Marvel Frpg
 
KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Wipe-mirror-nate-jacobs
Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyHétf. Május 22 2023, 09:51






Lányok
&
Kaine



Ez a mai nem az én napom. Furcsa üresség kongott bennem, miközben épp leszámoltam egy tízfős fegyveres bandával. Ha olyanom volt, ment ez mint a beprogramozás, mintegy vezényszóra is képes voltam megkomponálni mások halálét, máskor pedig egészen élveztem is a gyilkolást. Tisztában voltam azzal a ténnyel, hogy ez ebben a világban nem épp elfogadott, mi több, ha egyszer elkapnak, az is könnyen meglehet, hogy soha többé nem leszek szabad. Vagy élő. De most nem okozott sem elégtételt, sem örömöt a feladat. A fizetségért nem kellett külön elmennem, annyi infót kaptam, ami pénz a hátizsákban van, az az enyém. Odébb rugdosva néhány célt talált golyót, egy élettelen kezet körbepillantottam a raktárban. Nem sajnáltam ezeket az arcokat, több kegyetlenséget követtek el, mint megengedett lett volna. De sokszor gondoltam azt, hogy az élet úgyis bevégzi a dolgát, én legfeljebb csak egy elszámoltató vagyok. Nem is időztem sokáig ott, konstatáltam a hangokból, hogy valaki riasztotta a rendőrséget én pedig már tovább is indultam. Nem tartottam attól, hogy valamilyen kamera felvesz, mert azzal fogadtam a bandát, hogy kiiktattam az összeset. Nem végzek félmunkát.
Az eső is eleredt közben, mintegy mentség, hogy talán lemossa rólam a vért, az arcomról, a hajamról, de bizonyára a ruhámról aligha. Az elképzelés azonban nem egészen úgy ment végbe, hisz a vért mindenhol elkente, még itt is, ahol rászáradt az arcomra. A nagy lendületemben, miközben elmerültem azonban egy épülettömb előtt álltam meg. Már ismertem ezt a helyet, amikor egyszer hozzájutottam a címhez, aztán párszor erre oldalogtam. Mintha vonzott volna. Könnyedén jutottam fel a tűzlépcsőn és nyitottam ki az ablakot. A világ összes trükkje itt volt a fejemben, mint valami stratégiai sor, nekem csak használnom kellett. Tőlem megszokottan halk voltam és csak egy halk nyüszítésre figyeltem fel. A kutya. De ahogy láttam, nem akart közelebb jönni. Számoltam vele, mert láttam párszor, de egy újabb nyüszítésre csak gonosz tekintetet kap. Muszáj volt vele számolnom, különben hamarjában életbe lépett volna a reflex, hogy biztonságos fedezékbe jussak, többnyire a plafonon. Így csak ledobtam a táskát a padlóra, majd kiléptem az egyik, aztán a másik cipőből. A hold telibe világította a helyiséget, véres lábnyomaim pedig megmutatták, hogy a konyha felé vettem az irányt.  Én így teljes nyugalommal nyitottam ki a hűtőt és kezdtem el kipakolni belőle. Ami csak elfért, de egészen be is hajoltam a leghátra berakott dobozos üdítő után még. Nem kellett nekem más, csak a hűtő fénye.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Arrow-Romy-Full

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyCsüt. Május 25 2023, 23:27


"Mi casa" lakók & Romy
Vibe Character skin
„All we need is somebody to lean on...”
PS: Liliával való interakciók előzetesen egyeztetve.
   

Felvittük Arrow-t és a bőröndöket a lakásba, utóbbit Uber támogatásával, mert neki legalább akadt dögivel pontja STR skill-en. A cuccok közül sebtében kihalászott szuvenírekkel Lilivel még leugrottunk Hectorhoz búcsúzkodni. Igazából a rettentő repülés és a limóban megejtett mély beszélgetés után már csak egy zuhanyra és az ágyamra vágytam. De ezt a kitérőt egyáltalán nem éreztem soknak vagy feleslegesnek. Már lassan én is saját tulajdon bácsikámként kezeltem Ubert.
A lakásban éppen készültem felkapcsolni az előtéri lámpát, amikor Lili rám szólt, hogy ne tegyem, mert szent meg egy ég: vérszagot érez! A meglepettségtől nemhogy fényt nem hoztam, de kishíján orra buktam. Na, abból is bizonyosan lett volna vér!
– Hogy mit? Nem belőlem jön! – folyton hangon jelentettem ki, ebben az egyben legalább biztos voltam.  Hashtag no filter.
– Várj, Arrow bent van! – indultam meg hirtelen előre, különösebb megfontolások és tervek nélkül. Tartott addig a másodpercig, mikoris Lili szabályosan vissza nem rántott az ajtóban, hogy legalább fegyverkezzek fel. Ez… egész értelmes ötletnek tűnt, nem vitatom.
Perpillanat nemhogy értelmes, de más gondolat sem fért el a fejemben, amiért nagy aggodalmamban csak Arrow-ra tudtam fókuszálni. Számos, nem éppen kellemes forgatókönyv merült fel bennem a vér és Arrow kombinációjától. Az orosz maffia pedig határozottan a legrosszabbak között szerepelt.
– Okey-dokey, van nálam borsspray és sokkoló, melyiket kéred? – kérdeztem tőle halkan. Mindeközben magam elé húztam a hátizsákomat, hogy előhalásszam az emlegetett eszközöket belőle. – Én még mindig nem bírom el ezt a big guy-t a sarokban – böktem állammal az óriási cserépre. Végül Lili felé nyújtottam volna azt, amelyikre esett a választása. De ehelyett a saját, természetes fegyverével ment inkább.
– Jóóó, ez cool volt – csodálkozva lestem, ahogy a közlekedőből beszűrődő gyér fényben láttam megvillanni hosszúra nőtt karmait. – De legközelebb szólj lécci, mielőtt kiások mindent a táskámból! – mormogtam egy helyben toporogva.
Ezt követően a sokkolót megtartottam mancsomban, a borsprayt pedig visszaszáműztem a tatyómba. Nem igazán örültem annak, hogy Lili ennyire előre akart menni. Persze fair pont volt (ja, meg cheating), hogy ő lát a sötétben. Amikor felkapaszkodott a bejárati ajtó fölötti hálón a galériára, hosszú másodpercekig csak vizslattam sötétben kivehető alakja után. Öhm… meg kéne említenem, hogy ez is cheating?
– Ezt nem csinálom utánad! – mutogattam rá, aztán a hálóra, végül pedig a tereptárgyakra, ami segítségül szolgáltak a műveletéhez. – Nekem nincs skill pontom mászáson – tájékoztattam a kínos tényekről. Bennem (az avatár képemet leszámítva) nem veszett el fullos macska.
Ezután csendesen figyeltem, ahogy Lili előre gesztikulált… talán a konyha felé? Elég bizonytalan voltam, mert a Hold fénye közel sem adott akkora világosságot, mint egy lámpa. De inkább úgy döntöttem, hogy elindulok, mielőtt a sötétségtől való félelem győzedelmeskedik felettem. Ami extra előnnyel indult, amikor is sikerült valamibe belelépnem. És ez a valami határozottan véres lábnyomnak tűnt.
Fúj! Ne már! Ez volt a kedvenc cipőm…
A vér láttán gyomrom kettőt fordult, mintha újra azon a rettenetes repülőúton lennék. Szerencsére már nem volt minek visszajönnie (ami jöhetett volna az a limuzin fuvar előtt távozott belőlem). Így próbáltam kevéssé undorodva megfigyelni a padlón lévő véres lábnyomokat, mert huh, több is akadt belőlük! És határozottan a konyha irányába vezettek, ahonnét mellesleg különös matató hangokat is hallottam kiszűrődni. Visszafojtott lélegzettel iramodtam a helyiségbe, felzárkózva a lakótársam után.
– Lili csukd be a szemedet! – figyelmeztettem, mielőtt felkapcsoltam volna manuálisan a konyhai lámpát. Tudtam, hogy nem bírják a szemei a hirtelen világosságot. A legkevésbé sem szándékoztam örök vakságot okozni neki ezzel. Már pedig nekem szükségem volt a fényre, révén én nem láttam a sötétben. A zajforrás pedig akármi vagy akárki lehetett – látni is akartam, hogy mi az, ki az.
– Add fel magad, sokkoló van nálam és nem félek használni! – szinte én is meglepődtem, hogy mennyire határozottan csengett az ajkaimról legördült fenyegetés. Noha mélyen belül rimánkodtam azért, hogy semmi ürügy ne szolgáljon rá a fegyver bevetésére. Nem voltak kellemes emlékeim arról, mikor korábban élnem kellett az elődjeivel. Erősen kételkedtem abban, hogy az ilyen higgadtan hoznám le.
– Hol van Arrow?! – enyhén remegő hangon tettem fel a kérdést a hűtő mélyében kotorászó alaknak. Ahogy kiskutyámat emlegettem, halk puffanást hallottam és egy vakkantást mögülem. Betörő esetén ha jó, ha nem jó taktika, én mégis gyorsan hátra pillantottam vállam felett. Még éppen elcsíptem, hogy kiskutyám az orrával valami idegen táskát birizgál. Nagyon próbált belejutni. Megkönnyebbült sóhaj tört fel belőlem az épségben lévő Arrow láttán.
Tekintetemet visszavezettem a konyha belseje felé, mikor Lili felhívta a figyelmemet arra, hogy egy nem is olyan idegen ismerőssel van dolgunk.
– Te?! – elhűlten vizslattam felé. – Miért kell sötétben settenkedni?! – neked is, ez tök para, Lili is ezt csinálja. Neki volt oka rá, macska, na de ő?! Oké, lökött kérdés. Napközben kocsikat vesz le röptében. – Meg is sérülhettél volna! Használhattam volna rajtad! – tértem inkább a lényegre. Sokatmondóan a levegőben kalimpálva a sokkolóval, némi idegességgel fűszerezve a műveletet (habár Lili kapahosszú karmai jóval veszélyesebbnek tűntek).
– Mondanám, hogy szolgáld ki magad, de látom azt már megtetted… – pillantottam a hűtőből kivett tartalomra, miközben közelebb mentem hozzá. – Én azt a maradék lasagne-t nem enném meg a helyedben. Szerintem az a csoda, hogy nem mászik… – nyújtottam a nyakamat, hogy meggyőződjek arról ebből a szögből jól látom-e, valóban a kék ételhordóban lévő maradék az. – Mikor csináltuk, egy és fél hete? – pillantottam megerősítésre várón Lilire. – Ha meleg kajára vágysz, akár rendelhetünk is valamit – a főzést nem ajánlottam fel, arra nem volt energiám.
– Egyébként hová tűntél? Már korábban… Neked nem mondták soha, hogy nem szép dolog felszívódni szó nélkül aztán random felbukkanni?! Főleg így! Megsérültél? Most, megint… – ez pedig nem egy béna alliteráció, hanem a vér alapján levont jelenbéli következtetés. – Ugye… nem súlyos? Tudok CPR-t!
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptySzomb. Május 27 2023, 22:54


"Mi casa" lakók & Lili

Hunting for a roomie
   


Reflexből kapcsolta le a lámpát, amikor kiléptek a lakásból, hogy odalenn a ház előtt még elköszönjenek kedvenc bácsikájától. Ennek a mozdulatnak nem is lett volna jelentősége, ha felérvén nem csapja meg az oda nem illő szagminta az orrát. Villám sebességgel kapta el Romy kezét a kapcsoló fölött.  
- Ne. Valami nincs rendben. Vérszag van - suttogta barátnőjének, már a belső terek felé fülelve. A cicafülek már kikandikáltak sötét tincsei közül. Emberként is jól hallott, de jobban szeretett a kicsit fejlettebb füleivel kagylózni. Még szemeit is meresztgette a sötét lakás felé, hogy kivegye, pontosan honnan is eredhet a rejtélyes szagforrás és hol motozhat jelenleg.  
Csak egy pillanatra nem Romyra figyelt, már húzhatta is vissza maga mellé.  
- Eszeden vagy? Legalább valami önvédelmi eszköz legyen nálad, chica - pörölt vele fojtott hangon. Fejével az előtérben tartott óriás cserép és az esernyőtartó irányába bökött. A válasz azért határozottan meglepte, nem gondolta, hogy Romynál van ténylegesen önvédelmi eszköz. Elismerően bólintott, mielőtt lekopogott neki, hogy épp neki ajánlgatja az egyiket. Erre csak jelentőségteljesen maga elé emelte a mancsát és elővillantotta hosszú karmait a beszűrődő holdfényben.  
- Csak legyen nálad is valami. Én előre megyek - mosolygott a lányra. Visszahúzta a karmait, és még megvárta, ameddig Romy legalább kézközelbe helyezte a választott fegyverét, mielőtt lerúgta a cipőjét és felugrott, hogy elkapja az ajtó fölötti hálót és felmásszon a galéria korlátjára.
Vadászni indult, és a vérszagot követte. A magaslat csak arra kellett, hogy megadja neki a taktikai előnyt. A kommentet hallva lenézett Romyra és bólintott, majd előre mutatott a konyha irányába. Határozottan onnan észlelte a különös jelenségeket. Egyet tudott: a zajforrás nem Arrow volt. És ha már itt tartott, a szagforrás sem. Valahonnan ismerős volt, csak egyelőre nem jött rá, honnan. Úgy tűnt, ez a déja vu-k hete lehetett. Azért arra rendesen összehúzta magát, amit Romy odalenn művelt. Utána vennie kellett egy mély levegőt, hogy akkor most még az eddigieknél is halkabban közelítse meg a célpontot. A konyhánál ugrott vissza a padlóra és fel a konyhaszigetként használt területre.  
Romy figyelmeztetésére becsukta a szemeit és füleire támaszkodva követte az ismeretlen behatoló mozgását, karmait készenlétben tartva. Ahogy elkezdett vizuálisan is terepszemlézni a világosban, úgy eresztette lejjebb a mancsát. A levegőbe szimatolt, az előtte állót tanulmányozta. Próbálta elhelyezni a nem ismerős arcot és az ismerős szagot. Egyik fülével folyamatosan Romy és Arrow irányába kagylózott, a másikat viszont nem mozdította volna az ismeretlen ismerős felől érkező zajokról. Aztán ahogy Romy megnyugodott, az ő fejében is szép lassan összeállt a kép. Egy másik konyha, nyári beszélgetések Tiával...
- Honnan ismered Tió Hectort? - kérdezte oldalra billentett kobakkal. Aztán lakótársára sandított. - Ismeri Tió-t, nyáron nála héderezett... Te nem találkoztál vele véletlenül? Mintha a te neved is elhangzott volna, amikor ott volt... - jelzett gyorsan barátnőjének, mielőtt a sokkoló csak úgy mindegyiküket sokkolóan elsülne.  
Megkönnyebbült sóhajjal nyugtázta, hogy Romy is értette a célzást, és hasonló gondolatmenetet futtat. Úgyhogy ő a maga részéről visszahúzta a karmait és kényelembe helyezte magát az asztalon, miközben a srác felé gesztikulált.  
- Látod, erről papoltam alig húsz perce! Ő legalább megbízhatóan kiszámíthatatlan - utalt vissza hosszú, mély beszélgetésükre a reptérről hazatartó limóút alatt. Úgy nagyjából sejtette, hogy ettől a sráctól számíthatnak bármire és annak az ellenkezőjére is, éppen ezért gyakorlatilag semmi nem volt furcsa. Végülis hallott egy-két morzsáni infót abból, ahogyan a bácsikájához került anno.  
- Szerintem majdnem kettő. A szaga már nem a legbiztatóbb. Én pizzára voksolok - tette hozzá Romy okfejtéséhez a lasagne kapcsán. - Ha adsz egy mobilt, már rendelek is - fűzte tovább gyorsan. Speciel neki nem okozott gondot ilyenkor rendelni valamit. Akár egy üdítőt is. Mondjuk egy kólát. Lehet arra szükség lett volna. Ha nem is ma, de holnap biztosan.  
Már rákészült, hogy bepötyögje a kedvenc pizzériájuk számát (amennyiben kapott telefont, vagy lepattanjon a kakasülőről, hogy összeszedje a sajátját a művelethez), amikor is megütötték a fülét Romy okfejtései.  
- Szerintem a CPR-t annyira nem kéne, ameddig még lélegzik. A szívmasszás nem tűnik épp hasznosnak a működő szívhez. De hozhatom az elsősegély dobozt - ajánlotta fel a többieknek, ha már megakadtak ezen a témán.  
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Wipe-mirror-nate-jacobs
Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyVas. Május 28 2023, 00:49






Lányok
&
Kaine



Üresnek tűnt a lakás, amikor ide értem és hiába vártam még ki fél, aztán már másfél órát, semmi mozgást nem láttam. Úgy döntöttem végül, hogy nem hallgatom tovább a gyomrom korgását, hanem kiszolgálom magam. Nem tudhattam pontosan, hogy merre járnak, de egyszer biztosan visszaérnek. Teljesen biztosra vettem, hogy a jó lakást néztem ki és az sem tántorított el, hogy nem észleltem mozgást. Baj nem származik belőle, ha pedig igen, még mindig egyszerűbb lelépni.
Talán nem voltam elég figyelmes, amikor becéloztam az utat az ablak felé. Valamit jelzett a megérzésem, de nem foglalkoztam vele.
Még igazából az sem volt elég gyanús, hogy az a kutya ott termett. Nem voltam én kutyamegfigyelő, hogy tudjam, hogy viselkednek és mennyi időt képesek eltölteni egyetlen helyzetben. Az is meglehet, eddig aludt. Miután jól ott maradt a helyén, úgy döntöttem nem törődök többet vele, hamarjában megtaláltam a konyhát. Sötéttel is remekül tájékozódtam, így aztán nem esett nehezemre villanyoltás nélkül elérni a célhelyet. Már nem zavart, hogy olyan céltalanul lóg a kezemben a táska, mert útközben elhagytam a cipőimmel együtt. Már tényleg csak az étvágyam csillapítása foglalt le. Meg egyébként is mit tudnának tenni velem, ha rám nyitnak?
Jó mélyen a hűtőbe ástam magam, miután kinyitottam és vacilálva vettem kézbe előbb az egyik edényt, amiben kétes formájú valamikor hajdanán talán paradicsomszósznak kinéző szósz várta, hogy elkábítsa áldozatát. Nem volt elsőre sem bizalomgerjesztő, így csak megfogva azt még jobban pakolászni kezdtem, hátha valami más ehetőt találok. A cuccok csak úgy gyűltek a kezemben, amíg meg nem hallottam a neszezést.
Ennyire nem figyeltem volna?
Sosem volt jellemző rám, hogy nem vagyok alapos, de minekután itt nem igazán kellett, hogy számoljak támadással. így nem törődtem azzal sem, amikor először meghallottam a kutyán és a hűtő zúgásán kívül mozgást. Egyszerűen figyelmen kívül hagytam.
Az egy halomnyi feltornyozott holmival fordultam végül meg, amikor már a négylábú is bátrabban szökellt a táskám közelébe. A két újonnan érkezettre pillantottam, nem különösebben zavartatva magam. Nem számítottam rögtön kérdésekre, de lehet hozzá kellene szoknom, mint a filmekben, hogy mindenki faggatózni kezd, mielőtt meghalna a főgonosz keze által. Én nem akartam viszont most bántani senkit.
- Tió Hector? - kérdeztem vissza, de még mindig a vörössel szemeztem, meg a kezében tartott sokkolóval.
Ő villant be akkor. Minden kérdésre azonban nem akartam válaszolni, a kutya már amúgy is előmászott az összes ép szőrszálával együtt, meg abban sem voltam biztos, hogy az összes hallott szóváltást nekem intézték, elvégre elég jól hallottam én, csak nyakig merültem a hűtőben.
- Nincs szükségem villanyra, hogy belelássak a hűtőbe. - adtam a nyilvánvalót és a sokkolóra pillantottam ismét, amikor arra terelődött a szó. Le is puffanthat reflexből, de egyikünknek sem ajánlom, viszont nem láttam biztonságosnak az ő kezében.
- Inkább rakd el. Nem én vagyok a ti ellenségetek. - nem voltam igazán bőbeszédű, de nem éreztem ennél nagyobb szükségét. Úgy éreztem, hogy még úgyis fognak eleget kérdezni, például azt, hogy mi a csodát keresek itt. Lehet ezt én is megkérdeztem volna magamtól. Viszont a hír hallatán, hogy ezekben itt a kezemben semmi nem jó már, csak az ablakhoz léptem és kinyitottam, hogy nemes egyszerűséggel mindent kidobjak. Nem kell ez már senkinek.
- Csak vérszag. - kommentáltam előbb a sötét hajú, eszméletlenül világoskék szemű lány megjegyzését. Figyelek ám az apróságokra, nem kerülte el a figyelmem, hogy ő valahonnét egészen máshonnét érkezett. Nem volt átlagos, annyi szent.
- Ez nem az én vérem, csak egy maroknyi drogcsempészé. Nekem semmi bajom. - mondtam ezt olyan természetesen, mintha csak arról beszélnék, hogy kék az ég és zöld a fű. Nem zavartattam igazából magam, de a lábnyomokat és a véresen összetapogatott hűtő láttán az az érzésem támadt, hogy talán kezet moshatnék.
- Inkább rendeld azt a pizzát, éhen halok. - szakítottam meg a diskurzust az elsősegélynyújtásról, de hogy ne csak követelőzzek, egy egészen aprócska tényezőt hozzátettem.
- Ha kell pénz, akkor a hátizsákban találtok a vacsihoz. És... hogy miért jöttem? Hmm... maradnék.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Arrow-Romy-Full

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyHétf. Május 29 2023, 23:23


"Mi casa" lakók & Romy
Vibe Character skin
„All we need is somebody to lean on...”
PS: Liliával való interakciók előzetesen egyeztetve.
   

– Tudom, hogy ott kempelt Tió Ubernél – feleltem Lilinek, majd összepréseltem az ajkaimat, míg a szavakat kerestem további gondolataim kifejtéséhez. Vettem egy reszketeg, mély levegőt és… – Én vittem oda. Mármint én hívtam Ubert, hogy segítenie kéne, miután Kaine megmentett – gesztikuláltam vendégünk felé. – Közben megsérült és hát nem volt jobb ötletem, mint Tió Hector-hoz fordulni. Ő rukkolt elő vele, hogy hozzájuk vigyük, röviden – Lili pedig bizonyára el tudta képzelni Mi Amor reakcióját.
– Nem emlékszel Uberre? – tettem fel a kérdést, miközben Kainere pillantottam. – Na és rám? Arrow-ra? – böktem magamra. Csak mivel magamat annyira nem ítéltem emlékezetesnek, ezután kiskutyámra vezettem ujjamat.
– Hát… a hűtők elég felvilágosult teremtések. Általában van bennük lámpa, ezért arra senkinek sincs szüksége. Én a szobákra értettem. Annyira nem common ám’ az éjjel látás képessége! Kevésbé gyakoribb, mint a niktofóbia – gördült le az ajkaimról hirtelen. Azt hiszem? Én az utóbbiban biztos szenvedek, előbbivel meg nem rendelkezem. Tekintetemet közte és Lili között járattam. Mármint Liliről tudtam, hogy neki van night-vision-je. Kaine viszont most nagyon jól alakít vagy tud valamit, talán ő is éjjellátást? (Vagy hűtő-radart?) Lehet, hogy mégis én vagyok a furi, hogy nekem ez nem megy?  
– Oi, honnan tudsz az ellenségeinkről? – döbbenten néztem a srác felé. Összeszűkült, gyanakvó szemekkel kezdtem méregetni. Lassú mozdulatokkal magam elé húztam a táskámat, de közben nem vettem le róla a tekintetemet. Emiatt majdnem oda lett a hatás, mert hihetetlenül ügyetlen módon nyitottam ki a hátizsákomat, majdnem kiborítottam az egész tartalmát. Szóval csak valamilyen csodával határos módon sikerült Pikachu-t eltennem.
Nem gondoltam volna egyébként, hogy Kaine ártana nekünk. Mármint például, ha az én végemet akarná, akkor anno nem töri magát (szó szerint), hogy a kocsi elől megmentsen. Gondolom. Ha csak nem valami pszichológiai terror ez a részéről. Mindegy, már eltettem a sokkolót, eltettem!
Levegőbe pakolt mancsokkal jeleztem, hogy fegyvertelen vagyok. Lilinek amúgy is kézügyben volt a sajátja. Mindez után szép lassan Lili felé orientálódtam, hogy átruházhassam rá feloldott mobiltelefonomat a pizzarendeléshez.
Leesett állal néztem végig, ahogy Kaine a romlott kaját őrző tárolókat nemes egyszerűséggel kihajította az ablakon.
– Hát… ez tényleg „megbízhatóan kiszámíthatatlan” volt – ocsúdtam fel a döbbenetből. Jóval nagyobb késéssel, mint lakótársam, aki már heves latinos reakciót tolt a szitura. – Uh, remélem, hogy egy sem az üzlet előtti díszvirágra pottyant… – aggodalmas ábrázattal haraptam be alsó ajkamat és toporogtam egyhelyben, a szemetesnek használt ablakot fikszírozva.
Megrökönyödött pillantással néztem rá Lilire, amikor kiderült, hogy a vér kikhez is tartozik.
– Biztos, ami biztos, inkább szóltam, hogy tudok CPR-t – végrehajtani már más kérdés. De örülök, hogy nincs rá szükség!
– Remek, remek – megkönnyebbülten lélegeztem fel, mikor kiderült, hogy váratlan vendégünknek kutya baja. – És miként botlottál ezekbe a drogcsempészekbe? Ugye nem hagytál nyomot magad után odakint? Mármint nem a nappalira értem, ott garantált, hogy van – a kedvenc cipőm bánta. De ahogy elnézem már Gertrude, a hűtőnk is kapott már belőle. – Hanem oda-odakint – utaltam a város éjjeli utcáira. – Csak a biztonság kedvéért. Nem szeretem a váratlan meglepetéseket – ismertem be. Roppant mód nem vágytam arra, hogy egy újabb lakást lőjenek szét körülöttem.
– Hékás, a varázsszót lehagytad! – szóltam rá Kainre. – „Kérlek – fűztem hozzá, mintegy elárulva mit értek én itt mágikus szavak alatt. – Ha szeretnénk valamit valakitől, akkor ezt hozzá kell tenni! – etikett óra kezdőknek, szívesen.
– Én hawaii pizzát kérek. Lehetőleg nagyot – adtam le a rendelést példa gyanánt. Kezeimmel lőve be a pizza méretének nagyságát. Lehet, hogy nem a repülés után kéne ekkora adagot ennem, hiszen nincs negyven perce, hogy minden is távozott belőlem. De a stresszevésnek hatalma van!
– Milyen ízűt szeretnél? – kérdeztem rá Kainenél, így ő is elmondhatta a kívánságát Lilinek, ha már volt olyan rendes szobatársam, hogy vállalta a diszpécser szerepét.
Felvont szemöldökkel pillantottam el ezután Kaine által emlegetett hátizsák irányába, amit Arrow kitartóan adjusztált. Orrával fúrta, lábával kaparta és mindezek tetejébe morgott rá, mint valami élettelen fenyegetésre. Még sosem láttam így viselkedni, de Kaine mondandója elvonta róla a figyelmemet.
– M-maradnál…? – ismételtem el bizonytalanul, mint akinek leomlott az English.exe fájlja és nem érti a nyelvet. Homlokomat ráncolva fordultam Lili felé. Vettem egy mély levegőt, felemeltem jobbomat aztán: – Zártkörű megbeszélés! – hirdettem ki. Indítványozásomat csak Lilinek szánva.
Hátat fordítottam Kainenek, átkaroltam Lilit a válla felett, hogy arcunk közelebb kerüljön és minél halkabban tudjunk szót váltani.
– Normál esetben megmutatnám az opcionális nyílászárókat, ahol távozni lehet – kezdtem oroszul sutyorgásba. – De ha ő fizeti a vacsorát, akkor tőlem maradhat és nem csak azért, mert LA-ban a megtakarításom nagyrészének búcsút inthettem. Hanem mert – hátra pillantottam a vállam felett –, nem lenne fair, hogyha nem segítenék neki, miután megmentett – fűztem hozzá. Miután Lili hasonló mód beleesett az empatikuság csapdájába és hajlott arra, hogy Kaine maradása mellett teszi le ő is a voksát. Így, mielőtt véglegessé vált volna a döntés gyorsan szóvá tettem, hogy:
– Drogcsempészek tyúkszemén táncikált. Veszélyes is lehet, ha marad – várakozón pillantottam Lilire. Abuela felhívásának ötletére csak elakadt a lélegzetem. – Neee… szerintem még ne. Ennyire ne siessünk előre – ráztam meg a fejemet. – Akkor maradhat? – vártam egy nonverbális jelzést még Lilitől az extra megerősítésért, aztán visszafordultam Kaine felé.
– Éppenséggel akad szabad szobánk – húztam ki magamat. – Szóval megszavaztuk: maradhatsz! De te fizeted a vacsit!! Köszönjük előre is a kedves meghívást – nem mintha adtunk volna neki választást. És igazándiból ez a részlet kimondatlanul szerepelt az előbbi megegyezésünkben. Én csak canonizáltam, hogy így legyen. – És én jegesteát is kérek a vacsihoz, nagyon köszi, ha hozzápakolod – adtam le a pizza mellé rendelésemet.
Figyelmemet Arrow áskálódása és panaszos vokalizálása vonta el. Addig gyűrte kiskutyám azt a csóri táskát, amíg ki nem birizgálta belőle Kaine által említett zöldhasukat és valami fura zacskót. Azt a fehér tartalmú akármit a szájába vette és odahozta hozzánk. Jeez, Arrow, miért kell minden szemetet a szádba venned?! Végül ledobta a lábunk elé és panaszosan tutult a szerzeményre.
Hátrább léptem egyet és Arrowot is hívtam magam mellé. Oroszul csitítva, hogy abbahagyja Pavarottit megszégyenítő áriáját.
– Öhm… mond, hogy csak beugrottál a sarkon lévő Julio non-stop kis üzletébe lisztért… – néztem Kainere. Válasz nélkül is éreztem, hogy nem ez lesz a válasza.
Megrökönyödve sóhajtottam fel, majd pillantottam Lilire. Arcomon szinte kirajzolódtak a fejemben szánkázó gondolatok: na, most kéne hívni Abuela-t!
– Ki kér fagyit, amíg megjön a pizza? – tettem fel a kérdést, jobb kezemmel jelentkezve, hogy én bizony kérek. Hello, szia, stresszéhség!
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyKedd Május 30 2023, 21:40


"Mi casa" lakók & Lili

Hunting for a roomie
   


Felvonta a szemöldökét a visszakérdezésre.  
- Hector. Tudod, a pasas, akinél nyáron csöveztél. A felesége emlegette párszor, hogy sokat pattogsz a pihenés helyett - próbált ő segíteni az azonosításban. Tudta, ott volt párszor a nénikéje mellett, amikor főztek a népes kiscsaládra. Más kérdés, hogy akkor épp azért volt ott, mert valakinek ventillálnia kellett az otthoni szobabeosztásról. Nem volt épp a legméltóságteljesebb időszaka. - Áh - bólintott Romy magyarázatára. Így már érthető volt. Mindenki ismert mindenkit, legfeljebb nem igazán névről. Ha a srác látott a sötétben, aligha lehetett hétköznapi. Eggyel több ok, hogy ne legyenek ennyire nagyon merevek. Amúgy is késő volt már ahhoz, minden értelemben.  
- Espera un minuto - emelte fel egyik kezét, csak hogy magára hívja a figyelmet a valahol nagyon eltévelyedett diskurzusban. - És pontosan kik is a mi ellenségeink? - tette fel a nagy kérdést, igazából mindenkinek címezve. Romyról tudta, kik és mik vannak a nyomában, de tudni akarta, a jövevény erről mit és mennyit tud. Vagy miket feltételez. Vagy miket óhajt a nyakukba szabadítani. Mert nagyon nem volt mindegy!
Miközben a magyarázatra várt, csak oldalra nyújtotta a mancsát, hogy átvegye Romytól a telefont. Már épp nekiállt volna kikeresni a megfelelő számot, azonban az idegen rejtélyes mozdulatsora jobban lekötötte.  
- Por qué?! Miért az ablakon, mikor ott a kuka?! Azok még tökéletesen jól használható dobozok voltak, mosogatásról hallottál már?! - darálta spanyolul, még hevesen gesztikulálva is hozzá, mielőtt megütötte volna a fülét Romy megjegyzése. Erre mintha elvágták volna, szusszant egy nagyot. - Az - nyugtázta, újabb mély fújással. - De a dobozokat te szeded össze - bökött a srác felé. - Legközelebb, kérlek, próbáljuk meg mind a kukát, mind az ablakot rendeltetésszerűen használni, ha lehet. Légyszi lehessen - fűzte hozzá azért, erőltetett nyugalommal. Azért magában elszámolt közben tízig.  
- Akiken hasznos lenne, inkább ne használd - legyintett a CPR kapcsán. A következő sokkoló momentó az volt, mikor is kiderült, mi a vérszag pontos eredete. - Ay dios mío - temette tenyerébe az arcát, és ismét megkísérelt elszámolni tízig. Romy úgyis intézte a kiakadást helyette jelenleg. Bár ezen a ponton megfordult a fejében, hogy a pizzafutár helyett kedves nagymamáját vagy nénikéjét kellene tárcsáznia. Végül valahogy mégis a pizzéria száma lett.  
- Igen, rendelni szeretnék. Négy 45 centis pizzát. Egy hawaii, egy húsimádó... - ezen a ponton elemelte a fülétől a telefont és újdonsült cimborájuk felé nézett. - Te milyet kérsz? - megvárta a választ és leadta a drótot a vonal túlfelén lévő személynek. Menet közben a címet is lediktálta. - Igen, még egy másfeles jegestea és két másfeles kóla. Muchas gracias, akkor várjuk! - ezzel bontotta a vonalat. A telefont letette maga mellé és visszacsúsztatta Romynak.  
Ezután épp belekezdett volna Arrow és a tatyó gondterhelt vizsgálásába, mikor megütötte az ő fülét is a különös varázsszó.  
- Qué? - érdeklődött pislogva. Aztán Romy indítványára rábólintott, hogy összedugott kobakkal megvitathassa a lakógyűlés ezt az új indítványt. Szürreális egy élmény volt, az már holtbiztos. És kisebb meglepettségét követően szemrebbenés nélkül folytatta a beszélgetést spanyol helyett oroszul. - Felajánlotta, hogy fizeti a vacsit. Meg aztán, azzal az egy tatyóval jött. Szerintem nincs hova mennie. Tía le is nyakazna, ha kidobnám az utcára, miután nagy nehezen helyretették - vont vállat az ügyben. Nem gondolta, hogy hárman fognak itt lakni, de végülis volt vagy négy hálószoba, ők meg használtak kettőt. Hely az akadt, és igazából korábban sem csak nőkkel élt, úgyhogy ezen is könnyen túl tudott lendülni. Romy ellenvetésére felvonta a szemöldökét. - Hívjam Abuelát? - érdeklődött barátnőjétől. Mindketten tudták, hogy nagymamája rutinosan lekezelte ezeket az ügyeket, csak a varázsszót kellett kimondaniuk. - Részemről nincs akadálya a maradásának. De a felső szintre költözik. A középső maradjon meg csajos szint - adta meg a saját konklúzióját a kérdésre. Az csak plusz bónusz volt, hogy így a lakbér több felé oszlott.  
Utána bólogatott Romy mondandójára. Ehhez nem igazán kellett mit hozzátennie. Aztán felvonta szemöldökét barátnőjére nézve.  
- Már rég hozzácsaptam, amikor megrendeltem a pizzát. Remélhetőleg nem sokára már úton is lesz - jegyezte meg büszke mosollyal. Utána viszont már nem volt mi elterelje a figyelmét Arrow ügyködéséről és szerzeményéről. Hirtelen késztetést érzett az emeleti korlátig ugrani, de ezt a bulit elvetette, és minden akaraterejét bevetve ott maradt a konyhai asztalon. Sóhajtva nyújtotta vissza a telefont Romynak és kért egy feloldást. Értette ő a kérést, csak épp lezárta a telefont a rendelés után. Nem matatott ő mások telefonjában. - Én majd kérek - jelentkezett gyorsan, mielőtt fejből tárcsázta volna nagymamája számát.  
Spanyolul szélsebesen nyélbe ütötte a bizniszt: nagyikája visszaküldi a lakásba bácsikáját aki majd átveszi a kis csomagot, amit majd valaki más átvesz, aki lehetőleg lepostázza a zsaruknak, miután miután minden ujjnyomot és DNS-mintát likvidált a csomagolásról. De nekik elég volt annyival törődni, hogy a kis csomagocska Hectorhoz kerüljön és nem lesz gond.  
- Probléma megoldva. Tío Hector visszajön és felveszi a “fura lisztet”. A többi nem a mi dolgunk - jelentette a többieknek is a helyzetre talált hirtelen gyógyírt. Hé, nekem is akartok hagyni abból a fagyiból? Még van vagy húsz perc mire ideér a pizza - pattant le a pultról, hogy a többieket is beérje a nassolásban. Csak egy kanalat kellett vadásznia a művelethez.  
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Wipe-mirror-nate-jacobs
Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptySzer. Május 31 2023, 13:32






Lányok
&
Kaine



Ha a majdnem egyszerre beszélünk díjat osztani lehetett volna, akkor biztosan nekik adtam volna. Nem tudtam, hogy egész pontosan a fáradtság beszélt belőlem vagy az éhség, de az eddigi óriási csönd után nagyon kellett figyelnem, hogy mindegyikük mondandójára tudjak koncentrálni. Azt is mondhattam volna, hogy összezavarásból simán sikeresek lennének, de az is lehet, hogy egyszerűen csak hozzászoktam ahhoz, hogy hosszas öldöklés után inkább csöndes magányomban szoktam eltölteni a regenerációs időt. Nem szoktam én hozzá két csicserihez.
- Mert a lábadozásom általában rövid. Addig is van időm mindenkit megfigyelni. - azt már nem tettem hozzá, hogy egyes okok miatt, nem pedig elsősorban az ápolás miatt, de tény, hogy ott a kocsi után kicsit össze kellett kanalazni. Nem voltam én mindenható, csak egy kicsit mázlista, ha lesérülésről volt szó. Így viszont már minden teljesen összeállt. Az arcokat előbb megjegyeztem, mint azokat a neveket, akik számomra teljesen jelentéktelenek lennének, márpedig ott lábadozva nem azon töprengtem, hogy majd néhány hét múlva itt kötök ki a lakáson, mert az őrületbe kerget, hogy mindig ugyanazon az egy események rugózik az agyam.
Megint látni akartam őt.
- Rád emlékszem, láttam, ahogy elüt az autó. - nem köntörfalaztam, azt sosem szerettem. Az arcizmom sem rezzent, miközben a szavak kiejtése alatt tekintetemet mélyen Romyéba fúrtam. A kutyájára is emlékeztem, különben miért is számoltam volna vele, amikor idejöttem? Úgy össze voltak nőve, el sem mozdult mellőle, amikor beütött a krach.
A hűtő felé sandítottam, majd vissza rájuk. Nem szándékoztam azzal beállítani, hogy mennyi mindenben különböztem tőlük, mert azt elég hamar megtanultam, hogy ha valaki másabb volt, mint mások, akkor attól vagy rettegni kezdte vagy félelemből próbálták hatástalanítani. Engem speciel nem kellett, nem szándékoztam egyiküket sem bántani.
- Nektek sem kellett villany. - figyelmen kívül hagytam azt az aprócska tényt, hogy ők azért egy hangyányival jobban ismerhették ezt a lakást, mint én. Azt pedig a fantáziájukra bíztam, hogy ezt egy igennek veszik vagy terelésnek. Az már jobban érdekelt, hogy az ellenségre felfigyeltek. Én ezt magamban csak úgy értettem, hogy én nem ártó szándékkal jöttem, de nocsak, itt volt még más is, ami elkerülhette a figyelmem. Kíváncsivá váltam, hogy nekik kik az ellenségeik úgy mégis, mert puszta véletlennél nem tartottam többnek azt, hogy pont ott és akkor jött az a látomás mint valami pillanatnyi bevillanás.
- Szóval védelemre szorulnátok. - akkor nem nekem volt itt magyarázandóm, hanem nekik. Ez némiképp árnyalta számomra a képet, hogy az én jelenlétemre miért igyekeztek drasztikusan, mi több, félelemkeltően fellépni. Persze tisztában voltam vele, hogy csak magukat akarták megvédeni az ismeretlentől, de mégsem hátráltak meg, mint ahogy azt normális esetben az ösztön diktálná. Az én bevett szokásom volt az, hogy ajtóstul török másokra.
Könnyedén megszabadultam a dobozoktól, annyira nem is figyelve, hogy hová dobom őket, de arra már inkább felfigyeltem, ahogy a kékszemű spanyolra váltott, én pedig őrdeklődve pillantottam el felé is, amolyan mondjad kislány, úgyis értelek nézéssel. Voltam eleget Mexikóban, hogy nagyjából értsem azokat a semmirekellő amigokat, miről makognak. Nekik másból sem álltak a napok, mint túszt ejteni, droggal kereskedni meg halomra öldökölni. Az ilyeneket sosem ártott egy kicsit megtizedelni, mielőtt túlzottan nagy előnyre tettek volna szert. Nekem csak megbízás volt, de a beolvadással együtt járt a megértésük is.
- Akkor kiszámíthatatlanul is megbízhatnátok bennem. - bár különösen azt sem vettem volna magamra, ha nem tesznek így. Nem állt szándékomban távozni annak ellenére sem, hogy még mindig azt láttam rajtuk, elég váratlanul érte őket az érkezésem.
- Majd megragasztom, ha nem mászik el magától. - fogalmam sem volt róla, hogy milyen művirágra gondoltak, talámn arra a förtelemre, ami elcsúfította az épület arculatát, de szerintem a dobozok sem tűnnének fel senkinek, mert mire kireggeledik, a kaja elmászik velük. De ha ettől könnyebb volt a lelküknek, akkor segítettem ejteni a témát. Hogy tényleg meg is ragasztanám-e, azt inkább a továbbiakra bíztam volna.
Azért valahol roppant szórakoztató volt, ahogy hallgattam őket a CPR-rel kapcsolatos tanakodásról, de most még meghagytam nekik, hogy azt gondolják, nekem is legalább annyira szükségem lehet rá, mint egy átlagos szervezetnek. Hacsak nem fejbe lőnek, akkor valahogy mindig visszatöltöm magam.
- Megbízást teljesítettem. De nem hagyok nyomot, ha nem akarok. Ez itt mindegy. - böktem a saját lábnyomom felé. Szép sorminta volt, meg kellett hagynom. Nem akartam jobban kibontani a megbízásos részt, nekik majdnem teljesen mindegy volt, ki és miért bízott meg. Neki nem szúrtam a szemét, főleg ezek után. De mivel nem igazán volt semmiről papírom és ha értettem is valamihez, abban nem igazán alkalmaztak volna, kénytelen voltam ilyen feladatokat elvállalni. Legalább utána arra költhettem, amire csak akartam és ezt a fajta függetlenséget rettenetesen élveztem. Már amennyire élvezni lehetett egy tök idegen világban, ahol nem igazán voltam senki szövetségese.
Hamar szemforgatás lett a válasz a fejmosásra, ez a "kérlek" nem igazán állt a számra, pedig bizony már nem egyszer futottam bele. Fölösleges sallangnak tartottam, amivel csak az emberek próbáltak egymásra jó benyomással lenni. Én anélkül is meg tudtam mondani, hogy mit szeretnék. Nem is éreztem késztetést, hogy kimondjam. Kaptam is a lehetőségen, hogy hamar elkezdték a megrendelést beizzítani, én pedig a kérdésre kíméletlenül csaptam le.
- Még egy húsimádó... - vágtam rá, mert azt ismertem, viszont beugrott egy másik pizza is, ha már itt tartottam, de fogalmam sem volt róla, hogy ezeknél kaspható, így inkább sorolni kezdtem. - Meg egy taco alapút, amin van marhadarálthús, kukorica, sajt, fűszeres tortilla meg jalapeño. - reméltem is, hogy mindenből akadt és összerakták, akkor azzal még el is lennék este.
Kiterítettem minden lapom azzal, hogy kiböktem, maradok. Nem maradnék, meg nem maradni óhajtok, csak itt maradok. Ha szerették volna, megpróbálhatnak eltávolítani. Láttam az arcukon, hogy nem számítottak erre, így jött néhány várakozós perc, amíg csak hallgattam a sutyorgásukat. Ha jól vettem ki, talán orosz lenne. Ezt már nem értettem, leszámítva néhány orosz leírást a fegyverekkel kapcsolatban, de azt igazából csak megértettem betűzve, hogy milyen típus, de semmi több. Ez nem volt összefüggésben a nyelv ismeretével. Inkább felültem a pultra és vártam, hogy dűlőre jussanak. Addig is a kutyával szemeztem, Arrow nagyon túrta a táskát, kipottyant egy köteg pénz, aztán még egy, aztán a többi tartalma ami között volt egy zacsi nem oda illő dolog is. Nem volt a terveim között, hogy ezzel megajándékozzanak, én pedig éljek vele.
- Remek, akkor majd meg is mutathatnátok. - nem zavartattam magam, hogy még mindig nyomot hagyhattam, mert az egész ruhám tele volt vérfoltokkal, mintha leöntöttek volna egy doboz piros festékkel. De igazából nekem a kanapéjuk is megfelelt volna. Mindegy is. Fogalmam sem volt, hogy mondjuk az esetben mit lépek, ha arra jutnak, mehetek, de nem kellett odáig jutnunk, hogy végiggondoljam. Ha engem veszünk alapul, vagy nem tudtak volna kipaterolni vagy visszajövök később. És ezt egészen addig csinálom, amíg meg nem unom vagy el nem tűnik ez a bosszantó állapot, ami engem jelenleg is gyötört.
- De, kokain. - erősítettem meg a feltételezésében, de felőlem a slozin is megszabadulhattunk volna tőle. Nem egészen értettem az izgágaságot rá, de ezt már inkább rájuk bíztam. A fagyi hallatán már nem is igazán érdekelt, mit akarnak kezdeni vele.
- Hol a kanál?- ha valamivel, akkor kajával meg lehetett venni. Na nem arról volt szó, az éberségem maradt a régi, de engedtem a csábításnak, hogy most már megpakoljam amúgy is egyre hangosabban felmorajló hasamat. Nem kimondottan érdekelt, hogy még mindig vállalhatatlanul festek, én bizony jó nagyokat kezdtem kanalazni az édességből, amint előkerült. Ha a hűtőt képes lettem volna felzabálni, akkor egy fagyi nagy részét nem túlozva szintén. Épp két pofára toltam az újabb falatot, amikor Lilia felé pillantottam. Nem tűnt túlságosan elragadtatva a dologtól.
- Én csak elégettem volna. - céloztam a telefonra és arra, hogy voltaképpen ez vette el az időt.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Arrow-Romy-Full

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyPént. Jún. 02 2023, 23:56


"Mi casa" lakók & Romy
Vibe Character skin
„All we need is somebody to lean on...”
PS: Liliával való interakciók előzetesen egyeztetve.
   

– Miként érted, hogy láttad? – szemöldökeim közelebb táncoltak egymáshoz, mély barázdákat alakítva a homlokomon. – Nekem az rémlik, hogy téged kapott telibe helyettem! Ami egyszerre volt OMG, óriási, menő és gigászi nagy butaság! És!!! Nagyon köszönöm – sütöttem le zavartan a szemeimet. Ott helyben a sokktól a nevét fontosabbnak találtam tudni, így nagyon ingerszegényre sikerült a hálám. Pedig eskü összemakogtam én vagy négy nyelven a köszönömöt! Csak aztán az SOS-Uber hívás és elsősegélynyújtás fontosabbnak tűnt.
Noha abban az időben Uberék lakásán dekkoltam, csak pont Selene megbízásán dolgoztam. Kaine pedig jellemzően nem volt ébren akkor, vagy csak úgy csinált, mint aki alszik, nem tudtam eldönteni. Viszont nem volt bátorságom zavarni, ami így utólag visszagondolva gáz a részemről. De nagyon lelkiismeretesen készítettem neki reggelit „Mi Amor” előírásai alapján. Aztán rejtélyesen felszívódott, mielőtt egy tisztességes köszit mondhattam volna.
– De kellett! Fel is kapcsoltam – mutattam rá a tényekre, legalább egy nonverbális megerősítésre várva pillantottam rá Lilire. Az igaz is volt, hogy nekem szükségem volt a lámpára. Lilinek már kevésbé.
– A közmű, az adóhivatal, a posta, a maffia – listám utolsó elemét némi köhécselés közé ékeltem. Utólag koppant le, hogy Lili nem is hozzám intézhette a kérdését. Nagyon jól tudta, hogy sajnos milyen ellenségeim vannak.
Összepréselt ajkakkal hallgattam a megbízhatóság kapcsán. Nekem… ez nem ment olyan könnyen perpillanat. Viszont Kaine határozottan jó pontokkal indult, amiért ismeretlenül sem hagyott kilapulni egy kocsi alatt! Ugyan ezt a váratlan látogatást nem tudtam hová tenni, de biztos random event este van. Lili heves kifakadására csendben lapultam, az ablakok rendeltetésszerű használatánál csak sokatmondón felé pillantottam.
– De hát… te is sokszor azon jársz ki és be – jegyeztem meg fojtott hangon. Az normál esetben nem rendeltetés szerű, hanem roppant simlis!
– Mindegy?! – futó pillantással illettem a padlón lévő egyik vérfoltot (akadt miből válogatni). – A felmosó már nem lesz mindegy, ha a kezedbe adjuk! És azt tilos kitessékelni az ablakon, mert az nem rendeltetésszerű – idéztem szégyentelenül Lilit. Oké, hogy ő a vendég, de én tuti, hogy nem takarítom fel! Szerintem öt perc után engem is fel lehetne vakarni a padlóról. És akkor már sokat mondtam… Nem viselem jól a vér látványát. Brr.
– Félek megkérdezni, de milyen megbízást? – vezettem tekintetemet a hátizsákra, majd vissza Kainere. Tartott tanulmányozó vizsgálódásom addig, míg Lili oroszul rám nem pirított, hogy a tudatlanság áldás, becsüljem meg, míg tehetem. – Öhm… jogos… de kíváncsi vagyok! De tényleg jogos… – adtam be a derekamat.
– Akkor: egytől-tízes skálán mennyire illegális? – puhatolóztam finomabban. Visszaváltva közben a közérthető angolra, hogy Kaine is értse.
– K-é-r-l-e-k! – betűztem el a varázsszót, lassan, dallamosan, hátha segít számára memorizálni a szót. Az is benne volt, hogy túlságosan hadartam az előbb és ezért nem értette, szóval biztosra mentem.
Mihelyst megtörtént a demokratikus szavazás, majd a kiskutyámról kiderült a sokkoló tény, hogy még a drogot is kiszimatolja, csak készségesen feloldottam mobilomat Lilinek, hogy Abuela vészhívása megvalósulhasson.
– Hékás! Mindent a maga idejében – kezemmel jeleztem Kainenek, hogy maradjon csak a pulton (amit ő fog ám’ letakarítani). Meg lesz mutatva az emlegetett hálószoba, de először meg akartam várni, hogy Lili elintézze a telefont.
– Arrow drágám, ne vegyél minden koszt a szádba, kérlek! – adtam inkább jutalomfalatot neki, csakhogy békében hagyja a kamulisztet.
– Nem akarod levenni addig a cuccodat, ami kéretlenül árasztja magából a foltokat? – tettem fel a kérdést vendégünknek (helyesbítve: a „Mi casa” legújabb lakójának), mielőtt végérvényesen összemaszatolna mindent. – Van váltóruhád? – nemleges válasz esetén a köntösnél jobb nem jutott eszembe. – Váltópapucsunk akad, szóval az no para és a zokninak is búcsút inthetsz. Csak tudod, a piros nem a lakás színe – odaslattyogtam a hűtőhöz, hogy kihalásszam az említett édességet.
– A jobb szélső fiók – vágtam rá azonnal, majd miután a jégkrémes bödön a mancsomba volt, akkor realizáltam, hogy: – Akarom mondani, hogy a másik jobb! – javítottam ki gyorsan magamat. Az elsőben a folpackok meg egyéb csomagoló kiegek voltak.
– De én nem azt a minit, hanem inkább azt a nagyobb kanalat szeretném – gesztikuláltam a fiók felé, fél kézzel kinopeolva a kiskanalat. – Nem, nem arra gondoltam, hanem azt a mélyebbet ott – utasítottam el az evőkanalat, határozottan rábökve a merőkanálra. Szükség volt ide!
Kitartott manccsal vártam, hogy megkaphassam. Még szerencse is volt, hogy azt kértem, mert alighogy kimertem a fagyiból saját fejadagomat, Keine úgy esett bele két pofira, mint aki életében nem evett. Óriási pislogásokkal figyeltem a jelenetet.
– Lassíts, a végén agyfagyásod lesz! Senki sem fogja elvenni – ingattam meg a fejemet. Kicsit meghasonultam mikor gyöngéd hanglejtésemből és a mellékelt kommentemből azok a pillanatok jutottak eszembe, amikor a fiatal, kidobott jószágok habzsoltak a menhelyen. Nekik mondogattam ugyanezt…
Saját jégkrémemet lassan eszegettem addig, amíg Lili nem jelzett, hogy lezsírozta a gyanús liszt eltávolítását.  
– Oh, remélem, hogy Tío Ubert nem zavarja, hogy így visszarángatjuk – nem is olyan rég indult útnak, szóval gondolom nem száguldhatott messzire, de akkor is. Mivel a többi nem volt a mi dolgunk, így megálltam kíváncsi rákérdezésemet. – Attól tartok erről lecsúsztál, csak ennyit tudtam megmenteni – emeltem meg mancsomban az evőkanálnyi fagylaltot. Még mindig enyhe sokkban, hogy Kaine miként burkolja a fagyivödör tartalmát.
– De láttam pálcikás jégkrémet is – hajítottam be B.) tervnek. Az éhezőtől pedig nem lett volna szívem elorozni az ételt. – Azt is kérsz? – tettem fel a lökött kérdést. Miután így nekiesett a vödörnek is, tuti. Mindenesetre kihalásztam a fagyóból az említett pálcás jégkrémeket is.
– Majd be kell vásárolnunk, különben nem lesz kávéba való! Ha nincs kávé, akkor grumpy leszek. Nem akarjátok, hogy grumpy legyek – hívtam fel az igen fontos kötelezettségre a figyelmet. – Meg Gertrude gyomra is kong az éhségtől – tártam ki az ajtaját. Csak néhány alapvető dologból akadt egy-kettő.
– Most, hogy van mivel túlélni a kövi húsz percet… Leülhetnénk, amíg burkolunk – fejemmel intettem a nappali felé. – És beavathatnál minket abba, hogy merre jártál miután leléptél és hogyhogy nincs hová menned? Meg így magadról dolgokat, amit szeretnél és kényelmesnek tartasz. Senki sem kényszerít semmire – nem akartam úgy hangzani, mint egy kihallgatásért felelős fakabát. – Aztán tőlem mehet egy house-tour! – kérdőn pillantottam Lilire. Ha ő a fagyizás közben látná ideálisnak a körbevezetést, részemről az sem volt akadály.
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyVas. Jún. 04 2023, 23:48


"Mi casa" lakók & Lili

Hunting for a roomie
   


A fejét épp nem kellett kapkodnia, de azért elnézett egyikről a másikra.  
- Akarom én tudni, hogy akkor végül kit csapott el az autó és mikor és miért? - tette fel a költői kérdést. Erre magától is tudta a választ: nem. Nem volt valószínű, hogy ezt a történetet elejétől a végéig tudni akarta.
A villany témára igazából csak Romy jelentőségteljes pillantása után kezdett el bólogatni. Nem akarta ő lakótársát meghazudtolni, de remélte, hogy erre azért nem fogják megesketni. Hiszen ő tökéletesen látott lámpa nélkül is mindaddig, ameddig hirtelen rá nem kapcsolták.  
- Attól függ, kiket hozol a nyakunkra - vont vállat Kaine megállapítására és hevesen bólogatott a Romy-féle felsorolásra. - De őszintén érdekelne, te kiket értettél az ellenségeink alatt - toldotta hozzá mintegy magyarázatként. Csak a kíváncsiság beszélt belőle, véletlen sem az attól való félsz, hogy esetleg lebuktak, vagy valamelyik fel nem sorolt enemynek az embere a srác. Ettől azért egy kicsit jobban tartott, és ennyi kis óvatosságot szeretett volna mutatni.  
Attól sem igazán zavartatta magát, hogy Kaine érti, amit hirtelen felindulásból kajabált. Jó, Romy mellett újdonság volt, de odahaza teljesen megszokott. Amúgy sem spanyolul szokott olyasmit mondani, amit titokban akart tartani.  
- Az más - legyintett Romy megjegyzésére. Az a szabály rá nem vonatkozott, ő használhatta a tűzlépcsőt és az ablakot, ha éppen olyanja volt. De ez mégiscsak az ő otthona is volt! Meg az a kis napi edzés igazán nem zavart senkit, Romyra is csak a harmadik alkalommal hozta rá a frászt (mert akkor vette észre), és különben is csak akkor csinálta, amikor tudta, hogy valaki már itthon volt. Arra inkább nem mondott semmit, barátnője mennyire szégyentelenül használta fel máris a korábban hangoztatott kifejezést. Aztán a következő kérdésére nem kapott szikrát.  
- Ilyet nem kérdezünk! Tapasztalatból mondom, vannak dolgok, amiket jobb nem tudni, főleg ha egy rejtélyes idegen jelenik meg a lakásodban nyakig véresen és direkte köntörfalaz! Nem akarsz bűnrészes lenni azáltal, hogy tudsz róla, ha valami kolosszális baki folytán megkérdeznek a zsaruk! - háborgott egy kört oroszul Romynak. Ezt jobbnak látta, ha Kaine nem érti. Nem ellene szólt, egyszerűen csak ennyi egészséges óvatosság szorult belé. A következő kérdés máris egy fokkal jobb volt.  
A következőkben inkább rátért a pizzarendelésre. A kérdés után bólintott és leadta a drótot a második húsimádóra, majd a mexikóinak csúfolt változatra is, noha a tortilla és a pizza egy ételben való szereplésére azért csóválta a fejét.  
- A nacho chipset én másképp használnám, de ha csíped a mexikóit, akkor szeretni fogod a szokásos menüt - küldte a thumb-upot új lakótársuk felé. Ezzel az ízlésvilággal azért nem lehetett rossz arc.  
Aztán egyik sokk követte a másikat, míg végül cseverészés lett a vége kedvenc Abuelájával. Közben fél füllel hallott valami átöltözéses dolgot, úgyhogy biztos ami biztos alapon magához vett egy kötényt, arra az esetre, ha túl szó szerint vette volna új lakótársuk az igényt. Mikor letette a telefont, még mindig a kötényt gyűrögetve lépett oda a többiekhez lejelenteni a szitut és kérni a saját részét a fagyiból.  
- Véletlen sem szeretném belélegezni. Vagy hogy bármilyen kimutatható nyomot hagyjon a lakás bármely részén - rázta meg a fejét Kaine felvetésére. Jobbnak tűnt nem elégetni a drogot. Neki a slozin való lehúzás fordult meg a fejében, de a mosdóban sem szerette volna, hogy akármilyen nyoma legyen a cuccnak.  
- Nekem a pálcikás is jó, de akkor beteszek egy popcornt - mosolygott Romyra. Letette a pultra a telefont és a kötényt, majd elővett egy mikrós kukoricát. Neki nem okozott gondot a hideg és a meleg keverése és akkor legalább már nassolni is lehetett, ameddig az életmentő vacsora hazaérkezik.  
- Nem holnap terveztünk shoppingolni? Amúgy szerintem Tío Hectort nem fogja zavarni, annál jobban fog aggódni. Főleg ha felszalad és meglátja a vérfoltot. Szóval lehet jobb lenne minden véres elemtől megszabadulni, mire ideér. Ezt úgy értettem, hogy neked zuhanyoznod kellene, nekem meg felmosni - tette hozzá gyorsan, mondandója második felét a srácnak címezve. Tényleg jobb lett volna ha nem a félholt, korábban náluk lábadozó srác fogadja kedvenc bácsikáját. Nem akarta volna sem Abuelának, sem Tíának megmagyarázni, miért is vitte el kedvenc bácsikáját a hátsófali infarktus, mikor csak nekik jött segíteni.  
- És egyetértek. Ha már velünk tervezel lakni, jó lenne a ma estét ismerkedős estnek megtartani. Lakástúra előtt vagy közben, az már szerintem részletkérdés. De a Tarzan-féle murder-house-t ildomos lenne mielőbb eltüntetni - tette hozzá, miközben kivette a kukoricát a mikróból. A jégkrémes esetből tanulva helyből három tálba töltötte a zacskó tartalmát, és az egyiket magához vette, hogy előkerítse a felmosót. Meg talán egy törölközőt, amire Kaine ülhetett, ha zuhanyozni nem akart. A kárpittisztítást nem akarta felvenni a heti programba.
 
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Wipe-mirror-nate-jacobs
Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyHétf. Jún. 05 2023, 13:33






Lányok
&
Kaine



Mindig mindent vagy semmit téttel játszottam. A totális függetlenségnek ebben a világban nem volt semmi nehezítő vonzata, az egyetlen amit mindig kockáztattam, az a tulajdon életem volt. Az olyan impulzusok, mint a kockázat, az adrenalinpörgetés és a határok feszegetése vitt előre. Most azonban nem éreztem azt a fajta elégedettséget, amit ilyenkor szoktam, ez pedig felettébb bosszantott.
- Vannak amolyan kivetülések a jövőből, teljesen random. Szóval láttalak meghalni. - a többit már nem tettem hozzá, mert voltaképp a miértjét én sem egészen értettem a megmentésének. Ez egy új dolog volt az életemben és olyan érzéseket váltott ki belőlem, amelyeket eddig soha nem tapasztaltam. Nem a tettemmel voltam elégedett, hanem egyfajta megnyugvást hozott, amikor kirántottam őt a kocsi képletéből. Ezt pedig nem tudtam volna igazából egyik lánynak sem kellően elmagyarázni, amikor én magam sem egészen értettem.
- Mert engem kapott telibe. - válaszoltam igazából ezzel mindegyiküknek mert a hálálkodásra nem nagyon tudtam volna miképpen reagáljak. Ez is egy új dolog volt a listán, hisz ha valamit valami honorálásaképpen háláltak meg, az teljesen más volt. Azt már letörlesztette nekem valaki más.
Nem akartam belemenni a kapcsolós bizonygatásba, hisz ha kellett is a villany, igazából ők is a végén kapcsolták azt fel és igazából nem számított, hogy most mi és milyen sorrendben folytatódott tovább. Végtére is mindhárman itt álltunk, nem lettem még elöldözve, sem megtámadva, sem a rendőrséggel nem fenyegetőztek. Már egészen értettem ennek a világnak a működését, ahonnét én jöttem, ott már komolyabb rendfenntartó erők is voltak, mint ez az itteni rendőrség, de abba az anarchiába kellett is.
- Magamra gondoltam. - ez voltaképpen ebben a formában még igaz is volt, hogy rajtam keresztül kiket hozhattam volna ide, annak soha nem értem volna a végére, mert az eddigi ittlétemet erőteljesen arra építettem, hogy mindenkinek keresztbe tegyek, amivel csak megbíztak.
- A maffia érdekes társaság, ha valaki zavarja a köreiket, mit ártottatok neki? - nehezen tudtam volna eléképzelni, hogy ők valamivel felkeltették volna a figyelmüket. Vagy láttak valamit, amivel megrángatták az alvó oroszlán bajszát. Ez így egyre érdekesebbnek tűnt, pedig nem terveztem, hogy majd valakiket leszerelni is kellene. Így némiképp változott a helyzet is.
Figyeltem még mindig a kettejük egymásra reflektálását, miután megszabadultam a kajától sem tettem másképp. Most már nem volt számomra jelentősége, hogy hol landoltak azok a dobozok. Ha nagyon taktikázni akartam volna, akkor azt levontam, hogy könnyedén elterelődött a téma kevésbé jelentős dolgok felé, meg is vezethettem volna őket. Nem állt szándékomban azonban ilyen, mert nem amiatt jöttem, hogy még jobban megbonyolítsam magamnak az elmúlt hetek történéseinek felgöngyölítését.
Romy felmosós reakciójára csak megforgattam a szemem. Úgy nézek én ki, mint aki fel szokott mosni? A nyomokat eltüntetni megint más tészta volt, na de felmosni, azt még nem igazán éreztem volna amagaménak. Szerencsére jobban érdekelték egyéb infók, mint hogy ezt magyaráznom kelljen, miért nem akarok én felmosni.
- Hármas? Talán holnap benne lesznek a hírekben. - rájuk bíztam az információt és noha a másik lány hevesen felcsattant a kérdés nyomán, én szándékoztam válaszolni, úgysem értettem egy szavát sem abból, amit mondott. Feltételeztem, hogy valamitől nem volt igazán elragadtatva, a hanglejtése sokat elárult.
- Én válaszoltam. - nem is voltam bunkó, ahogy azt szokták néha hangoztatni az utcán, ha nem megfelelően válaszoltam valakinek. De most nem egészen értettem, hogy Romy miért erősködött ezzel a szóval. Mindegy, én hamar túltettem magam rajta, nem mondtam semmi sértőt. Meg is vontam csak a vállam, részemről ezt a dolgot lezártnak tekinteném, hacsak nem óhajt velem vitázni. De végül csak bólogattam a mexikóis megjegyzésre, igazából én teljesen rájuk bíztam a kaját ebből a szempontból. Nem voltak kimondott kedvenceim, bejáratott helyeim, megrendeléseim, igazán hova megrendelni sem nagyon tudtam volna.
- Jó szimata van a drogokhoz, képzett kutya? - persze mondhattam volna azt is, hogy bármelyik kutya megszimatol bármit, de ő nem is kimondottan a vért szagolta, pedig elsődlegesen inkább arra haraptak az ebek. Végül csak megcsóváltam a fejem. Ha azt mondtam volna, hogy felkészülök, akkor igazából mondhattam volna azt is, hogy tervezett volt az ideutam.
- Nem igazán. - ha szakadt valami vagy összevéreztem, nemes egyszerűséggel csak lecseréltem másikra. Nem igazán hordoztam magamnál a felszerelésemen kívül más cuccot, a telefonom is többnyire változott, attól függően, mennyire törtem be a kijelzőjét. De ha már ennyire szóba került és láthatóan zavarta is, akkor elgondolkoztam, hogy talán nem ártana megszabadulnom a véres gönctől.
Aztán győzött az éhség és inkább a kanalat kerestem meg, amit jelenleg nevigálni kellett, honnét és melyiket vegyem ki. Némi keresgélés után minden meglett, pedig itt aztán nekem tényleg olyan volt, mint tűt keresni a szénakazalban. Az sem volt mindegy, mennyire mély az a kanál. De nem fogtam vissza magam, amikor a fagyi is a közelembe került. Eddig csak éreztem, hogy megéheztem, azt már kevésbé, hogy mennyire. Eléggé mutatta, hogy a fagyiból nem sok maradt az alján, mire a telefonálás ismételten befejeződött.
- Agyfagyásom? - állt meg a kanál a szám előtt, ahogy visszakérdeztem, aztán már burkoltam is be a következő falatot. Inkább figyeltem tovább őket, hogy mégis épp ki kerül szóba. Eddig senki új, ahogy levontam, bár igazán azokat sem ismertem, akik elláttak és segítettek. Tényleg fogalmuk sem volt róla, hogy előbb vagy utóbb összeszedtem volna magam, bár így is látványosan gyorsan épültem fel.
- Tűnjek el addig? - vetettem fel az opciót, ha esetleg problémát jelentene, hogy itt ücsörögtem még mindig a pulton, félig összevérezve a közvetlen környékét, esetlegesen amihez még hozzáértem és a többiről már nem is beszélnék. Nem mozogtam eddig túlzottan sokat, de már most kész káoszt hagytam magam után. Inkább hevesen bólogattam a pálcikás fagyira, nekem jöhet bármi, ami ehető.
- Azt inkább kihagynám. - vágtam rá a shoppingolás felmerülésére. Alighanem a kávéhoz és egyebekhez nem is kellettem én, hisz ők voltak azok, akik tudták, miből mire és milyenre van szükségük.
- Akkor letusolok. De nincs más cuccom. - egyre nagyobb lett a gyanúm, hogy én még ma este nem úszom meg a beszélgetés javát, de hogy lássák, valamire hajlandó vagyok, a pálcikás fagyi után lepattantam a pultról és nekiálltam levenni a kapucnis pulcsit, majd tettem ugyanezt a nadrágommal és a zoknimmal is. Az egyetlen tiszta pontom nagyjából a lábfejem volt, na meg az alsóm. Nem terveztem felvenni a bevetős szerkóm, amit most kivételesen nem használtam fel a mészárláshoz, inkább selejteztem le ezeket a bolti göncöket.
- Szóval hol a fürdő?
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Arrow-Romy-Full

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptySzer. Jún. 07 2023, 21:35


"Mi casa" lakók & Romy
Vibe Character skin
„All we need is somebody to lean on...”
PS: Liliával való interakciók előzetesen egyeztetve.
   

Ha illik, ha nem illik, én bizony felemeltem mancsomat és Kaine felé böktem, hogy ő volt annak a járműnek a szerencsétlen áldozata. Mutogatni szerintem kevésbé gáz, mint közbeszólni. Még ha költői kérdésekről is volt szó.
– Hé-hé, vááárj, azt akarod mondani, hogy egy multi-Romy úgy harapott fűbe, hogy elgázolta egy kisteherkocsi? – kérdeztem vissza hitetlenkedve, ahogy szép lassan feldolgoztam, amit mondott. Kezeimmel nonverbálisan is mellékelve az említett „kocsi által kilapult multi-Romy” jelenetet, mivelhogy rólam nem lehetett szó, Kaine jóvoltából nem jutottam ilyen sorsra.
– Neee, ez annyira ciki! – markoltam meg kezeimmel egy-egy nagyobb tincset a vállaimon átvetett hajamból. – Egy másik Romy tolt egy YYH-s Yusuke plotot?! – vagy sem. Inkább nem akarok olyan filozófiai mélységekig merülni, hogy mi lehet a halál után.
– De várj! Ez valami über-szuper-titokzatos-természetfeletti képességed, hogy látod a jövőt?! És még varázsfókusz sem kell hozzá? – plusz feltételezett éjjel-látás is, ez csalás. Felcsigázott, hogy miket tudhat még, ha már egy mozgó jármű sem tett be neki. De tartottam attól, hogy visszaszerválja a kérdést. Egyelőre még nem voltam biztos abban, hogy reklámozni akarom technopata talentjeimet.  
– Hogy mi? Mi aztán semmit – vágtam rá azonnal. Igazából a királyi többes tényleg igaz volt, Lili tudtommal nem taposott a maffia tyúkszemére egyszersem. – Az orosz maffia viszont… – az alsó ajkamba haraptam, hogy berekesszem a mondandómat. – Nem szívesen látott vendég errefelé! – böktem ki végül, a levegőben hagyva a miérteket. Azért az nem egy-két perces sztori lett volna és nem hiszem, hogy ebben a szituban pont a „Papám miként haragította ránk az orosz maffiát…” – történetbe kellene belefognom. Emiatt arcomat először a padló irányába, aztán a konyha különböző pontjaira vezettem, végül tekintetem megállapodott Lilin egy amolyan „Húzz ki ebből, nagyon-nagyon-nagyon kérlek!” – tekintettel.
– Amivel nincs is semmi baj, mert ha kérdeznek, akkor illik is felelni. De a varázsszót lehagytad – nagy elánnal belekezdett észrevételemmel befékeztem, hogy halkan, már-már súgva mondhassam el a bizalmas információt az aprócska hibáról. – Sebaj, mindenkivel megesik, majd legközelebb odabiggyeszted – küldtem egy biztatónak szánt thumbs up-ot felé.
– Öhm… hát, kutyus. Szóval igazából mihez nincs szimata? Ilyet először csinált! Tiszta a kis szentem. Vagyis majdnem… De csak egyetlen egyszer szívott! Azt sem szándékosan követte el és felügyelet alatt volt végig!! – oké, rendben, az én felügyeletem abban a helyzetben nem esett a felelős kutyatartó kategóriájába.
– Ééés igen képzett kutyus, ennyin múlott – mutattam fel jobbomat hüvelyk-és mutatóujjammal belőve egy körülbelüli aprócska méretet –, hogy rendőrkutya legyen belőle! – jelentettem ki büszkén, mint nagymama, amikor az unokái eredményeiről dicsekszik.
– Pedig Arrow aztán Rex felügyelő tizenharmadik reinkarnációjaenyhe túlzásokkal. Annyira nem öreg az a sorozat és kiskutyámnak aligha van köze a németjuhászokhoz. – Csak túlontúl szerelmes a labdákba – Arrow felvakkantott, majd farok csóválva hátat fordított, hogy kiszaladjon a nappaliba. Fogadni mertem volna arra, hogy éppen megkeresi élete legnagyobb szerelmét, amit személyem sohasem fog leelőzni: a labdát.
– Jaj, drágám, bent nincs játék! A végén megint eltörünk valamit és utána a bérleti szerződést tör(l)ik el. JA! Igen! Nagyon-irtó-szuper-hiper fontos! Vigyázunk a berendezésre, ha eltörik, végünk! – adtam le az ukázt leendő bentlakónknak, miközben megsimogattam Arrow fejét és jutalomfalaktával próbáltam lekenyerezni, mert a benti játékot ejtjük. – Még akad ezenfelül pár íratlan házi-szabály, de erről majd értesítünk – használtam bátran többesszámot, mert Lilinek is beleszólási joga volt. – Persze majd te is hozzátoldhatod a sajátjaidat! – tettem hozzá.
Őméltósága mindeközben megsértődött, amiért nem mentem bele a házon belüli játékba. Hátat fordítva nekünk letelepedett a konyhapadlóra, hogy kegyetlenül levezesse mérgét a labdáján.
– E’eyup! Agyfagyás, amikor annyi hideget viszel be hirtelen, hogy még a fejed is belesajdul. Nem hallottál még a kifejezésről? Inside Out? – átélni biztos átélt már ilyet. Max azt nem tudta, hogy ennek neve is van. De hát a Disney a legjobb tanár!
– Nem is javasolt AZT inhalálni!! – böktem határozottan a csomagra. – Nem jó élmény, komolyan… – haraptam be az alsó ajkamat. Az emléktől kirázott a hideg, majd inkább a pálcikás jégkrémekről gondoskodtam.
– Stip-stop a vaníliás! – tártam eléjük a kínálatot, hogy a maradék két ízből válasszanak. Ha bárki is rá mer mozdulni a favorit ízemre úgy ellentartok, mint a Solóban, amikor el akarják venni a kimenéshez szükséges kártyalapot. – És tőlem jöhet a moziskajcsi – adtam le én is a szavazatomat.
– Hékas, na még mit nem! Nincs kihúzás, bro! A cipekedésnél igenis elkellene a plusz kéz – bokszoltam bele a bal felkarjába. Ami utólagosan nagyon rossz ötlet volt, mert még nekem sajdult bele az öklöm. Hát erről beszélek! – És ha nincs mit felhúznod, akkor neked is el fog kelleni a shopping. És azt ott – böktem a kétes eredetű pénzre a még ki se csomagolt fagyimmal. – Jobb, ha minél előbb visszaforgatjuk a kapitalizmusba, mielőtt keresni kezdik! – osztottam meg a bölcs tanácsot. – Na jó, nem kötelező, de én megfontolnám a helyedben – tettem hozzá. Amúgy betonból van a válla?! Még most is fáj a kezem.
– Húha, igen, ezt korábban is foreshadowingoltad. Hát… akkor azt tudom javasolni, hogy bevágjuk a cuccodat a mosásba. A szekrényemben akad néhány oversized pulcsi, azoknak adnék egy esélyt. Meg ott van a fürdőköpenyem is. Lehet rövid lesz – mértem végig. Oké, oké, határozottan biztos, hogy rövid lesz! – De attól tartok nadrággal nem szolgálhatunk. Viszont, ha Masa végez a mosással, akkor majd nekifekszünk a hajszárítóval a gyors szárításért, hogy legyen mit viselned – pillantottam Lilire megerősítésre várva, miközben hozzájutottam a jégkrémemhez.
Fagyival a számban bólogatva értettem egyet a lakás kisikálásával kapcsolatban. A bólogatással viszont szép lassan felhagytam, ahogy szemem sarkából érzékeltem Kaine mozgását. Monoton mozdulattal felé fordultam, minek révén premierplán szemtanúja lehettem az ingyen sztriptízshownak! Elfordulni vagy szemeimet becsukni sem jutott eszembe, annyira meglepődtem. Kezdett melegem lenni. Francokat! Megsültem... és tuti biztos voltam, hogy egy érett paradicsom a nyomomba sem ér.
Arra eszméltem csak fel, amikor Lili keze kitakarta az exkluzív látványt, mire én is hasonlóan tettem szabad kezemmel. Ahelyett, hogy versenyre kélve a gravitációval a pálcikámon lévő fagyim leeső fele után nyúltam volna.
– Mármint no offense! – egészítettem ki enyhén  dadogva Lili hirtelen felszólalását azzal kapcsolatban, hogy nem előttünk kéne nekivetkőznie a fürdésnek. – De háziszabály, hogy nem pucérkodunk közös terekben! Kivéve, ha elfelejted magaddal vinni a ruhádat a fürdőbe. Az elnézhető, amennyiben nem rendszeres! – mihelyst Lili intézkedett a cenzúráról a kötény képében. Én elfordultam, hogy megadjam a privát szférát Kainenek, és hogy a törlőkendőt magamhoz véve feltöröljem a lehullott fagyit a földről.
– Akkor én megmutatom, hogy hol a fürdő – ajánlkoztam a feladatra. – Utána jövök és segítek! – jeleztem Lilinek, hogy nem tervezem elhagyni a süllyedő hajót.
– A fürdő a galérián van – gesztikuláltam a konyhaajtó felé, megindulva előre. – Hozzad a rucid is, azt is mindjárt elintézzük – mondtam mielőtt megindult volna.
– A fürdőben csak lány pipere van. Használhatod az én lótuszos cuccaimat, de Lili citrusos illatokban utazik, ha az jobban vonz. Szerintem nem harap meg azért, ha az övét használod. De várj – torpantam meg a galérián vezető lépcsőn. – LILI HASZNÁLHATJA A TE TUSIDAT, HA AZ ENYÉM NEM FELEL MEG NEKI? – kiabáltam vissza a konyha felé, majd fülem mellé helyezett mancsommal kagylóztam a válasz után. Csak akkor folytattam az utat, amikor megkaptam a várt feleletet.
– Oh, és ha beköltözöl ez is egy nagyon fontos szabály – fordultam vissza komoly ábrázattal a lépcső legfelső fokán. Gondolva arra, hogy így legalább szemmagasságban leszünk, de még így is nevetségesen aprónak éreztem magamat mellette. – Este nyolctól fél kilencig enyém a fürdő! – szögeztem rá a mutatóujjamat. Vérmesen komoly ábrázattal tájékoztatva az íratlan előírásról.
– De am, ne aggódj, nem csak szabályok vannak nálunk – mosolyodtam el. – Például a szobádban tényleg azt csinálsz, amit csak akarsz – magyaráztam, miközben bevezettem a fürdőbe. Ott előhalásztam neki törcsit, a ruháit megkértem, hogy tegye a mosógépbe, amit sebtében be is készítettem, hogyha végzett, akkor rögtön el lehessen indítani. Mielőtt magára hagytam volna, azért kegyesen prezentáltam zuhanyrózsánk működését.
– Nyugiii, nem kételkedem a képességeidben, de egyik se egyforma! Szóval ez egy kis egyszerű teremtés. Jobbra tekered hideg, ha balra meleg… vagyis izé… fordítva. Sztornó! Felejtsd el! Másik irány – javítottam ki magamat gyorsan. – Na de: látod, ahogy színes lesz a feje miközben ereszted a vizet? A zuhanyrózsa a hőmérsékletre színesedik. Ha pirosba vált, akkor sanszosan leforráz. Akkor ott lennének a kenceficék, használd nyugodtan bármelyiket – zártam el a vizet, állammal bökve az említett flakonokra. – De ha megyünk shoppingolni és úgy döntesz velünk tartasz, akkor lootolunk neked is cuccokat – nyugtattam meg, hogy nem kell a mi lányos pipere holminkon élnie, ha már beköltözik.
– Nos, akkor magadra hagylak és tiéd a terep – zártam le a kiselőadást. – Mint ígértem, csekkolom a ruháimat és oda fogom készíteni őket a heverőre, amit láttál a sarokban a fürdő mellett. Ha valamelyik jónak tűnik nyugodtan használhatod, bár kevés reményt fektetek beléjük. A köntösöm ott van – mutattam a feketeszínű, sith szimbólummal fémjelzett köntösre. – Ha végeztél csak nyomd meg Masán a start gombot. Oké? Bármi kérdés? – fordultam felé habozva.
A csengő hirtelen hangjára még a zuhanyrózsa is kiesett a kezemből, amit a helyére akartam éppen visszabiggyeszteni.
– ÁÁÁ! Elfelejtettem Lilit! Ez most vagy a pizzánk vagy a Tío Uber! Leszaladok segíteni, jó fürcsit! – kutyámat kikerülve igyekeztem ki a fürdőből, becsukva magam mögött az ajtót. A nagy igyekezetben abban se voltam biztos, hogy tényleg Arrow-t láttam bent az előbb. Ja, és még a ruhakitérőről is megfeledkeztem. A hangok miatt fontosabbnak találtam lent jelentést tenni. Uber jött meg, mint a villám és úgy hallom, hogy kicsit rosszkor időzített… Ne aggódj Lili kimagyarázom!
– Uber, nem Lili csinálta!! – szaladtam be a konyhába. – Esetleg kérsz Popcornt? – kérdeztem rá egy suta mosoly kíséretében.
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyVas. Jún. 11 2023, 13:44


"Mi casa" lakók & Lili

Hunting for a roomie
   


Ő tényleg költőinek szánta a korábbi kérdést. De mind Kaine, mind Romy kötelezőnek érezték megválaszolni. És neki most el kellett volna hinnie, hogy új cimborájuk egy látó is.  
- Szóóóval, hogy működik ez a profetikus tehetség, Monsiour Leota? - tette fel a kérdést, utalva ezzel a Disney féle Elátkozott Kastély jósgömbbe zárt médiumára. Nem volt benne teljesen biztos, hogy a természetfelettinek ezt a fajta részét is be tudta fogadni. A Harry Potterben is megbízhatatlan tudománynak mondták. Akkor miért lett volna az ő világában megbízható?
- Nem szokásunk keresni a bajt - toldotta hozzá Romy válaszához. Ők aztán ketten együtt tényleg nem csináltak semmit. Bár neki speciel mázlija volt azzal, hogy az apukája családnevét viselte, másként célkeresztet is festhetett volna a pulcsija hátára. Legalábbis bizonyos környékeken. Ezzel ugyanúgy tisztában volt. - Az oroszok megint más tészta, és majd egyszer elmeséljük ezt is. De most szerezzünk kaját - próbálta ő Romyt kisegíteni, de ezt tényleg jobb volt egy “később”-bel letudni. A pizzarendelés amúgy is prioritást élvezett. Nem csak Kaine akart mostanra éhen halni. De azért egy fájdalmas nyögést még megejtett hallva Kaine korábbi tetteinek fokozatát, és hogy akár hírekbe is kerülhet vele. Ez határozottan nem növelte a nyugalomszintet.  
- Ezek szerint elsősorban drog- és nem bombakeresőnek képezték... - állapította meg Arrow skilljeiről. Felvéste a mentális to-do listájára, hogy erről majd egyszer komolyan elbeszélgetnek a négylábúval. Jobb volt ismerni mindenféle tudományát. Hátha legközelebb kevésbé érte őket meglepetésként, és már az első jelzésre is felfigyeltek. Mert így utólag tök egyértelmű volt, hogy jelzett a kis pajtásuk, csak egyikük sem értette.  
A gyors telefon után sorba állt a jégkrémért. Miközben a popcorn pattogott, elvette magának az epreset és ki is bontotta, hogy nekikezdjen a nassolásnak.  
- Nem szükséges, csak a vért kéne eltüntetni rólad. Azt egy zuhany megoldja. Meg talán egy hajmosás, bár az kevésbé látszik, de Tío szaglása is simán bemérné. Úgyhogy teljes tisztálkodás, ha lehet - válaszolt ő őszintén. Nem kellett felszívódnia Kaine-nek sem, csak azért, mert bácsikája felugrani készült hozzájuk. Sőt, szerinte valahol még örült is volna, ha látja a srácot egyben, csak a vértől kapott volna sokkot.  
- Nem csak a cipekedés miatt - csóválta a fejét a shoppingolás kapcsolódására. - Ha itt fogsz lakni, neked is választanod kéne nasit magadnak, hogy legyen itthon. Meg együtt megbeszélhetjük a boltban, mit ennénk, mennyit szoktunk enni. Sokkal könnyebb belőni a mennyiségeket, ha mind ott vagyunk hozzátenni, kb mennyit fogunk fogyasztani. Meg igen. Valószínűleg sok szatyor lesz és nehéz lesz - tette azért hozzá az igazságnak megfelelően. Nem rejtegetett ő zsákbamacskát. Már most egyértelmű volt, hogy mindhárman szerettek enni, akkor viszont sok kaja kellett.  
- Tényleg be kéne ruháznunk egy mosó-szárítógépre - gondolkodott hangosan aztán bólintott. Persze az ezt követő korhatáros műsorra nem számított. Még szerencse, hogy pálcikás jégkrém eleve a szájában volt, így legalább az hűtötte. Gyorsan oldalra nyúlt a pulton felejtett kötényért, szabad kezével pedig kitakarta Romy látóterét, miközben a konyha textillel megdobta a srácot. Az már nem zavarta ezen a ponton, hogy Romy keze meg az ő arca elé csalapált. - Ne értsd félre, de azért ne előttünk vetkőzz meztelenre. Vannak dolgok, amik a saját szobádra és a fürdőszobára tartoznak egy baráti együttélésben - vette megüresedett kezébe a pálcikás fagyit, a gyors korrekcióhoz. Mármint látott ő már meztelen srácot, de az ikertestvért nehezen tudta volna attraktív huszonéveshez hasonlítani. Már csak azért is, mert mégiscsak a tulajdon ikre volt! Más kategória teljesen.  
Hálásan engedte át Romynak a terepet, kezeivel is gesztikulált, ő bizony előre engedi, parancsoljon. Lilia közben kivégezte a fagyit és iktatta a pálcikát a szemetesbe. Még magához vett egy marék popcornt és indult a kis mindenes spájz felé a vödörért és a felmosóért. Közben cicafülekkel kagylózott az emelet felé, hogy tudja, a többiek merre jártak.
- AMI CSAK KELL! - kiabált vissza, füleiben a minimális visszhanggal. Romynak nem lett volna muszáj kiabálnia. Na mindegy. Gyors előkereste a felmosószert és feltöltötte a vödröt a csapból, hogy munkához lásson a legnyilvánvalóbb résszel: a padlóval. Így is szép sorminta volt, és egy része már kezdett is odaszáradni. Ez nehezítette a tempót.  
Hallotta ő a kinti motozást, de a csengő még így is teljesen váratlanul érte. Nos, ezen a ponton remélte, hogy ez a pizza, de figyelembe véve a sütési időt, azon azért csodálkozott volna. A felmosót beállította a vödörbe, biztos ami biztos alapon eltüntette a macskafüleket és ajtót nyitott.  
- Üdv, ismét, Tío. Bocsi a maceráért - kezdett bele az üdvözlésbe. Aztán bácsikája ábrázatát elnézve már tudta, hogy a vér eltüntetése hadművelet nem zárult sikerrel. Mondjuk félbeszakítva nehéz is lett volna sikeresnek lennie. Kedvenc bácsikája már be is jött mellette, hogy azonnal felmérhesse a terepet. Úgyhogy Lili csak becsukta az ajtót, biztosan ne zengjen az utca is, a lépcsőház által felerősítve.  
- Mi történt, Lili? Mit csináltatok? - tette fel a kérdéseket azonnal a férfi, még unokahúga vállait is elkapva. Azt Lili már nem tudta eldönteni, az ijedelem, vagy a hirtelen szédülés okozta ezt a reakciót. Romy belépője sem sokat segített.  
- Nem mi csináltuk. Jól vagyunk, Tío, senki nem sérült. Csak érkezett egy új lakótárs, és a csomagjában volt az a dolog, amire Abuela azt mondta, te tudni fogod, hova kell vinni és mit kell vele csinálni - igyekezett elmagyarázni és körülírni. A spanyol tirádára, amit ezután kaptak, csak karbafont kézzel figyelt. Felvonta a szemöldökét, a mondandó végére.  
- Természetesen nem terveztük használni, és amúgy sem idegen hozta, hiszen nálatok lábadozott korábban. Tía le is nyakazna, ha kidobnánk, mikor nincs is hova mennie - válaszolt angolul. Egyrészt, Kaine értette úgyis, ha elég jó volt a hallása, másrészt Romyt pont nem akarta kihagyni a beszélgetésből.  
- Az Amigoról van szó, aki elütette magát a kisteherkocsival? Pontosan mibe is keveredett? - nézett el a táskányi zöldhasúra. - Aggódnom kellene? Ne válaszoljatok, már aggódom! Biztos, hogy ne maradjak itt?
- Egészen biztos, Tío, kézben tartjuk a dolgokat. Kivéve a krétaport, azt nem is szeretnénk kézben tartani - válaszolt Lili a kérdésre. Tényleg jobban szerette volna azt a csomagnyi gyanús cuccot házon kívül tudni. Bácsikája aggodalmas kíváncsiskodása ezen nem sokat segített.  
- Nagyon is helyes, mindannyian tudjuk, hogy milyen rossz hatással van az öntudatra! - ujjaival villát formázva a szemeire bökött, majd Lilire, aztán sokatmondóan Romyra. - És az Amigo újfent elsősegélyre szorul? Lányok, ha hullát kell eltűntetni, tudjátok, hogy bennem megbízhattok.
- Az Amigo csak egy kiadós zuhanyra szorul, erről mindketten megbizonyosodtunk - válaszolt őszintén, bár erőst kerülte a szemkontaktust, mert ebbe a kijelentésbe aztán nem akart belevörösödni. Pedig oh, boy, volt ott látvány, hiába cenzúrázta korábban.  
- Rendben kishölgyek - vett bácsikája egy mély levegőt, majd felpecázta a földről a drogot. - Úgy veszem, hogy urai vagytok a helyzetnek. Apádnak elmondom - közölte azért Lilivel.  
- Abuela tud róla, szóval szerintem Mamá már hallotta, úgyhogy talán Nadia-ig még nem jutott el... Talán - ezt már csak az orra alatt merte elmotyogni. Arra volt egy fogadása, kedves Dedushkája tökéletesen kihallotta a telefonból, maximum érteni nem értette.
- A bácsikádnak megüzenem! pillantott Romyra is, neki se legyenek kétségei. - A vért tűntessétek el. Szappanos víz, ha nagyon makacs. És hideg víz, semmiképpen se meleggel! - ez kivételesen hasznos tanács volt, Lili engedelmesen bólogatott is hozzá. Tío Hector már az ajtónál járt, amikor is újra visszafordult. - Kell még valami segítség? Komolyan, ha van hulla...
- NINCSEN! - vágták rá a lányok kórusban. - De ha esetleg van nálad egy váltóruha, az Amigonak lehet jól jönne... - tette azért Lili sebtében hozzá. Hátha bácsikája kisegítette őket valamivel, amitől nem lesz ennyire meleg a lakásban.  
- Rendben, egy váltóruha rendel! Máris felhozom!
- Gracias, Tío - köszönte meg Lili a segítséget. Azért amikor bácsikája már felhozta a göncöt és végre kilépett az ajtón, kiszaladt belőle egy megkönnyebbült sóhaj. - Ez rázós volt - jegyezte meg Romynak. Végre fellélegezhettek. Határozottan ez a beszélgetés vitta a prímet a legfárasztóbb pontja a napnak versenyben. Mikor mindezek után ismét megszólalt a csengő, már mordulva nyitotta ki az ajtót. - Mondtuk már, hogy nincs hulla... hopp? Hulahopp? - javította ki magát a megszeppent pizzafutár ábrázatát látva. - Öhm, Romy, szerintem adjunk borravalót - súgott hátra oroszul, miközben a rémült srác leszámolta neki a négy doboz óriás pizzát.
 
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Wipe-mirror-nate-jacobs
Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptyHétf. Jún. 12 2023, 11:40






Lányok
&
Kaine



Nem gondoltam bele teljesen, hogy ha elmondom, hogy keveredtem ide és miért mentettem meg Romyt, akkor majd jobban érdekli őket ez a téma. Nem is lett volna semmi gond ezzel, de én sem egészen értettem ezen tulajdonságomat, hisz valamiféleképpen egy továbbfejlődött pókösztön volt, ami olykor megláttatta velem teljesen random, mi fog történni. Most azonban nem is magamat láttam a kocsinál és ez teljesen bezavart. Ellenben gyorsan kellett cselekednem és csak egy választásom maradt, ha gyorsabb leszek a kocsinál.
- Te haraptál fűbe. - próbáltam meg nyomatékosítani, mit is láttam. Nem volt ott semmiféle multi-Romy, csak ő. Ezt pedig egy ennyire "légből kapott" dolog esetén elég nehéz volt elhinni is, nem csak elmagyarázni. Fogalmam sem volt arról, hogy milyen hasonlatokkal dobálóznak, én az ilyenekben instant elvesztem. Nem volt nekem annyi időm, hogy mindenféle hóbortot tudjak és ismerjek. Nem egy előre betáplált AI voltam, csak részinformációkkal rendelkeztem. Talán az arcomon tükröződhetett, hogy mennyire nem vagyok képben.
- Előre szoktam látni, hogy velem mi fog történni fogalmam sincs épp mikor, de most nem magamat láttam előre, hanem őt. - pillantottan végül Lilire, miközben pedig Romyra mutattam. Menni fog ez a diskurálás, csak ne millió kérdéssel rohamozzanak meg, mert akkor fogalmam sincs mire válaszoljak először. Zavarban azonban nem éreztem magam, amiért eggyel többen voltunk, mint számítottam rá. A kutyát nem tudom minek számoljam.
- Pedig ahol felmerül a létezésük is, ott számolni szoktak velük. - nem tágítottam a témától, jelezve, hogy nem ejtettek a fejemre és a falvédőről sem most jöttem le, de hagytam elengedni a dolgot, amikor a kaja ötlete felmerült. Nekem most másfajta válaszokra volt szükségem, nem elsősorban újabb ellenségeket megszerezni magamnak.
Továbbra sem voltam meggyőzve erről a varázsszóról, így leginkább kételkedő szemöldökvonást kaptak válaszul, de inkább kötötte le a kutya a figyelmem. Láttam már néhány kiképzett ebet, a csempészek körében meglepően sok volt, talán a cucc valódiságát igazolandó szándékból, hogy rájöjjek, mit is tudhatnak. A részemről levontam a következtetést, hogy ők a kutyával kapcsolatban mire jutnak, már inkább rájuk bíztam.
- Egy kutya sem menthetetlen, ha valamiről le kell nevelni. - mondtam ezt úgy, hogy igazából soha nem volt semmi kiképzői tapasztalatom, ambícióim pedig aztán végképp nem. Nem vesződtem én egy szőrös négylábúval sem, se türelmem, se kitartásom nem lett volna hozzá, ráadásul abból a szempontból nyűgnek éreztem volna a jelenlétét, hogy rá is figyelnem kellett. A legnagyobb erősségem az volt, hogy kiiktattam minden gyenge pontot. Nem lehetett kivel zsarolni, nem állított meg az, hogy akár egy akció alatt meghalhatok és persze a végletekig elmerészkedve vakmerő voltam. Akinek nincs mit veszítenie, az könnyen kockáztat. Sosem voltam csapatjátékos és nem is arra terveztek. Ez csak Peter Parker fejében létezett, aki mindig valakikhez akart tartozni.
- Szabályok nélkül játszom. Mi értelme egy olyan lakásnak, ahol nem nyúlhatsz semmihez gyakorlatilag? - hagytam, hogy a blöki és gazdája érvényesüljenek, inkább csak tisztes távolságból figyeltem őket és csak a hozzám intézett megjegyzésre válaszoltam. Lehet nem értettem egészen ezt az együtt élés szabályait, nekem eddig nem volt ilyenekre szükségem, így fogalmam sem volt, mit toldhatnék én hozzá. Leginkább semmit.
Legalább a fagyitól már nem voltam annyira éhes, a fizikai aktivitás elég sokat el tudott vinni belőlem, hogy utána tényleg képes legyek kifosztani egy egész hűtőt is akár. Pánzból sosem volt hiány, az agyfagyást pedig hírból sem ismertem. Kanállal a számban csóváltam meg a fejem, hogy fogalmam sincs, miről beszél.
- Szóval te már próbáltad. - annyira nem terelte el a figyelmem a fagyi, hogy egyértelmű következtetéseket vonhassak le. Bár igazából ilyen rövid idő alatt akkor sem lehet megismerni a másikat igazán, ha elmeséli a fél életét. Sosem voltam híres az empátiámról, nehezen tudtam egyáltalán együtt érezni másokkal, nem belegondolni magam a helyükbe.
Eltűnődve hümmögtem a tusolásra, meg a ruhacserére, noha az nem volt annyira előttem, hogy mire cserélném, közel sem volt egyikük sem a méretemben, hogy még valami köpenyt vagy hasonlót adjanak, de nem is kellett, én tök jól elmászkáltam a szett nélkül is. Nem voltam fázós.
Bónusz fagyinak pedig nem mondtam nemet, közben is volt mit csinálni, hogy hallgattam a shoppingolásról őket. Hogyne lettem volna képben, az mivel jár, épp eleget léteztem emberek között, hogy tudjam, egyike a véget nem érő haláltusának. Legalábbis egyesek olyan zombi mód szoktak vánszorogni a társuk mellett, hogy biztosra vettem, semmi jóval nem kecsegtet.
- Sehogy sem úszom meg, mi? - tekintetemet egyből Romy produkciója vonzotta magára, az arcáról pedig nem épp azt olvastam le, hogy olyan jó ötletnek találta a bokszolgatást utólag. Meg kell hagyni, pillekönnyű, ezen nincs is semmi meglepődnivaló. Nem festett úgy, mint aki megszokta a kemény dolgok ütlegelését.
- Felőlem azt is hozhatunk, ha van szállítóalkalmatosság. - céloztam itt a masinákra. Ez már egyártelműsítette számomra is, hogy tényleg számolnak velem, addig pedig én kideríthetem, mégis mi a jó élet történik velem. Az ismeretlen tényezők jelenléte roppant mód tudott zavarni, amíg meg nem oldottam vagy ki nem iktattam. Ez utóbbi jelen pillanatban nem állhatott fenn.
Elszánva magam, hogy akkor mégis csak mennem kellene velük, már szabadultam is a ruhától. Értetlenül kamilláztam rájuk, amikor minden véres göncöt magam mellé dobtam le, ők pedig a pillanat törtrészében fagytak le, illetve vonta magára a figyelmem a lángvörösre lobbanó arc. Mielőtt azonban megkérdezhettem volna, hogy "mi az?" Lili a kezembe nyomta azt a kötényt, amit az előbb már olyan lelkesen szorongatott. Én is így tettem, mert semmi más jelentőségét nem éreztem az egésznek annak ellenére sem, hogy Lili magyarázatot is fűzött a darabhoz.
- Nem éltem még együtt másokkal. Soha. - a laborban ugyan léteztek kutatók, de ők vajmi keveset foglalkoztak azzal, hogy rajtam most volt-e felszerelés vagy sem. Eddig nem volt tabu kérdése, hogy mi van rajtam és mi nincs.
Végül csak letettem a kötényt a pult tisztábbik felére és felnyaláboltam az összes véres göncömet. Lili igyekezetéből ítélve valóban nem rám várt a nyomok eltakarítása, bár fogalmam sem volt arról, hogy miképp vélekednek az én tehetségemről, nyomok eltüntetéséből jó voltam. Most azonban a lakás megismerése várt rám, én pedig komótosan néztem szét, ahogy követtem Romyt felfelé. Alkalmat láttam volna, hogy beszéljek erről a jövőbe látós dologról anélkül, hogy ketten pásztáznak, de olyan szinten magyarázott, hogy esélyét nem láttam megtörni. Leginkább hümmögtem.
- Mindegy melyik. - halkan jegyeztem meg a tusfürdőre, de gyorsabban értekezték le ezt, mint jutottam arra, hogy nekem tényleg teljesen mindegy. Nem voltak olyan rigolyáim, hogy ha nem elég férfias az illatom, akkor már felért egy kasztrálással. Ha a szükség úgy diktálta, akkor beértem bármivel.
- Ez az elsőszámú szabály? - eresztettem meg egy félmosolyt csupán egy pillanatra, ahogy felvettem vele a szemkontaktust. Amilyen komolynak tűnt a tekintete, az enyém pont annyira nem. De álltam a pillantását és nem is eresztettem, amíg ő nem gondoltam meg magát. Nem igazán firtattam azt már, hogy a saját szobámban azt csinálok, amit akarok. Az rendben volt, innentől kezdve mondjuk bármit tárolhattam is ott.
A fürdőbe érve még volt egy körünk, amikor én inkább csak körbenéztem meg bepakoltam a mosógépbe, míg Romy magyarázott, elvégre tele volt tényleg mindenféle tubussal, dobozzal és fogalmam sincs mivel pakolva. Nem most akartam megnézegetni ezt a rengeteg mindent, hogy mire való, egyelőre gyorsan megtaláltam a tusfürdőt, amire elsősorban szükségem volt. A törölköző elővételére fordultam csak vissza felé és nyúltam a törölközőért, hogy megtapogassam. Az anyag mintha egy pillanatra szikrát adott volna az ujjbegyemnek, de lehet csak én voltam túltöltődve a napi eseményektől.
Belekezdett ugyan, hogy magamra hagy, de még egy sor dolgot hozzátett. Ha elég ügyes vagyok, követni is tudom, ha nem, akkor így jártam. A kérdése végett és hogy egy kicsit őt is nyugtázzam, nem magyarázott fölöslegesen mindent, én is a hangomra találtam, ahogy félig felé fordultam.
- Nincs semmi. Köszönöm. - az emberek nagy jelentőséget tulajdonítottak ennek az aprócska szónak, én pedig nem is igazán használtam. Legalábbis nem túl sűrűn. A pónik a tekintetében és a zuhanyrózsa koppanása szippantott vissza a valóságba az elmerengésemen, hogy én most vajon miért is köszöntem meg, de akkor már az ajtó is csukódott.
Ekkor pillantottam meg a kutyát a mosógép mellett ülve, farokcsóválva, labdával a szájában. Na neki itt végképp nem volt keresnivalója és noha most nem tartott vagy három méter távolságot tőlem, mint érkezésemkor, mi több, inkább közelíteni próbált.
- Ezt te sem gondoltad komolyan. - sóhajtottam végül és ahelyett, hogy bármiféle interakcióba léptem volna, megragadtam a bundáját a vállai fölött és felemeltem a földről. Panaszos nyüszítése aligha hatott meg, hogy hamar az ajtón kívülre kerüljön.
Elég gyorsan megtapasztaltam, miképp is működik a zuhany, azt azonban nem állítottam volna, hogy egyből eltaláltam az irányt. Igaz, épp csak a valamilyen tartót téptem le majdnem a falról meglepettségemben, de azt is csak majdnem. Nem teketóriáztam sokáig a zuhannyal, a lótuszos cucmó pedig épp elég volt, hogy lemossam magamról a vért és a hajamra is maradjon.
Azt sem róhatták volna fel, hogy nem próbáltam meg magamra venni azt a köntöst, amit Romy mutatott, de igazából a karomon elakadt, a vállamra pedig fel sem fért, így nem akartam eltépni. Maradt az alsó, ahogy a heverőn sem találtam semmit, miközben kifelé indultam a mosógép halk zakatolását hallgatva. A hajam gyorsan hátra túrtam, hogy ne lógjon folyamatosan a szemembe.
Első blikkre beszélgetés ütötte meg a fülem odalentről, amire felszaporáztam az egyébként nesztelen lépteimet és igyekeztem minél hamarabb leérni.
A zavart beszélgetés hallatán felnyaláboltam egy kisebb köteg pénzt a táskából és azzal értem oda a lányokhoz és a három dobozt épp átadó futárhoz. Nemes egyszerűséggel csak átnyújtottam neki a köteget.
- Érezd magad halálian szerencsésnek. - azzal én át is vettem a dobozokat nem figyelve, kicsodánál landolt, mert már igen csak éhes voltam és az első szeletet is én loptam ki belőle.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Arrow-Romy-Full

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptySzer. Jún. 21 2023, 22:12


"Mi casa" lakók & Romy
Vibe Character skin
„All we need is somebody to lean on...”
PS: Liliával való interakciók előzetesen egyeztetve.
   

– Áucs, perpillanat nagyon is élek, meg lélegzem. Arra gondoltam, hogy egy sokadik párhuzamos univerzumban biztosan így is jártam. Fűbe harapva. Vagyis inkább betonba, ha már gázolás általi halál. Tudod, multiverzum – vagy nem tudja? Mondjuk jobban belegondolva ez nem olyan hétköznapi dolog. – Azért megtisztelőnek találom, hogy előre láttad mi fog történni velem. Főleg, ha ez kivételes eset volt – toltam egy pukedlit, a levegőben csippentve fel a nem létező szoknyácskámat.
Heves bólogatásokkal és annál is mélyebb hallgatással értettem egyet Lili „Ne rontsuk el az étvágyunkat az orosz maffia emlegetésével!” – stratégiájával. Még ha történesen nem is ez volt a cél, hanem csak a kevéssé látványos terelés.
– Úgy fest. Tényleg nem láttam még ilyet csinálni – pillantottam Lili felé, amikor Arrow képességeiről tanakodott. Elmondtam volna neki, hogyha tudom!
Ezt követően döbbent ábrázattal meredtem Kainere, mint aki nem érti a nyelvet. Holott nagyon is értettem, sőt, pontosan a mondandóján akadtam le. Végül – bár nagyon igyekeztem visszatartani – kitört belőlem a hahota.
– Nem ismered Arrow-t! – magyaráztam meg nevetésem okát, melytől még könnyeim is kicsordultak. Győztem letörölni őket. – Annyi makacsság szorult belé, mint egy öszvérbe. Túlzások nélkül! A labda rajongásából szerintem senki sem képes kikúrálni. Labda csak egy van, ha pedig nincs, szégyentelenül begyűjti más kutyák lasztiját… Igaz történetek alapján! – nem vagyok büszke kiskutyám kleptomán hajlamaira, de ez volt az igazság. Aki teheti, inkább rejtse el a labdáit! – Maximum, ha nem létezne olyan, hogy labda. De akkor szerintem Arrow találná fel a játékot. Alapjáraton tényleg nagyok okos, csak vannak hóbortjai – már pedig általában tényleg szófogadó. Sőt, szerintem a kávéfőzésre is be lehetne idomítani. Lili mondjuk erről többet tudna mondani. Ő ért a nyelvén… szó szerint.
– Szabályok nélkül anarchia van! – meglepetten reagáltam Kaine szabályszegő mentalitására. – Ééés nélkülük nem lenne mit megszegni. Khm… – köhintéssel oldottam a kijelentésemet. – De egyébként az együtt éléssel jár. Vagy megszokod, vagy megszöksz, vagy maximum téged dobunk a Háziúr elé, ha eltörsz valamit – tekintettem el sokatmondón az ablak felé. RIP tárolóedények! Szerencse, hogy azok nem helyi konyhai cuccok voltak, hanem általunk lootolt kiegek. Különben már is integethetnénk a bérleti szerződésnek.
– Pontosan, ahogy Lili mondja! Ja és minden boltjárásért jár juti-csoki! – osztottam meg a fact-et. – Szóval én már csak ezért sem úsznám meg a helyedben – kacsintottam rá. – Semmi sem kötelező, csak erősen ajánlott. Főleg, hogy lovagias lenne tőled – tettem hozzá ártatlanul, az emocionális fűszer kíséretében.
– Nekem van kocsim. Bond elvisz minket, elhoz bármit, feltéve, ha vezetitek – mivel az én tudásom csak a KRESZ-könyv ismeretéig terjedt. Bár sajnálnám Masa lecserélését. Majdnem megjegyeztem, hogy a cipekedés többi részében nem tudok asszisztálni, de láthatóan (Mééég milyen jól láthatóan!) nem is kell. Kaine határozottan úgy festett, mint aki fél kézzel felcipelne ide egy mosó-szárító masinát. Biztosan kisujjával is simán ki tudna nyitni a befőttesüvegeket… Irigykedem.
– Akkor sokat kell még tanulnod – jegyeztem meg komoly ábrázattal arra, hogy még nem élt együtt másokkal. Sokatmondón lestem Lilire. Bíztam abban, hogy ő tudja melyik Disneyre próbálok a hangsúllyal referálni, még az árnyalatnyi átköltés ellenére is. Azért a training montázsba nem fogunk most bele! És nem kínzom őket a kornyikálással sem. Egyébként is egy fürdő-tour ígérete várt még rám. És a legfontosabb fürdős-szabály ismertetése!
– Az elsőszámú szabály? – bizonytalanodott el a hangom a visszakérdezésre. – Neeem, de benne van az első háromban! – bátorodtam fel egy pillanatra. – Az első: ha felhozol valakit, azt beszéld meg előtte a többiekkel is! A második: ha valamelyik kaja elfogy, akkor pótold. A harmadik a már említett fürdős. A negyedik: sose állíts meg egy Disney-mesét… – tekintete alatt valahogy nem sikerült eljutnom az ötödikig. Amúgy sem volt valami fitting a galéria lépcsőjén megbeszélni ezt. Egyébként is csak egy dinamikusan változó listát tudtam volna elé tárni, mert mindig az volt a legelső, ami aktuálisan a legfontosabb volt. – De miért fontos az, hogy hányadik? – égnek szegtem orromat. – A lényeg, hogy ne vágtass be elém, jóban vagyok a bojlerrel! – azt már nem magyaráztam meg, mégis hogyan.
Végül zavartan fordítottam hátat és folytattam az utat. A fürdőszobában szóáradatba fojtottam a korábbi helyzet okozta kínosságot. Szerintem, ha nem lett volna a csengő, akkor pirkadatig toltam volna a dumát.
– A varázsszó! Látod? Nem is volt olyan nehéz kimondani – torpantam meg az ajtóban. El is felejtettem egy röpke pillanat erejéig, hogy mennyire siettem. – Szívesen! – feleltem lelkes mosollyal.
De aztán tényleg rohantam a földszintre, mert nem hiányzott, hogy Lili egyedül vívja meg ezt a csatát. Hallottam a co-op kérvényét és el is fogadtam! Viszont ahogy leértem, azt hiszem nem volt túlontúl ideális a belépőm. Tío Uber pont annyira volt kétségbeesve, mint ahogyan azt előjáróban feltételeztem.
– Legalábbis roppant eleven volt, mikor fennhagytam – gesztikuláltam az emelet felé. Azért ez a hulla-dolog elég erős túlzás, még Tío Ubertől is néhány… rengeteg vérfolt miatt. Na jó, oké, értem, hogy miért asszociált arra!
– A Bácsikámat szerintem pont, hogy hidegen hagyja ez, miközben Hollywoodban tartja a showműsorait – jegyeztem meg orrom alatt. Valahogy nehezen tudtam elképzelni, hogy emiatt New Yorkba utazzon. Még arról is elfelejtett távíratott dobni, hogy hellóka, a lapok híresztelései ellenére nagyon is élek.
Nem győztem már Lilivel tagadni, hogy egy hullajelölt sincs a lakásban. Ellenben: a ruha profi öltet volt.
– Miért van hiányérzetem a ruha puszta gondolatától? – tettem fel a kérdést hangosan Lilinek, mialatt beálltam mellé segíteni, míg Tío Uberre vártunk. Nem mintha hű, de fontos lett volna.
– És kivételesen nem én voltam! – sóhajtottam fel a rázós kommentár után. – Pfff, mintha képesek lennénk hullákat dugdosni itt. Csodálom, hogy nem szerválta le a nagy apa humorával, hogy bűzlik itt valami – forgattam meg a szemeimet. – Hozom a hideg vizet! – vállalkoztam a nemes feladatra.
Alig, hogy elkezdtük felsikálni a vérfoltos placcot, kiskutyám határozott hiánya is feltűnt.
– Nem láttad Arrow-t? – tettem fel a kérdést Lilinek. Éppen, hogy csak feltettem a kérdést, kiskutyám érdeklődve lesett lefelé a galériáról. Legújabb elfoglaltságaként a fürdőszobát őrizte. – Gyere le Kincsem, ő sem fog labdázni veled – mert kérem, láttam én, hogy mire megy ki a játék! Arrow sértődötten morogva vonult el úgy, hogy ne lássak rá a galérián.
– Azért a tinédzseres dackorszakot most már igazán kinőhetné – panaszoltam el Lilinek. – Nem szeretnél valamikor a lelkére beszélni? – persze tudtam én, hogy Őméltósága sok helyzetben nem alkuképes, de egy próbát megért.
Arrow drámája és a takarítós kombónk alatt Hector visszatért a limójából szervált hétköznapi viselettel: vagyis egy pólóval és egy gatyával. Bár méretügyileg kételkedtem, hogy fitting lesz… A hulla nem létezésének nyomatékos hangsúlyozását már én is fontosnak találtam.
Amikor újra szólt a csengő, Lilihez hasonlóan én is elhittem, hogy Tío Uber egy újabb szinten éli meg az apai humort. Okkal vonultam mellé a bejárati ajtóban, hogy aztán… a pizzafutárral nézhessünk farkasszemet. Hurrá, kaja! És juj, most biztos hülyének néz minket.
– Ahaaa – annyira cringe volt az egész, hogy elhaló hangon, csak suta bólogatással értettem egyet a borravaló ügyében. Egyébként sem ártott túladni a kétes eredetű zöldhasukon!
Nem kis sokként ért, hogy még csak meg sem mozdultam, de a pénz simán belebegett közöttünk a pizzafutár mancsaiba. A nem felőlem érkező lótusz illat erős késéssel ért el orromba, az eredete még lassabban, mivel a látványtól olyan agyfagyásom lett, mintha betoltam volna egy óriási adag jégkrémet együltő helyemben.
Megszeppent pislogások között figyeltem, ahogy Kaine ígérete szerint kifizette a pizzáinkat, busás borravalót adva a csávónak. Nem mintha maga a látvány nem ért volna fel egy fizetséggel! Mármint…
– JAJ! – tértem magamhoz a döbbenetből. – Elfelejtettem ruhát előkészíteni, bocsiii – nyögtem fel, miközben a szemkontaktus nevében szerettem volna ránézni, de a látvány miatt végül nem sikerült. Végül tekintetem ide-oda járt a padló és Kaine között.
Ezt követően legszívesebben azt kívántam volna, hogy bárcsak elnyelne a parketta, amikor Lili velem érvelte le, hogy miért is kéne Tío Uber ruháját felvennie.
– Nem is vagyok zavarban, csak melegem van! I-igen megizzadtam a takarításban!! Én is láttam ilyet, jó? – próbáltam már csak dacból is levetkőzni a zavaromat. Nem direkt vetekszem egy érett paradicsom színével!
Mondandóm közben olyan sebességgel siettem el a pizzákhoz, szerválni belőlük egy szeletet, hogy azt a gyorsaságot még egy Speedster is megirigyelte volna.
– Ötödik szabály: Arrow-t nem szabad pizzával etetni! – szögeztem le Kainenek. És nem, nem zavaromban csuktam be a szemeimet! Hanem a rágás miatt, igen, a rágásra koncentráltam…
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra EmptySzomb. Júl. 15 2023, 18:44


"Mi casa" lakók & Lili

Hunting for a roomie
   


- Wow - kommentálta új ismerősük képességét. Ez a jövőbe látós dolog egyszerre volt frankó és roppant fura. De végülis ki volt ő, hogy bármilyen kritikával illesse emiatt? - Akár valami fura bug volt, akár fejlődés, én örülök, hogy így történt - zárta rövidre ezt a témát. Lehettek volna még kérdései, de egyelőre ennél jobban nem gondolta, hogy bele kellett volna menniük. Ennyi elég volt.  
Arrow rejtélyes drogkereső skillje már annál izgalmasabb volt. De azt emberi alakban nem tudta megkérdezni tőle.  
- Szerintem befogna mást a gurluló dolog helyett. Például egy cipőt vagy botot - vont vállat Romy magyarázatára. Feljegyezte magának, hogy a gimnasztikás buzogányait innentől talán jobb lett volna rejteni. A labdájával együtt. Azt mondjuk nem vette elő itthon, ő is be tudott bolondulni tőle, bár nem annyira, mint a prizmáktól.  
- Az együttélés annyit jelent, hogy próbálunk figyelni egymás triggereire. Kicsit mindenki enged. Cserébe vigyázunk is egymásra - tette hozzá a szabályokhoz és az együttéléshez magyarázatként. Ő el tudott fogadni még egy lakótársat. Nem egészen így indult, de tulajdonképpen nem volt baj, hogy nem csak ketten maradtak. Még azzal együtt sem, hogy új társuk legalább akkora csomaggal érkezett, mint ők ketten.  
- Szívesen vezetek! - jelentkezett önként. A jogsija megvolt, bár Tíoja folyton sikonyált, hogy a sebesség korlátozásra is figyelnie kellene. A vizsgán csak sikerült, másként nem ment volna át, úgyhogy az önbizalma megvolt hozzá.  
- No problemo, Amigo. Majd beleszoksz és legyőzzük az ismeretlent - társult be Romy átköltésébe egy mosollyal. Aztán inkább hagyta, hogy Romy átvegye a háztourt ameddig ő előkészítette a terepet a felmosáshoz. Így legalább a látvány távozott a köreiből, és tényleg koncentrálhatott a feladatra. Fogalma sem volt, mivel kell a vért felmosni, úgyhogy a langyos víz mellett döntött.  
Ez persze közel nem akart olyan jól menni, mint ő akarta. Így mikor bácsikája betoppant, még bőven a nyomok mielőbbi eltüntetésével volt elfoglalva. Nem értette, miért nem jön fel olyan jól a parkettáról, mint szerette volna. Ezt persze megmagyarázta bácsikája jó tanácsa: hideg víz! Hát persze! Megvolt a mentális feljegyzés. És nem értette a fenyegetést. Majdnem biztos volt benne, hogy a családból Tío Hector az utolsók között szembesült kis esti meglepetésükkel. És sajnos Dyadya Dimitri esetében is egyet kellett értenie Romyval.  
- Elég elevenen ugrált abban a Hollywood-i klubban a lila flitteres frakkjában, hogy ne legyen ideje ilyesmire - tette hozzá bólogatva. Az a látvány egy életre beleégett a retinájába. Nem emlékezett pontosan, de úgy sejtette, a meglepetéstől ott helyben nagy hirtelen a limonádéját is kiköpte.  
Amint végre sikerült kedvenc bácsikáját rávennie, hogy lemenjen a pótruháért, gyorsan felkapta a vödröt, hogy eltávolítsa a langyos vizet és hidegre cserélje. Megjegyezte ő a trükköt! Csak nem akart a cserével a bácsikája előtt élni. Nagyjából a víz kiöntéséig jutott, mikor meghallotta barátnőjét.  
- Fogalmam sincs. Hacsak nem akartad lecserélni a sajátod - rázta a fejét Romy kérdésére. Neki nem volt hiányérzete. Legalábbis most, hogy elkérte bácsikájától a tartalék cuccát. - Ugh, az kellett volna még! De biztos vagyok benne, hogy a szagot se tévesztette el - nézett le a vérfoltos padlóra. Azt ő is elsők közt szúrta ki, nem kételkedett abban, hogy bácsikája is tűpontosan bemérte, és ez is hozzájárult a drámahadjárathoz.  
- Arrow nem veletek ment fel? - kérdezett vissza, mielőtt meghallották az ebet. Megcsóválta a fejét és hagyta Romyt a vödör feltöltésével. Ő addig szerzett hozzá szappant a konyhai készletből. - Megpróbálhatom, de nem garantálok semmit. A huskyk is csökönyösek, és szerintem Arrow-ban jócskán van belőle - tárta szét a karjait őszintén.  
Még bele sem tudtak igazán kezdeni a takarításba - ezúttal már a megfelelő eszközökkel - amikor bácsikája visszatért a váltócuccal. Ezen a ponton már kezdte frusztrálni ez a hulla-téma, de ahogy hallotta, Romy-t is. Örült, hogy végre házon kívül tudhatták Tío Hectort. És mikor megszólalt a csengő, ezúttal előbb beszélt, mint nézett körül. Hát... ez roppant kínosra sikeredett. Remélte, Romy gyorsan menti a szitut, de mikor megcsapta az orrát a friss lótuszillat már tudta, hogy itt bizony nem Romy lesz a hős lovag. Csak azt csekkolta, mind a négy doboz Kaine-nél legyen, aztán már csapódhatott is az ajtó szerencsétlen futár arcába.  
Megértette, hogy Romy részéről itt most agyfagyás van, mert hűha. Ez neki is egészen új volt. De úgy hangzott, mintha barátnőjénél toltak volna egy memory resetet.  
- Öhm, Tío Hector hagyott itt neked váltócuccot. Légyszi legalább próbáld fel, mielőtt Romy spontán öngyulladást kap zavarában - kérte Kaine-t, hogy legalább tegyenek úgy, mintha megkísérelt volna felöltözni valami szárazba. Mert ez így, huh... Ez neki is egész meleg volt. És annyira nem élvezte. Úgyhogy csatlakozott a többiekhez, hogy vegyen magának egy szeletet az egyik húsimádó pizzából.  
- Ez leginkább azért fontos, mert kunyerálni fog. Szóval figyelj a tánylrodra vagy dobozodra - egészítette ki Romy mondandóját az életmentő infóval. Tudta, hogy Arrow nemsokára ott lesz a köreikben, hogy megpróbálja majd kiszolgálni magát, ha nagyon nem adnak.  
 
     

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty
TémanyitásTárgy: Re: Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra   Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra Empty

Vissza az elejére Go down
 
Egy nagyszerű ismertség kezdete ~ hogyan hozzuk a frászt rá másokra
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hogyan használd?
» Hogyan használd?
» Hogyan használd?
» Hogyan használd?
» Hogyan használd?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Marvel Universe :: USA-
Ugrás: