Marvel Frpg
 
KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 Just a walk in the park

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyKedd Május 24 2022, 11:06


  Romy&Bishop


 


Lenyűgöz ez a nagy zöld terület. Az én Amerikámban a természet is megsínylette a háborút és a kisebb összecsapásokat is. Itt jó a levegő, könnyebbnek és szabadabbnak érzem magam, ahogy a füvet taposom egyszerű sportcipőben. Szereztem hétköznapi öltözetet, hogy ne tűnjek ki az itteniek közül. Vannak furcsa figurák, jelmezesek, maszkosok, én nem akarok az lenni. Elég, ha beolvadok egy ideig, amíg talán elül az érkezésem körülményei okozta zűrzavar.
Épp a közeli áruházba tartok az alapvető élelmiszerekért. Nagyon könnyű ezekhez hozzájutni, még a kispénzűeknek is van kínálat bőven. Jól ismerem a szegénységet, elvégre egy koncentrációs táborból szöktem meg és onnan nem szoktak nagy vagyonnal távozni a rabok. Örültünk Sharddal, hogy egyáltalán életben vagyunk. Aztán az életünk más fordulatot vett, többször is. A húgom már csak ebben a szerkezetben van velem, amit az alkaromon viselek. Nagyon megnyugtat a tudat, hogy így állandóan együtt lehetünk. Az ő halála rosszabb volt, minden borzalomnál, amit láttam. Azért éreztem így, mert én vettem el az életét aazután, hogy Fitzroy szörnyet csinált belőle. Nehéz volt ezt feldolgozni és nagy ára van annak is, hogy legalább a lelkét, a lényegét meg tudtuk őrizni.
Úgy látszik, ez a kutyások időszaka. Sokan viszik pórázon vagy anélkül az ebeket. Az ittenieknek természetes, de ahonnan én jöttem, ott kevés kutya élte túl a világégést. Az emberek persze ott is tartottak kutyákat, de sokkal kevesebbet és nem is találkoztam annyit a világukkal, hogy ezt megszokottnak vegyem. Kedves kis teremtmények, némelyikük méregzsák, mások nyugodtabbak. Ahogy elnézem, milyen összhangban mennek a gazdáik mellett, hogy tudnak ragaszkodni egymáshoz, megint azt érzem, hogy nem találom itt a helyemet. Egyszerű volt rábólintani, hogy eljövök a múltba agyonlőni a rosszfiút és vállalom, hogy ezért itt ragadok, sose látom többet a saját világomat. Nem is kötött oda már semmi. A békéért harcoltam és én tudtam a legtöbbet Fitzroy-ról, ez volt a szükségszerű lépés. Most viszont bujkálok és idővel meg akarom ismerni azokat, akikről a nagymamám mesélt és akikről a kiképzés során tanultam. Egyelőre viszont az üresség szippant magába, bármilyen remek az atmoszféra, bármilyen gyönyörű a park. Nem baj. Új életet kezdtem és ahogy gyerekkorom óta soha, most sem adom fel.
Az utam egy nagyon fiatal, vörös hajú nő mellett vezet el. Nem izgat különösebben, a kutyája sem. Csak arra figyelek, hogy ne menjek túl közel, mert egy-két bolhazsák túlreagálja az ilyesmit. Még egyszer végiggondolom, miket fogok venni a pénzből, amit a küldetésre kaptunk. Nálunk múzeumi darabok azok a bankjegyek és érmék, amikkel itt fizetni kell. Akadnak gyanús alakok is a parkban, meg részegek. Egy három fős társaság táncol egy pad mellett olyan mozdulatokkal, amiket drogosoktól láttam. Üvölt a zene, azt próbálják követni kezükkel-lábukkal. Az én fejem csak megfájdul ettől a gépcsikorgástól vagy minek nevezzem. Egyébként nem rossz ez a sokszínűség. Szép volt ez a világ. Az emberek majd elfelejtik és tönkreteszik megint. Vajon tényleg így lesz? Ezt fogom látni?

 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptySzer. Május 25 2022, 17:36







Bishop & Romy



A visszapittyenés után hamar megkaptam azt a két áhított ölebet a szüleimtől, melyekről nonstop beszéltem öt éves hiatusomat megelőzőleg. Mondván, ha már kirepülök a családi fészekből ne legyek teljesen egyedül. Nem mintha őseim nem kerestek volna heti szinten több órányi videóhívás keretében. Az meg már más tészta volt, hogy az önállósodás küszöbén még két élőlényről gondoskodni olyan volt, mintha hirtelen egyedülálló szülővé avanzsáltam volna.
Összességében nem bántam, mert így legalább ért némi friss levegő és a két blöki még edzésben is tartott. Legalábbis Arrow határozottan, mindig úgy cikázott, mint akibe belecsapott a kóboráram. Imádott labdázni, futkosni és olyan erő volt benne, hogyha Bow nem lett volna mellettem, akkor zászlóként repdesek utána. Nagy tesója vele szemben egy igazi jámbor öleb volt, ha kint voltunk sosem távolodott el tőlem, mikor megálltunk akkor is félig a lábamra ült, hogy még a szél se vihessen el.
Éppen az estébe hajló nagy séta questet teljesítettük, ezúttal út közben megejtve a közértet is. Új kombót toltam egy izgága kutya póráza, a megrakott szatyor fogásával és a valaha sípolós sárga kutyalabdával, míg a másikkal egy másik pórázt és a telefonomat tartottam. Utóbbin a családtól esedékes videóhívást próbáltam elintézni azzal, hogy az időzítésük ennél rosszabb nem is lehetett volna, majd később keresem őket, mivel jelenleg két kutya lógott rajtam és a heti bevásárlásom, azt már nem is említve: kint voltam az út kellős de közepén.
Mindezalatt győztem kerülgetni a szembejövőket, bár minden második emberrel majdhogynem közelebbi ismeretségbe kerültem Arrow jóvoltából. Éppen a zenét bömböltető társaság mellett kacsáztunk el. Ívesen ki kellett lépnem balra, mert a táncos és talán be is szívott társaság nem méltóztatott tudomást venni rólam és a két jószágomról. Perifériámból láttam, hogy a mentésem hamar ultra fail lesz, mert pont sikerült bevennem egy járókelőt.
Azonnal sűrű bocsánatkérésbe kezdtem, amiért esésemet meghiúsítandóan próbáltam megkapaszkodni az idegenben. Eközben a labda kihullott a kezemből, pattant egyet, majd még egyet és gurult tova a járókelők lábai között. Ezt követte Arrow, ki azt hitte játékidő van és neki lett eldobva a kedvenc lasztija. Úgy megindult, mintha íjjal lőtték volna ki. Én pedig az egyensúlyom megtartása vagy a kutya visszafogása között billegtem néhány másodperc erejéig. Majd az agyam, mintha csak önkényesen úgy döntött volna, hogy akkor most átkattint egy másik lapra a böngészőben elkerülve a ciki jelenetet – egy idegen lányt rajzolt ki előttem. Lassacskán pedig apró információfoszlányok is utolértek vele kapcsolatban. Többek között, hogy ki is ő: Shard volt a neve. Hogy nem egyke, van egy bátyja, ki történetesen itt állt mellettem és akinek a különös gépes rendszerében "élt". Nem tudom melyikünk volt jobban meglepődve az egészen Shard, a testvére vagy én. Majd amilyen gyorsan és hirtelen kezdődött olyan hamar vége lett az egésznek.
Eredmény? Nőiesség minden hiányával jól tomporra estem, ahogy elengedtem a férfit. Felettem olaszosan panaszkodott a táncoslábú srác, hogy micsoda party pooper vagyok, haverjaival szedelőzködtek, hogy odébb hódíthassanak el egy másik padot. A labda több méterre előre gurult, Arrow pórázt húzva maga után szlalomozott a játék után az emberek között. Én pedig csak kótyagosan ücsörögtem a földön és próbáltam felfogni mi volt ez a különös látomás vagy akármi, aminek a szemtanúja voltam az imént.
– Sajnálom! Arrow, gyere vissza! Nem akartam, tényleg bocsi! – felváltva sorjáztam a bocsánatkérést a krapeknak és kiáltottam a Forrest Gumpként szaladó kutyám után, miközben feltápászkodtam. – És tőle is sorry! – pillantottam rá az alak karjára egy pillanatra. De amint így tettem, el is bizonytalanodtam, semmi mechanikai kütyüt nem láttam rajta. Lehet, hogy tényleg csak flasheltem, ami az előbb történt. Mi a pokol volt abban a zöldteában, amit a boltjárás után ittam?!



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyPént. Május 27 2022, 17:09


  Romy&Bishop


 


Ennyire kijöttem a formából? Ha ez az én világomban megy így, már halott is lehetnék. Az egyik kutya egyáltalán nem arra akart menni, amerre a gazdája, ő meg elég sajátosan lépett. A pados bulizókat akarta kikerülni. Az én módszeremmel kellett volna megoldani, akkor a kerületbe se jönnének többet. Ezt a szerencsétlenkedést! Én nem esek el, de a nő belém kapaszkodik. Ha egy bérgyilkos vagy egy zsebtolvaj kerül így közel az emberhez, annak csúnyább vége van. Tolvajlás ellen fel vagyok készülve, merthogy én is űztem a szakmát, ismerem a fortélyokat. Szemem szinte villámokat szór. Most felbosszantottak. A messze futó Arrow nevű kutyával nem foglalkozom. Az csak a labdáját hajtja, nem fog nekem ugrani. Eszemben sincs felsegíteni a nőt, mert még nem ismerem a szándékait. Aki közel jön, az veszélyes.
- Egy másodperced van elmondani, mire gondolsz - mordulok rá a vöröskére.
Addig semmiképp nem nyírom ki, amíg nem tudom meg, honnan tud Shardról, ha egyáltalán nem blöfföl. Pont oda nézett, ahova a speckó szerkezet fel van szerelve. Küldhette Witness vagy lehet valami helyi szuperképességű gondolatolvasó is, bármi. Ha ismeri a titkomat, kezdenem kell valamit a szituációval. A másik kutyát szemmel tartom. Eddig se tágított a nő mellől. Lehet, hogy meggyűlik vele a bajom, ha a gazdája ellen kell fordulnom. Kutyát sosem öltem, mert sose volt rá szükség. Nem is találkoztam sokkal.
Ekkor oldalról besodródik valami elém, de most már kellően éber vagyok. Akin a nő átesett, az olyan mozdulatokat tesz, mintha úszna és mikor a fejem felé kap, nem vagyok rest megállítani. Gyakorlott mozdulattal és edzettségemnek köszönhető gyorsasággal kapom el a karját, a háta mögé tekerem és magam elé rántom a palit úgy, hogy a kutyás nő és közém kerüljön. Még nem tudom, mit várhatok a seggén üldögélő csajtól, ezért nem engedem magam mögé.
- Ne itt kapálózz, barátom, mert még kitöröd a nyakad... - fenyegetem meg a táncolót óvatos szóhasználattal.
- Hé, engedj el, te állat! Engedj el! - nyivákol szerencsétlen hangon.
A hanghordozásból, sőt a hangszínből úgy tűnik, nem ma szívott először. Ellököm magamtól, mert itt, a nagy nyilvánosság előtt nem ölhetem meg. A lendülettől természetesen pofára esik. Feltápászkodik és félve, de kifürkészhetetlenül néz rám, mielőtt rohan a barátaihoz. Azok szörnyülködve néznek kivéve egyet-kettőt, aki végigtáncolta az egész összetűzést, annyira nem tud a világról. A zenét döngetik tovább és a srác vált velük pár szót, aztán újrakezdik az inkább ösztönös, mint megkoreografált táncukat. A nőn kívül őket is figyelem. Lehet, hogy egyik se jelent komoly veszélyt, de fegyver bárkinél lehet és aki még be is van cuccozva, az nem mérlegel. Fel vagyok készülve az életveszélyre, egyben pedig az is izgat, hogy mit tud ez a nő, aki nekem jött. Csak egy esti séta a parkban, mi? Nem rajtam múlt.



 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyPént. Május 27 2022, 21:14







Bishop & Romy



Leplezetlenül meghökkentem a vehemens reakción. Annyira, hogy egy pillanatra még a feltápászkodás műveletében is megmerevedtem.
– Hát… – hebegtem. A korábbi bizonytalanságomat megkérdőjeleztem és azon tűnődtem lehetett-e alapja az iménti flashelésemnek. De ha nem csak képzeltem, amit láttam, akkor számtalan kérdéseket vetett fel az ügy, olyanokat, amikre nem voltam biztos, hogy valódban tudni szeretném a válaszokat.
Nos, ami az egy másodperces ultimátumot illeti, biztos voltam benne, hogy legalább tízszer letelt, én pedig mindezalatt szemtanúja lehettem, ahogy a half-blood olasz krapekot rendesen helyben hagyja közben. Íme a szerencsém, miért a való életben kell közel PVP-s helyzetbe belecsöppennem?
A cirkusz alatt erőteljesen fontolóra vettem a megfutamodást, de Bow nem tűnt támogató társnak ez ügyben. Drága nagylány már rá is telepedett a lábamra. Arrow pedig... róla ne is beszéljünk, éppen egy fiatal párnak tette a szépet. Pedig az ördög kutyája, csak megjátssza a jófiút!
Ennél a pontnál már csak haza akartam menni, ledönteni egy nagy adag forró csokit (hazai ízekkel, enyhe vodkával megspékelve) és egy lövöldözéses játékba fojtani a bánatomat.
A figura előttem határozottan nem tűnt asszertív típusnak. A legkevésbé sem hiányzott, hogy úgy elbánjon velem, mint a sztepptáncossal. Biztos voltam benne, hogy hetekig viselném a véraláfutást, amit a kezei szorításával okozna. Vagy amennyire lazák az izmaim, helyből kiugrasztaná a karomat a helyéről. Kirázott a hideg a gondolattól.
– Öhm... én csak arra gondoltam, hogy bocsi, amiért majdnem fellöktelek az előbb – lássuk be, simán visszapattantam róla, mint egy teniszlabda –, és amiért téged használtalak korlátnak. Remélem nincs harag – szavaim közben leporoltam nadrágomat. Szerencsére lyuk az akadt rajta bőven, hála a szakadt farmer divatnak, így annyira nem volt vészes, hogy felfordultam vele.
Összepréselt ajkakkal vártam a reakcióját. Próbáltam valami enyhe mosoly szerűt az arcomra erőltetni, már amennyire a páni félelem mellett ez sikerült. Könnyű volt az ostoba szerepét játszanom, ha el akartam kerülni a kínos szitukat az egyetemen, ott mindig bevált.
Hamar szatyrom igazgatásába kezdtem, hogy kerüljem a tekintetét. A kényes témáról nem akartam a nyílt parkban cseverészni. Különben is, azt mégsem mondhattam, hogy bocsi, tudod... én néha műszerekkel cseverészek szabadidőmben, ez a helyi talentem. Fingom sincs miért, de megesik, hogy random előfordul az ilyesmi. Amúgy üdvözlöm a tesódat, szimpinek tűnik. A végén elkönyvel flúgosnak és felakaszt az egyik fára, mint ahogy majdnem az olasszal is tette.
– Szóóóval, ha nincs harag én távozok is. Van egy kutya, akit fel kell lootolnom, mielőtt nagyobb galibát okoz, mint kéne. Még egyszer sajnálom és további szép estét – megnoszogattam a járókámon békésen fetrengő Bowot, hogy talpra fel, iszkiri van. Kelletlenül tápászkodott négy lábra. Drága kiskutyám, hogy nem érzékeled a veszélyt, mikor kéne?! Olyan szociális krízisben kerültem, hogy menten dalra fakadok a csávónak, csak ne szorongasson meg úgy, mint a korábbi áldozatát. Nem kéne hagyni, hogy eddig fajuljon a dolog.



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptySzomb. Május 28 2022, 16:22


  Romy&Bishop


 


Nem kerüli el a figyelmemet a nő meghökkenése. Vagy nagyon jól alakítja az efféle szituációkhoz nem szokott, egyszerű hétköznapi embert vagy tényleg az. Kevés időt adtam neki, mégis többet kapott, mert megzavart ez a bolond ember. Ahogy lerendezem, újra a földön ücsörgő kerül a látókörömbe. Arrow társa neme egyszerűséggel ráült a gazdájára. A kiképzés során tanultuk, hogy a kutyáktól mit várhatunk. A lomha, nyugodt ebeket is komolyan kell venni, mert nagyon gyorsan tudnak reagálni, ha épp úgy ítélik meg, hogy a helyzet azt kívánja. Mindenesetre annyi szent, hogy a kutya nem fél tőlem ellenben a gazdájával. Amíg nem követnek el galádságot vagy meggondolatlanságot, nincs is okuk félni.
Rezzenéstelen arccal hallgatom végig a mondatot, amiből most pont azt hagyta ki, amire rákérdeztem. Egy pillanatot még várok, hátha leesik neki. De nem, nem. Leguggolok mellé, kezemet a szétnyitott kabátom cipzára mellett nyugtatom. Ha tesz egy rossz mozdulatot, elő fogom kapni a késemet. Kevés esélyt látok arra, hogy erre lesz szükség, de az ördög nem alszik. Számtalan ilyen helyzetet láttam már, igaz, nem ebben az időben.
- Ne kamuzz nekem! - szólok rá halkan, de határozottan. - Az előbb mondtad, hogy TŐLE is bocsánatot kérsz. Ezt fejtsd ki...
A szemeibe nézek, a földhöz szegezem a tekintetemmel. Nem hat meg a bárgyú, erőltetett mosolya, sem az egyébként aranyosnak látszó arca. Shard létezése nem játék és ha róla tud, rólam is tudhat ezt-azt. Nem azért jöttem ide, hogy lecsukjanak. Vetek egy pillantást a táncosokra. Újra felvették a ritmust, csak kicsit távolabb húzódtak. Ezek nem harcosok, csak élvezni akarják az életet és a határokkal nem voltak tisztában, én pedig segítettem nekik meglátni, mit nem szabad. Szívesen, fiatalok...
Ez a nő se harcos. Kiszagolt valami nagy titkot, megfenyegettem és mégis az a legfontosabb neki, hogy ne legyen poros a nadrágja. Meg hogy a szatyor rendben legyen. Megnézem, mi esett ki belőle. Várom a választ és kezdek egész türelmes lenni. Az újabb megszólalására gúnyosan elmosolyodom.
- Arrow is olyan bajkeverő, mint te? Rendben, akkor menet közben elmesélheted a dolgot.
Szólította az előbb az elszaladt kutyáját, de az még mindig nem jött vissza. Smúzol egy párral, le se szarja, mit mondott a gazdája. Nem egy szabálykövető típus. Az üldögélő kutya kedvetlen felállását jópofának találom. Ezek ketten összeszoktak, kedvelik egymást. Sosem állt módomban megfigyelni egy kutya és egy gazda kapcsolatát. Egészen érdekes, ahogy az is, hogy ennyien tartanak kutyát. Könnyebb itt az élet és nem is gondolják az emberek, hogy mennyivel rosszabb világ jön.
Sejtem, hogy a nőnek nem tetszik, hogy vele fogok menni. Csak addig lesz így, amíg végre kinyögi az igazságot. Aztán majd eldöntöm, mi legyen. Az az érzésem, hogy nem lesz nehéz hallgatásra bírni, csak tudnom kell, miről fog hallgatni. Kezet nyújtok, hogy segítsek neki felállni.



 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptySzomb. Május 28 2022, 18:31







Bishop & Romy



Arcomra fagyott a mosolyom, mikor bullseyet kapok. Telibe érdeklődi ugyanis a félreszólalásomat, amit megejtettem a korábbi zavart állapotomban, amit úgy igyekeztem takargatni. Megköszörültem a torkomat, ahogy próbáltam mentséget találni. Mondhattam volna, hogy néha szeretek identitással megáldani dolgokat és ezúttal az alkarja volt soron, mert flúgos vagyok. Vagy elmondhatnám neki az igazat, hogy rám hívja az elmegyógyintézetet. Igazán fényes kilátások!
– Én nem keresem a bajt, megtalál engem az magától – szusszantam fel kelletlenül. Legalábbis szeretném azt hinni, hogy nem valami tudatalatti a dolog, amivel bevonzom. Arrow viszont igen, bajkeverő volt a javából, az ördög kutyája maga.
– Elhiszed, ha azt mondom, hogy nincs mit elmesélnem? – kérdeztem félszegen. Bár a fejemet mertem volna tenni rá, hogy nem lenne megelégedve ezzel a szcenárióval. A szituhoz végül majdhogynem a kezemet adtam, ugyanis kis híján elfogadtam a segítségét. De aztán eszembe jutott mit tett a táncoslábúval és hamar visszavonulót fújtam. Helyette felszedtem azt az egy-két kihullott dolgot a szatyromból. Ezután talpra pattantam magamtól, amint Bow végre leszállt rólam.
Tagadhatatlanul húztam az időt azzal, hogy összeszedjem a játékával lelkesen játszó Arrowot a tündéri pártól, akiktől majdnem felfordult a gyomrom. Kisbajtárs amint észrevett rögtön odagaloppozott hozzám, majd körbe táncolta a nem kívánt társaságomat. Ezt követően jól nevelt kutya módjára leejtette a srác lábai elé a labdát, ami a korábbi pillangóeffektus kiindulópontja volt és várta, hogy ismét eldobják neki a játékot.
Suttyomban megejtettem egy facepalmot, amiért még az izgága kutyám se tudott olvasni a jelekből. Értem, hogy nem vagyunk otthon, de minek tartok el két házőrzőt, ha rizikós helyzetben a lapot sem veszik?
– Na szóval, nem fogok kertelni, mert bárhonnan közelítem meg furán fog hangozni, legalábbis neked tuti. Tehát készülj az extrém hullámvasútra, kemény menet lesz – adtam be derekamat, hogy minél előbb szabaduljak a kínos szituból. Alig hiszem el, hogy tényleg magam alatt ásom azt a bizonyos vermet! Még a szüleimnek se fecsegtem erről, erre kiterítem az egészet egy vadidegennek. – És itt helyben mérget vennék rá venni, hogy komplett idiótának fogsz tartani a végére… – jegyeztem meg orrom alatt, mielőtt normál hangerőn folytattam volna a katasztrófa turizmusos prospektusba illő beszámolómat.
– Tehát… nos én… néha bele tudok nézegeti különböző elektromos cuccok érzésvilágába és cseverészni velük. És véletlenül az imént volt szerencsém a te kütyüdhöz is – gesztikuláltam sokatmondón ismét a karja felé. – Nem mindig tudom ki-be kapcsolgatni. Egyébként eszem ágában nem lett volna vájkálni a dolgaidban. De így jött ki. Bocsi – előhalásztam a szatyromból egy tábla csokit, amit a boltban vettem korábban és felbontottam. Szükségem volt a szíverősítőre.
– Kérsz? – kínáltam meg vele a srácot, hátha ezzel a gesztussal sikerült érzékeltetnem nem rosszat akartam, így oktalan a paráznia. – Tehát, Shardnak hívják a tesódat. Szép a neve. Megkérdezhetem, hogy került oda? – vizslattam a kezére. Azt már meg sem mertem kérdezni, hogy ugye nem helyi technológiáról van szó, mert azt már az én agyam nem fogadná be. Mondtam én, hogy kemény hullámvasút menet lesz ez!



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyVas. Május 29 2022, 09:26


  Romy&Bishop


 


Bevetéseken és utánuk részt vettem már kihallgatásban. Egyesek azonnal megtörnek, másoknak több idő kell és vannak rendíthetetlenek is. Ennél a fiatal nőnél nincs szükség semmilyen különösebb felkészültségre. Mindjárt összecsinálja magát, az arcára van írva. Az idő húzásához viszont ért.
- Biztos vagy te ebben?
Azok szokták ezt mondogatni, akik lusták vagy türelmetlenek és az óvatlanságuk, felkészületlenségük miatt kerülnek bajba. Nem balszerencse ez. Azért esett el, mert nem figyelt. Én ezért nem szoktam elesni. A visszakérdezésre nem válaszolok, csak lekezelően nézek rá. Kiolvashatja a szemeimből, hogy ezt nem veszem be. Utal rá, hogy ismer egy titkot, aztán azt mondja, hogy nem tud semmit. Kezd fárasztani. És még mindig fél, el se fogadja a segítségnyújtást. Ha nem, hát nem. Én felállok és hagyom, hogy ő egyedül tegye meg ugyanezt.
Elnézem ezt a közjátékot a másik kutyával és azzal a párral, akikkel szórakozik. Mikor Arrow engem kerülget és szagolgat, készen állok bármire. Nincs rá szükség, az állat csak kíváncsi és békésen lerakja elém a játékát. Lábammal finoman elrúgom a labdát arra, amerre a nő eredetileg ment volna. A kutya vezeti őt, ahogy látom, ezért segítek kijelölni az irányt, hogy ne kelljen tovább szerencsétlenkedni. És ennyi várakozás után csak egy bevezetőt kapok. Már nagyon unom, ezért morgok rá:
- A lényeget! Nem kell a rizsa, meg a mese.
Extrém hullámvasút, ja. Ezen gúnyosan felnevetek. Koncentrációs táborban nőttem fel. Láttam a szüleimet meghalni temérdek más mutánssal együtt méltatlan körülmények között. Az utcán éltem. Kőkemény kiképzésben vettem részt és véres akciókban. Meghoztam életem legnehezebb döntését: a testvéremet, lelki társamat, akivel együtt vészeltünk át minden nehézséget, megöltem, hogy megszabadítsam attól a léttől, amibe belekényszerítették a vámpírszerű emplátok. Ott hagytam a világomat, hogy elkapjam a bűnözőt, aki többek között Shard megfertőzéséért is felelős. Szeretettel várom az ennél extrémebb sztorikat! Értem én, ez egy szelídebb világ és ez a nő nem ilyen hányatott sorsú. Szerencsés. Számára minden bizonnyal a világot jelenti, amit látott.
- Akkor vagy idióta, ha nem mondod el.
El se hiszi. Ez még jó is lehet nekem. Sóhajtok egy hatalmasat. Nem csak azért, mert sok a duma és még mindig nem hallottam, amit akarok. Ebben most benne volt az elmúlt napok minden fáradtsága, sőt az egész életemé. Amit magam mögött hagytam, hiszen itt biztosan nem fogok örökké úgy járni-kelni, ahogy egy apokalipszis utáni világban.
- Értem.
Próbálja túlmagyarázni. Egyértelmű, hogy nem azért, mert hazudik. Ő maga sem érti, azért hadonászik, azért dobálja a szavakat. Lehet, hogy nem is ismer hasonló csodabogarakat és még saját magát is furcsának tartja. Az én világomban ezt akarták elérni az emberek. Hogy a mutánsok szörnyszülöttnek tartsák magukat és maradjanak elzárva. Vagy inkább haljanak meg. Nem tudhatom, hogy ez a nő mutáns vagy máshonnan ered az ereje, mindenesetre az ilyen gondolatokat irtani kell. Fel kell szabadulni alóluk, el kell fogadni, hogy valami más csírázik benne. Csak ne szúrjon ki velem...
- Olyan ez is, mint bármi más. Gyakorolnod kell és megtanulod irányítani. Mert ha nem, nagyobb bajokat okozol és nem fogadja mindenki olyan kedvesen, mint én.
Sikerült elérnie egy együttérző mosolyt. Emlékszem, amikor először szívtam el és adtam ki magamból egy fegyver energiáját. Meg voltam ijedve, nem tudtam, hogyan történik. Féltem, hogy véletlenül ártok Shardnak, aki egyébként előrébb járt a mutáns képessége ismeretében. Együtt jártuk végig az utat.
A csomagolt termékre pillantok. Ha ez olyasmi, amit én ismerek csokoládé néven, akkor luxuscikkhez jutok. Török belőle egy kis darabot és elnyammogok vele. Sokkal ízletesebb, de édesebb is.
- Köszi! Na, figyelj... Senkinek ne szólj erről, világos?! Megtudtál egy titkot, amit nem kellett volna. Ha tovább adod, komoly bajod lehet. Nekem is, Shardnak is.
Abban nem vagyok biztos, hogy képes tartani a száját. Fegyelmezettséget nemigen láttam még tőle. Ezért emelem ki, hogy pórul járhat és ez nem csak azt jelenti, hogy én megtalálom és gondoskodom róla, hogy többet ne pletykáljon. Ha rossz helyen mondja el, többet akarnak majd tudni és a kikérdezésnek vannak nagyon fájdalmas módjai is. Én se akarom, hogy ilyet kelljen átélnie. Igazság szerint ha eljár a szája és tennem kell valamit ez ellen, nem a legdurvább módszert választanám. De jobb megelőzni.
- Elég annyi, hogy Shardnak nehéz élete volt. Még mit tudtál meg róla?
A gépek érzéseibe belenézni és velük cseverészni, ez nekem megfoghatatlan és nem is érdekel igazán. Azzal kell tisztában lennem, hogy milyen információk szivárogtak ki. Kockázatot vállalok azzal is, hogy a nővel sétálok, mert bármikor megtörténhet újra, amit az előbb tett. Bár van egy gondolatom.
- Mikor szokott akaratod ellenére megtörténni, hogy...szóba elegyedsz egy géppel?
Sokaknál a félelem váltja ki. A borulásnál ő is megijedt. Lehet, hogy fogást találtunk a képességén.
- Ez veled született adottság vagy később tettél szert rá?
Nem ő az első, akinek adtam néhány tanácsot, hogy hogyan ne tegye tönkre az életét és másokét a speciális tehetsége miatt. Azt érzem benne, hogy formálható. Rá is fér, mert ahogy most van, magára és másokra is veszélyt jelenthet.

 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyVas. Május 29 2022, 13:31







Bishop & Romy



– Korábbi precedensek bizonyítják – erősítettem meg abban, hogy igenis a baj a sarkamban jár. Mert én még nem nőttem ki azt, hogy a világ esküdött össze ellenem. Mindent rákenhetek, amit csak akarok, én pedig ártatlan áldozat maradhatok az egész szituban. Mert attól még, hogy betöltöttem a 21-et nem jelenti azt, hogy minőségi fejlődés is ért. Ennyi azért megmaradt velem. Különben is, inkább csak azzal szembesültem, hogy mennyire piszkosul nehéz nem eltartottnak lenni. De ez is a kapitalizmusra épülő világ velejárója, tehát az univerzum az ellenségem. A baj házhoz jön, nem kell érte mennem aka én vagyok az a szerencsétlen protagoniszt, aki éppen elszenvedi az adott fiaskót.
Értem én, hogy gyorsuló világban élünk. Nem kell nekem magyarázni, hisz én is van, hogy többszörös sebességgel hallgatok egy videót, mert túl lassan beszélnek benne. De ez nem az a dolog volt, amit csak úgy ki tudok böfögni magamból in medias res módjára. A siettetésre igyekeztem ejteni a szinonimákat, metaforákat, hasonlatokat és egyéb bravúros írói eszközöket. Még a csodás „egyszer volt, hol nem volt…” felvezetőt is skipeltem neki, mielőtt nem karomat töri, hanem nyakamat a túl sok fecsegés miatt.
– Érted? – ismételtem el lassan, szótagolva, mintha csak arra várnám a megerősítést, hogy nem hallottam-e rosszul az imént. Nos, simán meglehet, hogy a bástya is flúgos nem csak én vagy kifogtam a több mint 7,5 milliárd emberből azt az egyet, aki pont pszichiáter. Bár inkább reálisabb az a kimenetel, hogy mindjárt egy scamming áldozata leszek. – Úgy beszélsz róla, mint aki pontosan vágja, hogy milyen ez – jegyeztem meg a tippje hallattán.
Lassan nyammogtam a saját csokimon. A srác elfogadta, ráadásul meg is köszönte, amit neki kínáltam, mely pozitív volt az én szemszögömből. Mondván, aki bírja az édességet az rossz ember már nem lehet.
– Lakat a számon! – szavaim közben szimbolikusan behúztam a számon a láthatatlan cipzárt. Egy ilyen figyelmeztetés után, hogy lett volna bármi merszem fecsegni erről? Mellékesen kinek? A netes klán csoportoknak? Kisírnának!
– Oké, minél kevesebb dolgot kell elhallgatnom annál jobb – értékeltem, hogy inkább nem válaszolt az imént feltett, talán tolakodónak ható kérdéseimre, melyeket a kínos szitu megtörésére akartam használni.
– Tudom, hogy a tesód. Hogy benne van abban, akármi is legyen az. A többi eléggé zavaros – elhallgattam egy picit, majd visszagondoltam a korábban fejemet elöntő tömérdek információ sűrűségre, amiket alig tudtam hová tenni. Volt egy infó, egy parancs, mely kiemelkedett mind közül. – Display. Emlékszem a parancssorra. Meg tud jelenni… valahogy – szavaim bizonytalanul hangoztak. Pedig bármikor megerősítést szerezhettem volna. Egyszer már láttam a lehetőséget, így akár utasíthatnám is az eszközt, hogy aktiválódjon. Nem mertem, nem akartam. Féltem többet megtudni és jobbnak láttam inkább ezzel kapcsolatban meglapulni.
– Ez változó. Ha félek, ha mérges vagyok, azt hiszem… Sosem gondolkoztam el még ezen pontosan és mikor már benne voltam a sűrűjében nem az volt az első, hogy azon tűnődjek miként történhetett – feleltem. – Újabb remek keresztkérdés! – önterápia miatt megvakartam Bow füle tövét, mert már előre tudtam, hogy nem hiszem ezzel a válasszal elégedett lesz a csávó. – Fogalmam sincs, mert sosem vizsgáltattam ki tüzetesebben. Elég fura volt már önmagában is az egész. Tiniként kezdtem el érzékelni főleg. Gondolhatod milyen pokoli volt, nem volt elég a hormonváltozás még ez is ráadott egy lapáttal, hogy néhanapján a pirítósütővel fecserészek. Agyguruhoz jártam kibeszélésre, többször is. Mivel eredmény nem volt, csak én lettem furább, ezért abbahagytam előadva a gyógyultat – kellett a pénz gépes játékokra. – Azóta viszont úgy vettem észre, hogy erősödött. – Több információ, több részlet, pontosabb célzás. Lehet tényleg csak gyakorolnom kellene, de ahol élek vele ott flottul megy. Nekem ennyi bőven elég. Tény, nem random emberek fura kütyüit szoktam scannelgetni normál esetben.
– De te tényleg elhiszed ezt az egészet, amit mondok? – homlokomon sűrű ráncok jelentek meg a kétségeim jeleként. Nem mintha hazudtam volna, igenis az igazság folyt belőlem. Vizsgáltam a csávót, miközben vártam a választ, mintha annyira profi lennék a nonverbális jelek értelmezésében, hogy kitaláljam mi járhat a fejében. Az emberek rejtélyek, bezzeg a mobiljuk! Az alapján bármiféle titkot ki lehetett deríteni róluk, olyat is, ami alapjáraton nem járt a fejükben.



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyVas. Május 29 2022, 19:19


  Romy&Bishop


 


Meg van győződve az igazáról. Legyen, amíg nem nekem okozza a bajt. Ha a beosztottam lenne, kinevelném belőle, az biztos, de itt nem parancsnok vagyok. Nem életem álma, hogy mindig mindenkinek megmondjam, mit csináljon. Időnként megteszem, de nem minden áron.
Tisztában vagyok vele, hogy nem ezt várta. Ha egy járókelőt leszólítana ilyennel, kapna hideget-meleget. Én tényleg értem, miről van szó és nem is fogok hülyét játszani. Megesett rajta a szívem, ahogy kiderült, hogy nem tudja rendesen használni a képességét, fél tőle, sőt zavarja is. Nagyon sok ilyennel találkoztam. Némelyiküknek elég egy kis lökés és máris rossz kezekbe kerülnek. Ha bele tudok avatkozni, akkor legalább jó irányba terelem. Legyen valami hasznom ebben az idegen világban.
- Most mondtam. Adottság, amit lehet kontrollálni. Mint a testi erő, azt se muszáj mindig csúcsra járatni.
Láthatta, hogyan bántam a drogossal. Ha minden erőmet bevetem, minimum kar- és válltörés lett volna belőle.
Ez a komolytalan lakatjáték a szájával nem győzött meg. Sokat nem fogok rábízni, amíg úgy látom, hogy túl játékos és gyermeki a titoktartáshoz. Nem hiszem, hogy bevett volna valamit. Maximum gyógyszerektől lehet labilis, de biztos nem kábszeres. Inkább eleve ilyen zűrös alkat.
- Mondd a zavarost is... - bátorítom, ahogy sétálunk a kijelölt úton.
Erre nincsenek túl sokan. A távolban látok még embereket, elszórtan, nem csoportokban. Meg pár kutyát össze-vissza szaladgálni. Jó ez a nagy szabadság? Tudnak rendet tartani? Nem mondanám biztosra. A vezérlő parancsának elhangzásakor belenézek a nő szemébe. Tudja, hogy megjelenítésre is képes az eszköz. Nem semmi ez a képesség. Óriási károkat és hasznokat is lehet vele okozni. Bármilyen ügyefogyottnak is tűnik, ezzel nyilván tisztában van. Keresem az átverést a szavai mögött, a blöfföt, de nem találom. Úgy lehet igaz, ahogy mondja.
- Igen, mint egy videohívásban, csak teljesebb az élmény. Ki ne próbáld, mert akkor vége a beszélgetésnek - szólok rá megint, mielőtt izgalmában elfeledkezne magáról.
Még csak az kéne, hogy kivetítse Shardot itt a park közepén. Amiket elmond, nagyon is ismerősek. Gyorsan véggigondolom, mennyire akarok én ebbe belefolyni.
- Senkit nem ismersz, aki már megtanult irányítani egy ilyen képességet?
Vannak tanácsok a tarsolyomban, később elő is rántom őket. Katonaként is volt már dolgom olyannal, aki véletlenül ölt meg egy egész osztályt, mert kiszívta a teremből az összes levegőt. Azt a gyereket se lőttük agyon, hanem elfogtuk és biztosítottunk neki lehetőséget, hogy megtanulja, mikor mennyit alkalmazhat a képességéből. Évek múlva ő is beállt a seregbe békefenntartónak. Persze olyan is van, akit nem zavar az ilyesmi, sőt tudatosan a pusztítás vagy a bűnözés szolgálatába állítja az erejét. Itt nem ezt látom.
Lenézek a kutyára, amit vakargat. Aztán a másikra. Ők teljesen nyugodtan mennek mellette. Az előbb sem rajtuk múlt, hogy balhé lett. A labdázóst azért nem nehéz elterelni a gazdájától, azt észrevettem. Ezek a kutyák nem védelmi célt szolgálnak. Itt a parkban komoly őrzőkutyából nem sokat láttam. Barátok, társak, egyesekhez úgy szóltak, ahogy a gyerekhez szoktak. Nem időzök el sokat ezeken a kapcsolatokon, mert a történet elég szomorú. Nem kísérlet eredménye, ami lett belőle. Fel se fogja, hogy valaki végre nem értetlenül néz rá. Csórikám. Muszáj rámutatnom az igazságra, bármilyen fájdalmas lesz.
- Mutáns vagy. Ezt így hívják. Csókoltatom a pszichiátert, de a szüleidet is, hogy nem segítettek.
Eddig se kiabáltam, most még halkabban beszélek. Az emberek imádják a széthúzást. Még mutánsnak se kell lenni, elég ha valakinek más a bőrszíne vagy külföldi és már bele is kötnek. Két kutyával és velem az oldalán már nem kelti fel minden bajt kereső hülyegyerek figyelmét, de ilyen témáról akkor is diszkréten kell beszélni.
Nagyon ócska kifogás, hogy megpróbáltak neki segíteni. Ha a gyerek beteg, keresnek gyógymódot. Ha a gyerek tehetséges, megtalálják a módját, hogy kamatoztassa a tudását. Nem próbálják, hanem megoldják. Őt meg összezavarták és hagyták kínlódni. Fiatal felnőtt és még kusza lelkű tiniként forgatja a képességét.
- Szabadlábon vagy, ezért gondolom, hogy nagy hülyeséget nem csináltál eddig. Ahhoz, hogy ezután se lőj bakot, nem fogod megúszni a gyakorlást. Félsz ezektől az erős, negatív érzelmektől, ahogy a legtöbb ember. Pont ezért kell belőlük több. Hozzá kell szoknod, hogy ezek az életed részei és egy idő után érteni fogod, mi történik olyankor. Meg fogod látni a logikát.
Ezt pont olyan hanghordozással mondtam el, amilyet a kiképző parancsnokunk alkalmazott. Csak én nem üvöltök. Nem is fixírozom, hanem a környezetünket nézem. A véremben van, hogy állandóan fel vagyok készülve a veszélyre és annak elhárítására. Shard szokta mondani, hogy néha lazíthatnék. Na de ha pont akkor üt be a krach, mikor nem vagyok felkészülve? Talán ő is élhetne még, ha nem egyedül találnak rá az életerőt elszívó mutánsok. Lehet, hogy megmenthettem volna. Állandó éberségre van szükség. Itt is vannak gyanús alakok.

 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyHétf. Május 30 2022, 12:20







Bishop & Romy



Picinykét zavaros volt nekem ez a szitu. Nem igazán értettem, hogy egy elmében lejátszódó dolgot miként lehet párhuzamba hozni a fizikai fittséggel. Remélem nem arra akart célozgatni, hogyha edzésbe kezdek, akkor pikk-pakk kikupálódik a furi képességem is. Mert akkor inkább a halál! Utálok futni és a testmozgás legtöbb formáját is. Nem bírtam a megerőltetést!
Amit pedig a zavaros infókat érinti… ezeket is úgy fogadta, mint a korábbi vallomásomat. Semmi kétely, semmi nevetés. Komolynak tűnt, amit nehezen fogadott be a gyomrom. A pszichiáter ennél a pontnál írta volna fel a három hónapra elegendő bogyó készletet.
– Izgin hangzik, de eszem ágában sincs ilyet tenni! – erősítettem meg benne, hogy nem fogom mélyebbre ásni magam alatt azt a bizonyos vermet. Enélkül is formásan alakulgatott már. Bár furdalta az oldalamat a kíváncsiság miként festhet ez az über HD élményes videóhívás, amiről mesélt. De az előttem álló figuráról ordított, hogy nem kéne kekeckednem vele. És miután két szemmel láttam mire képes, nem hiányzott, hogy magamon is megtapasztaljam. Így hát hagytam elkallódni inkább ezt az exp-t az éterben.
A következő kérdésére, hogy ismerek-e netán magamhoz hasonló csodabogarakat, nem tudtam magamban tartani a ki kínálkozó, hitetlenkedésből fakadó kuncogásomat. Nem tehettem róla, olyan nonszensz volt az egész.
– Azt próbálod most eladni nekem, hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen flúgos a földkerekségen? – értem én, hogy nagy a világ. Elég ijesztő is, hogy mennyire. Párszor megfordult a fejemben, hogy csecsemőkoromban egy űrkomppal érkeztem a Földön kívülről és a szüleim egy búzamező közepén találtak rám, majd örökbe fogadtak. De túl nyamvadt voltam ahhoz, hogy egy ilyen teóriát hitelesnek tartsak hosszútávon. – Komolyra véve a szót, amúgy nem, nem ismerek ilyen személyt. Honnét ismernék? Főleg, ha valóban létezik ilyen, amit mondasz és tudja kezelni, miért előttem parádézna a tudásával? – hangomban kétség és hitetlenkedés egyvelege vegyült. Pedig igenis próbáltam komolyságot erőltetni magamra, kevés sikerrel.
A szembesítés, hogy „mutáns” vagyok úgy ért, mint egy arculcsapás. Kisebb hallgatás után szóra nyitottam a szám, de alig jött ki hang belőle.
– Hogy mi? – kérdeztem vissza elhaló hangon. Az agyam pörgette a szót és a mögötte húzódó jelentését. Ja, olvastam róluk cikkeket már a neten. Hideget és meleget is. Nem hittem el, nem érdekelt. De, hogy pont én is egy ilyen mutáns legyek? Come on, man! És még azt hittem magamról, hogy én vagyok a fura! Hát sikerült bevonzanom egy még furcsább fazont. Ez is a mutánság velejárója? Na de várjunk csak… és ha igazat mond és tényleg az vagyok? Hogy lettem az és miért? Egyébként mit számít? Nem lettem se több, se kevesebb ettől a hírtől. Éljen, hozzáírhatok a flúgos és fura jelző mellé még egyet! Sokat javított ez az önértékelésemen, köszi!
– Tehááát örökös félelemben és mérgemben fortyogva kell leélnem a hátralévő életemet, hogy megtanuljam irányítani ezt? – lehet enyhe túlzás volt egész lényemre gesztikulálnom. De máshogy nehezen tudtam prezentálni azt a különös velem járó erőt. Nem igazán tudtam, hogy mit reagálhatnék még erre a szürreális beszélgetésre. Úgy éreztem magamat, mint egy kiképzőterep közepén. – Oké… oké… Tegyük fel, de szigorúan csak képletesen azt, hogy elhiszem én is egy ilyen „mutáns” vagyok. Nos, öhm… te is az vagy? Vagy ismersz ilyeneket? És ha igen, pontosan mit csinálnak? Ez valami szektás dolog? Mert ha az, akkor lécci ne sértődj meg, de én inkább skippelném a dolgot. – Ennél a pontnál döntöttem úgy, hogy nem egyenesen hazamegyünk, hanem nagy kerülőt teszünk Bowal és Arrowal, mielőtt megtudná a fickó, hogy pontosan hol is lakom. Lehet, hogy nem szép dolog ez tőlem, de óriási sokként ért ez az egész párcsevej. Nekem ezt fel kell dolgoznom és ez nem megy egyről a kettőre. Szörnyen alulinformált vagyok a témában, ami olyan érzés, mintha ki kellene állnom tömött tantermi előadáson prezentálni a társaságnak zéró felkészültséggel.



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyKedd Május 31 2022, 22:01


  Romy&Bishop


 


Sejtettem, hogy a tiltás neki felhívás keringőre, viszont örömmel hallom, hogy mégse vág bele. Felfogta, hogy baj történhet vagy csak fél tőlem. Mindegy, a célt elértem. Nem szokott zavarni, ha a frászt hozom az emberekre. Ok nélkül nem teszem. Egy rendfenntartónak legyen tekintélye és integritása! Ezzel a tudattal nézek rá még egyszer megerősítésképpen, hogy nem vicceltem.
- El ne hidd bárkinek, hogy flúgos vagy! - rendezem le gyorsan a kiröhögéssel tarkított kifakadását.
Marha nehéz lehet így, de valahogy tartja magát. Erős csaj ez, le tudott dobni egy horgonyt az élet vizébe és imbolyog ugyan, de fennmarad. A táborban a bezártságon és az erőszakos bánásmódon kívül azt akarták belénk sulykolni, hogy semmit se érünk, selejtek vagyunk, félnótások és jobb, ha ki is pusztulunk. A pszichiáter, a család vagy bárki, akinek ez a nő beszélhetett arról, hogy mire képes, ennél finomabban fogalmaztak, az tuti, de minimum fura alaknak nézték. Ezért érzem azt, hogy szüksége van valakire, aki érti és melléáll. Akár mutáns, akár más, aki elég nyitott elmével és szívvel rendelkezik. Egy kis önbizalmat én is tudok neki adni, ha van fogadókészség.
- Ha valóban létezik ilyen... Van néhány ismert szupererejű figura. Rajtuk kívül akadnak mások is és egyesek nem verik nagy dobra. Megválogatják, hogy kivel osztják meg.
Nekem van ötletem, hogy hova menjek erről beszélni, ha itt lecsillapodik a vihar. Meg kell keresnem Xavier és Summers központját. Hogy most épp kiket találok ott és hogyan fogadnak, az kérdés. Érteni fognak, mint mutánst. Mint időutazót, nem biztos. Másoknak nem feltétlenül kötöm az orrára. Azért megint érzem, hogy feje tetejére állt a világom. Ahonnan jöttem, ott közismert tény volt, hogy mivel jár a mutáns lét és a társadalmi viszonyok minden fejlődése ellenére nehézséget jelentett. Itt sokan azt sem tudják, hogy van ilyen, még mutánsok számára sem világos a mivoltjuk? Ezzel kell még birkóznom.
Nem lep meg, hogy sértésnek vagy nem helyénvalónak találja, amit mondtam. Aki nem tudja, hogy mutáns, azt váratlanul éri az ilyesmi. Az én világomnak ennyi előnye legalább volt, hogy hamar kiderült, ki hova tartozik. A baj ott kezdődött, hogy az eltérőeket megölték vagy elzárták.
- Dehogyis. Félsz ettől az úttól, látom. De nem tart örökké. A készségfejlesztés mond valamit, ugye? Sok gyakorlás és koncentráció, de nem a végtelenségig.
Fel se veszem, hogy kiforgatta a szavaimat. A végén annyira felhúzom, hogy megint használni fogja a képességét. Akkor majd leállítom. Egyszerűen nem mehet el úgy, hogy meg tudnám vele ismertetni az igazságot és nem teszem. Ezt az én igazságérzetem nem engedi. Ha elnyomják és pusztítják a mutánst, azért ami, az borzalmas. De ha meg se engedik, hogy felismerje, mi ő? Az a pokol. El se tudnám képzelni, milyen lett volna, ha huszonévesen semmi fogalmam nincs arról, mi ez a fura dolog, mikor elragadnak az érzelmek.
Mikor a nő felteszi a nagy kérdést, egy pillanatig habozok. Mi várhat rám, ha megtudja, hogy olyan vagyok, mint ő? Elmondja valakinek és akkor mi lesz? Itt nem jönnek értem Őrszem robotok, sem katonák bilinccsel. A sajtó tudja kavarni a szart, de nem hiszem, hogy egy ilyen parki ficsúr érdekelne őket. Kimondom és akkor végre megérti, miért veszem komolyan az első pillanattól kezdve.
- Nem képletesen. Egy mutáns áll veled szemben. Sokan nem bírják elfogadni a létezésünket annak ellenére, hogy nem ártunk nekik. Nincs szekta, nincs csordaszellem. Ugyanolyan sokszínűek vagyunk testileg, lelkileg, mint az emberek. Érzünk, gondolkodunk, szeretünk, élünk és meghalunk. Lehetünk rendes, hétköznapi arcok, hősök, bűnözők, bajkeverők. Ahogy az emberek is. Mégis az a bajuk, hogy mások vagyunk, mint ők.
A nagymamám meséi erről a korról mély nyomot hagytak bennem. Az ő szavai ébresztették fel az elfogadás gondolatát. Addig az embereket ősellenségnek tartottam, a mi elnyomóinknak, gyűlölőinknek. Felnéztem a mutáns terroristákra. Később élőben is láttam, hogy nem az a lényeg, ki minek született. Hogy mit teszünk, hogy mit kezdünk az életünkkel, az számít. Nem ismerem olyan mélyen a technikai képességgel megáldott fajtársamat, hogy megmondjam róla, hasznos tagja-e a társadalomnak, semleges vagy kártékony. Az az érzésem, hogy nincs vele baj, de még lehet, ha rossz irányba formálják.
Onnan indultunk, hogy kileste a titkomat, most viszont én forgatom fel az életét. Nagymamám hitte, hogy nincsenek véletlenek. Én sosem hittem el neki. De azt se hittem volna soha, hogy katona leszek, aki a békét őrzi és száz évet utazik vissza a múltba. A fejembe kell vernem még egyszer, megint, hogy ez nem az én helyem. Nem az én világom. Itt nem parancsnok vagyok, pedig hasznomat vennék, sok mindent le tudnék rendezni. Egy civillel beszélek és erre kicsit jobban kellene figyelnem. Lesokkoltam, látom.
- Sajnálom, hogy eddig nem tudtál róla. Így nagyon nehéz és elsőre sok lehet. Hidd el, hogy jobb megelőzni a bajt, mint átélni és utólag okosnak lenni. És még valami, ami felmerülhet: megegyeztünk, hogy őrzöd a titkomat, de én is megígérem, hogy őrzöm a tiédet.
Ha biztosan tudnám, hogy a Xavier Iskolába bárki mehet, ajánlanám neki, de nekem tények kellenek. Nem fogom félrevezetni, véletlenül sem. A kutyákra nézek. Na, tőlük lehet tanulni! Nekik mindegy, hogy kiféle vagy miféle a gazdájuk. Ha jól bánik velük, elfogadják. Márpedig itt azt látom, hogy odavannak egymásért.

 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptySzer. Jún. 01 2022, 17:01







Bishop & Romy



Eleinte meghökkentem, majd szinte azonnal zavarba is jöttem. Olyan természetesen velem élt a flúgos jelző a középsuli óta, hogy rendesen beépült a magamról alkotott képbe. Úgy meglepett, hogyha rögtön nem is irtottam ki gyökerestül magamból ezt a tévképzetet (az hosszabb menet lesz), viszont jelen pillanatban biztosan nem gondoltam tovább ezt a lényemről.
– Néhány „ismert”? Úgy érted, hogy a köz számára is? – elhallgattam egy pillanatra, látványosan eltűnődtem a témán. Majd beugrott, olyan csörömpöléssel esett le a dolog bennem, hogy még a bolygónk másik oldalán is hallhatták. – Na ne... a Bosszúállók is ilyesfélék?! Mármint azok, akik megmentették a Földet többször is? – egy maréknyi álarcos hipokrata volt mind (tisztelet a kivételnek). Bár meg kellett adnom a javukra, hogy nélkülük nem sétáltatnék kutyákat most itt és cseverésznék a világ talán legkülönösebb fickójával. – Hát velük végképp nincs kapcsolatom. Talán nem meglepő, hogy a köznéppel nem bratyiztak le. Viszont egyikük sem híresztelte, hogy ilyen Mutáns lenne. Mármint értem én, hogy fura egy kicsit a dolog. Vagy ennyire bölcsebb titokban tartani? Különben még én is alig hiszem el, hogy ennek a dolognak van neve. De akkor most már csak az érdekelne, hogy mitől olyan biztos az, hogy én is ilyen vagyok, kiváltképpen miért én? – Remélem ez nem valami ezerből az egy esete, amibe kivételesen sikerült beleesnem. A gatcha játékokban is igazán lehetne ilyen mákom.
– Oh ez jó hír! Legalább nem kell haraggal leélnem a hátralévő életemet. Viszont egytől-tízig terjedő skálán mennyire necces, ha máris buktam két talentet, ami kéne ehhez az egészhez? Egyik sem megy. Mármint a gyakorlás én tudom, hogy elhivatás kérdése. Csak éppenséggel roppant nehezen vagyok motiválható – más nyelven lusta vagyok. – A koncentrációról meg ne beszéljünk… – Folyamatosan megvádolják a generációmat, hogy képtelen huzamosan egy dologra figyelni. Nos, nem tudom, hogy ez mennyire volt alátámasztott dolog, de én tuti hamar megkergülnék, ha csak egy adott szituval kellene órákon át foglalkoznom. – És ha már így benne vagyunk. Hogy tudok fejlődni ifjú Padawanként, ha nem ismerek hozzám hasonló skillekkel rendelkező tagot, aki Mesteremként egyengetheti az utamat? Csak önerővel fejlődhetek? – kérdeztem rá a miheztartást végett. Ha jól kapizsgálom a dolgot, akkor ugyan nem lesz ki vállalja értem a felelősséget, ha elszúrom. Összességében nem csengett jól. Így is volt elég felelősség az életemben, nem hiányzott még egy.
– Meg van valami következménye annak, ha valaki teszem azt… nem igazán él a használatával vagy tanulja meg igazán a fortélyait? – dobtam be az újabb kérdésemet. Úgy véltem szívesen válaszolt ezekre, reméltem nem hagy lógva ez ügyben sem. Persze azért nem vettem mindent készpénznek, amit mondott. Átrostáltam minden szavát és ami tetszett belőle azt elfogadtam, ami túl magas volt még nekem is, inkább eleresztettem füleim mellett.
De ha már eddig is megvoltam a „képességem” minimalista használatával (miután kellően tartottam attól mit lehetne még ezzel az adottsággal kezdeni a gépekkel való beszélgetésen túl), nem mintha ez eddig megfordult bennem a fejleszthetősége, mindegy. Viszont talán jobb volt így, hogy nem használtam. A végén függővé válok vagy tényleg olyan infók birtokába kerülök, amibe nem kéne vájkálnom, ahogyan az imént is remekül beletenyereltem.
– Oooké… – bólintottam rá a vallomására, miszerint ő is Mutáns. Ámen. Nem tudom mit vártam a felelettől. Mármint eddig is kételkedtem az egészben, még mindig alig hiszem el. Viszont most már tudom az ürgéről, hogy bevallottan fura. – Sokkal jobb. Most már nem csak a származásom, hanem a faji hovatartozásom miatt is kiközösíthetnek majd, hurrá – keserűen nevettem fel. Ezért utálom én a való világot. Az interneten legalább önmagam lehettem vagy legalábbis az, aki akartam lenni. A gameplay videóknál senkit sem érdekelt, hogy ki ül a monitor mögött, amig jól csináltam a dolgokat.
– Nem nagy ügy. Sokkoltak már le furcsább dolgokkal is – inkább nem reklámoztam, hogy mégis mifélékkel. Bár egyet kellett értenem azzal a szólással, hogy a tudatlanság felér egy áldással. Kezdtem kapizsgálni, hogy miért.
– Király! Akkor nincs harag a korábbiért? Tényleg tartani fogom a lepénylesőmet! Amúgy is, ki hinne nekem? Mármint no offense, rajtad kívül természetesen – vágtam rá a röpke egyezségbe. Noha fogalmam sincs az én esetemet kinek akarná reklámozni. Ennél a pontnál csak haza akartam menni Bowal és Arrowal, le akartam kapcsolni az agyamat és nem pörögni tovább ezen. Bár úgy hiszem így is lesz pár álmatlan éjszakám ettől az egész beszélgetéstől egzisztenciális krízis képében, jó lesz, jó lesz.
Kíváncsian vártam, hogy mi lesz a következő, elbúcsúzik tőlem és megy a dolgára, én pedig hazamehetek vagy még teszünk két-három kört a parkban erről a szürreális témáról fecsegve.



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyCsüt. Jún. 02 2022, 23:09


  Romy&Bishop


 


Csak egy pillantást kap, ahogy rákérdez a nyilvánvalóra. Ha én ismerem őket régi mesékből, akkor a jelenkor sokkal jobban ismeri őket. Mindig vannak olyanok, akik nem akarnak túllátni a saját kis életterükön, de amikor a világ majdnem elpusztul vagy több millió ember eltűnik és később előtűnik, azt azért nem lehet nem észrevenni. Nagyon durva a XX-XXI. század történelme.
- Nem mind. De vannak közöttük ilyenek. És látod, ez a lényeg, mindenkinél. Amit tesz.
Megmentették a világot. Hogy mutánsok vagy nem, az csak másodlagos. A Skarlát Boszorkányról például biztosan tudom, csak azzal nem vagyok tisztában, hogy ő ebben a pillanatban tagja-e még vagy már a csapatnak. Egy-két újságot már vettem és el is olvastam, de ilyen szinten nem vagyok naprakész és ha kellően kritikus szemléletet akarok elsajátítani, ahhoz még többet kell tudni. Mert mindent nem hiszek el a sajtónak, de a meséknek sem, bármennyire imádtam őket és tiszteltem a nagyit, akinek számtalan története volt ebből a korból. Van mit bepótolni, annyi szent.
- A Bosszúállók nyilván nem mondhatnak el mindent. Amikor egy híres emberről kiderül valami, akár egy apróság, az rengeteg mindent befolyásolhat.
A származás pont ilyen. El tud feledtetni minden hőstettet vagy akár minden bűnt. És arról nem is ejtettem szót, hogy senki sem szent. Eszem ágában sincs azt sugallni, hogy a világ legnagyobb hősei is hibáznak, rendszeresen, mint bárki más. A világot megmentették, azt nem rontották el. A nép egyszerűen nagyon félre tud érteni dolgokat és ebből származik a legtöbb baj. Félelem, irigység és értetlenség. Kit melyik befolyásol.
- Pontosan azt írtad le, ahogy a mutánsok kamaszodnak. Más a genetikánk, de ez legtöbbször nem derül ki egész tinédzserkorig. Olyankor előjön belőlünk, főleg erős érzelmek hatására és nem tudjuk kontrollálni, legalábbis eleinte.
Maga a képesség utalhatna más fajra is, de az elmondott történettel együtt nem kérdés, hogy hova tartozik a csaj. Ez a világ tele lehet olyanokkal, mint ő. Fogalmuk sincs, miért történik velük ennyi furcsaság, kik ők és mitől lettek ilyenek. Szomorú, hogy nincs mellettük senki, de ahogy ő most, belefuthatnak egyszer olyanba, aki gondolatokat ébreszt. Utána kell néznem annak az iskolának, hogy ha máskor is találkozom hasonlókkal, tudjak valami érdemlegeset, evilágit is mondani.
- A gyakorlás nem talent. Akarat. Tűztél már ki célokat? Elérted azokat? Ha igazán akarod, fogsz gyakorolni. A többi csak kifogás.
Annyira nem ismerem, hogy tudjam, mihez ért, de valamihez biztos. Először találkoztunk és nem tudom, fogunk-e még valaha. Megtanultam, hogy ilyet sose tervezzek, mert egy paraszthajszálon múlik az élet. Az enyém is, másoké is. Ez bármely világban így van.
- Azt meg lehet fejleszteni. Szerencsés, akinek születésétől könnyen megy az összpontosítás, de mindenki más is tud javítani ezen. Nebecsüld le magad! Ha eddig nem sikerült, az azt jelenti, hogy még nem sikerült. A jövő nincs kőbe vésve.
Nem fogadom el az ellenérveit. Rossz berögződés, hogy ezeket sorolja. De a rossz berögződések arra vannak, hogy kiköszörüljük őket.
- Figyelemmel és fegyelemmel tudsz fejlődni. Aki már átesett ilyesmin, az el tudja mondani, vele hogy volt, mit csinált, mi nem ment, hogy jutott át a nehezén. Mit érzett közben és mit tett. Nem is az fontos, hogy a képesség milyen jellegű. Pontosan ugyanilyennel bírót ne keress. Nagyon ritka, hogy két hasonló egymásra talál.
Sharddal testvérek vagyunk és egy kicsit hasonlít ugyan a mutáns képességünk, de nem ugyanaz. Nekem se volt energiaelszívó és -átalakító haverom vagy mentorom, sőt másmilyen is csak rövid ideig, de megtanultam uralkodni az erőmön, mert ezt akartam. Ésszel és megfelelő időben használni, felesleges károk okozása nélkül. Az életemet és másokét is megmentettem így, többször is, ezért vagyok rá nagyon büszke. Hiszek abban, hogy most is tudok adni egy kis inspirációt a látható sokkoltság mellé.
- Aki nem tud ezzel bánni, az időzített bomba. Veszélyes másokra, magára. Képzeld el, ha egy komplikált fegyver van valakinél és véletlenül parancsot adsz neki. Vagy ha nem nekem, hanem egy dühöngő őrültnek árulod el, hogy véletlenül megtudtál egy titkot a kütyüjéből...
Ha nem hallom, hogy Shardtól bocsánatot kér, akkor ez a beszélgetés sem jött volna létre, tisztában vagyok vele. Szerencséje volt. De a szerencse forgandó és ha visszaemlékszik, mennyire meg volt ijedve az első reakciómtól, akkor érteni fogja, miről beszélek. Az ő képessége első hallásra nem életveszélyes, de ha képes parancsokat adni bármilyen gépnek, akkor isten óvja tőle ezt a technológiával telített világot! A titkát pedig nem árt jobban őriznie, mert tényleg nagy bajba keveredhet. Ez már jobban zavar, minthogy rólam pletykálna, mert nekem nem ártana annyit, mint saját magának. Kemény szavak ezek, de én is hasonlókat kaptam és erőt tudtam meríteni belőlük. Segítettek megérteni a helyzet komolyságát és célt, lehetőségeket mutattak, amiért minden ármánykodása ellenére is hálás vagyok Witness-nek.
Ez az "oké" éppoly rejtélyes, mint amilyen sokatmondó. Felvillantottam neki egy olyan világot, amiről eddig nem volt tudomása. Nem hiszi el mindenki elsőre, én ezt pontosan tudom. Talán azt várja, hogy még pár percig húzzam az agyát és a végén közöljem, hogy vicc volt. Ismerek ilyen ugratókat, de én sose voltam képes hasonlóra. Nem az én műfajom.
- Hát ne hagyd nekik! A fajgyűlölők bele akarják verni a fejedbe, hogy kevesebbet érsz, mint ők. Koncentrációs táborra nincs is szükség, ha elhitetik veled, hogy oda való vagy. Ne add meg nekik az esélyt! Én éjszaka születtem és mutáns génekkel, de nem hagytam, hogy emiatt eltiporjanak. Az a világ nem jön el még egyszer...
Erősödik bennem a gondolat, hogy kaptam egy esélyt az élettől a történelem megmásítására. A megfelelő embereknek kell elmondanom azt, ami jönni fog. Olyanoknak, akiknek van hatalmuk tenni ellene. Nem egy személy az eljövendő katasztrófák oka, hanem egy gondolkodás, amit persze sokan erősítenek, de mások gyengítik. Jó háromszáz évvel a születésem előtt már volt ilyen, csak akkor nem a mutánsokat jelölték ki ellenségnek, hanem néhány más csoportot. Nácizmus, rabszolgatartás, etnikai alapú terror. A rendszer ugyanaz.
- Igazán? Ezek szerint jól bírod az ilyesmit.
Nem faggatom, hogy mikkel szembesítették. Az az ő dolga és ne is mondja el egy idegennek csak úgy! Ha akarja, meghallgatom, de nem követelem. Egyszerűen nem hiszem el, hogy az önazonosság megkérdőjelezésénél megrázóbbal találkozott.
- Nem szokásom haragot tartani.
Mikor nekem jött és kiolvasta Shard létezését a gépből, dühös voltam rá. Fenyegetésnek éreztem. Ez már elmúlt. A mérlegelésben hiszek, nem az állatias dühben. Be is vált a módszerem, hiszen megtudtam, miről is értesült és megértettem vele, hogy miért fontos hallgatnia.
Megint a kutyáira pillantok és azt látom, hogy velük remekül kijön. Nagyon is számítanak a társak és ezek a bundások is sokat tudnak dobni az élet minőségén, gondolom. A végén még én is kutyatulajdonos leszek ezen a világon. De nem fogok átesni senkin, az biztos.
Örülök, hogy kiderült, hová tartozik. Ezzel már gazdagabb lett. Felelőtlenség lenne csak úgy elengedni és elvenni tőle az esélyt, hogy adhassak neki még többet. De ez nem kiképzés és nem vagyok a parancsnoka. A döntést nem veszem el tőle. Ha valaki, hát Shard és én tudjuk, milyen szabadság nélkül élni. A csoki elfogyott, egy kérdés viszont maradt:
- Van még türelmed ma estére ezekhez a súlyos témákhoz?

 


 
...
Vissza az elejére Go down
Rosemarie Morozov

Rosemarie Morozov


▪▪ : : Just a walk in the park 17
▪▪ Play by : Luca Hollestelle
▪▪ Karakterdal : theme songs
▪▪ Kapcsolat : with the Internet
▪▪ Karakterlap :
▪▪ Foglalkozás : Photographer, Barista
▪▪ : : Just a walk in the park 93
▪▪ Hozzászólások : 541
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 16.
▪▪ Tartózkodási hely : Bayville, Elm Street, "Vibe-house"
▪▪ : : Just a walk in the park Arrow-Romy-Full

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyPént. Jún. 03 2022, 14:47







Bishop & Romy



Azt nem mondom, hogy kicsapta nálam a biztosítékot ez a felismerés a Bosszúhadjárat tagjairól, de piszok közel álltam hozzá.
– Attól még, hogy a jó tetteiket felfújja a sajtó és valljuk be több esetben ki is színezi, nem jelenti azt, hogy áldott jó lelkek – osztottam meg véleményemet a témában. Egy jó cselekedet nem tett senkit sem szentté. Ha így lenne, akkor arany utam lenne a mennyekbe, amiért udvarias vagyok a legtöbb emberrel (a való életben, az interneten a nooboktól óvják lelkemet).
– True – röviden tömören értettem egyet azzal kapcsolatban, hogy okkal nem lehetett a médiában hallani azt, hogy akad egy-két ilyen mutáns a Bosszúállók között is. A hasonlat is találó volt, ijesztő dolgok szoktak történni az internet sötét bugyraiban egy-egy híresség körül. Én már csak vágom, mert egészségtelenül sokszor megfordulok ott. Érdekes módja a mazochizmusnak, tudom.
Mély levegőt vettem és lassan préseltem ki azt a tüdőmből. Éreztem én, hogy nem főszereplő-szindróma az, amit én tiniként leműveltem. Igenis halmozódott volt a probléma, amivel meg kellett küzdenem anno.
– Hát ez a beszélgetés sokat segített volna akkoriban – jegyeztem meg mellékesen, egy lábam előtt heverő kövön vezetve le morcosságom. Nem, én a legdrágább pszichiáterhez jártam kezelésre azért, hogy még intenzívebben társalogjak a technológiával. Sokkal jobb volt, mint ismerni a valódi kórképemet.
– Ritkán, de igen – feleltem a célkitűzésre. Valljuk be a kifogások gyártása egyszerűbb és kevesebb fantázia kellett hozzá. Ha látta volna mit vágtam le a pályaválasztás előtt lehet sírva fakadt volna. Rühelltem effortot tenni a szórakoztatásból tolt gameken kívül. Mondjuk, ha abból a törekvésből, hogy a tabellák élén maradjak át tudnék konvertálni egy kicsit a hétköznapjaimba is, lehet, hogy nem lennék annyira reménytelen esett. De ez egy ördögi kör, visszakanyarodtunk oda, hogy energiát kellene belefektetnem. Hozzám képest még az aludt tej is élénkebb volt.
– Az én koncentrációm ott hasal el, hogy több mindenre akarok figyelni egyszerre – avattam be generációnk szörnyű sajátosságába. És nini, megint itt vagyunk az effort tételnél. Sorry, nem az én asztalom.
– Oh, értem – bólintottam rá, amikor szembesített a ténnyel, hogy Mestert kipecázni a bolygónk embertengeréből felér egy lehetetlen művelettel. Vagyis esélyem sem lesz megtudni a részleteket a képességemről, amíg ki nem próbálom. Nem vonzott a kísérletezés, hogy őszinte legyek inkább féltem a gondolattól mi történhetne. Egyelőre jól megvoltam így. Aztán jött az időzített bombás hasonlatával, amivel újabb terhet helyezett rám, még ha nem is volt akaratos a részéről.
– Azt hiszem az én legnagyobb hibám, hogy nem tudok csendben maradni. Nem pedig a… képességem – próbáltam megragadni a megfelelő szavakat egy erőltetett mosoly kíséretében. Eljátszottam a gondolattal, hogy alakult volna ez az egész, ha nem látok bele az általa viselt kütyübe. Hát, tuti nem ácsorognánk itt ad hoc csokoládét majszolva.
Meghökkentem motivációs szövegén, hogy ne hagyjam csak úgy a társadalomnak leigázzon kirekesztő hadműveletükkel. Kicsit zavaros volt, ahogy fogalmazott és nem mertem rákérdezni, hogyan is érti pontosan. "Az a világ nem jön el még egyszer..." – szófordulat mégis beleégett az elmémbe.
– Ne haragudj, de van elfoglaltságom az estére még. Már így is tovább időztem a kelleténél, meg téged se tartanálak fel – ragadtam meg a menekülés lehetőségét. Féltem, hogy még több infó jut hozzám, amiről hallgatnom kellene. És így is már nem egy hét álmatlan éjszakával kell szembenéznem. Így is necces, hogy ki kell váltanom valami altató félét, hogy ne pörögjön túl az agyam ezeken a témákon. – Ne érts félre. Igencsak izgalmas volt a beszélgetés, sokat tanultam belőle. – Kezdve azzal, ha leolvasol egy idegen technológiát nem beszélsz a géphez!
– További szép estét és remélem még lesz alkalmunk találkozni – mondtam a formális szöveget, amit ilyenkor illik. Fejben már elhatároztam, hogy a kövi hetekben tuti nem erre fogok járni kutyákat sétáltatni.
Miután túl voltam a búcsún, a kutyáimmal együtt hazafelé vettük az irányt. Nem a megszokott úton, hanem nagyobb kerülőt tettem, hogy kiszellőztethessem a fejemet, no meg a paranoia végett. Az agyam, mint ahogyan arra számítottam, továbbra is ezen a mutáns témán pörgött. Megcsíptem a kézfejemet.
Hát Romy, ez ugyan nem álom volt!



Vissza az elejére Go down
Lucas Bishop

Lucas Bishop


▪▪ : : Just a walk in the park Gjd
▪▪ Play by : Jonathan Majors
▪▪ Karakterdal : Find the time
▪▪ Karakterlap : That world must not come again
▪▪ Foglalkozás : ⠀⠀⢻⣿⣿⣧⡀⢀⣼⣿⣿⡟⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠹⣿⣿⣷⣾⣿⣿⠏⠀⠀⣀⣀⠀⠀⣀⣀⢀⣀⣀⣀⣀⡀⣀⡀⠀⣀⣀ ⠀⠀⠀⠀⠘⣿⣿⣿⣿⢣⣤⢀⣼⣿⣿⢠⣾⣿⣿⢸⣿⣋⣉⣉⡁⣿⣿⣆⣿⣿ ⠀⠀⠀⠀⣴⣿⣿⣿⣿⣯⣡⣾⡿⢻⣿⣿⠟⣿⣿⢸⣿⣛⣛⣛⡃⣿⡿⢿⣿⣿ ⠀⠀⢀⣼⣿⣿⠟⠻⣿⣿⣿⡟⠁⠘⠛⠋⠀⠛⠛⠘⠛⠛⠛⠛⠃⠛⠃⠀⠙⠛ ⠀⢠⣾⣿⣿⠏⠀⠀⠙⣿⣿⣷⡄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⣠⣿⣿⡿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
▪▪ : : Just a walk in the park Xfq3obE
▪▪ Hozzászólások : 299
▪▪ Csatlakozott : 2022. May. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Xavier Intézet
▪▪ : : Just a walk in the park Giphy

Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park EmptyPént. Jún. 03 2022, 21:54


  Romy&Bishop


 


- A hősök megítélése néha kérdéses. A tettek viszont elvitathatatlanok.
Áldott jó lelkek vannak. Én például nem vagyok az. Túlélő vagyok, harcos, életmentő és rendfenntartó, de ami mögöttem van, arra nem sokan mondanák rá, hogy egy jó ember élete. Jó célra találtam, nekem ennyi elég. A múltammal birkózom rendszeresen és a lényeg, hogy mindig győzzek.
Elégedettséggel tölt el, hogy a fiatal nő felfogta, mennyire beletrafáltam. Már tudja, hogy mi ő. Minden út egyetlen lépéssel kezdődik. Ezt most megtette. Nem veszem magamra, hogy jobb lett volna, ha előbb értesül. Én a jövőben ténykedtem, mikor ő tini volt. Sajnálatos, hogy magára volt hagyva. Innentől viszont az ő döntése, hogy mit csinál a hallottak után. Segítettem egy identitását kereső fajtársamon, csak szavakkal. Ezek az apró dolgok is boldoggá tudnak tenni. Jól bánok a fegyverekkel, de csodálom azokat, akik a beszédet tudják így használni. Nekem csak néha sikerül és most éppen bevált.
- A világ leghétköznapibb dolga, hogy megtanulsz egyetlen valamire figyelni. Ehhez még mutánsnak sem kell lenni.
Könyvekből, nyilvános videókból is lehet ilyet tanulni. Ebben a világban is, biztosra veszem. Az újoncaim fejét már rég leüvöltöttem volna ennyi kifogás hallatán. Nála nem működne. Ne félelemből fejlessze magát azért, hogy nekem szívességet tegyen. Azt kellett vele megértetnem, hogy mi jó neki ebből.
- Felismerted, ez nagyszerű. Innentől már van esélyed változtatni rajta. Eszedbe fog jutni, mikor legközelebb szóra nyitod a szádat. Nem kell előtte sokat gondolni, csak egyet.
Mi lesz a következménye, ha ezt kimondom? Mit jelent ez? Hogyan fogják érteni? Csak egy kérdést tegyen fel ezek közül és máris józanabbul áll a szituációkhoz. Ő mondta ki az igazságot, hogy a szószátyárság veszélyes. Most én is bő lére eresztem, amit az elnyomásról és a széthúzásról tudok. Érzem az ellenkezést. Nála nincs ennyire fókuszban a téma.
- Világos. Menj csak, nekem is van még teendőm.
Az áruházban beszerzek pár dolgot, többek között könyveket, újságokat, amikből még többet tudhatok meg a hétköznapok világáról. Be kell olvadnom és ez a beszélgetés nekem is hasznos volt, mert megmutatott néhány korlátot, amit át kell ugranom. A nő érezhetően megkönnyebbült. Nem csodálom, de nem is sajnálom. Erre a beszélgetésre szükség volt. Jól esik, hogy ő is elismeri. Azt érzem, hogy ez nem felesleges udvariaskodás. Az elején megmondta a frankót, hogy nem hiszi el. Azóta átfordultunk.
- Úgy legyen - élek egy óriási és valótlan közhellyel.
A sors közbeszólhat. Mégis van egy olyan érzésem, hogy ez esetben nem fog. Feladatom van ezen a világon és eszemben lesz, hogy mennyi elveszett mutáns lehet még. Egyet már ismerek és tolakodás nélkül, de fogok még tenni érte. Mélyen már ő is érzi, hogy így lesz jó. A felszínen meg csak hadd meneküljön. Idő kell. Az idő a kulcs és az ajtó is egyben. Már tudom.

 


 
...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Just a walk in the park Empty
TémanyitásTárgy: Re: Just a walk in the park   Just a walk in the park Empty

Vissza az elejére Go down
 
Just a walk in the park
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Marvel Universe :: USA-
Ugrás: