogy engem érdekelne, miféle képességekről tud, amivel itt most nem tudott bánni. Még mindig tartottam magam ahhoz, hogy jobb tudni mindenkiről mindent és azzal kalkulálni, mint meglepődni egy esetleges vészhelyzet esetén. A veszély nem alszik és nagyjából már felmértem azt is, hogy ez a lakás mennyire volt biztonságos és mennyire lehetett volna fedezékbe vonulni vagy úgy összességében meglépni a rögtönzött vészkijáraton. Meglepően gyengén muzsikált ebből a szempontból, mert egy üzlet fölött helyezkedett el, ahol civilek tartózkodtak és könnyen válhatna egy vérfürdővé a hely - amellett pedig pont volt annyi zuga, hogy több forgatókönyvet is lehessen gyártani.
- Az olyan világ, ahol béke van, ott biztosan nincsenek emberek. A Bosszúállók Stark nélkül nem voltak egységben, feloszlottak, akik pedig maradtak az új világrendben sohasem tudtak elég kontrollt gyakorolni a társadalom fölött. Ebben a világban alvilági személyek döntöttek eseményekről akár tömegkatasztrófákról is, akik totális hatalmat hagytak Magnetonak és más hozzá hasonló erős mutánsoknak. Ha nem bújtál el a rendszer elől, megtaláltak és felelőssé tettek tettekért. Mindegy melyik rendszer elől. Szóval igen, sok hozzám hasonló van odaát, akik inkább önbíráskodnak. Semmi nem hiányzik onnan. - felderengett előttem az a rengeteg kép és videó, amit úgy időzítettek a memóriámba, mintha azt szerették volna, mozgatórugómmá és követendő példámmá váljon. A háború és mindaz az érzés, ami vele járt, amik rettenetesen sokáig mérgezték az elmém és a legmélyebb gondolataimba is beivódtak. Nem akartam most erre gondolni, mert aki egy nagyobb jóban hitt, az egyszerűen bolond volt vagy nem tapasztalt annyi mindent, mint én.
- Hawaii pizza? Van, miért? - hirtelen nem értettem a kérdést és nem kicsit ráncoltam össze a szemöldökömet ettől és kezdtem el tűnődni azon, hogy Romy miért is bambult el ennyire. Meg mintha zavarodott lenne ő is, ennyire sokat mondtam vagy valami sokkolót inkább? Nem tudtam eldönteni, hogy most hirtelen melyik lépett életbe.
- Minden, amit onnét hiányolnék, itt megvan. - elég tág volt a kérdése ahhoz, hogy bármire is gondoljak, de most először egy ideje úgy éreztem, hogy kezdtem látni magamat közöttük vagy úgy egyáltalán ebben a világban. Sokat szoktam ezen gondolkozni, hogy ez vajon jó vagy rossz hatással lenne rám a jövőben, de igazából sosem találtam egyetlen egy érvet sem ellene azon kívül, hogy még mindig úgy éreztem, egyedül nem tudnám megvédeni hármukat. Edzhettem bármennyit, ez az érzés napról napra mindig erősödött bennem.
Csak megcsóváltam a fejemet a bocsánatkérésére, nem tett semmit ezzel, hogy kíváncsi volt, hisz én is az lennék, ha nem ismernéma  világát. De vele ellentétben nekem lehetőségem adódott megismerni, még ha lassan is. Csak néha túlságosan elnezehítették a tények az elmém.
- Akkor most mit csinálsz? - kérdeztem vissza ismét elmosolyodva. Jól esett, hogy kicsit kikapcsolhattam az emlékeimet és megint sikeresen elvonta az összes létező gondolatomat magára. Kár lett volna tagadnom, hogy kaptam mindig a lehetőségen, amikor Romy látszólag megsértődött. Még nem láttam igazán sértettnek, de ezt nem tudtam volna annak tekinteni akkor sem, ha ez lenne az.
- Előbb vagy utóbb belejössz, senki nem születik készen... - leszámítva engem persze, de ezt a világért sem akartam hozzátenni, hogy volt kivétel. Még a végén elég furán méregetnének, mert láttak már egy s mást, de ez tényleg abszurdumnak hangzott volna.
Ennyire látszott, hogy befeszültem? Meglepetten pislogtam rá az újabb bocsánatkérésére, mert az erősen feltűnt, hogy vagy az vagy a kérdések ömlöttek belőle és már lassan követni sem tudtam.
- Már megöltem. - zártam iszonyatosan rövidre a témát és kapcsolt is, mert újabb bocsánatkérés jött, ami mellett már nem tudtam csak úgy továbblendülni.
- Megígérem, hogy egyszer beszélek róla, de nem most. Ne kérj mindig bocsánatot azért, mert érdekel és ne kérj bocsánatot minden szavadért, ha úgy érzed hibáztál. - tényleg jobban zavart, mint kutakodni egy olyan témában, amit nem éreztem késznek megosztani nagyjából senkivel.
- A tech-genetikus színre lép.
Megkönnyebbülten fújtam aztán ki a levegőt az orromon, amikor láttam, mennyire tetszik neki a hasonlat. Pedig én csak hangosan gondolkoztam, semmi extra. Tényleg illett hozzá, szerintem tök menő volt mindaz, amire képes volt. Nem akartam semmi esetre sem összehasonlítani az ön világomban élő Glitchel, aki teljesen más körülmények között juthatott el oda, ahogy én már megismertem. Megkönnyebbült félmosoly is kúszott az arcomra. Arról már nem esett nehezemre tájékoztatnom, hogy egyedül voltam ott is, mint a kisujjam,  így csak megcsóváltam a fejem.
- Tényleg senki, nem véletlenül mondtam, hogy nekem új ez az együtt lakás. Főleg a szabályok. - én más szabályokat követtem és más időben, amikor még más nem is járt az eszemben, főleg nem a saját szabadságom és a jólétem. Mondjuk ez utóbbival még most is hadilábon álltam. Csak azt volt nehéz megszoknom, hogy osztoznom kellett másokkal nem csak használatban, de ha hoztam is valamit másik három emberre is gondolnom kellett. Ugyanakkor nem akartam hazudni neki arról, hogy miért jöttem ide. Nem amiatt, hogy megtanuljam a társas élet minden csínyját, hanem csak egyetlen kérdés miatt.
- Miattad. - válaszoltam a szemeibe nézve habozás nélkül, de persze ennyivel nem intézhettem el, mert enyhén szólva is hiányos volt az információ.
- Mármint a látomásom miatt, amiben szerepeltél. Tudni akartam, hogy miért történt így, amikor én saját magamat látom a legtöbb esetben, nem másokat. De most már tudom a választ. - vagyis akár megtehettem volna azt is, hogy szó nélkül leléptem. De az igazság az volt, hogy legyen bármennyire randomizált a kis négyesünk, én egészen megszoktam ezt a fajta életvitelt. Velük.
Még jó, hogy érdekelt az egész maffia szál, ha meg akartam előzni a bajt, akkor elsősorban ionformációkra volt szükségem és nem hazudtolhattam volna meg azt, hogy az ilyen esetek felgöngyölítése volt odaát a specialitásom, ha kellett teljesen egyedül - ez pedig az esetek 99%-ban így is volt. De rajta állt, hogy mennyire osztaná meg, így azért várakozva pillantottam rá, mit szólna hozzá.
- Tehát elég az indok is, hogy kigyomláljam körülötted. Jobb megelőzni, mint belekeveredni. - bólogattam. Tudtam én, hogy egy maffia mit jelent és noha a hydra a mi világunkban sokkal nagyobb és követhetetlenebb bázissá nőtte ki magát, talán itt szintén nem járt még olyan nagy lábon, mint ott. Noha egyik világban sem létezett még az ellenszerük ezek szerint.
- Nem is kell tudjanak róla, hogy ki vagyok. Az inkognitó a barátom. De rád bízom, ha úgy érzed, hogy megosztanád, tényleg nem az infó a lényeg, az mindig csak egy eszköz a megoldáshoz. - bólogattam ismét. Annyira felpörgetett a téma, hogy egészen előre hajoltam, megtámaszkodva az asztalon. Pillanatnyilag a reggeli érdekelt a legkevésbé. Aztán Romy zavarba jött, én pedig aki eddig nem is tulajdonított jelentőséget az utolsó mondatnak sem, értetlenül pislogtam rá, aztán kapcsoltam és egy zavart mosollyal próbáltam elnyomni a választ, ami kikívánkozott belőle.
- Nem, vagyis de, vagyis nem úgy. - nyilván a válasz a kérdésére előbb csúszott ki a számon, mint hogy átgondoltam volna, emiatt pedig még kínosabbam mosolyogtam, mint előtte és inkább nem szóltam semmit, csak szuggeráltam, amíg nem találtam ismét hangomra, szükségem is volt rá. Jól estek a szavak, tényleg soha nem marasztalt egy helyen senki ennyire, ezt pedig rettentően furcsa is volt egyben megélni.
- De te két helyre is tartozol, én tényleg sehová, főleg itt nem. Nincsenek gyökereim. - azt hiszem ez a szó lenne a legtalálóbb az egész élethelyzetemre, mert ahhoz mégsem tartoztam, aki által meg lettem teremtve, egyedül ahhoz tartoztam, akit én magam öltem meg a két kezemmel.
Sarkalatos probléma merült fel boncolgatásra, mert azt ugyan még én sem oldottam meg, hogy azokat a mágusokat hogyan találjam meg, akik ide szabadultak ebbe a világba. Az pedig még mindig evidens volt, hogy abból a világból jobb ha nem jön át senki, már rajtam kívül.
- Az épületnek semmi jelentősége nem volt, az én világomban lévőnek a folytatása, csak kicsit máshogy nézett ki. Mintha csak kapott volna egy keretet a horizont. Akik viszont ezt megnyitották, mágusok voltak és fogalmam sincs, hogy ez a véletlen műve volt vagy erre képesek. A világomban mindenki egy bizonyos oldalt vagy nézőpontot vallott, nem volt ott jó vagy rossz, csak kegyetlen. - ebben végképp tanácstalan voltam, de amíg nem szimatoltam bajt felőlük, talán nem is kellett, hogy foglalkozzak a témával. Viszont így belegondolva igenis aggasztó volt.
- De nem is tudom, még az én gyomrom is liftezett egyet, pedig én bírom a gyűrődést, amikor pedig földet értem, folyamatosan deja vu érzésem volt, mintha jártam volna itt és mégsem. Aztán hozzászoktam és ez az érzés elmúlt. Más szokatlant nem tapasztaltam. - próbáltam visszagondolni az érkezésem első napjaira. Rettenetesen furcsa volt, hogy nem akart mindenki lépten-nyomon az életemre törni vagy rávenni, hogy álljak be mellé.
Csak biccentettem a megállapítására, nem tudtam volna én sem másképp definiálni, hisz pénzért öltem embereket. De legalább pénzért öltem, nem csak úgy. a Robin Hoodra elmosolyodtam egy picit, na hozzá nem gondoltam, hogy hasonlít, még hozzám képest is ártatlan jó embernek tűnt.
- Azért, mert hajt a tettvágy. Erre állítottak be, hogy kivégzőosztagos legyek, mindegy ki az ellenfél, ne futamodjak meg, mindegy milyen eszközzel, hol és ki ellen. A cél a lényeg. Tudom, ez morbidul hangzik, de nagyon sokáig nem gondoltam a mögöttes tartalomba bele, most már inkább a saját céljaim hajtanak, mint másé. Még nem gondoltam bele, hogy lehetne máshogy, valahogy ebben hajt a tettvágy. - nem kimondottan voltam erre büszke, de nem akartam semmit letagadni, amit tettem, de azt sem, amit tenni fogok. Talán csak annyira a lényem részének tekintettem ezt az egészet, hisz erre teremtettek, emiatt léteztem.
- Vagy talán csak túl erős ez. Elítélnél, ha nem találnék mást? - ez viszont roppant mód érdekelt, mert egy ideje, amióta egészen tisztán gondolkoztam, foglalkoztattak morálisabb kérdések is, például az, ha bevallanám tételesen mit tettem, vajon ők hárman elfordulnának-e tőlem. Voltaképpen tényleg csak egy gyilkos voltam.
- De milyen melóra gondolsz? - csak figyeltem, ahogy pedzegette a témát, mintha ezzel is egyfajta választ adna, hogy a helyes és követendő út máshol lenne. Talán igaza van és másképp kellene cselekednem. Legalábbis kevésbé lenne feltűnő és necces, mint a többi.
Roppant mód szórakoztatott a feltételezés, hogy majd pont Lili előtt fogja jól titkolni, aki a legkisebb eltérést, zajt meg bármit is lazán kiszúr. El is képzeltem, ahogy feltűnik neki, akkor még ennyire sem fog így hebegni, mint most.
- Remélem te sem gondoltad komolyan a többiek képességeit figyelembe véve. - mosolyodtam el végül, de nem akartam jobban belemenni, nekem épp elég volt ennyi, hogy ezáltal kicsit ugrathattam. Lehet érdekes megoldásaim voltak, de Laze után talán annyira nem is lógtam ki.
- Mert csináltam már ilyet. - jelentettem ki olyan természetességgel, mintha a vajazókéssel való leszúrás olyan kaliber lett volna, mint hogy húztam egy csíkot a falon és rohadtul mindenki tekintetét magára vonzaná, mint valami mágnes. De csak bólogattam a feltételezésére.
- Majd egyszer megtanítom, de a lágyrészbe. - azt már rá bíztam, hogy melyikre gondol, volt egypár és őszintén szólva nekem inkább helyzettől függött, mikor mit kell becélozni, azt pedig az adott pillanatban kell meglátni, nem betanultan egy valahová koncentrálni.
Elég hamar vonta magára a reggeliről a figyelmem az oltári nagy esése, amire kapcsolnom kellett, hogy aztán a végén Arrow csupa nyálas szeretetét próbáljam meg magamról lenyomni a maga huszonpár kilójával. Fintorogtam egy párat, mert ha valaki hát én még ennyire sosem engedtem közel magamhoz a blökit és nem sokon múlott, hogy ne letoljam hanem ledobjam.
- Hát tőle nem fogadnám szívesen. - tápászkodtam fel, hogy még egyszer meg se próbáljon hátba támadni ilyen orvul, mint az előbb tette. De nagyon hamar Glitchre terelődött vissza a téma. Sejtettem, hogy egyszer majd úgyis megkerülhetetlen lesz a személye és nem is akartam igazából titkolózni. A legtermészetesebb és egyben legkellemetlenebb dolognak éreztem a titkolózást és inkább okozott fejfájást az igazság megkerülése, mint a rajta való átgyaloglás.
- Személyesen találkoztam vele. Nálad alacsonyabb, konokabb, távolságtartóbb és nagyjából pont ilyen makacs. - írtam körül a legtöbb tulajdonságát, de talán nem is ez érdekelte, hanem a minden más. Közben bólintottam a kérdésére, hogy menjünk-e fel, illetve az is rettentően érdekelt, hogy miféle adatokat szeretne megmutatni. Azért éreztem, hogy ez nem mindennapi dolog egy egyszeri beszélgetés után ezzel a témával kapcsolatban és ez különös érzés volt. Különös, de jó.
- Párszor kereszteztük egymás útját, amikor szorult helyzetbe keveredtünk, de sosem kerestük egymást. Inkább csak hasonló oldalon álltunk. Általában ő intézte a technikai részét a kivitelezésnek. - hogy jó vagy rossz, az ebben a világban teljesen relatív.
Mielőtt azonban valóban elindultunk volna fel, Romy hirtelen rajtam landolt, én pedig reflexből fogtam meg, nehogy véletlenül lecsússzon rólam az előbbi incidens hatására. Mire realizáltam a szituációt, már nehéz volt megállnom, hogy egy icipicit el ne nevessem magam. Nem is miatta, hanem inkább a pók miatt. Hihetetlen, hogy az a fóbiája, ami egy részemet is alkotja.
- Pedig csak az érdekli, hogy jól vagy-e az eséstől. Nem akart megijeszteni, bántani meg végképp nem. - én tökéletesen értettem, hogy az a kis pötty apróság mit szeretett volna közölni, így nem esett nehezemre tolmácsolni.
- Megkérjem, hogy menjen el? A Kemotoxtól csak hosszú fulladásos halállal végzi, mikor megfog nektek mindent a lakásban. - pislogtam még mindig Romyra szórakozott mosollyal, megvallom szándékosan tettem hozzá ez utóbbit is, mert nem voltam benne biztos, hogy ezt egyébként ők realizálták-e valaha is, hogy ő is egy élőlény, aki csak a békés életét akarja élni.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine   Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine Empty

Vissza az elejére Go down
 
Lakásban erőszaknak helye nincs - Romy & Kaine
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Romy-nak (Luca Hollestelle)
» Across the Spider-Verse - Miles & Kaine
» Varrjuk el a szálakat - Laze & Kaine
» Shadows lurk around every corner - Elsa & Kaine
» He found a home here. He had friends here. A city that counted on him. - Kaine Parker

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Marvel Universe :: USA-
Ugrás: