Marvel Frpg
 
KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 I never looked for trouble

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptySzomb. Aug. 12 2023, 00:34


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
A mai meló roppant eseménydúsnak ígérkezett a Nappaliban. Már csak azért is, mert Kaine önként tartott velem, hogy kipróbálja a kidobó melót és ezegyben Yibo-t helyettesítse.
– Ahogy a Boss mondta, roppant egyszerű a meló – ismételtem el a Főnökkel öt perccel ezelőtt megejtett beszélgetés legfontosabb részletét. – Szóval ahogy mutattam, a személyzeti ajtó erre van, amin ki tudod tessékelni az esetlegesen zűrös vagy kellemetlenkedő alakokat. Mivel fellépőink lesznek, így akármi is lehet – az utat a nagypult felé vettem. Szándékomban állt kedvenc munkatársamat bemutatni Kainenek. Párszor már emlegettem neki Cassyt, hogy milyen pro-n tolja a vendéglátó ipart, illetve azt, hogy tök jóban vagyunk.
– Ő pedig itt a kollégám, akiről besz… – pattantam a pult mögött strázsáló lányhoz, hogy bemutassam őt Kainenek, csakhogy a munkatársam beelőzött.
– Üdv, Cassy vagyok! Már nagyon sokat hallottam rólad – nyújtott kezet barátságosan, majd szemöldökeit vonogatva pillantott el felém. Ebből már sejthettem volna, hogy itt valami készül. Persze naivan bátorkodtam semmit sem belegondolni szemöldökvonogatásába. – Többek között azt is, hogy nem odázod el az edzést, hát azt látom – Cassy elismerően lapogatta meg Kaine bal vállát. Összepréselt ajkakkal néztem végig a jelenetet, bocsánatkérő pillantást küldve Csodapóknak, amiért Cassy ennyire közvetlen volt. Meghát valahogy be kellett habiznom, hogy miért lenne alkalmas a kidobó szerepére.
– Na és mióta vagytok együtt? – tette fel Cassy az ominózus kérdést, ami még engem is váratlanul ért. Oh, jeez, tudtam, hogy a szeme se áll jól!
– Cassy! – enyhe pánikkal az arcomon csattantam rá. Ezt követően kétségbeesett pillantással lestem Kaine felé. – Izé… ezt nem úgy értette! Arra gondolt, hogy mióta élünk együtt – bizonytalan hangon próbáltam tompítani a helyzet félreérthetőségén. Már amennyire az lehetséges volt.
– Oh, hát ennyire komoly? – Cassy megilletődve járatta közöttünk a tekintetét. Vállaim beestek megrökönyödésemben, mialatt realizáltam a félreérthetőséget nemhogy tompítani nem tudtam, inkább csak mélyítettem. Arcom szép lassan rák színével kezdett vetekedni. Egy csomó szcenáriót lejátszottam a fejemben és hirtelen azt se tudtam merre induljak. Legszívesebben elástam volna magamat, de az éppen nem volt játszható szcenárió, mert hiányzott hozzá a kieg.
– WÁÁÁ! Már ennyi az idő? Lassan kezdődik a műszakom! Ami azt jelenti, hogy neked is és Kainenek is, szóóóval… – szélsebesen besoroltam Csodapók mögé, hogy elkezdjem tolni a kispult felé. Legalábbis minden szándékom megvolt rá, hiszen akkora erőt képtelen lettem volna kifejteni, hogy csak úgy elmozdítsam jelen állásásból, ha nem akarja. Azért bíztam benne, hogy nekifeszülésemből veszi az adást és elindulunk.
– Még beszélünk! – szúrtam oda fojtott hangon Cassynek, mikor reményeim szerint ellépdeltünk mellette. Elhagyva a kínosság süllyedő hajóját. Kolleginám fejében ugyanis óriási nagy tévedés élt! Szóval első szünetemben rögtön fogok tolni neki egy rövid üzenetet azzal, hogy: SZIGORÚAN csak lakótársak vagyunk!
– Bocsi, Cassy kicsit furcsa tud lenni a hebehurgya kérdéseivel, de így szerethető! A furasága miatt vagyok jóban vele. Ne vedd komolyan, amit mondott! – kértem az alábbira Kainet, miközben az égig nyúló zavaromat igyekeztem kordában tartani és nem elesni saját lábamban, avagy leverni valamit, míg bekúsztam a kispult mögé. – Ha bármi gond lenne nyugodtan kérdezz! Én egész este ide vagyok beosztva. Yibo mondjuk jellemzően járkált fel alá. Egész jól el tudott vegyülni és senki sem számított rá, amikor lecsapott. De nem egyszer innen pásztázott, mert elég jól be lehet látni a tér nagy részét – bár Kainenek kellett éreznie, hogy ő miként tudja a leghatékonyabban ellátni a feladatot. Csak igyekeztem minél távolabb evezni a korábbi kínos témától.
Viszont ahogy elkezdtek beszállingózni a vendégek, úgy én is egyre elfoglaltabb lettem a rendelések miatt. Nem tudtam eldönteni, hogy Karma vagy Murphy ténykedése volt, hogy pont a második szünetem peremén ütötte fel a fejét egy ittas fickó, aki összekeverte a szórakozóhelyet egy társkereső weboldallal. Természetesen nem értett a szép szavakból, hiába mondta jelenlegi pulttársam, Peggy – akinek a szelet csapta –, hogy NOPE.
Ráadásul hihetetlenül alpári volt, akin nem hatottak a józan szavak. Emiatt felcsaptam erősítésként, mert a fickó komolyan kezdett sok lenni. Persze csak azért volt ehhez bátorságom, mert Kainet láttam szemem sarkából erre jönni. Bíztam benne, hogy tesz ide is egy kitérőt. Plusz, ha tettlegességig is fajulna a dolog, úgy a kamera igazolja, hogy mi vagyunk az áldozatok.
Természetesen nem tudtam megállni, hogy ne menjek Kaine után, mikor elkezdte kitessékelni a személyzeti bejáraton keresztül a palit. Az az ajtó pont a Nappali és a szomszédos épület közötti szűk kis zsákutcájába nyílt. Nem kicsit akartam pofára vágódni mikor láttam, hogy Csodapók készült belehajítani a szeméttárolóba a palit.
– Hékás! A kidobók nem a kukába dobják a züllött vendégeket, hiába valók oda – szóltam rá Kainere. Futó pillantást vetettem a kinti kamerára, Millardra, mintha csak néma egyetértéssel stand by üzemmódba küldeném. – Na jó, tőlem nem tudja meg senki – súgtam le, majd kitakartam szemeimet, hogy még véletlen se legyek szemtanú.
Azt hittem, hogy ennél nagyobb izgalmak nem várhatnak. Azt, hogy ránk maradt a takarítás vége és a zárás kivételesen nem pechként éltem meg. De miután ketten maradtunk, így legalább tudtunk közben trécselni.
– Hogy tetszett a meló? Őszintén – kérdeztem rá érdeklődőn. – Szerintem egész ügyin lehoztad – fűztem hozzá. A kukás esetről pedig nem beszélünk, mintha meg sem történt volna!
– Szavad ne feledd! Egy pillanat és jövök, csak kiszaladok gyorsan a szeméttel. Addig intéznéd a felmosóvizet, kérlek? A mosódban ki tudod önteni – gesztikuláltam a vödörre. Ezt követően felkaptam a zsákókat, majd a fellépők egyik rettentő fülbemászó zenéjét dúdolva kicipeltem őket. Naná, hogy azért én akartam ezt a feladatot teljesíteni, hogy csekkolhassam: a korábbi fickó még mindig ott van a szeméttárolóban vagy már kimászott? De hála az égnek már nem volt benne!
– Juj, a kamera! – fordultam vissza az ajtóból, amiért majdnem elfelejtettem visszaüzemelni. Viszont ahogy elugrani készültem valahogy teljesen máshova sikerült pottyannom. Biztos voltam abban, hogy nem Millardban járok. Akárhova is kerültem, nyomasztó volt benne sündörögni, mintha most éledezne. Ráadásul elsőre meg se tudtam határozni, hogy pontosan mi lehet? Aztán határozottan emlékeztetni kezdett valamire…
Erős Deja vu érzés kíséretében zuhantam vissza bőrömbe, mintha egy olyan Transformersben jártam volna, mint amilyennel Bishop oldalán már kétszer találkoztam. Vagy legalábbis valami hasonlóban. Teljesen libabőrös lettem ettől a gondolattól! Aztán elkapott a rettegés, hogy ezt a különös gépi jelenést én felébresztettem.
– Oooké… ez fura volt – a zsákutca mélyéről hallott izgés-mozgás miatt enyhén megugrottam. – Ki van ott? – jött ki belőlem vékony, elhaló hangon a kérdés.
Végül úgy döntöttem, hogyha illik, ha nem illik, inkább meg se várom a választ. Simán lehetett a korábbi züllött pasas is! Ezért inkább visszasurrantam a személyzeti ajtón és bezártam magam mögött.
– Nyugi Romy, minden oké lesz! – vettem pár mély levegőt. – Nem tud róla senki. Alszol rá egyet, aztán kitalálod, hogy mondod el a többieknek… – toltam magamnak a TEDtalk-ot orrom alatt motyogva, amolyan önnyugtatásként, miközben visszatértem a belső térbe. Totálisan megfeledkezve arról, hogy nem vagyok egyedül.

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyHétf. Aug. 14 2023, 01:03






Romy
&
Kaine



A képlet egyszerű volt a mai napra. Csak semmi illegális, semmi szabálytalan és semmi fura. A fura persze mindig relatív, de azt is mondhattam volna, hogy mára a képességeimtől könnyes búcsút vehettem, mert megígértem Romynak, hogy nem okozok felfordulást. Meg még sok mást is megígértem, például azt, hogy kipróbálom ezt a melót hogy fekszik, ezáltal pedig lesz alkalmam megismerni mindazokat, akikkel dolgozott és akikről sokat sztorizott. Például a zodiákus csajról, a főnökéről meg akiket fél füllel hallottam még, ha emlegetett. Márpedig ha megígértem, hogy megyek, akkor nem hozhatom kellemetlen helyzetbe.
A területet igyekeztem felmérni, miközben hallgattam a navigálását. Próbáltam minél precizebben és alaposabban feltérképezni, mi merre mitől helyezkedik el, mit hol fogok megtalálni és az esetleges veszélyforrásokat is igyekeztem előre kifigyelni, az alkohol az ilyen alakoknál ki tudja mire képes. Egyszer sem fűlött még hozzá fogam, hogy betegyem a lábam egy szórakozóhelyre, ha nem célirányosan mentem mondjuk ahelyi góréval beszélni. De azok az idők most egy kicsit függesztődnek, ha tényleg megpróbálok egy átlagosabb, normálisabb kerékvágásba átcsapni. Mielőtt azonban bármit is tudtam volna kérdezni esetlegesen a nagypult környékéről, a területi felosztás pontos adatairól, odaértünk az egyik kollégájához. A csajnak épp csak bemutatkoznia kellett, már le is vágtam, hogy kiről lehet szó.
- Kaine. Ő az Orákulumos kollégád? - elfogadtam a felém nyújtott kezet és noha tisztában voltam vele, hogy tudja ki vagyok, azért bemutatkoztam.
- Tényleg? Miket mondtál rólam? - ez már egy fokkal jobban érdekelt, mint az edzéssel kapcsolatos megjegyzése. Nem szoktam kérkedni azzal, hogy formában tartom magam és furának is éreztem magam, hogy ezt most meg kellene köszönnöm? Oké, leginkább nem mondtam rá semmit, elengedtem a fülem mellett a megjegyzést, inkább egy mosollyal próbálkoztam, ami hamar átcsapott értetlenkedésbe és még több kérdés merült csak fel bennem. Ezeket inkább jobbnak láttam később megkérdezni, mint itt előttük, így annyira nem is ellenkeztem Romy unszolásának, de amikor már kellő távolságban voltunk, én visszaugrottam erre a témára. Főleg mert Romy rettentően látványosan elég gyorsan beborult a paradicsom összes színébe és ilyeneket csak akkor tolt, amikor valamivel zavarba vagy kellemetlen helyzetbe hozták. Mint én az elején a pólóhiánnyal. Oké, azon feltételezem még mindig nem tette túl magát.
- Azt gondolja, hogy mi együtt vagyunk? - tapasztalatlan voltam sok minden téren, de hülye azért én sem, hogy levágjam, épp az előbb boronáltak össze minket. Erre pusztán csak kíváncsi voltam az ő szemszögéből, elvégre ki más ismerte volna jobban a kollégáit, mint ő maga. Legfeljebb a csajt nagy ívben kerülöm, hacsak nem fordulok meg nála valami extrém szükséges dolog miatt. Látszott, hogy fogalmam sem volt, pontosan mi vár rám a rendfenntartáson kívül.
- Mármint úgy érted akkor hasonlóképp gondolkoztok? - nem egészen értettem, ezt a furaságot ő miképp gondolta, inkább egyszerűbb volt megkérdezni az egyértelműség szempontjából.
Még egy darabig figyeltem Romyra, ahogy magyarázza a teendőket, de végül csak bólintottam. Ez menni fog. Ha pedig valaki rendetlenkedik, összecsomagolom és kuka, tiszta sor. Azért még a nagy tömeg előtt sikerült bejárnom egyszer a terepet, hogy tényleg otthonosan is mozogjak, ha már el kellett töltenem nagyjából az időm nagy részét egészen addig, amíg itt élő ember mozgott és ronthatta a levegőt. Nem is volt olyan vészes, tényleg csak néhány alakot kellett becsomagolnom. Igaz, egyiknél Romy is kijött és jól le is teremtett, de én csak széttárt kezekkel reagáltam rá.
- Miért mit csináljak vele? Azt mondtad dobjam ki ahová való. - én nem viccnek szántam a feltételezést, hanem ténylegesen oda dobtam, aztán magától önerőből el is csámborgott. Azért megküldtem Romy felé egy hálás mosolyt a kameráért. Így már mindjárt nyugodtabban bűnözhettem, de a kuka mindig kiürült, amikor legközelebb erre jártam.
Aze gész napos zsongással nem untam el magam, mondjuk nem is volt annyira eseménydús. Egynek elment. Az idő előrehaladtával meg amikor már a zenészek sem zsongatták a hangszereiket, oszolni kezdett a nép. Még akkor volt egy köröm figyelni, mindenki jó irányba hagyja-e el a helyet, de a végén már csak beszálltam segíteni a pakolásnál. Épp felemeltem tizenhárom egymásba csúsztatott széket, amikor kaptam a kérdést.
- Egynek elment. A szünetek betartása furcsa volt, de nem lehetetlen és pár zűrös fickón kívül semmi extra nem volt. Téged többen bekörnyékeztek a pultnál. - céloztam arra, hogy ő is mesélhetne, mert pár elcsípett szón kívül nem sokat beszéltünk ma valóban. Választ viszont nem kaptam, mert elszelelt a szemétre hivatkozva. Na az ilyen utómunkálatokhoz nem szoktam hozzá egyáltalán, de persze miért is ne moshatnék fel addig, így tettem egy kört a vizes felmosót összeszedni és amíg nekiláttam a placcnak, addig a kollégája is betalált "szigorúan csak lakótárs" megszólítással. Először arra gondoltam, elég lesz hümmögni pár keresetlen kérdésére, meg a születési dátumomról is érdeklődött, de mivel nagyrészt mindenre "passz" volt a válaszom, így inkább kérdésekkel kezdett el bombázni meg csillagjegyekről és bolygóállásokról. Ha pedig a nyolcadik kérdés után nem zsongott eléggé a fejem miközben ő valami papírost töltötetett, akkor jött erre rá egy adag rossz megérzés. Konkrétan az összes szőrszálam azt jelezte, valami nem okés az univerzumban.
- Ne haragudj, én most megyek és megnézem mi van Romyval. - válaszoltam a kérdés helyett szűkszavúan neki, mire összehajtotta a papírt és nagy sajnálkozva nekem adta, hogy házi feladatként akkor töltsem ki otthon. Elköszönés nélkül és minden egyéb dolog elintézése nélkül indultam el arra, amerre láttam őt, végül odakint találtam rá, ahogy magában motyog.
- Minden okés? Láttál valamit? - a tarkóm is mostanra egészen bebizsergett és egyre sűrűbben kezdtem körbekémlelni. Pedig épp eleget járkáltam ma ide kifelé.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyVas. Aug. 20 2023, 20:05


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
Cassy misztikus talentjét illető visszakérdezésre behúztam a nyakamat és aggódva vártam kolléganőm reakcióját. Végül az általam várt negatív szcenárióval ellentétben tök jól fogadta.
– Úgy bizony, én lennék az! És ha az infóim helyesek fel is kell térképeznem neked a pontos horoszkópodat – Cassy hátra söpörte vállán előre logó tincseit, miközben megemlítette leendő tervét. – Felkészülten érkeztem! Meló után megfelelheted azt a néhány kérdést, amire szükségem lesz hozzá – egy kacsintás kíséretében hajította be a még számomra is új infót. Szent ég, pedig csak egyszer említettem meg neki, hogy Kaine nem tudja mi lehet a horoszkópja!
– Cs-csak néhány dolgot meséltem! Esküszöm!! – kétségbeesetten feleltem meg Kaine kérdését. Abban reménykedve, hogy elhiszi, nem pletykálok a nagy világba semmi fontosról.  
– Hááát… – vette magához a szót hirtelen Cassy, hosszan elnyúló bekonferálással – Például azt, hogy nem tudod mikor van a szülinapod, ebből kifolyólag a horoszkópodat, amit a mai napig nem értek, hogy lehetséges. De imádom a kihívásokat! Meg az is elhangzott, hogy megbízhatóan kiszámíthatatlan vagy. Öhm… vagy megbízhatatlanul kiszámítható? Mindegy is. Aztán Romy bízik abban, hogy majd jól kijöttök a kis dzsigolóval, Arrowal. Oh, és helyesnek találja a mosolyodat! – Cassy pimasz vigyor kíséretében fűzte hozzá a számomra végső döfést jelentő utolsó gondolatot. Nem értettem miért is volt erre szükség, ha csak nem arra hajtott, hogy zavaromban bőröm egészen új árnyalatokat vegyen fel.
Hamar kisakkoztam, hogy Cassy igazából egészen félre érti a helyzetet, ami sürgős tisztázást kívánt. Viszont ezt nem Kaine előtt akartam kivitelezni. Szerencsére Csodapók sem ellenkezett a süllyedő hajó elhagyásában, mielőtt indulhatnék a „világ legpompásabb érett paradicsoma” – díjért.
Kishíján arcra estem a meglepettségtől egymásba akadt lábaim miatt. Nem számítottam arra, hogy Kaine beszáll Cassy által vezetett csónakba és rákérdez, mégis mire gondolt a költő korábban?
– Hogy tessék? – kérdeztem vissza végtelen zavarral fűszerezve, mintha – újfent – leállt volna az English.exe-m.
– Pfff... nem, dehogy! Miért hinné ezt? – legyintettem. Próbáltam laza és nem törődőm lenni, miként azt szavaim is próbálták tükrözni. Hát minden igyekezetem critical fail lett! Csodapók tekintete alatt nem is mertem tovább odázni a valóságot.
– Khm... Vagyis... Igen – préseltem ki magamból kisebb torokköszörülés után. Beesett vállal összébb húztam magamat, zsebre vágott mancsaimmal téve fel a habot nonverbálisan leközölt jeleimre. – D-de ne hibáztasd emiatt Cassyt! Kicsit romantikus szoftveren fut. Én mindössze annyit mondtam neki, hogy lakótársak vagyunk. Fogalmam sincs miből feltételezte ezt a szálat, amiből mi... szóval... izé... érted – pironkodva fordítottam el az arcomat a padló irányába, tekintetemet össze-vissza járatva a parkettán. Úgy tudtam, hogy hallgatnom kellett volna, míg lehetett! – Ettől még jó ember Cassy. Ne haragudj, hogy ilyen kellemetlen szituációba hozott a képzelgésével – kértem elnézést kolleginám nevében.
– Aha, vagyis hát vannak hasonlóan őrült gondolataink. Sokszor vagyunk egy hullámhosszon, így akad egy csomó dolog, amiben egyetértünk. Persze olyan is akad, hogy közel se találjuk a térerőt egymás felé és ekkor nincsen meg a közös nevezőnk. Szóval, ezzel csak azt akartam mondani, hogy vannak gondolatok, amik megegyeznek, de azért nem minden. Durva is lenne, ha minden egyes másodpercben ugyanarra gondolnánk – jó mélyen elmerültem ebben a témában. Nem titkolt szándékomban állt a sok mellébeszéléssel elhessegetni a korábbi félreértésről a társalgást.
Az előbbiek miatt sosem áldottam úgy műszakkezdést, mint most. Persze a random eventeket így sem kalkuláltam bele, többek között a kukás mizériát.
– Átvitt értelemben értettem! Nem szó szerint – ráztam a fejemet, csípőre tett kezekkel. Habár nem hazudott, tényleg ezt mondtam. Na sebaj, legközelebb pontosabban fogalmazok! Ettől még szuper lett volna, ha ezeket nem a kameralencse láttára csinálja! Bár azért a hála mosolyért végül is megérte...
Álljon meg az a fáklyás menet, Morozov! No-no-no!! Ez nem így megy!!! Próbálj meg kiállni a „haragszom a felelőtlenségedért” – állapot mellett. Mi ez a bárgyú mosoly, amit magadra öltöttél? Argh, ennyit erről!
Még szerencse, hogy vége a szünetnek. Most reménykedhetek, hogy a műszak végére Csodapók elfelejti, ami idekint történt.
– Hát a szünet törvényi előírás. A Boss szigorúan veszi. És hogy érted azt, hogy „egynek elment”? Mármint, ez nálad azt jelenti, hogy jó volt, de rendszeresen biztos nem jönnél? Vagy csak alkalmaként? Esetleg soha, de soha többet? – kíváncsi voltam, hogy a spektrum melyik részén fekszik ez a kifejezés. Habár erősen úgy hangzott, hogy Kaine nem ebben lelte meg leendő hivatását. Az pedig tény és való volt, hogy nem volt sok rendbontó a mai este, pedig koncert volt és ilyenkor általában megnő ennek az aránya. Lehet, hogy Csodapók mély nyomokat hagyott a vendégközönségben. Ki tudja, hogy a kukák nem pletykáltak-e?
A pultos behálózásra végül nem feleltem, mert gyorsan kiakartam vinni a szemetet. Lehetőleg azelőtt, hogy Cassy megszólt volna érte… „Munkára, a zsák nem fog lábakat növeszteni!” – kívülről fújtam ezt a lineját. Plusz komolyan érdekelt, hogy egyetlen kéretlen delikvens sem maradt a szemétlerakóban. Meg se fordult a fejemben, hogy nem a legjobb ötlet Kainet egy légtérben hagyni a túlbuzgó kolléganőmmel. Mindez viszont eltörpült a paranormális jelenséggel, ami odakint várt rám, melytől még azt is elfelejtettem, hogy nem vagyok teljesen egyedül.
– WÁÁÁ! Kaine, jeez! – kaptam kisebb sikítófrászt. Oké, a sikításom roppant ingerszegény volt, ellenben a riadalmam annál látványosabb! Ugyanis első dolgom volt megkapaszkodni az ajtó kilincsében, mely engedelmeskedve kinyílt. Ezt követően átbotlottam a nyílászáró küszöbén, ahogy ösztönből hátrálni kezdtem.
– Miért settenkedsz, mint egy párduc?! Nem úgy volt, hogy egy pók veszett el benned?! – szóltam rá fojtott hangon. Mellkasomra szorított bal manccsal. – Legközelebb csapj hangot vagy valami – kezdtem legyezgetni magamat szabad kezemmel, mintha csak szívemet próbálnám lassulásra ösztökélni.
Kaine következő kérdésével eszembe juttatta a különös jelenés érzését. Rögtön felocsúdtam a sokkból, majd megpróbáltam visszatolni az épületbe.
– Neeem történt semmi! Niiincs itt semmi! – naná, hogy nem mertem ekkora nagy hazugság kíséretében a szemeibe nézni. A füllentéstől még füleim is öngyulladásba kezdtek. Csak akkor volt bátorságom felpillantani, amikor – reményeim szerint – már az épületen belül voltunk és sikerült visszacsuknom az ajtót.
Próbáltam túllendülni a fura érzésen, hogy valamit felkeltettem odakint. Helyette pedig belemerültem a benti cringe érzésbe, melyet Kaine fürkésző tekintete váltott ki belőlem. Mit mondhatnék? Nem volt egy kellemes váltás. Elképzelni se tudtam, hogy mégis miként magyarázhatnám meg neki a fura viselkedésemet és a korábban összemotyogott szavaim.
– Hallottad... igaz? – lehajtott fejjel bukott ki belőlem a kérdés. Meg se vártam válaszát, mielőtt kivágom magam alatt teljesen azt a bizonyos fát. Kihúztam magamat, vettem egy mély levegőt, ahogy felemeltem kobakomat és…
– Lehet, hogy felébresztettem egy Terminátor slash Transoformers-t – néztem mélyen Kaine szemeibe. Utólag gondolva csak arra, hogy lehet ez így Kainenek nem fog mondani semmit sem. – Vagy legalábbis valamit, ami hasonlít arra az „Őrszem-robotra”. Tehát egy olyan kütyüt, ami rettentő veszélyes ránk, mutánsokra nézve – gondolataim zárásként alsó ajkamra haraptam. Lécci, ne büntess meg rossz hír hozójaként!

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyKedd Aug. 22 2023, 12:25






Romy
&
Kaine



Jó volt a tippem, már ami a horoszkópos csajt illette, nekem ez ragadt meg a legjobban mindabból amit Romy mesélt róla. De igazából most se sokkal több maradt meg a csajból, mint hogy rettentően sokat csacsog a valamiről. Vagyis előbb néztem egy nagyot a feladatra, miszerint készült teszttel, aztán próbáltam nagyon erősen leküzdeni az ingert arra irányultan, hogy kapásból rávágjak egy nemet. Mégsem járathatom le Romyt a kollégái előtt és ez egy olyan ördögi hurok volt, amit hirtelen a nyakam körül éreztem. Inkább vettem egy nagy levegőt és bólintottam. Eszembe jutottak Laze szavai, miszerint egy kicsit lazíthatnék és kiléphetnék a komfortzónámból, amiből már így is kiléptem, hogy vállaltam egy olyan feladatot, aminek a közel és távoli, de leginkább a jelenben erős behatása van Romyra és így nem viselkedhettem akárhogy. Az ördög vigye el ezt a szituációt. Bár lassan az jobban érdekelt, hogy ők ketten mégis mit beszélgettek rólam, mert a kérdezz-felelek sem fakadt csak úgy akárhonnét.
- A mosolyomat... - nyilván a lényeget vettem le abból a sok hablatyból, amit mondott, hümmögtem is rá, de ahogy eszembe jutott a kiszámíthatatlanul megbízható és a megbízhatóan kiszámíthatatlan, muszáj volt megengednem egy mosolyt magamnak.
- Inkább kiszámíthatatlanul megbízható. - mondtam persze ezt olyan magabiztossággal, mintha az egész előttünk álló munkát is ezzel le is jellemeztem volna. Na nem mintha annyira érdekelt volna a véleményük, inkább az eredményt értékeljék.
Romy végül odébb rángatott, én pedig készségesen hallgattam rá. Volt valami fura abban a csajban, nem is tudom, de fura. De már értettem, hogy miért voltak jóban, képzelem végtelenségig el tudnának bármiről diskurálni. Szerencsére Romy nem tartott igényt tőlem végtelen eszmefejtegetésre, bár a legutóbb már egészen megeredt a nyelvem.
- Hiszek neked. - olyan hirtelen vágta rá azt a nemet, hogy még én is meglepődtem a hangja határozottságán. Aztán csak megvontam a kérdésre a vállam, de végül csak mondott valamit még. Akkor eszerint mégsem voltam annyira hülye a helyzet felméréséhez, de Romy okfejtéséből ítélve inkább arra a hirtelen nemre voksoltam volna. Oké, ez nekem kusza, de azt hiszem kapisgálom. Az emberek tényleg szerettek olyanokat képzelegni, ami nem is volt, márpedig mi ketten tényleg lakótársak voltunk és azon túl, hogy kiváltképp érdekelte a telefonom hogyléte, ezen felül pedig ott voltunk négyen és csak akkor jött zavarba, amikor reggel kicsattogtam a konyhába felöltözés nélkül. Oké, ilyet bárki ki tud belőle váltani, nem?
- Oké, vettem, szerettek csacsogni. - mosolyodtam el végül a sok magyarázásra. Mintha kicsit ugyanazokat a köröket futottuk volna, de igazából ehhez már egészen hozzászoktam. Vagy az is lehet, hogy csak nekem tűntek hasonlónak a témák és igazából még rettenetesen sokat kellett fejlődnöm kommunikáció terén.
A munka aztán teljesen átpörgetett, inkább bosszantottak a kellemetlenkedők, de egy szót sem kellett hozzájuk szólnom, legfeljebb figyelmeztetnem. Ha az sem hatott, akkor odébb pakoltam őket, legvégső esetben jött csak szóba a kuka. Nem tudtam eldönteni, hogy amikor Romy egy ilyen akcióm közben rám nyitott, azt most lebukásnak vegyem-e, de nem tudtam úgy kezelni, hisz mint ahogy ő is beismerte, tényleg ezt mondta. Én csak szó szerint vettem.
- Köszi. - reflektáltam a manőverre. A válasza nyomán inkább csak még jobban mosolyogtam. De nem reagált rá ennél feszültebben csak rám nyomta a kamerát. Én ezt úgy vettem, hogy akkor szabad, így az este nagy részében folytattam ezt a metódust. Végülis nem volt sok hőzöngés, nem volt panasz, akiket meg kipakoltam aztán már nem mertek kötekedni. Gyanítom itt nem létezett az a pia mennyiség.
A cuccok elpakolása nálam nagyjából egyet jelentett azzal, hogy minél több dolgot egymásra halmoztam és egy vagy két körrel körbejártam velük ahelyett, hogy egyesével pakolásztam volna fölösleges sétálgatással. Nem szerettem bonyolítani a dolgokat, ha megoldhattam egyszerűen is.
- Az volt fura csak, hogy azt nem oszthattam be úgy, ahogy akartam. - céloztam a szünetre. Tényleg nem volt még pontos időbeosztásom. Pontos leszámolás igen, de ott is én szabtam meg mit hogy és mikor csinálok. Szóval ez fura volt. De nem volt annyira borzasztó, mint gondoltam.
- Nem az én világom. De egyszer-egyszer talán beugrok. Jó a zene, könnyű a feladat. - nem kell figyelnem arra, hogy senki ne lásson, amikor olyat teszek, ami esteleg törvényellenes lenne. De azt sem mondanám, hogy hagynak unatkozni, mert mindenki odasündörgött hozzám ez idő alatt, ahogy Cassy tette ezt már sokadjára is. Persze válaszoltam én pakolással vagy anélkül is elkezdtem válaszolgatni a kérdéseire. Enyhén szólva furák voltak, de lehet csak nekem nem összefüggő. A horoszkópokba ha bele is olvastam ahol szembejött, nem igazán tulajdonítottam nagy jelentőséget. Összehányt találgatásnak tűnt. De ha ez minden vágyuk, felőlem megfejthetik. Mindenesetre ami aggasztott, az hirtelen fontosabbnak tűnt. Aztán csak ott találtam magam egy motyogó Romyval.
- Egy pók sem hangos. De nem settenkedtem, csak rád nyitottam az ajtót. - adtam meg neki az egyértelműt, a többit csak beleképzelte a szituációba. Nem tehettem róla, hogy ilyen fene ijedős, mint akit rajtakaptak valamin. Érdekelt is, hogy min és a válasza nem győzött meg igazán. Szemöldök ráncolva fürkésztem a vonásait és ebben igazából a motyorgása erősített csak meg. Na nem mintha erősködni akartam volna, csak elálltam az útból és hagytam befelé indulni. Vetettem még egy pillantást odakintre, mintha azt remélném látok valami nem oda illőt. De nem így lett. Végül csak megszólalt a lelkiismerete. Romyhoz az ilyenek esetében inkább türelemjáték kellett, ha nem akart abba a szituációba esni mint a múltkor, amikor a feltűnő kérdésére miszerint ki törte el a vázát magamra vállaltam a dolgot és ezen még meg is lepődött. Ki tudom zökkenteni, ha nagyon ki akarom.
Csak bólintotta a kérdésére, de semmi korholó pillantást nem kapott. Persze értettem az első célzást is, de annyira megdöbbentett ez a kijelentése, hogy csak a második megjegyzésére tudtam reflektálni bármiben is. Az nem jelent jót, sőt egyáltalán nem.
- Akkor mire várunk? Keressük meg és iktassuk ki. - mindjárt elememben éreztem magam és meg is indultam a kijárat felé. Naná, hogy nem is érdekeltek se a kollégái, se más, csak ez. Megoldás kellett, nem akartam instant hányingerrel indítani az estét neki, meg amúgy sem mehettem csak úgy felszerelés nélkül. Ilyenkor hiányoltam azt a jó öreg módszert, amivel mások pillanatok alatt el tudták tüntetni a cuccaikat. Vagy legalább Superman módjára levetették a mindennapos hacukát. Alighanem az elég kényelmetlen lenne. Na jó, az egész szitu kányelmetlen és még mindig a leggyorsabb utazásra voksolnék.
- A közelben van? - tettem fel azért a kérdést, ettől függőenb pedig eldöntöttem azt is, hogy a hátamon viszem vagy az egyik közelben lerakott régebbi típusú kocsit töröm fel és keltem életre némi buherálással.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptySzer. Aug. 30 2023, 23:12


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
Nagyra értékeltem volna, ha a kinti para jelenség másik időpontot választ. Na jó, a riadalom alatt annyira nem sikerült kimutatnom, de határozottan örültem annak, hogy Kaine itt volt. Annak ellenére is, hogy majd kiugrottam a cipőmből ijedtemben.
– Igenis settenkedtél, hallottam! Vagyis nem hallottam, éppen ebből volt a gond… – próbáltam nagy elánnal megnyerni ezt a diskurzust, holott eleve vesztesként mentem bele. Ez nem más, mint annak a kinti jelenésnek a hibája!
Azért nagyra értékeltem volna, ha a baj elkerül ma minket. Még csak az kellene, hogy Kaine a korábban említett hébe-hóba helyettesítési szándékától is elzárkózzon, mert itt valami káosz van a munkaidő végén. Próbáltam húzni-halasztani a tényeket, de végül arra jutottam, hogy muszáj lesz beavatnom Kainet. Már csak azért is, mert lelkemig hatoló tekintete esküszöm, hogy rosszabb volt, mint egy poligráf!
Sok forgatókönyvet el tudtam képzelni. Kezdve egy leteremtéssel, hogy megpróbáltam elhallgatni a tényeket, folytatva egy felelőtlenségemet érintő fejmosással, megfűszerezve még egy kis leszúrással.
– Igen, igen, tudom, hogy elkellett volna mondanom – vágtam rá azonnal kijelentésére. Szavai valós jelentését csak utólag sikerült értelmeznem. A legkevésbé sem számítottam proaktív cselekvésre, az elképzelt szcenárióim egyike sem készített fel erre.
– Várj, hogy mi? – hitetlenkedve gördült le ajkaimról. A meglepettség ereje pedig előre lendített, egyenesen Kaine után. – Nenenenenene…! – tisztában voltam az erőkülönbségekkel, így teljes súlyommal rácsimpaszkodtam mindkét kezemmel Csodapók jobb karjára. Egész fizikai valómmal próbáltam meg visszatartani attól, hogy csak úgy kicsörtessen egy lehetséges fenyegetés elé. Bízva abban, hogy a nassolgatások ezegyszer kifizetődnek és kellő nehezéknek minősülök. Hát, nem gondoltam volna, hogy csalódnom kell… Viszont erősen úgy festett, hogy olyan voltam neki, mint a mindennapi edzését képező súlyok egyike, vagyis meg se kottyantam neki! Ezért kénytelen voltam lábammal is kitámasztani magamat az ajtófélbában.
– Nem hallottad, amit mondtam? – bukott ki belőlem a kérdés. – Terminátor, tudod, emberformájú robotok, akik ki akarják csinálni az emberiséget?! Transformers pedig járművé slash fegyverré alakuló gépezetek?! Hahó, az egyik rosszabb, mint a másik!!! Az „Őrszem-robot” pedig mutánsokra pályázik – ez utóbbit fojtott hangon jelentettem ki. – Nem akarok ujjal mutogatni, mert nem illik, de tudod ki a mutáns még? – sutyorogva tettem fel a kérdésem. Válaszát meg sem várva, jobb mutatóujjammal böktem magam felé.
– Simán lehet még nem ismert pókdiétán is! – felhagytam lábaimmal való kitámaszkodást az ajtófélfán, mert a végén letolok egy spárgát.
– Nem hiszem, hogy jó ötlet utána mennünk – pillantottam fel kétségbeesetten Kaine felé. – Azt se tudjuk, hogy kell kikapcsolni. Sőt, azt se tudjuk, hogy kilehet-e kapcsolni – soroltam, hogy miért is nem tartom jó ötletnek az egészet.
A következő kérdésére, hogy a „Közelben van-e?” csak vettem egy nagy levegőt, szívem szerint rávágtam volna, hogy nincs, majd toltam volna egy hátraarcot. Csak nem létezett az az Erő-pont, amivel magam után tudtam volna vonni Kainet. Utóbbi nagy visszatartó erő volt, illetve az is, hogy a korábbi jelenésre elég volt rágondolnom és megint kipottyannom a bőrömből…
Hosszú másodpercekig tartott, mire felfogtam, hogy a határozottan felébresztett gépben vagyok. Az egekbe hágó Deja vu érzés mellett ugyanis láttam Kainet és magamat kívülről. Olyan volt, mintha egy kamera lencséin keresztül pásztáznám magunkat! Tudtam, hogy nem Millardban leledzem, mert az egészen más feeling volt.
De hé, én benne vagyok ebben a robotban! Ez egyszerre volt ijesztő és meglepő. Éppen csak óvatosan rálestem a rendszerére, hogy megértsem, mégis pontosan mivel van dolgunk? Mivel nagyon is érzékeltem felőle, hogy azért nem teljesen egyforma azzal a korábbról ismert Transformers-Terminátorral.
Gyere ide.
A terepszemlém alatt a parancs úgy vágott keresztül rajtam, mint kés a vajon. Nehéz volt elvonatkoztatnom attól, hogy nem nekem, hanem ennek a gépnek szólt. Ajaj, remélem, hogy ez nem azt jelenti, hogy kezdek egybeolvadni vele?! Ááá, vissza akarok menni a testembe!
Alighogy megfogalmazódott bennem ez a kívánság, láttam, hogy a szerkezet egész kézszerű tagot növeszt ki magából, majd egyszerűen felkapja a maga mellett lévő fémkukát, aztán egy jó nagy lendülettel elhajítja Kaine felé. Juj, és felém! Mivel én is ott voltam, izé… vagyok, legalábbis testileg!
Úgy megijedtem ettől a fordulattól, hogy egyik pillanatban még azt láttam, hogy a kuka elrepül. Most pedig azt, hogy vészesen közelít felém, helyesbítés: felénk. Még figyelmeztetnem sem kellett Kainet, már tett is arról, hogy ne legyünk a fémkuka útjában. Hálás pillantást küldtem Csodapók felé.
A szerkezet mindeközben nem tudta eldönteni, hogy most ember vagy bogár akar lenni… Végtagjai, feje és teste miatt egész emberi volt, de közben négy tagjára leereszkedve, csótány szerű mozgással skerázott kifelé a zsákutcából.
– Ú, Kaine! Kapd el gyorsan, valahova menni készül!! – böktem a robotra. – Hé, várj, várj, vááárj, engem ne hagyj itt!!! – tettem hozzá gyorsan, mielőtt Kainenek eszébe jutna itthagyni. – Vendettát indítok ellene. Hát nem láttad, hogy agyon akart vágni egy kukával?! – tettem fel a kérdést felháborodva. Más szavakkal: ez már személyes ügy volt a részemről!
A robot termetéből nem néztem volna ki, de rettentő agilis kütyünek ígérkezett. Ide-oda cikázott és amikor Kaine hálója eltalálta, akkor nem megállította, hanem inkább megvált attól a testrészétől, tagjától, mely akadályozta volna a mozgásban. A fennmaradt maradék része pedig tessék-lássék módon össze fonódott és ment tovább. Ez a groteszk zombi-gép üzemmódja egészen a „Nappali” melletti parkolóig kitartott.
– OMG, nézd! – rikkantottam el magamat. – Ez lopja Dave kocsiját! – mutattam előre a parkolóban álló old-timer járműre.
A szerkezet rámászott az említett autóra és elkezdte beleépíteni magát. Ennél a pontnál már szorgalmaztam volna, hogy csípjük grabancon! Csak sikerült belekutyagolnunk egy random eventbe…
– Hova készülsz Öregapám?! – a felszólítás oldalról támadt. A hang négy-öt kifejezetten rossz arcú motorostól jött. Élükön pontosan azzal a krapekkal, akit premierplán láttam, hogy Kaine bemutatott a kukának. A motorokkal elzárták az utat, amerre haladtunk, szép lassan körbe véve minket.
A kialakult helyzet miatt ösztönösen közelebb léptem Csodapókhoz.
– Miért érzem azt, hogy nem barátkozni akarnak? – súgtam le Kainenek a kérdést. – De menő a motorja. Nekem is volt ilyenem a GTA-ban – szemeztem a fickó vasparipájával, aki leszólította Csodapókot. Tisztában voltam azzal, hogy nem a legjobb pillanatot választottam a csodálatra. De igazán nem tehettem róla, a stressz ilyen hatással van rám, egyszerűen csak kiszökött belőlem.

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptySzomb. Szept. 02 2023, 22:30






Romy
&
Kaine



Vitatkozhattunk volna azon, hogy mit is csináltam voltaképpen, mert abban igaz lehetett, hogy valóban elég halkan jöttem, de settenkedni semmiképp nem szándékoztam. Inkább csak vettem egy nagy levegőt és felvont szemöldökkel jelentőségteljesen rá pillantottam. Ezt még akarja magyarázni egyáltalán? De nem sokáig figyeltem, mert folyamatosan kezdett most már egyre jobban tarkón vizseregni a rossz érzésem. Ez pedig nem csalt sohasem, mégis ahogy próbáltam körülnézni, semmi furát nem vettem észre.
Különös.
De azért csak bevallotta, nekem nem is kellett igazából több, mindjárt frissebbnek éreztem azt, hogy már kezdtem realizálni, mivel is állunk szembe. Ugyan csak a legvadabb fantáziámban létezhetett ennek a robotnak az elképzelése, de az bőven elég volt, hogy kiiktatandó alanynak tartsam. Romy ellenkezésére szinte számítottam, mi több, arra is, hogy megpróbáljon visszatartani. Beszélgettünk már eleget helyzetekről, hogy tudja, engem úgysem fog tudnk elvontani, ha gáz a helyzet. Talán legközelebb jobban tudatosítanom kellene ebben, mert ahogy megpróbált visszatartani, az igazából nem sokat nyomott a latban, bármennyire próbált bennem, az ajtóban meg a kettő közötti távolságban bízva fennakadni. Ha kézzel, akkor kézzel, ha lábbal, akkor azzal.
- De valahol itt van, érzem. - mondtam neki meg a nyilvánvalót. Ha nem is hitte el, ez tényleg így volt és ez jobban aggasztott, mint hogy Romy felénbresztette.
- Talán szeretnéd, ha ő lepne meg minket? - ismertem már a rossz arcok taktikáját ahhoz, hogy tisztán lássam, előbb vagy utóbb felfedte volna magát és nem lett volna annyira jó, ha fordítva történik meg. Szerettem látni az ellenfeleimet és felmérni az erőkülönbséget is, ilyen volt a természetem.
Óvatos.
- Engem is nézhet mutánsnak. - ezzel talán még nem is számolt, bár az tényszerűen jobban aggasztott, hogy ha már Romy élesztette fel, rá talán jobban fente az ágyúit, fogalmam sem volt tényleg miképp realizáljam. Sok volt az ismeretlen elem a képletben és ez sokkal jobban bosszantott, mint mondjuk Laze baromságai. Végül csak megtorpantam, ahogy ő is leszakadt az ajtókeretről. Mélyen a szemeibe néztem.
- Bízol bennem? - kérdeztem meg célirányosan és egyszerűen, mert ha igen, akkor sokkal kevésbé lesz útban, mint ha folyamatosan próbálna meggyőzni valami másról és én sem tudok úgy jobban koncentrálni. Ide higgadtság kellett, de leginkább az.
A következő pillanatban már biztosan tudtam, hogy nagy a baj. Romy semmiféle reakciója csak egyet jelentett, nem volt tudatánál és valahol máshol csavargott. Kellett pár másodperc, hogy realizáljam, nagy eséllyel visszaugrott ebbe a robotba, de nem volt semmi időm megbizonyosodni erről, mert a felismerés csak úgy belém nyilallt és annyi időm volt reagálni, hogy felkapjam őt és odébb pattanjak vele, miközben a következő pillanatban az érkező tárgy felé rántsam az egyik jókora lecsukható kukát, ami mostanra tele volt a szórakozni vágyók szemetével. A kisebb kukát lazán levitte a pályáról, még a gép felé is betalált. Persze mindennemű erőlködés nélkül sodorta odébb a szemetest. Nehezbb lesz ez, mint gondoltam.  
- Akkor ne maradj. - az érdekelt a legkevésbé most, hogy ő mennyire tudja tartani a lépést gyalog, persze itt nem hagytam volna semmiképp sem. De most lekötötte ez a melák gólem a figyelmem, jobb volt előre látni a tetteit, mintha megint meglepni akarna minket. Előbb már támadt, megteheti még többször is. De mintha nem is érdekeltük volna.
- Nem láttad, hová tart? - tettem fel a célirányos kérdést, nem éreztem helyét körítésnek. Főleg úgy, hogy az a néhány fickó még be is szállt kellemetlenkedni. Pillanatnyilag nem érdekelt Dave, de az igen, hogy így valami még nagyobb bestiává változott.
- Ha nem koptok le, rátok hívom azt a melákot. Látjátok? - mutattam el a monstrum felé, ami bizonyára még jóízűen falatozott.
- És ha nem akarjátok, hogy veletek dobáljam meg, akkor lekoptok, világos? - ragadtam vállon a szószátyárt és odébb hajítottam, mint egy rongybabát. A felboruló motort pedig konstatálás végett felemeltem és lendületből megindultam a robot felé, hogy a sprint közben megfordulhassak a vasparipával párat és a melákhoz vághassam.
- Hé, ne készülj sehová, itt vagyok. - kiabáltam neki úgy, intha biztos lettem volna abban, hogy érti, amit mondok. Nem is érdekeltek az összezavarodott bőrkabisok, hogy velük mi lett, én már lendültem is fel az egyik kocsi tetejére és becéloztam a robot hátát, hogy feljuthassak. Persze ügyesen lendített felém, hogy kénytelen legyek odébb ugrani és más megoldást keresni, mondjuk az útba kerülő lámpa kiálló vasáról visszalendülni mégis felé. Hihetetlenül jó reflexei voltak, ez aggasztott.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyKedd Szept. 05 2023, 21:55


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
– Hogy tudod érezni? – szökött ki a számon az őszinte meglepettség. – Titkolt technopata adottságok? Vagy várj, tudom, a híres megérzésed! – hajítottam be a tippemet. Háh, lottóznom kéne! Habár eddig is hajlamos volt nem közölni dolgokat, ha nem kérdeztem rá konkrétan. Mondjuk megsértődnék, ha rejtegetett technopata képességei lennének.
– Engem már meglepett – ismertem be. Persze nem teljes valójában, viszont a kütyü puszta jelenléte elég volt ahhoz, hogy sokkot okozzon.
– Pontosan! Pókdiéta. Erről beszélek én is – ha jobban hasonlított arra a szerkezetre, amihez korábban volt szerencsétlenségem, akkor bizony jogos félelem. – Miért akarod feltálalni magadat neki ezüsttálcán?! – nem tűnt túl óvatos lépésnek elé járulni.
Már a fizikai határaimat pedzegettem az ajtófélfán, így kénytelen voltam felhagyni az ellenállással, mielőtt kettétörik valami, vagyis valamim, mert valószínűleg nem az ajtókeret, hanem az én lábaim adták volna be a törölközőt. Kaine hihetetlen komolysággal rám szegezett tekintete alól képtelen voltam menekülni. Olyan érzés volt, mintha nem csak rám, hanem egyenesen belém nézne és ez rettentő furcsa volt és zavarba ejtő.
– Tessék? – gördült le ajkaimról az őszintén meglepett kérdés. Nem tehettem róla, legkevésbé tőle számítottam Aladdin referenciára! Már csak a varázsszőnyeg és a „Whole new world” – betétdala hiányzott. Egyébként milyen nagyon szépek a szemei. Huh, Morozov, ébresztő! – P-persze, hogy bízok milyen buta kérdés ez! – fülig vörösödött arcomat gyorsan elfordítottam, mielőtt megneszelné rettentő rosszkor időzített lányos zavaromat. Még csak az hiányzott volna, hogy képzeletem az egész arábiai hátteret Kaine mögé vizionálja! Oké, lehet, hogy nem ez volt a célja. Sőt, biztosan nem! Ettől még tök jó érzés volt teljes egy másodpercig Disney hercegnőnek éreznem magamat…
– Nem erről van szó, hogy nem bíznék, oké? – persze nem tagadtam, hogy nehezebben sikerült nyitnom mostanában mások felé. De Kaine nem adott okot arra, hogy visszavonjam eddig megelőlegezett bizalmamat, amit Arrow, illetve az én életem megmentésével nagy adagban megnyert.
– Jó, értem, menni szeretnél! Jövök én is – adtam be a derekamat. – Nem azért akartalak visszatartani, mert félnék, csak… – lenyeltem gombócként torkomban akadt mondandóm végét. Nem akartam beismerni, hogy valójában, de, nagyon is berezeltem.
– Különben is, kettőnk közül hozzám beszélnek a gépek, nem? Valakinek le kell beszélnie a szerkezetet, hogyha esetleg úgy dönt megkóstolja a Csodapókot – kommentem végén szórakozottan öklöztem bele a bal vállába, hogy valamelyest oldjam ezt a rettentő súlyos hangulatot. Természetesen zéró erőkifejtéssel, noha komolyan is csinálhattam volna, mert meg se kottyanna neki. Neki. Az én ujjaimnak bizonyosan jobban fájna az ütközés! Egy biztos, képtelen lettem volna tükörbe nézni, ha az általam felébresztett kütyü bántaná Kainet…
Cseppet sem számítottam arra, hogy a nagy szám miatt kedves Karma tomporon harap azzal, hogy számomra beszámíthatatlan ideig bent dekkolhattam abban a különös szerkezetben. Mikor azt hittem, hogy örökre benne rekedtem és majdnem végig nézhettem, hogy bánt minket, vagyis Kainet és a testemet… Ekkor természetesen visszaestem saját bőrömbe. Mindössze Csodapók hihetetlen megérzésének köszönhettem, hogy nem lapított ki a fémkuka. Szóóóval immáron kétszeresen is adósa voltam, amiért újfent kihúzott a csávából.
– Csak… várj meg! Lécci – mondtam két légvétel között, ahogy igyekeztem felzárkózni mögötte. Nem volt könnyű feladat, mert Kainenek egy lépés nekem majdnem hárommal ért fel.
– Hogy hova készül Dave kocsijával? Azt nem tudom. Viszont! Valaki határozottan hívta. Mármint nem telefonon, habár egészen hasonló volt a helyzet. De, amikor benne lébecoltam az előbb, akkor tökre olyan érzés volt, mintha egy távirányítással érkezett parancsot kapott volna. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy hova készül pontosan vagy, hogy ki irányíthatja. Az viszont biztos, hogy most rátelepedett a kollégám old timer járgányára és éppen elhúzni készül vele! – mutattam előre a furcsa szerkezet felé, mely szinte minden másodpercben alakította a formáját. A megállónak köszönhetően egybefüggően sikerült közölnöm az infókat és nem kellett kiköpnöm közben a tüdőmet.
A legkevésbé sem számítottam arra, hogy fennakadunk Kaine legújabb „barátain”. Micsoda szemetek! Tényleg kukába valók voltak, meg sem érdemelték ezeket a csinos kis vasparipákat. Néha annyira igazságtalan a világ…
Hitetlenkedve néztem végig a jelenetet, ahogy Csodapók fellépett ellenük, a fő szószólóval feltörölve a padlót, hogy aztán a gyönyörű Harley Davidsont ráhajítva Dave kocsijára telepedett gépre.
– Hé, v-várj! – szóltam Kaine utána, reménytelenül kapva utána, mert elkapni már nem sikerült. Így kénytelen voltam végig nézni, amint belebocsátkozik egy 1-o-1 küzdelembe. A motorosok hitetlenkedve nézték a kialakult jelenetet, a két tucatból a fele inkább felpattant retro vibe motorjára és elhajtott, míg tehette. Megértem, én is húztam volna, mielőtt egy hálóval applikáló alak egy különös gépnek hajítja a járgányomat, ami mellesleg Transformers módjára egybe olvad vele. Szent ég, teljesen magába foglalta azt a Harley Davidsont!
A többi ott maradt bámészkodni, ketten a haverjukat kanalazták fel a padlóról.
– Öhm… nem gondolta komolyan – kezdtem bele tétován –, de balesetek tényleg lehetnek. Szóval jobb, ha megfogadjátok a tanácsát és odébb álltok – gesztikuláltam társaságuk után, akik éppen lefordultak a Broadwayről.
A robot egyre különösebb formát kezdett ölteni magára. Teljesen összeolvadva a motorral és Dave kocsijával. Kereket növesztett és leginkább egy hat kerék meghajtásos Monster Truck-ból szabadult járgányra kezdett hasonlítani. Hogy a rakétavetőre emlékeztető fegyvert a tetején honnét szalasztotta? Az egy remek kérdés! Na és a belevaló löveget? Azt szerettem volna leginkább tudni! Sajnos nem láttam el odáig, hogy le tudjam olvasni róla a feliratot.
Nem kicsit rémültem meg attól, amikor kilőtte Kaine felé. Olyan gyorsan történt minden, hogy azt sem láttam Csodapók idejében elugrott-e? A detonáció által keltett porfelhőtől ugyanis elég nehéz volt bármit is kivennem.
Heves szívveréssel, a portól… vagy inkább a riadalomtól enyhén bekönnyezett szemekkel, kétségbeesett ábrázattal nyújtóztattam a nyakamat, türelmetlenül lesve Kaine után. Aggodalmam az egekbe hágott, még a robbanás okozta elviselhetetlen fülsípolással és a környezetemmel sem igazán törődtem. Hiba volt.
A motorosokból az a tag, amelyiket korábban Kaine szemetesbe hajított, aztán bemutatott az aszfaltnak, roppant különös bosszúhadjáratot indított. A legkevésbé sem számítottam arra, hogy mögém settenkedik, aztán felránt maga elé a motorra.
– Maradj nyugton, te idióta némber!
– Nem hallom, hogy mit magyarázol, de engedj el! – kezdtem kitartóan csapkodni ott, ahol csak értem. A fene egye meg a bukósisakját! – MONDOM ENGEDJ EL!!! – hangom egyre magasabb és magasabb volumenre kapcsolt, amiért a sípolástól eleve nehezen hallottam. Plusz úgy festett, hogy a fizikai ellenállásom itt határozottan nem segített.
Mikor beindult alattunk a motor és távolodni kezdtünk a parkoló mellől, nyomban elnéztem a válla felett. A porfelhőből láttam kihajtani a kerekeket növesztett szerkezetet, mely megindult a tőlünk ellentétes irányba.
– CsOOoodaPÓÓÓÓk!!! – az ijedtség és az öröm vegyes egyvelegével telitorokból kiáltottam felé, túlharsogva a menetszelet is, amikor őt is megpillantottam az egyre elülepedő porfüggöny mögött. Perpillanat az sem érdekelt, ha napokig rekedt fazék hangom lesz.
Annak tudatában, hogy Kaine látszólag jól van, ismételten ütni-vágni kezdtem a motorost, ahol csak értem. Mozgó járműről levetődni nem tűnt bőrbarát megoldásnak, ráadásul nem igazán volt az opcióim között. Szóval még egy légynél is ezerszer idegesítőbb voltam. Sőt, már lestem a lehetőséget arra, hogy hol tudom megharapni a karját, csak megnehezítsem számára a vezetést!

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyCsüt. Szept. 07 2023, 19:50






Romy
&
Kaine



- Pókösztön, így hívják a megérzést. - adtam meg a lényegretörő választ. Legalábbis Warren így definiálta, aztán hogy ebben a világban hogy hívták, már nem igazán követtem. A képességeim nagy része lefedte Peterét és így ő fel tudta ismerni, hogy épp mikor mire készülök. Eszem ágában sem volt semmiféle hasonló képességet eltitkolni.
Épp ez volt a lényeg, hogy ne lepjen meg minket. Ha őt sikerült is, de még ha fel is ébresztette, akkor is a problémát kellett megoldani és nem a forrásával foglalkozni. Feltéve ha a forrás táplálja, de kételkedtem abban, hogy egy jókora monstrumot Romy fáradás nélkül ellátna hosszasan, de legalábbis érzékeltem vona valamit abból, ahogy reagál. Épp eleget tanulmányoztam már a lakótársaim testbeszédét amikor nem figyeltek, hogy mikor mire hogy reagálnak. Valahogy el kellett ütnöm néha az időt és ez ideálisnak tűnt.
- Pont azért, hogy ne tudjon megint meglepni. - ha ez még nem volt elég egyértelmű, akkor nagyon szívesen elismételtem újra, de a figyelmem már rég nem a beszélgetésen volt. Rá akartam jönni, honnét bukkan fel, ebben pedig sem ő, sem az ajtófélfa, de még más sem tudott volna jelenleg eltántorítani.
Elég volt bólintanom a megjegyzésére. Nem volt másra szükségem most, mint hogy magában is megerősítse ezt a feltételezést. Semmire nem mentünk volna pánik esetén és inkább megpróbáltam egyfajta fordított pszichológiát alkalmazni. Ha rám fókuszál jobban és arra, hogy sikeresen tudok fellépni, talán bízhatunk abban, hogy Romy nem fog leblokkolni.
- Akkor megbeszéltük, én feltartóztatom, lefoglalom, te lekapcsolod. Tiszta sor. - már volt egy sor ötlet a fejemben, hogy mivel mehetnék ölre ellene, amikor hirtelen Romyt újból beszippantotta és még nem is túl kedvesen mutatkozott be. Oltári nagy szerencse volt, hogy ilyen jól jöttek most a reflexek, mert ő minimum lapos lenne, de lehet engem is instant behátráltatott volna a legelején. Nem haboztam ellentámadni, de elég jól offolt. Fene a pofáját. Ki kellett derítenem a szándékait, ehhez a kulcsot pedig Romyban láttam. Mégis olyan volt, mintha sötétben rakosgatnánk egy puzzle darabjait.
- Ideje megszerezni a prociját, az adatait és tetszik az ágyúvetője is. - nem akartam sokáig rostokolni, kötekedők ide vagy oda. Nem terveztem rájuk pazarolni az energiám, így ha már tálcán kínálták a lehetőséget, elvetettem jó messzire azt a motort. Valahogy az volt a sejtésem, hogy azt is magába építi, így viszont nem tűnt ideális ötletnek mindent a jókora monstrumnak vetni, mert csak megetetem. Ide más terv kellett és őszintén nem is akartam sokáig tétlenkedni, így könnyedén lendületbe jöttem. Épp csak lendültem volna, amikor telibe bizsergett a tarkóm és a menetiránynak ellentétesen reflexből váltott a testem  más irányba. Ez akkor szokott bekapcsolni, amikor azonnal ki kellett térnem valami elől, mert ultraveszélyes volt. Így is épp csak súrolt, mert a robbanás ereje nem kicsit odébb sodort. A ruhám szanaszét szabdalódott rajtam, itt-ott jókora réseket kihagyva. Nem is ez érdekelt a legjobban, mert egy tucat törmeléket kénytelen voltam lelökdösni magamról. Jó nagy krátert lőtt ide a kis muci. De akkor most már tudom mivel fogom megajándékozni, a saját lőszerével. Miért is nincs egy beépített gránátvető a szerkómban? És miért nincs nálam a szerkóm, amikor kellene?
Romy kiabálása ütötte meg a fülem, ahogy tőlem jóval messzebb még mindig ott tobzódtak a motorosok, na meg ő is. Egy helyben ácsorogva néztem végig, ahogy felkapják a motorra és elindulnak vele, miközben csalkod, kapálózik, kiabál. Akkor valami egy kicsit bepöccent. Vetettem egy pillantást a buldózer felé, majd egy sóhaj kíséretében megeredtem a motorosok irányába. Akkor vele majd később ütközök.
Úgy lőttem ki az egyik épület falának, hogy jókora lendületet vegyek, majd egy magasabb épületnek szintúgy az átellenes irányban. Végül megszaladva egy kissé az épület oldalán ellőttem magam és egy jókora szaltó kíséretében csatlakoztam harmadiknak a motorra.
- Én a helyedben nem bántanám. - tereltem el a csóka figyelmét, majd azzal le is rúgtam magam elől a motorról, miközben a kormány után kaptam, hogy ne akarjunk instant felbukfencezni. Csak utána fogtam rá a másik kezemmel is és léptem a gázra, hogy aztán megfordulva nagy tempóval megpróbáljam utolérni a közben megindult gépszörnyet.
- Hogy te mindig bajba keveredsz.- csóváltam meg a fejem, de végül egy picit elmosolyodtam. Most, hogy nem azon kattogtam, hogy mennyire lesz bajban ha nem érem utol... nos ennek amúgy is minimális volt az esélye, hogy meglépjenek elvégre a fickó csak kemény motorosnak hitte magát, valójában a sör jobban gurult a hasában, mint a paripa a segge alatt.
- Oké, szerintem tudom mi a hibája. Te próbálj majd fedezékbe húzódni és lekapcsolni, összezavarni nem tudod? - noha nem tisztán, de vázoltam a tervet. A megállításához rá is szükségem volt, ezt pedig nem akartam mellékesen kezelni. De csak akkor ha tud vigyázni magára.
- Fordulj meg és kapaszkodj erősen. Aztán ha elengedem, tiéd a moci. Csak óvatosan. - talán rá mertem bízni, hogy majd lassan elgurul és megáll, ha úgy van. Mondta, hogy nem olyan biztos a vezetésben, motort pedig fogalmam sem volt, hogy vezetett-e, de a szükség nagy úr. Én pedig megvártam, amíg meg is fordul, aztán amint közelebb értünk a melákhoz, lőttem rá egy hálót egyenesen a jobb karjának nevezhető valamire, majd hátrafelé meglendültem a motorról és tettem egy jókora ívet, hogy körbe legalább kétszer beérjem. Arra bőven elég volt, hogy lassítson és velem kezdjen el foglalatoskodni, legalábbis a rakétavetőjét biztosan beaktiválta és hagytam is, hogy bemérjen, ahogy távolabb ugrottam tőle a villanyoszlop tetejére. Azonban amint kilőtt, én is vetettem egy hátraszaltót és ahogy fölöttel elszállt a rakéta, hálóbal utána zsákoltam és visszatérítettem a röppályáját. Mindjárt volt nagy bumm is, a gép pedig már nem óhajtott tovább gurulni, hisz úgy festett mint egy defektes traktor. Nem gondoltam, hogy ennyiből kész lenne, elvégre minden fegyvernek a lőfegyvere nem lehet a legnagyobb gyengéje. Meg is mozdult hamarosan, immár egy kicsit kisebb változatban, immáron két lábra ereszkedve. Összeszorította az öklét és várakozás nélkül megindult felém. Tekintetemmel még Romyt kerestem, hogy hová lett, amikor a rakéta becsapódott, de hamar a géppel kellett foglalatoskodnom. Most nálam volt az előny, kicsi voltam hozzá képest és fürge. Szanaszét lődöztem hálóval és ha már úgy festett, hogy sikerül sarokba szorítanom, eldobta a karját, vagyis pontosabban kilőtte, velem együtt, ahogy oda landoltam volna. Erőteljesen a közeli ház oldalának szorított, de lendületből jött a becsapódás. Alig volt lehetőségem reagálni, egy ilyen kaliberű meglepit pedig nem engedhettem meg neki még egyszer. Így is majdnem kilapított, éreztem az összes sajgó csontomon és több helyen is horzsolások és nagyobb sebek éktelenkedtek hirtelen. Nem törődtem magammal, mert a gép még mindig a falba akart gyúrni, inkább megpróbáltam rajta fogást találni és valamennyire lerúgni magamról, hogy kibújhassak alóla. Mielőtt azonban visszahívhatta volna a kart, jócskán odaszegeztem a falhoz. Nem marad valószínűleg a végtelenségig ott, de előnyt kell ebből kovácsolnom.
- Látsz rajta valami gyenge pontot? - kiáltottam Romy felé, miközben megint a gép felé lendültem, hogy megpróbáljam a kar nélküli oldalról megtámadni, hátha egy kis kárt ejthetek benne. Mondjuk egy jókora villanyoszlop-darabbal.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyCsüt. Szept. 21 2023, 19:51


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
– Szó sem lehet róla! Mégis hova akarod tenni? Haza nem hozhatod az ágyúvetőt! – szóltam rá Csodapókra, mielőtt nagyon beleélné magát ebbe az illúzióba. Én értettem, hogy kell a szuvenír egy quest végén, amivel még nem is lett volna probléma, csak egy ilyen fegyver hazára mégiscsak túlzás.
Éppen, hogy azon kattogtam miként fogja Kaine feltartóztatni és lefoglalni a szerkezetet… aztán pedig én lekapcsolni. Ez utóbbi nagyobb rejtély volt, mint a Csodapókot érintő forgatókönyv és egyáltalán nem szerepelt a szcenáriók között, hogy Kaine hagyja magát eltalálni, engem pedig részeg motorosok elrabolni. Az orosz maffia után nem igazán tudtam eldönteni, hogy ez most minőségi javulást vagy határozott romlást jelent?
Nem mintha ráértem volna ezzel foglalkozni. A.) szabadulni akartam, B.) nem tudtam, hogy Kaine jól van-e, C.) mikor kiderült, hogy Csodapók egyben van, igyekeztem minél hangosabban hangolni, hogy segítsen! Mivel hiába csapkodtam teljes erőből a bukósisakos fickó fejét, nem igazán sikerült megakadályoznom a vezetésben. Sőt, nekem jobban fájt, ráadásul még életveszélyesebben kacsázott, amikor álkapcsomat kezdtem csattogtatni felé!
– Fejezd be! Ha miattad felcsattunk egy házfalra…[/color] – már majdnem közbeszóltam, hogy akkor mit csinál? Lelök a motorról?! Az a célom! Vagyis nem, igazából a fájdalommentes landolásnak jobban örülnék. De megnyikkanni sem tudtam, mert Kaine olyan váratlanul ugrott be, hogy a fickó befejezni sem tudta a gondolatait, nemhogy én rázendíteni!
– Csodapók?! – örültem meg a váratlan csatlakozásának. Reménykedtem abban, hogy hamarosan betoppan és meg is örültem annak, mikor tényleg megtette. Nagyra értékeltem a megbízhatóságát. Legalább tényleg megérte rekedésig erőltetni hangszálaimat!
Már-már a meghatódás szélén voltam, melynek peremén elsőre azt se vettem észre, hogy az eltávolított sofőr híján a motor vészesen kilengett oldalra és csak Kainenek köszönhetően nem borultunk fel. Pedig, ha figyeltem volna a környezetemre, akkor azt is láthattam volna, hogy a bukósisakos pali szépen beépült az útszélen lévő szeméttárolóba. De valahogy jobban lefoglalt Csodapók és köztem lévő távolság hirtelen zéróra redukálódása és az emiatt beköszöntő szívritmuszavar a mellkasomban. Különösen, amikor ösztönösen megkapaszkodtam Kaine felsőjének maradékában, mielőtt én is lepottyannék a vasparipáról az éles fordulat miatt.
Szinte romantikus is lehetett volna az egész történet, még ha valahol fura is, mivel a legkevésbé sem kéne lakótárssal ilyen közeli helyzetbe kerülni, mert a jövőben irtó cringe lehet. De úgy fest ez az arcpirító pillanat csak számomra volt ekképpen értelmezhető (ami talán jobb is), mert…
– Hékás! Ki-kikérem magamnak! – ordítottam túl a menetszelet. Oké, oké, a füleim sem voltak igazán a toppon! – Nem is szokásom belekeveredni! A baj magától megtalál, még csak nem is kerestem! Jobban el voltam foglalva azzal, hogy megvagy-e? Egy robbanás detonációjában nem szokás bennmaradni!! Aztán kettőt se pislogtam az a szemétbe való vitt is elfelé. Hol voltál mikor történt, hm? Ja, igen! A robbanásban, amiben nem szokás ottmaradni!!! – egyre jobban és jobban belemerültem ebbe. Ingerültségemben határozottan megböködtem párszor Kaine mellkasát. A mozdulattól újfent realizáltam, hogy a felsője csak néhol takarja. Nekem pedig naná, hogy sikerült egy fedetlen foltot találnom rajta! Leszegett fejjel pironkodva rekesztettem be a mozdulatot, mielőtt tényleg cringe halmazba kerülne ez az egész szitu, minden idegszálammal azon voltam, hogy kerüljem Csodapók tekintetét.
Kislányos zavarom ellenére nem kerültek el Kaine mondanivalója. Kérdése a robot összezavarásáról viszont egy olyan téma volt, amire ha akartam se tudtam volna válaszolni.
– Nem tudooom? – jó, ez fejben sokkal határozottabban hangzott, miként kimondanom sikerült. – Mármint az előbb még lekapcsoltatni akartad, most pedig összezavarni és még abban sem vagyok biztos, hogy az első forgatókönyvet lehozom – orrom alatt dörmögve mondtam a magamát, mármint komolyan csak nekem volt zavarba ejtő a korábbi pillanat?!
– Deee… – tűnődtem el látványosan a kütyü összezavarásán. – De ez lehet, hogy butaság – bukott ki belőlem. –  Viszont leárnyékolni még mindig könnyebb a műszereket, mint kikapcsolni. Főleg az ilyen viszonylagos önálló fajtákat, mint ő! – pillantottam el hátra a kerekeket növesztett robotra. Oh, igen, én még mindig háttal ülők a forgalomnak, csodás! – Vagy a robotot is megnézhetem újra belülről, csak hát… Hát láttad, hogy mi történik olyankor! Ha elugrom, akkor nem vagyok itt és egy csomó tervem van még. Ha oda a testemnek, akkor mindezeket nem tudom beteljesíteni. Már pedig nekem fogalmam sincs mi történik, ha beleugrom és nem tudnék visszatérni a saját bőrömbe. És akkor a hátra lévő életemet abban leélni! – latinos kézmozdulatok kíséretében magyaráztam Kainenek, már amikor nem benne kapaszkodtam. A mondókám végén hátra böktem a vállam felett. Nem számított, hogy hüvelykujjamnak nem sikerül befókuszálnia az előttünk száguldó kütyüt.
– Azonban valahonnan jelet kap, szóval a szignálon keresztül talán meg tudom mókolni. Csak ahhoz közelebb kellene kerülnöm ahhoz, amivel irányítják és gondolom nem akarnál olyan közel kerülni azokhoz, akik esetleg irányítják – pillantottam fel rá zavartan. – Ugye? – mellékeltem a bizonytalan kérdést befejezett gondolatom után.
– Abba nem akarsz beavatni, hogy mégis mire készülsz? Akkor most ugorjak bele vagy sem? És megfordulni? Most?! – hitetlenkedve néztem körül. Hány km/órával is megyünk pontosan?! – Nem akarsz megállni esetleg, míg megfordulok? – rebegtem el a kérdést. Behúzott nyakkal néztem fel Kainere, mikor tekintetem találkozott a lelkembe hatoló pillantásával képtelen voltam tovább húzni az időt. Ha további öt másodpercig fent kellett volna tartanom ezt, félő lett volna, hogy homlokomig pirulok az egésztől.
– Oké, oké, okééé, ne nézz így! Fordulok mááár, fordulok! – kétségbeesetten néztem körbe, hogy rájöjjek mégis hogyan tudok a legkönnyebben egy fordulatot tolni. Fejemben élt egy akrobatikus mozdulat, amit valamilyen koreai akciófilmben láttam, aszerint csak át kellene lendítenem a lábamat. De eszem ágában sem volt majdnem kétszáznál elengedni Kainet!
– Bocsi – biggyesztettem oda, mikor majdnem lecsaptam jobb kezemmel. – Bocsi-bocsi, ezt sem akartam! – ezúttal arra küldtem sűrű elnézéskérésem, amiért térdemmel majdhogynem gyomorszájon ütöttem. – Ugh, sajnálom!! – ezt pedig a kishíján álon fejelés miatt küldtem. – Igyekszem óvatos lenni!!! – alig, hogy kiböktem ezt a mozdulat közben, kishíján kiestem a karja alatt. – ÁááÁÁ… – túl közel kerültem az aszfalthoz, közelebb, minthogy komfortos lett volna! Óriási szerencsémre Csodapók a korábbi kellemetlenségek ellenére sem akarta végig nézni, ahogy tolok egy szabadesést a motorról. De hé, sikerült megfordulni ééés még zavarba ejtőbb volt ez az egész szituáció, mint először.  
– Huh, köszi. De várj, hogy értetted az elengedést? Ugye csak megállunk és talpon kell tartanom? Igazán kár lenne ezért a szépségért, nem? – pillantottam hátra vállam felett, miközben megpaskoltam a motor oldalát. – Kaine? – homlokomon sűrű ráncok jelentek meg, miközben kérdéseim hallgatással találkoztak. Valahogy rossz érzés fogott el és nem csak azért, mert már-már majdnem beértük a robotot. – Csodapók? – türelmetlenül vártam a válaszát. Viszont a tekintete semmi jót nem sejtetett. Ééés kilőtte a hálót!
– Nenenenene, Kaine, én nem tudok vezetniii! – gördült le ajkaimról, mielőtt elrugaszkodott volna. Karjaim befeszültek, lábaimat kitartottam előre és úgy kapaszkodtam mancsaimmal a kormányba, mintha az életem függene tőle. Jó, jó, mert az is függött tőle!
Míg Kaine hoppon hagyott, mint Howl varázsló Sophiet a Vándorló Palotában, győztem egyeneseben tartani a mozgó járművet magam alatt és nem túlságosan kétségbeesni azon, hogy vajon Csodapók jól van-e, mit csinál most? Nem is beszélve a közelgő kanyarról! Az utóbbi miatt rögtön arra tudtam csak gondolni, amikor Papa motorjával kiegyenesítettem egy ilyen derékszöget. Kételkedtem, hogy a GTA-s ismereteim itt megsegítenének, vagy a KRESZ! Gondolkozz Morozov!! Ha ez egy autó lenne mit csinálnál?! Nyomnád a féket, nem?
– Hé, várjunk csak! O-M-G, ezen van fék! – ahogy ezt realizáltam, azonnal telibe tapostam. Lécci, lécci, lééécciii állj meg!
Nem tudtam eldönteni, hogy a manuális vagy a mentális fék segített a megállásban. Igazából részletkérdés volt, mert a lényeg az volt, hogy nem lett meg se fal, sem pedig a kanyar. Szinte felfoghatatlan volt számomra, hogy sikerült megúsznom csattanás nélkül. Az egyedüli csattanás végül az volt, amikor felborultam a motorral, mivel képtelen voltam állva tartani ezt a nagy batárt, mihelyst állóra fékeztem.
– Jól vagyok – nyögtem inkább magamnak, mintsem a nagy közönségnek. Sokkal jobban is fájhatott volna, ha nem sikerül megállnom, például újfent eltörhettem volna a lábamat. Szerencsére nem így történt és hála az égnek, hogy senki sem látta! Kivéve az ékszerbolt kirakatánál lévő kamerát… Pompás!
Éppen azon küzdöttem, hogy letessékeljem magamról a motort, amikor a nagy bumm egy pillanatra még az ütőt is megállította bennem. Rémülten, remegő tagokkal fordultam a zajforrás felé, kétségbeesetten keresve tekintetemmel Kainet az ütközetben, amit a robot ellen kezdeményezett. A vérre menő csatájuk ugyanis elég unfair volt, mivel a gép még csak nem is vérezhetett! Remegő tagokkal, de annál is nagy erővel löktem le magamról a vasparipát, amikor láttam, hogy Csodapókot sarokba szorítják. Segíteni akartam neki, de elképzelni se tudtam hogyan. Totális szerencsétlenségnek éreztem magamat a talajon!
– Ez az! – örültem meg látványosan, amikor láttam Kainet felülkerekedni a helyzeten. Lelkesedésem végül végtelen tanácstalanságba hasított át Csodapók felém intézett kérdésére.
– Innen mégis hogyan kéne megmondanom?! – kérdeztem vissza széttárt karokkal. Alig fél másodperc múlva jobb mancsommal homlokon csűrtem magamat. Hát persze! Gép. Én pedig nyomokban technopataságot tartalmazok vagy mi.
Beslisszoltam az út szélén parkoló autók mögé, hogy megpróbáljak elugrani, egyenest a kütyübe, amíg Kaine lefogta. Ha ugrált volna sokkal, de sokkal nehezebb lenne. Sőt, talán nem is sikerülne! Értékeltem Csodapóktól ezt az óriási segítséget, még ha nem is volt szándékos.
Hamar felismertem, hogy jó helyen járok, mégiscsak harmadjára ugrottam bele. Igaz, ezúttal szánt szándékkal. Letaglózott a sok hibajelzés, ami átfutott rajta, az új egységek bevonzására való szándéka, a különös parancs, ami hívja, aztán a védelmi-protokollja, amit most aktivált. Védelmi protokoll? O, боже мой…!
Úgy siettem vissza a testembe, mintha csak kergetnének. Ahogy visszapottyantam a bőrömbe, a levegőt is úgy kapkodtam, mint aki lefutotta a maratont rekord sebesség alatt.
– Kaine, menj onnan! – kiáltottam felé két légvétel között, mikor előbukkantam a járművek mögül.
Nem voltam biztos abban, hogy pontosan mire készül a szerkezet, ennek igazán utána járhattam volna. Azonban a savat tartalmazó hálóvető, amit kiköpött magából, egyenest Csodapók felé ment. A robot nem törődött azzal, hogy sikerült-e lefognia vele Kainet vagy sem, újabb ágyúvetőt növesztett maradék testrészéből, készen állva a lövésre.
Mindeközben odasiettem a korábbi robbanásban megtépázott épület leomlott részéhez és felkaptam belőle egy tégladarabot.
– Hé, te elfuserált Transformers! – nagy lendülettel hajítottam felé a kezembe vett rögtönzött fegyvert és megdöbbentő pontossággal tarkón csűrtem vele. Legalábbis azt a részét találtam el, ami a feje akart lenni. – Idesüss!– dobtam el egy újabbat, de ez most kínosan mellette száguldott el. Ennek ellenére, számomra is meglepő módon sikerült magamra vonom a figyelmét. Tehát, Csodapóknak akadt egy kis ideje összekapnia magát.
Várjunk csak! Rám figyel… na és most mi legyen?
A robot sarkon fordult és nagy lendülettel elindult felém.
Jeez, de jó lett volna kitalálni egy forgatókönyvet arra az esetre, ha sikerül!!!

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyPént. Szept. 22 2023, 19:06






Romy
&
Kaine



Nem szoktam még hozzá, hogy többmindenkire is oda kellett figyelni, épp ezért lepett mega  legváratlanabb helyzetben a robot. Más esetben gond nélkül pattantam volna odébb, ha nem akarta volna elvonni a figyelmem az a marék motoros, akik Romy körül felgyülekeztek. A francba, össze kell szednem magam rohadt gyorsan, mert itt nem hogy ezt a kicsit sem barátságos tákolmányt nem fogom megállítani, de még annak is búcsút inthetek, hogy Romy sérülés nélkül jöjjön ki a szituációból. Ha már egyszer akaratomon kívül is elég magasra tettem azt a bizonyos lécet, amikor felfogtam a kocsi becsapódását, akkor most legalább egy olyat kellett villantanom. Noha a ruhámat egy kissé megtépázta a robbanás ereje, nekem épp időben sikerült a centrumtól eltávolodnom ahhoz, hogy ne tegyen bennem kárt. Következő célpont így nem is a monstrum lett, hanem a távolodó motor.
- Én. - mosolyodtam el egy picit a megszólításra. Egészen hozzászoktam már mostanra és látszólag alaposan megkönnyebbült így ő is. Még idejében fogtam meg a kilengő kormányt ahhoz, hogy ne akarjunk padlót fogni, de abban az esetben is megoldottam volna a dolgot. Csak hát akkor kellett volna még mást találni, amivel visszafordulunk az ellenkező irányba.
Hékás, én meg jól hallok.
- Elvonták a figyelmem. - oldottam meg ennyivel a választ, mert valóban így történt és fölöslegesnek láttam volna füllenteni.
- Inkább kapaszkodj. - tettem még ezt is hozzá, ahogy bökdösni kezdte a mellkasom az ég tudja miért. Mindenesetre tekintetem követte olykor az ütemet és mielőtt még elkapta volna a pillantását, én az övébe fúrtam az enyémeket. Nem volt benne semmi korholás, annál több érdeklődés, hogy most mit is csinált pontosan és miért is szegte le a tekintetét.
Aznnyira azonban nem futotta, hogy ezen jobban eltűnődjek, mert egyre csak közeledtünk a száguldozó autóvá vált robothoz, kellett valami terv de nagyon gyorsan. Oké, még van mit tanulnom csapatmunka címszó alatt, mert már anélkül is a kivitelezésen pörögtek az agytekervényeim, hogy Romy gondolkozni kezdett volna.
- Akkor dolgozok ezen az árnyékoláson. Nem kell, hogy visszaugorj bele, ha kényelmetlen. - még nem tudtam hogy, meg mire is volna pontosan szüksége ehhez, de úgyis majd a helyzet adja, nem? Elvégre az fontosabb volt, hogy őket kettejüket minél távolabb is különítsem el egymástól, lévén Romy sebezhető volt és eszem ágában sem volt olyan forgatókönyvet fellapozni, amiben esetleg nem érnék oda időben. Azt meg aztán végképp nem akartam, hogy a határait feszegesse valami olyan szituációban, amiben kicsit sem volt otthon. Maradtak az én megoldásaim.
Legalább nem ellenkezett, hogy meg kellett fordulnia, viszont ennek is meglett a böjtje persze azon kívül, hogy itt-ott eltalált, ami nekem nem fájt, csak kényelmetlen volt abbóla  szempontból, hogy nem tudtam hova tegyem a kezem, ahol ne legyek neki útban. Végül pedig úgy kaptam a karjára, hogy visszasegítsem egyenesbe, azon morfondírozva, hogy talán túl nagy elvárásokat gördítek elé. Oké, határozottan abból indultam ki, hogy én meg tudtam csinálni és ez így nem volt jó. Ellenben sokkal.... kényelmesebb (?) volt már úgy tartani a motort, hogy egészen a hátához tudtam hajolni.
A kérdésére nem válaszoltam már, abban még talán bízhattam, hogy megfogja a kormányt és lelassít, ha nem tudja tartani a motort. A fókuszom immár a roboton volt, éreztem ahogy minden érzékem is őt veszi célba.
Csak nem akarta magát könnyen megadni és éreztem, hogy ennél több energiát kell bevetnem, mint amit eddig elpocsékoltam. De észnél voltam, nem szórtam szanaszét, csak épp éreztem, hogy megy fej bennem a pumpa is ezzel párhuzamosan. Ha pedig elszáll az agyam, akkor aztán vethetek itt mindenre is keresztet. De még mindig kérhettem segítséget és ez elég volt ahhoz, hogy a haragom odébb álljon. Elég volt felé vetnem egy pillantást, hogy tudjam, épp mit tesz, így csak még jobban magamra kezdtem vonni a robot figyelmét, amennyire csak lehetett. A letépett karral kezdtem püfölni, amíg azt ki nem ragadta a kezemből, aztán működésbe lépett, mintha stratégiát váltott volna. Romy is hirtelenjében visszatért, én pedig hallgatva a saját megérzésemre és a figyelmeztetésére, máris hanyatt szaltóztam róla, hogy lássam mire készül. A kilőtt hálóvetőt épp csak elkerültem de szerintem miniméterekre pontosan történt, mert éreztem, ahogy a savas szutyok megkínálja a sebem és az nem volt kicsit sem kellemes. De azonnal odébb kellett szökkennem, amint lőtt. Fogalmam sem volt, hogy ezzel másokat veszélyeztetett-e, speciel nem is érdekelt éppenséggel.
- Ne, menj az útjából! - nem volt még alkalmam sem kifújni magam a ház oldalán amire feltapadtam, mert Romy öngyilkos küldetésbe kezdett. Neki elég lett volna tényleg egy ütés és összetöri. Ezt márpedig nem hagyhattam. Éreztem, hogy menten felment a pumpa ismét bennem és nem tudtam eldönteni, hogy miatta vagy a szituáció miatt. A következő pillanatbal a tenyerem a ház oldalára tapasztottam, éreztem, ahogy felforrósodik az anyag alatta, majd azzal a lendülettel ki is téptem egy jókora darabot. Hozott magával mindent, de ami még lényegesebb volt, az, hogy egyből célba vettem vele a monstrumot. Épp, hogy fordult, amikor becsapódtam, így csak a hátába sikerült beleállítanom a tömböt.
A rohadt életbe!
A szikrázás elől ugyan elugrottam, de ennyivel nem érhettem be.
- Hátrébb! - szóltam határozottabban most már Romyra, mielőtt még újabb hálót nem lőttem ki a tömb felé, amit így újabb alkatrészekkel nem szakítottam ki a hátából, hogy aztán a jókora darabot meglóbáljam és mint a parittyavetővel, aztán sokkal nagyobb lendülettel küldjem meg felé. A robot felszántotta vagy öt méteren az utat, mire én földet értem közvetlenül Romy előtt. Érdekelt, hogy mit tudott meg, az kevésbé, hogy én már erősen ziháltam. Ha a sav nem lett volna, most semmi bajom nem lenne.
- Mire jöttél rá?
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyHétf. Szept. 25 2023, 23:48


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
Eléggé eltompultak az érzékeim, amikor a groteszkül festő robot felém igyekezett. A hiányzó kar nélkül azt hinné az ember, hogy nem is olyan fenyegető, a darabosságáról nem is beszélve. Viszont a hálóvetője semmi jóval nem kecsegtetett, plusz a mérete is némileg aggasztott. Én még egy befőttesüveggel sem boldogulok, akkor egy ilyen nagy bádogdobozzal hogyan kellene?
Kaine figyelmeztetése villámként hasított belém, eddig földbe gyökerezett lábaim most már kocsonyaként remegtek. Habár mozdulnom nem sikerült, azt legalább elkezdtem lesni, hogy mégis hova tudnék félrevetődni, ahol biztonságosan megbújhatnék? Végül vontatott mozdulatokkal lendültem be az autó mögé, mely korábban is fedezékemül szolgált. A szerencsétlen Mazdát viszont úgy kapta fel mellőlem, hogy elkezdje bekebelezni magába, mintha egy pihe toll lenne.
Ijedtemben hátra estem és aszfalton ücsörögve néztem végig, ahogy Csodapók megpróbálta kilapítani Mr. Robot Uraságot. Na, nem azért, mert olyan jó volt innen a kilátás, hanem mert a lábaim felmondták a szolgálatot. Megilletődve néztem, ahogy Kaine hihetetlen mód újra felülkerekedett a roboton. Már amennyire követni tudtam a történéseket, mivel olyan nagyon gyorsan történt minden, hogy szinte felfoghatatlan volt számomra.
Csak akkor csúsztam valamelyest hátrébb, amikor Csodapók figyelmeztetőleg odaszólt. Ijedten néztem végig, ahogy próbálta péppé verni a kütyüt. A riadalomtól összébb húztam magamat, mintha csak attól tartanék, hogy bármi rám zúghatna, mikor méterekre előttem történt ez az egész esemény. A robot felől rám telepedett érzések miatt elég nehéz volt saját bőrömben maradnom és időnként nem át-átkapcsolódnom a gépbe, mellyel Kaine küzdött. A hibajelzések aljasan beleszőték magukat a gondolataimba és alig tudtam elhatárolódni tőlük, pedig nagyon-nagyon vissza akartam kerülni a saját testembe. Végül csak Csodapók hangjára sikerült visszapottyanom. Áldottam jókor időzített kérdését!
– Kaine! – szapora légvétel kíséretében adtam hangot megkönnyebbülésemnek. Mintha csak így akarnék meggyőződni arról, hogy tényleg saját testemben vagyok és hallani lehet engem. – Én… nem is… nem is tudom – remegő tagjaimról hangomra is átterjedt a reszketést. Hebegő-habogásom közben igyekeztem talpra tolni magamat. – Benne voltam, az előbb és… és most is. Aztán amikor érzékeltem, hogy valami védelmi protokollt készült aktiválni és te is képben vagy, a-akkor visszasiettem. Most pedig, az előbb, amikor benne voltam, alig tudtam visszajönni! Még kész szerencse, hogy kérdeztél különben lehet benne rekedek – annyira elérzékenyített ez a részlet, hogy gondolkodni is elfelejtettem. Testem pedig naná, hogy előbb cselekedett! Minden értelmes gondolatfoszlány híján kiléptem előre, hogy átöleljem Kainet. Így akartam éreztetni, hogy mekkora segítséget nyújtott az előbb.
– Izé... sajnálom! – húzódtam vissza olyan fél másodpercet követően, pironkodva, mihelyst gondolataim beérték cselekedeteimet és rájöttem mit művelek. – N-n-nem akartam! – legalábbis nem volt szándékos a részemről, hogy hálámat tettekkel jobban ki tudtam fejezni. Viszont csak az ölelést követően vettem észre, hogy Kaine mennyire alul van öltözve, még ha kivételesen nem is szándékosan. Lányos zavaromban azt sem tudtam hova nézzek, aztán megpillantottam mancsaimon a vért. A vér folytatódott az egyetlen csinos, színes, virágos mintás felsőmön. A folt véglegesen tönkretette ez. Aztán ahogy a vér forrását kerestem, egészen véletlenül – komolyan véletlenül – Csodapókon kötött ki a tekintem. Kinek nem csak ruhája volt megtépázva, de testén több helyen is sérülés éktelenkedett.
– Szent ég! – rikkantottam el magamat a sebesülései láttán –, hogy nézel ki? Jól vagy? Komolyak a sérüléseid? Komolynak látszanak. Biztosan komolyak! Nem akarsz leülni és kifújni magad? Tudok CPR-t! Ééés itt egyáltalán nem segít a CPR… Jaj! Esetleg tudok valamit csinálni, hogy jobb legyen? – hadartam el kérdéseimet aggodalmas hangon. Sőt, még a farmerdzsekimet is felé nyújtottam azzal a szándékkal, hogy bátran vegye magára, ha szeretné. Bár nevetséges volt a méretkülönbség úgy is, hogy egy számmal minimum nagyobb volt hozzám képest a dzsekim. – Ha más nem fáslinak még jó. A pólómnak már amúgy is annyi – tehát, ennél a pontnál a dzsekim már abszolút nem számított.
Éreztem, ahogy egyre nagyobb és nagyobb formát ölt bennem a pánik a tehetetlenség érzésétől, miközben ott tipródok Kaine előtt. Nehéz volt leküzdenem a fel-felötlő bűntudatot magamban, ami ott harsogta elmémben, hogy ez az én hibám. Nehéz volt nem elhinnem neki, mert ha nem ugrabugrálok gyanútlanul gépekbe, akkor talán sosem keltem fel ezt a kütyüt és most nem lennénk itt, Kaine sem sérült volna meg. Békésen hazamehettünk volna, ahogyan az tervben is volt és a világ legnehezebb problémája számomra Cassy kérdéssorozata lenne, melyeket még fogalmam sincs miként fogok feltenni Kainenek.
– Te idióta, most nézd mit csináltál! Ha a Főnök megtudja, akkor kicsinál minket. Add ide azt a tetves távirányítót!
– Ne nyúlkálj most ide! Azt hiszem vágom, hogy mit csinál. Különben is, majd azt mondjuk, hogy a robot robbantott – hallottam meg két mélyhangú férfi szóváltást az út túloldaláról, kik határozottan az előbbi szituációról vitatkoztak. Az első beszélő erős, orosz akcentussal törte az amerikai angolt.
– Na persze, biztos, hogy el is hinné! – felpipiskedtem a Mazda mögül. A beszéd egy sötétkék, már-már majdnem fekete árnyalatú furgonból szűrődött ki, mely átmenetileg leparkolt az út szélén. Legalábbis az autómotor hangjából arra következtettem, hogy csak várakozik. Gyors pillantást vetettem Kaine felé, hogy meggyőződjek arról ő is felfigyelt-e az alábbi párcsevejre.
– Fejezzétek már be ezt az értelmetlen civakodást! Egyébként is adjátok ide a távirányítóját! Eleve hiba volt a kezetekbe adnom, csak tönkreteszitek! Ha az Oroszlán elővesz minket, ne számítsatok rám – pirított rájuk a volánnál ülő, reszelős hangú fickó.
– Oroszlán? – orrom alatt ismételtem el a nevet. Félelem és meglepettség vegyes egyvelegével vizslattam Csodapók felé. Ismertem ezt a nevet! Összeszorult torokkal hallgattam tovább a furgonban ülők társalgását.
– Oh, hallgass már Matvei! Inkább az utat figyeld. A robot okkal nem reagál a jelekre… Szerintem van itt valaki – ahogy ezt kijelentette, a robot hangos morajlás kíséretében kifúrta magát a törmelékek alól. Eleve nagyobbnak tűnt, mint az előbb, amikor Kaine K.O-t adott neki. Legalábbis úgy festett, hogy kiütötte, mivel most határozottan elevennek tűnt. Ha ez nem lett volna elég, most is folyamatosan újabb és újabb beépíthető eszközök után nézett, amit azonnal magába foglalhat, mintha meggyorsult volna a regenerációs folyamata.
– Jeez, hát ezt sehogy sem lehet kiütni?! – akadtam ki. Futó riadalmamban ösztönösen Kaine keze után nyúltam. Kellett számomra az a bizonyosság, hogy ebben a para helyzetben nem vagyok egyedül. – Nem láttál rajta valahol kikapcsoló gombot? – szaladt le ajkamról a kérdés.
– Ott van! Gyerünk, hívjátok már ide és zúzzunk innen, mielőtt idecsődül a rendőrség – szólt a reszelős hangú megint.
Az egyik fickó lehúzta az ablakot, majd egy joystickhez hasonló eszközt dugott ki rajta. Kattintott rajta párat, mire azt az ismerős jelzést érzékeltem a távirányító felől, amit korábban a kütyüben is tapasztaltam. Ha esetleg a beszélgetésből nem lett volna egyértelmű, hogy azt a gépet keresik, amivel Kaine hadakozott, nos, ez a szignál igazán egyértelművé tette.
– Talán, ha elvesszük a kontrollerét? – suttogva vetettem fel az opciót Csodapóknak. Kihasználva a helyzetet, hogy még nem vettek észre minket. Ha kikapcsolni nem tudjuk, hát akkor irányítsuk, nem? – Hogy csináljuk? Legyek én a diverzió? – vártam az okosságot Kainetől. Én készen álltam cselekedni! Mooondjuk első lépésként elengedhetném a kezét? Uh, mikor is fogtam meg?! Egyébként milyen kellemesen meleg…
Szent ég, Romy, elég volt az álmodozásból, helyzet van!!! – gondolataim hevében vöröslő fejjel el is engedtem Csodapók mancsát, melynek hőmérsékletét képem tuti ezer Celsius-fokkal meghaladta.

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyKedd Szept. 26 2023, 19:12






Romy
&
Kaine



Volt valami furcsa az összképben, amikor betoppantam, nem is kellett immár sokáig gondolkoznom, hogy rájöjjek, Romy megint a gépben kötött ki és noha nem okozott volna különösebb gondot odébb mozdítanom, azért az aggodalomra adott okot, hogy milyen sokáig tartózkodott ott bent. Eszembe juttatta, mennyire parázott attól, hogy még egyszer visszatérjen bele és könnyen meglehet, nem ok nélkül. Voltak terveim, bár nem tudtam pontosan, hogy nála a megrázás, a csettintés vagy a kiabálás mennyire működhetett, bántani nem akartam, még megcsípni sem. Egészen közel hajoltam hozzá, nem figyelve arra, hogy a jó távolra megküldött robot ad-e még életjeleket. Most nem is volt fontos, jobban aggasztott Romy riadt tekintete.
- Jól vagy? - kérdeztem vissza a habogására, tényleg nem tűnt úgy, mint aki a helyzet magaslatán lenne, még az is megfordult a fejemben, hogy a robot küldött felé olyan instrukciókat, amitől teljesen összezavarodott. A választ igazából megkaptam tőle, és noha az is érdekelt, miféle védelmi protokollt emleget, az most mellékes volt. Annyira hirtelen jött az ölelés, egy pillanatra átéreztem minden bizonytalanságát.
- Jól van, most már itt vagy. - kezdtem neki én is ugyanilyen bizonytalanul. Még soha senkit nem próbáltam megnyugtatni, az egész pedig új volt. A kezem is épp ennyire bizonytalanul siklott a hátára, emlékeztetve arra, hogy a filmekben is mindig viszonozták ezt. Talán most nekem is eképp kellett cselekednem, de mégis annyira természetesnek hatott.
Ahogy éreztem, hogy távolodna, el is eresztettem, még mindig csak őt figyeltem, ahogy megint színre lép a pirulás, már nyitottam volna a számat, hogy elmondjam, egyáltalán nem volt annyira zavaró az iménti, mint amennyire furcsa lépés volt ez az én részemről is. De amint észrevette a vért, máris azzal foglalkozott, minden mást pedig elfelejtett. Ennyire nem volt rossz a helyzet, noha éreztem, mennyire nem kellemes, azért még mindig csúnyábban festett. Egyszeriben viszont furcsán jól esett, hogy ennyire nagy fókuszt kapott az aggodalma. Igazából sosem aggódott értem senki ennyire, ez pedig groteszk módon egy apró mosolyt csalt az arcomra.
- Majd meggyógyul. Holnapra már itt sem lesz. - ha nem volt eddig igazán tisztában azzal, hogy mennyire gyors regenerációm volt, akkor most kénytelen voltam egyben felvilágosítani is. Lényeg, hogy van még bennem szufla ahhoz, hogy haza is jussunk egyben. Ha pedig valakitől meg kellett védenem ma még, akkor annak is állok elébe.
- Vedd vissza, te fogsz megfázni. - nem volt már meleg, egyébként sem tudtam volna hová felvenni egy a számomra apró dzsekit, így visszanyújtottam csak felé. Próbáltam leolvasni az arcáról, hogy miben merült el, de nem sok jóra engedett következtetni. Mintha azzal lenne összefüggésben, hogy nem tud segíteni vagy abban, hogy még mindig itt rostokoltunk. De a tarkóm megint telibe sajgott, akaratlanul is felkapva a tekintetem, hogy körbenézzek. A beszélgetés csak utána ütötte meg a fülem és néztem én is el arra. Szemem sarkából érzékeltem, hogy Romy is így tett, közben pedig érzékeltem, hogy egyre feszültebbé válik. Ha valamivel, testbeszéd olyan formájával nem lehetett becsapni, amit én is tapasztaltam és könnyedén kiszúrtam a jeleit. Érdekfeszítő beszélgetésnek lettünk hirtelen mindketten tanúi, ami egyben választ is adott a robot kilétére és talán a céljára is. Pusztításra született, ez semmi kétség. Oroszlán emlegetésére megrezdült a szemöldököm. Nem egy ponton olvastam róla az összeszedett adatok között, ő egyfajta központi figurájaként szerepelt Romy jegyzeteiben és értettem, hogy miért vált hirtelen ennyire feszültté. Én is lepillantottam rá, ahogy érzékeltem, ismét rám sandít. Csak egy aprót bólintottam. Akkor kaptam fel csak gyorsan a tekintetem, amikor a robot megmozdult és ismét előkerült. Nem tétlenkedett, annyi szent, a fejemben pedig rögvest beindította a fogaskerekeket, amik azon kezdtek el zakatolni, miképp is tehetném sikeresen a kiiktatását. Ha az eddigiek nem voltak épp elegek, akkor kénytelen voltam más módszer után nézni. Annyira a gondolataimba merültem, hogy Romy kezére is ösztönösen szorítottam rá, ahogy megéreztem a tenyeremben.
- Nem, de majd kikapcsolom máshogy. - válaszoltam halkan és higgadtan. Annak sok haszna nem lett volna, ha úrrá lett volna rajtam a pánik, izgatottság vagy a félelem. Egy ilyen robot nem lehetett az én ellenfelem, ezzel pedig igyekeztem megacélozni az elmém.
- El kellene, de te nem mész sehová, itt maradsz. - muszáj volt ezt így kihangsúlyoznom, mert tartottam attól, ha most randalírozásba kezdek, akkor nem fogok tudni időben leállni. Neki pedig semmi keresnivalója a törmelékek között. A robot már a közelünkben kezdett el magába építeni még egy kocsit, így hamarjában amagára vonta a figyelmem, így pedig hogy szabaddá vált a kezem, már osontam is el a kocsik mögött az épp egy helyben járatott autó felé, amiben amazok ültek. Fogalmam sem volt arról, hogy érdemes lenne-e követni őket, eljutnak-e egyáltalán ehhez az Oroszlánhoz, de a telefonjaik és a tartalmuk hasznosabbnak tűnt. Nem felejtettem el, sok esetben az információszerzés fontosabb mint a formális cselekvés. Ekképp dobbantottam két lábbal egy jó nagy lendület után a kocsi tetején, nem kicsit behorpasztva azt. Nem szándékoztam osonni. Mindahányan voltak úgy rohantak ki a gépjárműből, mint csótányok a megbolygatott szemetes alól.
- Mi a faszt csinálsz? - rivallt rám az egyik, aki többször le lett az előbb korholva, a másik pedig magához hűen ismét a szavába durrogott.
- Kussolj, inkább lődd le, ő provokálta a robotunkat. - kellett némi idő, mire reagáltak, de a harmadik volt a leggyorsabb, hogy előkapjon egy pisztolyt, közben meg pár lövést ledva hátrálni kezdett, én gyorsan reagálva léptem el a golyó útjából. A joystick is az ő kezében volt, de elvonta a figyelmem, hogy a másik kettő kezében megjelenő fegyverekre lőjem ki a hálót és rántsam ki a kezükből a pisztolyt, addig a harmadik megnyomott egy gombot a joystickon.
- Gyerünk, nyírd ki! Mutasd meg, milyen hasznos fegyver vagy. - a szavakat a robothoz intézte, amíg én a másik kettőt támadtam be azzal, hogy a szokásos módon megrántottam magam felé őket egy újabb hálóval és mindketten találkoztak a cipőm talpával. Ők nem voltak kihívás, de a tarkóm ismét telibe triggerelt. Ezúttal nem engem vett célba, mert könnyedén ki tudtam térni a masina lába elől, ami az irányítóketyerét tartó fickón landolt, rútul összetaposva őt. De valamit nagyon aktiválhatott rajta, mert a robot nem volt rest a behorpasztott tetejű kocsit is magába olvasztani, de hogy megvárjam, amíg feleszmél, ekkora luxust nem hagytam neki meg. A hozzám legközelebb eső kocsi farát ragadtam meg és erőt véve magamon megemeltem, hogy aztán a következő ugrással beleállíthassam. Az újonnan kiforrt kis ágyút könnyedén levittem még vele, de többet segítettem neki, mint ártottam, ugyanis a kocsi már félig benne is állt, hogy újabb méreteket vegyen fel.Lendületből ugrottam fel rá és kezdtem el püfölni a tagjait az illesztésnél. Szerencsére nem volt semmi spéci elem a szerezetben, így könnyedén szakadt le egy idő után újfent a karja, mielőtt megragadhatott volna. Egy pillanatnyi figyelmetlenség leginkább abból fakadt, hogy a fókuszt az újabb rakétavető ragadta meg ami előbb fordult felém, most pedig bemérni készült. Hirtelen szó szerint vasmarokban találtam magam, amit nem akartam megvárni, hogy bevégezze a tervét. Éreztem, hogy még komoly erőt kell vennem magamon, hogy még ki tudjam őt ütni, mert az elpőbbi sikertelen húzások után a tartalékaimat kezdtem el felélni. Így jár az ember ha nyolc óra munka után még beugrik robotokat szétszedni. Némi erőlködés után azonban sikerült kifeszítenem magam az ujjai közül, így mire az ágyút beiktathatta volna, akkor már csak a hűlt helyem, a saját kezét tudta elfüstölni. Nekem pedig több sem kellett, mint újfent megrohamoztam egy újabb leszakított betonrúddal, hogy néhány nagyobb csapás után keresztbe döfhessem rajta és ezzel sikerüljön a lábairól is lerogyasztani. A nagy hátránya az volt, hogy bitang lassúnak minősült hozzám képest. Én pedig esélyt sem adtam neki, hogy összeszedje magát, így mielőtt a semmiből újabb tagot növeszt magának, két kézzel ragadtam meg a fejét és oda koncentráltam az összes erőm, hogy letéphessem a helyéről, majd messzire vágjam, aztán a keletkezett kráterbe hajoltam és ami csak a kezem ügyébe került, azt már téptem is ki.
"Önmegsemmisítő művelet aktiválva."
Hallottam a hirtelen felcsendülő robothangot, én pedig mindent, ami csak a kezemben volt eleresztettem és annyi időm volt, hogy elrugaszkodjak jó messzire tőle. Hangos robbanás rázta meg az utcát, engem is messzire ellökve még. A fülem besípolt, de tudva azt, hogy a veszély elhárult, nem igyekeztem olyan gyorsan talpra. Tekintetemmel szinte egyből Romyt kerestem, pattanásig feszülő idegeim pedig addig nem is engedtek fel, amíg meg nem láttam őt.
- A videófelvételek... ki kéne iktatni. - vettem fel a szemkontaktust a közeli üzlet kirakatával. Fáradtnak és végtelenül levertnek éreztem magam, de annyira még volt erőm, hogy felvegyem a földről a tőlem nem olyan messzire repült robotfejet, a rajta lifegő ágyúval.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptySzer. Okt. 04 2023, 22:19


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
Pironkodva figyeltem Kaine arcára kiült mosolyt, ami egyébként tök jól állt neki és… egyébként kicsit ciki ilyet gondolnom a lakótársamról, igaz? Meg hé, tökre elfelejtettem, hogy mérgesnek kéne lennem vagy legalább picit felpaprikázottnak, amiért ilyen komolytalanul veszi a helyzetet! Alig akartam elhinni, hogy itt vigyorog, miközben készült elvérezni az orrom előtt!! Mondanom sem kell, hogy az aggodalmamon a legkevésbé sem enyhített.
– Annál több idő kell ahhoz, hogy az ilyesmi begyógyuljon, gyors regeneráció ide vagy oda – dünnyögtem az orrom alatt. Bele sem gondoltam, hogy igazándiból a képessége révén valóban pikk-pakk felépülhetne. A tehetetlenségem azonban kételkedéseket szült és elég nehéz volt a holnapon merengenem, mikor a jelenben volt megsérülve. – Nem fáj? Ha rosszul vagy nem szükséges megerőltetned magadat. Nem ér annyit ez az egész, inkább hagyjuk a hatóságokra és menjünk haza – próbáltam meggyőzni arról Csodapókot, hogy a saját épségére való tekintettel inkább hagyjuk is ezt a hadakozást.
– Túlélek egy kis megfázást – hebegve-habogva reagáltam le a kabátom visszautasításának okát. Tök rendes volt tőle ez az odafigyelés, de hékás, megint elterelte a témát a sérüléséről!
Az Oroszlán ténye szabályos rosszullétet okozott nekem. Sejthettem volna, hogy valamilyen formában köze van ennek az egésznek az orosz maffiózókhoz és rajtuk keresztül a HYDRA-hoz. Nem is értem miért lepődtem meg ezen, hiszen mindenhol ott vannak. Miért kell mindenütt ott lenniük?! És még a robot is felélet a hamvaiból, pompás!
– A gépeknek nem tesz jót, ha offolják az áramforrását – tettem szóvá, amolyan segítő észrevételként. Kaine nem úgy tűnt, aki vevő lenne a menekülésre, szóval valahogy ki szerettem volna fejezni a támogatásomat. – Igaz, hogy nem látunk rajta külső tápkábelt, de határozottan érzékelem! Ami az én talentemnél annyit jelent, hogy akadnak benne elektromos részek, vagyis kell lennie benne valaminek, ami elhajtja – fejtettem ki bővebben.
– Hogy tessék?! Azt akarod, hogy itt ácsorogjak miközben te végzed az oroszlánrészét? – bukott ki belőlem felháborodva, felfújt arccal, amiért kispadra lettem száműzve. Mondjuk volt benne igazság, semmi esélyem se volt felvenni a harcot nem csak a gép, de a maffiózók ellen sem… – Rendben – eresztettem ki a levegőt a számból. – De légy óvatos! – kértem meg rá, már-már enyhén figyelmeztető jelleggel. Aggodalmam kifejezéseként finoman rászorítottam a kézfejére, mielőtt zavaromban elengedtem volna a kezét.
A jármű takarásából figyeltem, hogy Kaine mit csinál. Első ízben kihordtam egy szívinfarktust, amikor egyszerűen csak a fickókra tört. A pisztolylövések hangja úgy csengtek füleimben, mintha legalább mellettem dörrentették volna el. Az autó oldalának tapadtam és remegő tagokkal lecsúsztam a tövébe, egészen apróra húzva össze magamat, ahogy próbáltam a kéretlenül felötlő emlékeket távozásra kérni. Vennem kellett pár mély levegőt, hogy bátorkodjak újra kilesni. Nagyon nehezen vettem rá magamat, de minél előbb meg akartam győződni arról, hogy Kainet nem lyuggatták ki.
Hajam menten égnek állt az újabb fordulattól, mikor a robot teljes sebességgel, földrengető lépésével megindult a maffiózó csoport irányába, így pedig Kaine felé is.
– Csodapók, vigyázz! – szóltam neki kétségbeesetten. Habár mindez felesleges volt, mert pókos érzékelésével nélkülem is határozottan jól elboldogult. A maffiózó sorsára viszont a legkevésbé sem számítottam, a látvány okozott számomra egy enyhe kékhalált és megmozgatott bennem valamit. Na nem az együttérzést, a-a, sokkal inkább egész napos étlapomat, mely úgy döntött szeretne világot látni.
Ez a kispados szerep irtó ciki és a maga módján megerőltető. Immáron talpon lehoztam egy szívrohamot, némi PTSD-t a lövések hangja miatt és kishíján kidobtam az ebédre beburkolt lasangát! Nem győztem törölgetni homlokomat kabátom ujjával, mialatt Kaine és a robot adok-kapok műsorát néztem. Hadd ne mondjam, hogy nehezen tudtam végig ülni! Pedig egyes pillanatokhoz már szemem elé kényszerültem emelni a mancsomat cenzúra gyanánt és csak ujjaim között merészkedtem lesni, hogy mi is történik.
Amikor szemtanúja voltam, hogy a kütyü elkapja Csodapókot az aggodalom és az ijedtség vegyes egyvelege olyan adrenalin löketet adott, hogy még a bőrömből is kilőtt. Egyenesen bele abba az átkozott robotba. A szerkezet olyan intenzíven dolgozott, hogy a hirtelen rám törő input miatt egészen beleszédültem. Azonban a lendületem kitartott és olyan akaratosan adtam ki az utasítást neki, miszerint most azonnal eressze el Kainet és ne merje még egyszer bántani, hogy még én is meglepődtem a határozottságomon.
Hangom úgy tört át a gép tűzfalán, mintha csak egy prosztó papírlapot szakítanék szét. Habár a gépezet konkrét célját: a gyilkolást – nem tudtam felülírni. Ellenben az ellenkező tartalmakat hordozó utasításom még jobban belassította a mozgását. Emiatt felbátorodtam és nem terveztem távozni, míg nem sikerül átvernem rajta korábbi akaratomat. A kínzó fájdalom sem tántorított el, mely a műszeren keresztül átjárt. Ebből tudtam, hogy Csodapók fölénybe került! Éppen azon voltam, hogy kiderítsem mégis miként tudnám esetleg belülről leállítani, amikor…
„Hacker támadás detektálva, azonnali tisztítás megkezdése.”
Deja vu érzés kerített hatalmába és egy belső hang arra utasított, hogy fussak. Nem kellett kényszer mondani. A fejvesztett menekülés viszont nem bizonyult a legjobb stratégiának. Egyre nőtt és nőtt bennem a pánik, amikor a sokadik zsákutcába futottam bele. Ez pedig nem segített a kijutáson. Képtelen voltam összpontosítani arra, hogy megtaláljam a visszautat saját testembe. Ha külsőleg nem sérült volna meg olyan súlyosan a gép, akkor talán sosem esek ki a sokkhatás miatt és lehet, hogy örökre eltakarított volna.
Fájt minden porcikám és úgy kapkodtam a levegőt, mint aki lefutotta a cooper-t. Egyedül az nyugtatott meg, hogy ismét saját bőrömben voltam és nincs többé félnivalóm. Kaine pedig határozottan nyerésre állt a géppel szemben.
Úgy felgyorsultak az események, hogy szerintem még egy Speedster sem tudta volna lekövetni mi történik pontosan. Az újabb detonáció lökete lesodort a lábamról, a hangja pedig betett a hallójárataimnak. Ha engem így kiütött, mint egy tekebábut, nem mertem belegondolni, hogy akkor mi lehetett Csodapókkal, ki tök közel volt a géphez…
Heves szívveréssel löktem magamat talpra, sípoló füleimre és az enyhe szédülésre fittyet hányva. Hirtelen olyan futási sebességre tettem szert, amiről azt se tudtam, hogy képes vagyok, mikor megláttam a földön fekve heverni Kainet. Lécci, legyél életben!
– Csodapók, CsodaPÓK, CSODAPÓK hallasz? – aggódó ábrázattal rogytam térdre Kaine mellett. Még mindig sípoló füleim miatt egyre hangosabban szólva hozzá. – Jól vagy? Minden rendben? Kérlek, ne merj meghalni nekem! Mondj valamit!! – érintettem meg óvatosan a felém eső vállát. Scannereket megirigylő módon néztem végig rajta, keresve az újonnan keletkezett sérüléseket. Na, ez is új, ezt se láttam korábban, juj, ez jó ronda, uh, ez meg tuti be fog lilulni… A tüzetes szemle alatt elhallgattam, így legalább akadt némi lehetősége a megszólalásra.
– Mégis mi volt EZ?! – bukott ki belőlem hirtelen, amikor meggyőződtem arról, hogy Kaine él és lélegzik. – Ha ez nálad az óvatos-setting, akkor nem akarom tudni mit csinálsz, hogyha nem vagy az! Fűbe is haraphattál volna és most ne gyere nekem azzal, hogy itt vagyunk a betondzsungel közepén, ahol egy árva zöldellő parcella sincs! – elcsendesedtem egy pillanatra, amikor valami felvételekről kezdett beszélni.
– Hogy tessék? Jaaa, a videófelvételek! Persze, hogyne, kiiktatom őket… De hékás, most ne tereld a témát!!! Végig gondoltad egyáltalán, hogy mit csinálsz? Mégis mit csináltam volna, ha lelőnek?! – a sokkon túl. – Hát képzeld, majdnem szívinfit kaptam! Na és ha agyonlép a gép, mint azt a szerencsétlent?! – valószínűleg nem csak az egész napos étlapom fordult volna ki belőlem. – Örülhetsz, hogy csak lasangát nem akarok soha többé enni, mert ha Lili féle nachossal járok így, azt mégis hogyan magyarázom meg neki?! Oké nem soha, de egy hónapig, ha nem kettő, tuti nem fogok lasangát burkolni! Jó-jó, nem így történt, de akkor is – vettem egy mély levegőt, de nem azért, hogy lehetőséget adjak Kainek a közbeszólásra. Még mit nem, ezúttal nem! Végig fogja hallgatni, ha akarja, ha nem!
– Miért kellett egyáltalán belekötnöd a maffiózókba?! – hangom elbicsaklott, ahogy feltettem ezt a kérdést. – Ha az Oroszlán megtudja téged is felpakol a radarjára, még csak az kéne, hogy rátok is vadászni kezdjen. Az Oroszlán már elvette a szüleimet, nem akarom, hogy titeket is bántson – emelt hangom egészen elvékonyodott, ahogy a korábbi hevességemet felváltották a tömény érzelmek és könnyeim – hiába próbáltam visszafogni őket – utat törtek maguknak. Végül, hogy síró képemet leplezzem, Kaine nyakába borultam (ott nem tűnt egyedül sérültnek). Valójában nagyon örültem neki, hogy jól van, de ezt valahogy nem sikerült kimondanom.
Csak akkor tértem vissza a valóságba, amikor realizáltam nem a füleim csengenek újfent, hanem szirénákat hallok! Az éles hangok gátat vetettek könnyeimnek és felhívta a figyelmemet arra, hogy mégis mit csinálok. Rémült ábrázattal hőköltem hátra Csodapóktól. Zavaromban akár egy fej paradicsommal is versenyre kelhetnék a piacon.
– Szent ég, ha itt találnak minket alsó hangon öt évet kapunk! – nem volt bátorságom kiszámolni a ténylegesen fegyházban letöltetendő számot. – Gyorsan, siess! – úgy pattantam talpra, mint akit megcsapott a kóboráram.
– Fel tudsz állni? Segítsek? – kérdeztem rá. Amennyiben igényelte szívesen nyújtottam kezemet, hogy felsegítsem. – Olyan helyre kéne mennünk, ami kellő távolságban van ahhoz, hogy a zsaruk ne találjanak ránk, de elég közel legyek, hogy a környék kameráival dumcsizhassak – idéztem fel korábbi kérését, melyet kínos monológom és a zavarba ejtő ölelésem előtt mondott. Oké, csak csinálj úgy, mintha semmi sem történt volna az előbb, Morozov!
– Aztán a sebeidet sem ártana ellátni… – pillantottam le a vérfoltokkal tarkított pólómra, majd sokatmondón Kainere. Juj, nem direkt bámultam meg, esküszöm!
– Hé, mit csinálsz azzal? Ugye azt nem akarod hazahozni?! – fordítottam lángoló arcomat a mancsában tartott robotfej felé. A nyomatékosság kedvéért bal mutatóujjammal is ráböktem, jobb kezemnek is találtam elfoglaltságot, azt a derekamon pihentettem addig.
Homlokomat ráncolva szemeztem a kütyüvel, melyben nem egészen voltam biztos abban, hogy sikerült véglegesen kiiktatni. Figyelmemet viszont elterelte Kaine érintése, majd a váratlanul leredukálódott távolság. Hirtelen még levegőt venni is elfelejtettem.
– Cs-cs-csodapók? – rebegtem úgy, mint aki erős laggolással küzd éppen. Kellett a restart, hogy felfogjam mi is történik körülöttem. – Ne-ne-ne-ne-ne, én félek a magasbaaan – sajnos túl későn dekódoltam a helyzetet ahhoz, hogy bárminemű ellenkezést tudjak tanúsítani a megkezdett Tarzan manőver ellen. – Szent meg egy ég, tegyél le, TEGYÉL LE! Mármint ne most a levegőben, hanem a talajra, A TALAJRA! Le fogunk zuhanni és meghalunk, áááÁÁááÁÁÁ… – görcsösen kapaszkodtam belé, hogy még véletlenül se ejthessen le nem kívánt magasságokban. De akkor sem igazán akarództam elereszteni, mikor már stabilan álltunk a közeli épület tetején, melynek magasságait maximum csak fényképezőgéppel tudtam felmérni eddig. Legvadabb álmaimban se gondoltam volna, hogy saját szemeimmel fogom látni a tetejét, nemhogy járni rajta!
– Ezt még egyszer ne csináljuk, oké? Nem rajongok az extrém sportokért… vagy legalább figyelmeztess! – remegő lábakkal húzódtam el tőle, hogy jobb mancsommal legyezgetve magamat összeszedjem magamat a kamerajárás műveletéhez.
– Rögtön jövök, addig ne merj elvérezni nekem! – figyelmeztető jellegű kérésem után vettem egy mély levegőt, hogy elrugaszkodjak.
A legkevésbé sem számítottam ennyi utcaképet rögzítő kamerára. Kéretlen telefonok is akadtak közöttük, akikre feledésbűbájt kellett szórnom. Ráadásul voltak olyanok, akik nem igazán akarták megadni magukat…
– Azt hiszem nincsenek többen – szólaltam meg rekedtes hangon, amikor visszatértem. Fogalmam sincs mennyi ideig voltam el, de rettentő kimerítő volt ez a túra. Lábaimból rögtön kiszaladt az élet, esélyem se volt reagálni, hogy legalább valami kapaszkodó után nézzek, nehogy a padlón kössek ki.

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : I never looked for trouble  Wipe-mirror-nate-jacobs
I never looked for trouble  AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : I never looked for trouble  F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : I never looked for trouble  D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyCsüt. Okt. 05 2023, 09:22






Romy
&
Kaine



Sokszor voltam már szorult helyzetben, de még soha nem kellett arra figyelnem, hogy mások mennyire voltak veszélyben. Romy márpedig eléggé nagy veszélyben lehetett gyakorlatilag bármelyik pillanatban kitéve. Ugyan már, elég volt egy törmelék vagy hogy rossz helyen van és vége a játéknak, ez pedig nagyon nem tetszett nekem. Határozottan örültem volna, ha leteszi a nagyesküt hogy valóban nem teszi ki a lábát a kocsik közül. Engem sem akadályozna annyira a tudat, hogy figyeljek rá. És akkor még ő aggódik...
- Hidd el, ez holnapra csak néhány karcolás lesz. Folyamatosan jobban érzem magam. - igyekeztem megerősíteni az ellenkezőjében, mint amit gyanított. Nem tudtam volna tovább ragozni ezt a tényt, de azt még igazán hozzátehettem volna, hogy az ilyen veszélyes fegyvereket jobb volt inkább a saját kezem által elpusztítanom, különben kereshettem volna meg később. Evégett lappangó terveimről pdig látva a riadt arcát inkább nem most akartam beszámolni. Sőt ha úgy is mondhatjuk, most letudtam volna legszívesebben és akkor nem kellenek fölösleges tervek. Nem ismertem a robot képességeit, mennyire tudna beolvadni, eltűnni, de lévén komoly fegyvernek látszott, semmi kétséget nem hagyott afelől, hogy a rejtőzködés lenne a legkisebb problémája.
A három maffiózó már annál nagyobb gondnak számított, illetve lehetőségnek információszerzéshez. Még egy bizakodó mosolyt megeresztettem Romy felé, mielőtt leléptem volna befejezni a megkezdett műveletet. Terveim folyamatosan voltak, attól függően miképp alakult a dolog, az emberek miatt annyira nem aggódtam, inkább a melák változtatta folyamatosan a forgatókönyvet, amit már kezdtem hamarjában megunni.
Mindennek igazából mégis egy jókora robbanás vetett véget, messzire repítve engem ugrás közben. Pedig már nagyon közel jártam ahhoz, hogy kimspcsoljam valamilyen módon. Sikerült megpillantanom az energiát biztosító tápot, hallgatva Romyra, hogy ha azt kioffolom, akkor gond nem lehet vele. Egy nagyon pici kellett volna. Most mégis a törmelékek közül kezdtem kikászálódni. Ilyen közelről igazán komoly fülzúgást okozott a robaj főleg az én érzékeny füleimnek. Nem féltem a regeneráció miatt, hogy komolyabb károkat okoz, de modt szédültem és mintha Romyból is egy pillanatra kettőt láttam volna. Gyorsan össze kell szednem magam. Alig hogy feltápászkodtam, már szóhoz sem engedett jutni. Pedig kérdezett!!! Nagyon szívesen megmontam volna mit tapasztaltam ahelyett, hogy tovább görgette volna a témát. Nem voltam hozzászokva ahhoz, hogy ennyire hevesen is reagáljon mondandója mellé. Ahogy figyeltem, folyamatosan az járt a fejemben, hogy meg kellene nyugtatnom. Biztos sokkot kapott, sőt tuti ez volt a háttérben. Miért mi más?
- Nem lőnek le, gyors vagyok. - csak ennyire futotta a válaszból, mert mint ahogy feltűnt a kérdésre is reagált. Ki kellett zökkentenem valahogy, mielőtt még ennél komolyabb pánik is kerülgetné. Milyen jól jött volna most, ha tudom mit tegyek.
- Nem fogja megtudni, felrobbantak. De akkor még egy ok, hogy kiiktassuk. - ebben teljesen biztos voltam, noha azt nem láttam a másik kettővel mi lett, Romy meg legalább fedezékben volt. Ez az egy dolog nyugtatott, különben most nem lett volna ennyire eleven.
Az ölelése hirtelen ért, noha minden porcikám sajgott, eszemben se jutott eltolni őt. Egy pillanatig még én is konstatáltam, hogy erre szüksége volt. Talán kicsit nekem is. Gyorsan kiment a fejemből, hogy még mindig idő szűkén voltunk. A három fickó betoppanása előtti érzés kezdett megint feltörni, de most már inkább kellemesen, mint furcsán. Sokkal természetesebben mozdult a kezem is, hogy a hátára simítsam. Valami azt súgta, ezt kell tennem. A rendőrség halk szirénázása zökkentett ki és nemsokára Romy is felfigyelt rájuk. Eltökélten pillantottam rá, nyoma sem volt az előbbi kábultságnak. Mennünk kellett, ráadásul nyomtalanul.
- Fel, menj. Én intézem a többit. - nem volt időnk beszélgetésre, már talpon is voltam és azt pásztáztam, hová tudnánk tovább menni. Nem válaszoltam meg a kérdést, a jókora alkatrészre felragasztottam némi hálót rá és már csaptam is a hátamra, hogy feltapadjon. Emiatt nem aggódtam, de volt két szabad kezem, hogy Romyt átkarolhassam, a következő pillanatban pedig fellőjek a közeli élületre. Ahogy elrugaszkodtam, már tiltakozott is. Igazából már előtte is megtette, amikor feltűnt neki a szándékom, de még mindig elég tompán lültetett a fülem, hogy túlságosan zavarjon a hangoskodása.
A telefon!
A terepet kezdtem pásztázni, a telefonokat keresve. Kellett az, így arra lendültem, amerre a kráter tátongott. Háromból még kettőt volt lehetőségünk megragadni, abból az egyiket éppen hogy kiszúrtam. Voltak talentek, amelyeket csak úgy kaptam, most kifejezetten hasznosnak bizonyultak. A felderítő érzékeim ilyenek voltak. A másikat pedig csak reméltem, hogy valami összezúzta, ha már a romok elfedik. Utána landoltunk csak a tetőn, ahol Romyt óvatosan raktam csak le. Beletelt pár pillanatba, amire realizálta a szitut, de nem akartam siettetni. Beszélt a félelmeiről, tényleg szólhattam volna.
- Legközelebb csukd be a szemed. De nem foglak elejteni, bízz bennem. - sokadjára mondtam ezt már neki főleg a mai nap folyamán. Talán csak én nem értettem, miért félt ennyire a szituációtól, hisz én már hozzászoktam az extrém helyzetekhez. Fordítva működtünk, neki az az élet volt a normális, amit én szoktam. Most neki is szoknia kellett az én ritmusomat. Egy darabig még figyeltem, ahogy jelenlétben itt hagy, addig a telefont kezdtem megszabadítani a pókjálótól. Betört a képernyője, de még működött és ez volt a lényeg. Észre sem vettem, hogy mennyi ideje tevékenykedtem, de már Romy vissza is tért. Felpillantva a szavaira első dolgom volt letörölni a vért, ami éppen csak kiserkent az orrából.
- Te is a véred adtad. - mosolyodtam el egy picit, mielőtt átnyújtottam neki a telefont. Nem vártam el, hogy azonnal átnézze, ráérünk.
- Azt hiszem így nem mehetünk enni. De pokoli éhes vagyok. - pillantottam végig magamon, már nem is tűntek annyira csúnyának ezek a sebek.
- Mehetünk? Innét még néhány háztömböt jó ha viszlek, de lehet talán hazáig kellene.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : I never looked for trouble  17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : I never looked for trouble  93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : I never looked for trouble  Arrow-Romy-Full

I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  EmptyVas. Okt. 08 2023, 17:31


   
Kaine & Romy
Vibe Character skin
„So, there's no need to be terrified or tense...”
   
     
Magasság. Nyitva se kellett tartanom a szememet ahhoz, hogy tudjam micsoda mélységek vannak alattunk. Túl sok ahhoz, hogy komfortosan érezzem magamat! Akárhányszor futólag lenéztem a menetszél arcul csapott, aztán minden spirálosan forogni kezdett alattunk, szép lassan kivehetetlen masszává mosódva össze. Mindennek tetejébe az ebédre burkolt lasagne már megint ott volt a torkomban.  
Görcsösen kapaszkodtam belé és a skálázást is enyhe fáziskéséssel rekesztettem be, megkésve fogtam csak fel, hogy szerencsére már szilárd talaj van a talpam alatt. Megköszönhettem volna a gyors fuvart, ez lett volna a legkevesebb, miután nem hagyott odalent a zsaruknak, de…
– Be volt csukva – szúrtam oda. Félidőnél tényleg lehunytam őket! – Nem segített! És itt nem bizalmi krízisről van szó, hanem a tudatról, hogy a magasban vagyok! – vöröslő arccal szegeztem tekintetemet a föld irányába. Súlyomat egyik lábamról a másikra helyeztem mikor arra kért – újfent –, hogy bízzak benne. Nehéz volt nem így tennem, amikor így nézett rám ezekkel az átható kiskutya szemekkel. Még nekem lett bűntudatom attól, hogy kizökkentem a bizalmi helyzetből. Pedig tényleg nem ellene szólt, hanem a szitunak.
– Cs-csak ígérd meg, hogy legközelebb szólsz, mielőtt repülni támad kedved! – szögeztem le. Igazából annyira sokkban voltam az előbbi utazástól, hogy nem volt lélekjelenlétem odabiggyeszteni egy találó vezényszót. Vagy legalább azt, hogy engem legközelebb inkább hagyjon ki ebből. Valójában a legkevésbé sem szerettem volna így közlekedni a közeljövőben.
Ebből a szituból tök jó volt elmenekülni a munkába. Azt reméltem, hogy a sok törölgetéssel az én elmémből is kámforrá válik a védőháló nélküli repkedés élménye. A visszaérkezés kifejezetten simán ment a korábbiakhoz képest. Bár rettenetesen fájt a fejem és az összes végtagom, mindezek egy szempillantás alatt tovaszálltak, amikor megéreztem Kaine érintését.
– N-n-nem direkt – hebegtem, nagyra nyílt szemekkel vizslatva fel rá. A kezembe adott készüléket majdnem elejtettem zavaromban. Szerencsére időben sikerült megfognom, minthogy a padlóval találkozhatott volna. Magamhoz öleltem a mobilt és lassan pislogtam Csodapókra, ahogy próbáltam túllendülni az újabb pironkodási hullámomon. Kaine tekintetét követve én is alaposan szemügyre vettem megtépázott valóját. Eskü, hogy nem volt szándékos!
– Valóban nem lenne jó ötlet! Ránk hívják a rendőrséget – feleltem egyre tompábban. – Nagyon csúnyák a sebeid, megbámulnának – vagy ha nem is ezért, akkor a ledérsége miatt. A-a, így még egy gyorsétterembe drive-in kiszolgálójába sem ugorhatunk el!
– Egyébként én is meg tudnék enni egy hawaii pizzát, de a legnagyobbat. Mit szólnál ahhoz, ha házhoz rendelnénk a kaját? Mire visszaérünk kiszállítják – emeltem meg a kezemben lévő telefont. Az éhezés nem volt az opciók között.
– Biztos? – pislogtam fel a készülék kijelzőjéről. Remegő lábaim ugyan örömmel fogadnák a hercegnő üzemmódot, de félnék, hogy a súlyom betenne Kaine derekának, de minimum a sebeinek. – Elég nehéz vagyok. Nem akarok teher lenni – szabadkoztam, egyhelyben tipródva. Lehet, hogy inkább salátát kellene rendelnem magamnak? De az a fél fogamra sem lenne elég!
Csak egy halk, de annál is dramatikusabb „wááá” szaladt ki belőlem, amikor Csodapók önként felkapott.
– Juj, vigyázz a derekadra! – gördült le aggodalmas hangon ajkaimról. A telefont mellkasomhoz szorítottam, miközben óriási szemekkel meredtem fel rá.
Az elejtett bók (?) után lángoló arccal menekültem be a készülék mögé. Vitatnám a jó kinézést, én a legkevésbé sem szeretnék tükörbe nézni. A ruhám offos, a hajam zilált, az orrom véres, ráadásul a szervezetem is tökre megkattant. Melegem volt, a tenyereim izzadtak, a szívem majd kiugrott a helyéről. Lehet, hogy tényleg szívinfarktust fogok kapni?
– Te is… – viszonoztam a szép szavakat. Miután kimondtam, szerettem volna elásni magamat. Nem a legjobb helyzetben adok megerősítést, a sérülései ugyanis nagyon nem néztek ki jól!
– R-r-rendelek kaját! Milyen pizzát kérsz? – éles kanyarral kerültem el a korábbi témát és kezdtem masszívan gyűrni a kezemben lévő készüléket. Már csak azért is, hogy ne a magasságra koncentráljak. Tökre liftezett a hasam ettől az utazástól!
Nem értettem hova lett a kaja rendelős applikáció a mobiltelefonról. Netet is külön kellett varázsolnom rá. A hátteret sem vágtam mikor állítódott át. Ezekkel az apróságokkal most nem különösebben foglalkoztam, helyette belemerültem az ételbeszerzős feladatba. Amint beérkezett Kaine kívánsága is, leadtam a rendelést a négy darab óriáspizzára.
Nagyjából húsz percet ígért a pizzák kiszállításra az app, amikor az egyik épületről a másikra lendülésnél Csodapók leírt egy derékszögű kanyart, mire én berezeltem és ösztönösen kapaszkodóért nyúltam – jobb híján a nyakába csimpaszkodva. Már-már majdnem romantikusnak találtam a helyzetet, amikor éreztem, hogy megint elönt a forróság és az iménti hevesség mozdulattól a készülék se szó, se beszéd nélkül kicsusszant izzadt kezemből.
– ÁáááÁÁÁ… – Kaine válla felett áthajolva lestem, ahogy a mobil fogta magát és a szabadesés áldozata lett. – Neee! A telefonom!!! – ráztam meg kétségbeesetten Kaine vállát, a mélybe mutatva a háta mögött. Atyaég, de iszonyú magasan vagyunk…
Rettegve húzódtam vissza és az ukáz szerint összeszorítottam a szemeimet, a biztonság kedvéért beletemettem arcomat a vállába.
– Lehet, hogy le foglak hányni… – motyogtam orrom alatt, mint egy tenyérjós, amikor megéreztem pocakomat liftezni a hirtelen irányváltástól. Csak akkor néztem fel, amikor a telefont visszaszolgáltatta nekem Kaine.
– Tudod, azt hiszem, hogy ez nem is az én telefonom… – jegyeztem meg eltűnődve vizsgálva a készüléket. Határozottan nem iPhone volt! – De hé, nézzük a jó oldalát? Legalább úgy értünk haza, hogy a lasagne a helyén maradt! – kunkorodott szám széle egy roppant zavart mosolyra.
– Jaj, ne! – mutattam le hirtelen a tipikus pizzafutár féle motorra. – Ha becsönget, akkor mindenkit fel fog verni és nem rendeltem annyi kaját, hogy mindenkinek jusson belőle. Ja és még nem állok készen ezt az egészet megmagyarázni – hadartam el, mintegy némán könyörögve Csodapóknak, hogy előzzük be a futárt.
Szerencsére időben landoltunk mögötte, még csak félúton volt az ajtóig. Szabályosan kiugrottam Kaine karjaiból, majd némán, heves kézmozdulatok kíséretében pantomimeztem el neki, hogy menjen fel a tűzlépcsőre, mielőtt meglátják így. Még sokatmondón meg is toltam, hogy induljon már.
– Szép estét! – szólítottam meg gyorsan a futárt, vulkáni módra intve felé. Kaine tűzlépcsőre érkezését egy krákogó köhögéssel próbáltam leplezni. – Bocsánat, influenza, de nem fertőző. Innen átvenném őket – toldottam hozzá. – Lucy Fer. Én rendeltem a pizzákat – ejtettem meg egy barátságos mosolyt. Még a személyimet is megvillantottam, mielőtt kérdésessé vált tényleg az vagyok, akinek éppen vallom magamat.
– Kemény estém volt, de ha lehet, akkor ne mondja el senkinek – elég nagy összeget nyújtottam át borravaló gyanánt. A srác arcáról sütött a kérdezési szándék, de végül magában tartotta és hálálkodó pillantásokkal kísért „további jó estét” – kívánsággal távozott.
– Hé, Csodapók? – sandítottam fel a tűzlépcsőre, miután a futár kifordult az utcából. – Fel tudod hálózni a pizzákat? Szükségem lenne a kezeimre – mondtam fojtott hangon, kitartva a dobozokat. – Meg ne merd enni őket nélkülem! – szögeztem le. Innen rábíztam, hogy leugrik értük, vagy csak odapókozza magához őket.
Odabent nagyon halk léptekkel tettem meg az utat az elsősegély dobozig, aztán egy pit stop-ra megálltam a fürdőszobában. Sebtében átöltöztem, meleg vizet öntöttem egy lavórba és tiszta törölközőt lendítettem át a vállamon. Végül felrakodva elindultam Kaine szobája felé – jeez, meg fogok szakadni mire odaérek!
Elhessegettem a furcsa érzést, mintha valaki figyelne. Mikor hátra sandítottam a vállam felett, láttam, hogy csak kutyuskám avanzsált mágnesbe és követett oda, ahová éppen mentem. Kishíján kiugrasztott a bőrömből, amiért hirtelenjében még rá sem számítottam.
– Arrow, ne ijesztgess! – szóltam rá fojtott hangon kiskutyámra, majd ügyetlenül kopogtam Csodapók szobájának ajtaján.

     

     
     
     
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





I never looked for trouble  Empty
TémanyitásTárgy: Re: I never looked for trouble    I never looked for trouble  Empty

Vissza az elejére Go down
 
I never looked for trouble
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Marvel Universe :: USA-
Ugrás: