Marvel Frpg
 
KezdőlapRegisztrációBelépés

 

 La Familia

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Volstagg

Volstagg


▪▪ : : La Familia Tumblr_inline_pqdmuklD0S1r703oy_250
▪▪ Play by : Kristofer Hivju
▪▪ Karakterdal : A storyteller's game
For He's a Jolly Good Fellow
We are the hammer of the Gods
Warriors move gracefully
Outlander
Drengr of Ragnarök
Let the Cook's Guild moan and mutter
▪▪ Karakterlap : Lion of Asgard
▪▪ Foglalkozás : kalandor
▪▪ : : La Familia Kristofer-Hivju
▪▪ Hozzászólások : 41
▪▪ Csatlakozott : 2023. Mar. 19.
▪▪ Tartózkodási hely : Queens
▪▪ : : La Familia 2080400-young_vost
▪▪ Keresem : Asgardian friends and foes

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: La Familia   La Familia EmptySzer. Jún. 14 2023, 19:29


     
Hola niños y niñas!

     


Hát ímhol volna a Guzman, amit ajánlának vala az új-mexikóiak, akikkel a bánya közelében találkozék! Azt mondák, messzi-távoli családtagjaik kotyvasztanak ott, de hűségesek a hazai, új-mexikói ízekhez, a tradicionális mexikói ízekhez is, a famíliához pedig még inkább. Utam hosszú vala idáig, de nosza rajta, indulék is, mert ahol a családot szeretik, ott nagy örömmel tartok lakomát. Már az ajtó temérdek, kissé fűszerkábulat okozta látomásokat idéző díszei, a míves kirakat is csalogató, az illatok pedig orromnál fogva vezetnek! Megcsodálom a színes-díszes belső teret, majd szólok a terebélyes hölgyeknek, akik főkötővel és széles mosollyal várnak.
- Napsugárral fénylő ragyogó délelőttöt, kedves kisasszonyok! - mondom az allspeak világszerte érthető nyelvét alkalmazva.
- Buenos dias, senior! - rikkantanak közvetlenül, vidáman kacarászva.
- Elsővégre egy cukkinis taco-t, egy bélszíneset, és egy csirkés-kukoricásat, egy jalapeño-jégsaláta-marhahús töltetű burrito-t és egy avokádkókrémeset kérek, mellé egy Tequila Sunrise elegyet és epres limonádét! A többit utána mondom. Nem móka ez! Asgard Oroszlánja emberöltők tucatja óta így indítá el napját és még imígyebben folytatja vala!
Ezt hozzá kelle vala tennem, hogy arcukról a mosolyba vegyülő hitetlenség tovareppenjen, mint Huginn és Muninn a Világfáról. Heves lelkességgel bólogatnak és asztalhoz tessékelnek. Csupán apró, zsinóros hátizsákomat hozám, így nem foglalok nagy helyet. A bárdomat már nem cipelem mindenhová! A mai alkalomra sem azzal érkezém, pedig nagy nap lesz. Volstaggot meghallgatják egy főzőműsor producerei! Kedves ismerőseim intézének nékem kapcsolatteremtést és én élék vele. Ily eseményre pedig jóllakottan kell menni, hogy ne éhségtől szorongatott, nyugtalan lélekkel ügyes-bajoskodjak!
Várom hát étkemet és inggalléromat, no meg szakállkölteményemet igazgatva egy pillanatra végiggondolám, mi minden történe vala e világra érkezésem óta. A két mókás és tisztelettudó lány, az itteni Legfőbb megismerése és kiokulás a világ eseményeiről, portfólió-fotózás, a Volstaggramom elkészítése, vidám sport és játék a kúriában, no meg szakácskodás ott tartózkodásom jussaként. Bestia dícsérő szavakkal illeté főztömet, Rozsomák pedig csendes hallgatásával nyugtázá, hogy amit eve, amiatt nem kell dohánytól morcos szavakat eregetnie. Az én Hildém, gyermekeim, unokáim, déd-, ük-, szépunokáim, menyeim, vejeim és számtalan más családi szálon futó földim irtózatossággal hiányzik, de én küldetésen vakék. Bevetésen valék. Kalandon valék! Asztal mellett valék! A varázslók óva intének újabb kapuk nyitásától, Heimdall pedig azt üzené, várjak. Várom is a taco-mat elsőként.
No lám, egy kiterjedt társaság érkeze naaagy fekete autóból naaagy fekete napszemüvegekkel, hőséges napszakhoz nem illő öltönytől tajtékzó homlokkal. Kíváncsian várom, mit rendelendők az adóellenőr formájú latino pajtások?

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : La Familia 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : La Familia 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : La Familia Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzomb. Jún. 17 2023, 00:42


     
Hola!

     


Továbbra sem volt barátságban a korán keléssel. De ahogy nézte, a többiek közül se mindenki. Még örült is, amikor a délelőtti órákban Kaine-t otthon találta. Neki pont nem voltak órái, és ahogy a konyha felé nézett, rájött, hogy főzni sincs kedve. A sáskahad gyorsabban pusztított, mint hogy megérte volna minden nap. Nem mintha ő különb lett volna.  
- Kaine, én elmegyek hozni magunknak ebédet. Van kedved velem jönni? Legalább tudnál választani te is - ajánlotta már cipőhúzás közben. Remélte, hogy nem kell majd sokat győzködnie, és ennyi invitáció elég lesz neki. De ha kellett, nem volt rest rágni a srác fülét még egy darabig.  
- Van egy jó mexikói hely nem olyan messze, ahol egész jutányos áron szerezhetjük be a mai ebédet. Tudom, hogy én is sokszor főzök ilyeneket, de arra gondoltam, hogy ma egyszerűbb lenne az éttermi. Ők tudnak olyanokat, amiket én nem, és egy konyhán belül sem árt a változatosság - csivitelt már az utcán haladva, miközben mutatta az irányt. Ő legalább tudta, hova akart menni. A Guzman egy elég jó hírű étterem volt, ugyan ő még csak egyszer járt ott korábban. De arra még kedves Abuelája is azt mondta, hogy megüti a szintet. Úgyhogy ha már kirúgtak a hámból és főzés helyett inkább beszerezték a kész ételt, akkor olyanra voksolt, amiről tudta, hogy jó íze van.  
- Látod, egyáltalán nem vészes a hely - vigyorgott, amikor odaértek az ajtóhoz. - Buenos dias! - üdvözölte a benn lévőket, amikor beértek a helyre. Aztán a pult felé vette az irányt. Biztos volt benne, na jó, igazából csak remélte, hogy Kaine is követi. Gyorsan átnézte az étlapot és egy picit elgondolkodott. - Romy ízlését nagyjából ismerem, de szerinted Laze-nek mit vegyünk? - nézett fel tanácstalanul a srácra. Aztán pár perc tanakodás után leadta a rendelésüket, kiegészítve Kaine minden javaslatával. Mivel a hölgyek jelezték, hogy ez eltarthat egy ideig, és nyugodtan leülhetnek az egyik boxba, Lilia máris szemlélődésbe kezdett.  
- Mit szólsz ahhoz az asztalhoz? - mutatott egy egészen jól lekerítettre a sarokban, közel az ablakhoz. Onnan pont ráláttak a pultra is, így azonnal tudhatták, ha megvan a rendelés. Előre is ment és letelepedett. Erről a helyről kíváncsian mérte végig a vendégkört. Még délelőtt volt, nem ebédidő, úgyhogy egészen szellős volt a hely. A sürgés-forgás alapján meg is állapította, hogy a vörös hajú vendég is nagy rendelést adhatott le korábban. Ez megmosolyogtatta. Valamiért mindig szerette, ha valaki jóízűen falatozott a jellegzetes mexikói ételekből. Talán egy kis büszkeséggel is eltöltötte a gondolat.  
- Hmm... ez nem furcsa? - kérdezett rá az utcáról az étterembe sereglő napszemüvegesekre. Kissé ráncolta is a homlokát. Látott már fura dolgokat, de ez azért egy kicsit verdeste a biztosítékot. Amire nem számított, az Kaine ábrázata volt, és hogy gondolkodás nélkül az asztal alá rántja.  

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : La Familia Wipe-mirror-nate-jacobs
La Familia AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : La Familia F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : La Familia D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzomb. Jún. 17 2023, 22:15






Lilia
&
Volstagg



Már napok óta nehezen találtam a helyem, folyamatosan a gondolataimba mélyedtem és újra meg újra a történteket zondoráztam le fejben. Parker felbukkanása, a zsigeri ösztönből jött reakcióm rá, a tudat, hogy Warren ebben a világban még élt és aktívan alkotott, nem igazán dobott fel. Az én világomban már leszámoltam vele és tisztában voltam azzal, hogy ez nem jelenthette azt, itt is megtörtént. Mégis úgy éreztem, hogy ez lenne a helyes, nem pedig hagyni alkotni, ki tudja milyen torz képződményeket húz még elő a kalapból, akik hozzám hasonlóan csak megbélyegezett kísérletként futnának. Talán már van is ilyen, semmiben sem lehettem biztos.
Mégsem vettem még rá magam, hogy azonnal utána nyomozzak, ellenben nagyon sokszor zoomoltam ki a társaságból csak elbambulással. Még a szokásoshoz képest is hallgatagabb voltam, nem figyeltem, Laze csipkelődő megjegyzéseit is elengedtem a fülem mellett. Ez pedig hozzám képest is feltűnő volt. Valami hasonlóból zoomoltam vissza akkor is, amikor Lilia szólongatott, miközben én a függőágyból lógattam ki a fejem fejjel lefelé és próbáltam relaxálni. Nem szoktam ennyire szétszórt lenni és ez engem is bosszantott.
- Hm? Hova? - egyértelműen elárult a kérdés, hogy nagyon fel sem fogtam, amit kérdezett, így annyira nem kellett motiválni, hogy elinduljak. Egyrészt talán jót tett volna egy kis séta, másrészt pedig a kaja mindig fel tudott dobni, ha pedig nem lesz ebéd, akkor ahhoz jó nagy mennyiséget kellett venni. Lili talán egyedül kevés volt ehhez. Bár egyes képességeivel tökéletesen tisztában voltam, hisz nagyon hamar és ügyesen sajátított el néhány önvédelmi mozdulatot, amit alkalomadtán mutattam neki, a reflexei pedig engem is megdolgoztattak - talán egy leheletnyi előnyöm volt, a pókösztön folyamatosan jelzett, nekem pedig eszem ágában sem volt kikapcsolni. Nem is tudtam volna igazából.
- Egy mexikói kaja mindig jöhet. - azt már nem tettem hozzá, hogy én magam is jelentősen végigkóstoltam néhány alkalommal azt a konyhát első kézből helyben. De most itt voltunk az Államokban, távol attól a helytől, ahol veszélybe sodorhatnám őket. Egyébként sem volt nagyobb jelentősége most annak, mint az összes többi konfliktusomnak, ami nem a városon belülre kötött. Azokat is igyekeztem izolálni tőlük, nehogy véletlenül kavarodás legyen és beüssön a krach. Nagy vérontást ugyan nem csináltam, de nem tettem le arról, hogy néha szinten tartsam magam is. Szükségem volt rá, egy részem igényelte.
Hamar az ételkínálatot hirdető táblát kezdtem bogarászni. Igazából nekem a legtöbb dolog jöhetett, ami jó alaposan meg volt tömve. Laze ízléséből már nehezebb volt kiindulni, de amilyen gyakran csipkelődött, néha úgy éreztem, hogy ha én visszaszúrok, nem lesz nagy tragédia.
- Valami zöldséget. Igazából mindenben majmol, amit megeszek. - talán segítettem szűkíteni a kört, Laze általában hozzám hasonlóan kajás volt, csak mértékben kevesebbet bírt. Én pedig közben elkezdtem sorolni nagyjából az összes húsos ételt, ha nem mindet. Az igazi kedvenceimet úgysem adták ebben az országban, csak ami közkedvenccé vált.
Figyelmemet hamar megragadta a vörös szakállas fickó, aki nem kis darab volt, de leginkább egy korabeli harcos pofához hasonlított. Valahogy nem illett a képbe, de az a sok napszemüveges, öltönyös fickó sem, akik akkor léptek be a ejáraton, amikor mi odaértünk a Lili által kiszemelt asztalhoz. Egy pillanatra kihagyott a levegővételem is, a tarkóm pedig masszívan bizseregni kezdett. Nem lesz ennek jó vége. Szinte egyből nyomtam is le Lilit az asztal alá, amíg még nem szúrtak ki minket és másokkal foglalkoztak. Pillanatok alatt kurvára csöndessé vált a hely, pedig csak többen lettek, mint amennyien voltak. Az asztal jó helyen volt, legalábbis annak tűnt. Azonban egész közelinek ítéltem meg a pultot, hogy kinézzek egy járható útvonalat.
- Maffiatagok. - suttogtam alig hallhatóan a lánynak, mielőtt még bármit is cselekedhettem volna. Aztán elmutattam a pult felé, jelezve neki a tervemet. Sajnálom, én reflexből raktam őt fedezékbe, nem számolva igazából azzal, hogy most nem csak magamra kell vigyáznom. De a szakállas muksó sem tágított, figyeltem is, hogy mi lesz. Nem feltétlenül akartam balhét keverni a városban is, épp elég muchacho szaladgált odakint, akik a halálomat kívánták.
- Szedjük össze a kaját és lépjünk hátul.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Volstagg

Volstagg


▪▪ : : La Familia Tumblr_inline_pqdmuklD0S1r703oy_250
▪▪ Play by : Kristofer Hivju
▪▪ Karakterdal : A storyteller's game
For He's a Jolly Good Fellow
We are the hammer of the Gods
Warriors move gracefully
Outlander
Drengr of Ragnarök
Let the Cook's Guild moan and mutter
▪▪ Karakterlap : Lion of Asgard
▪▪ Foglalkozás : kalandor
▪▪ : : La Familia Kristofer-Hivju
▪▪ Hozzászólások : 41
▪▪ Csatlakozott : 2023. Mar. 19.
▪▪ Tartózkodási hely : Queens
▪▪ : : La Familia 2080400-young_vost
▪▪ Keresem : Asgardian friends and foes

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptyVas. Jún. 18 2023, 19:31


     
Hola niños y niñas!

     


Kedvelem a mexikóiak vígságát és hevességét. Ezekben az éttermekben is akkor érzem igazán jól magam, ha a személyzet is igazi latin virtussal élőkből áll. A vendégek cseppnyi hada persze ennél sokkalta színesb vala, például jómagam sem volnék latin-amerikai. Azt a helyes párt megláták szemeim, midőn rendelésükkel az elárusítókhoz járulának. Nem időzök hosszan a bámészkodással. Ez a hely a színeivel, a fényeivel, de még a pisztolyforgató cowboy festményével is csupa életörömet sugároz, de ahhoz társaság is kell. Sok ember között az étek is jobban esik a gyomornak és a léleknek!
No de lám, valami kizavará a vendégek többségét! Se csevegés, se evőeszközök csörgése, csak a lohasztó némaság. Észrevevém már, hogy ez a díszes kompánia szó nélkül tessékele ki mindeneket. Volstagg ugyan nem távozik korgó gyomorral!
- Papa, no mires fijamente! Kifelé, záróra! - szól rám a legnagyobb darab, kinek szélte-hossza egy.
- Ej, hetyke bajszú legényem, ez nem járja! Asgard Oroszlánja még nem kapá kézhez früstökét! Hogyan csukhatná be kapuit ezen fogadó, ha a kisasszonyok az imént még lelkesen felvevék rendelésemet és még nem teljesíték? - teszem fel nekik a kérdést kezeimet széles vigyorral széttárva.
Vészjóslóan álldigálnak és a pincérnők orcájából kiolvasható a reszketés. Sötétben játszó alakok lehetnek ezek. Még a végén a géppisztolyok is előkerülhetnek, amik nem ijesztik meg Volstaggot, a bátorságost! De nem is derítik jókedvre, ha az embereknél sűrűbb testét erős lövevényekkel tevék próbára. Mintha csak egy varázsütésre megértenék gondolataimat, ketten is pisztolyt rántanak és egyenest felém irányozzák.
- Menj ki! - mondja a terebélyes férfi, aki széles karimájú kalapot hord, hát persze, hogy fekete színben!
Ez immáron félreérthetetlen üzenet. Meglátám az ifjú vendégek mozgolódását. A félsz behúzá őket az asztal alá! Rögvest ki kell állnom mellettük!
- No de Setét Kalapos! Más is várá még fűszerben gazdag előebédjét! - mutogatok a bujdokolók felé. - Félre vala hát az értés!

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : La Familia 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : La Familia 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : La Familia Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzer. Jún. 21 2023, 22:26


     
Hola!

     


Nem kellett sokat gondolkodnia a rendelésen. A saját kedvencei az étlapról, Romy kedvenc ízvilága, aztán minden, amit Kaine kért volna, Laze-nek pedig Kaine javaslatai szerint. Tökéletes, probléma megoldva, már csak a várakozás volt hátra. Ahol a besorjázó öltönyösök miatt igen hamar az asztal alatt találta magát. Kaine magyarázatára csak elkerekedett szemekkel nézett rá.  
- Nem a mieink - szinte csak tátogta a választ. Ezen a környéken nem tudott róla, hogy Tíója vagy Abuelája bármilyen szinten is tevékenykedett volna. Ha igen, akkor biztosan nem ebédeltek volna itt akkor egyszer. Vagy nem csak egyszer ebédeltek volna itt. Ezt kifejezetten nem szerette. A mamája nem véletlenül nem vett részt ezekben a dolgokban soha.  
- Rendben, mi a terv? - suttogta a korábbiakhoz hasonlóan halkan. Mivel az ő hallása emberfeletti volt és Kaine általában tartotta vele a lépést érzékekben, feltételezte, hogy a srácnak nem okoz gondot a megértése. Vagy legalább jó a szájról olvasásban. Ő abszolút elhitte.  
Amint Kaine valahogy lejelelte/-kommunikálta, mit és hogyan képzelt, a maga részéről belekezdett az osonásba a pult felé, Kaine mögötte. A vörös vendég egészen jól magára vonta a figyelmet, neki csak arra kellett figyelnie, hogy nagyjából a perifériás látás alsó határán maradjon. Félútig el is jutottak! Aztán a másik vendég volt kedves felhívni rájuk a figyelmet. Az erre adott szusszanása egészen macskafújásra hajazott.  
Nyilván sikerült farkasszemet néznie legalább három öltönyössen egy röpke másodperc alatt, mielőtt Kaine-re nézett, amolyan: ”És most hogyan tovább?" érdeklődéssel. Ő arra gondolt, hogy itt most emeljék fel a mancsukat megadóan, vagy spurizzanak elfele. Mivel Kaine az utóbbira adta ki az ukázt, gondolkodás nélkül ugrott és bukfencezett át a pulton, és a meglepetést kihasználva sprintelt a konyhaajtó felé. Vagy legalábbis amilyen gyorsan a görnyedt testtartása megengedte. Csak reménykedni mert, hogy nem lőnek utána.  
- Kapjátok el! - hallotta maga mögül, és nem követte el azt a hibát, hogy hátra nézzen. Ezért aztán nem tudta, hogy ketten is megindultak utána, át a pulton. Lilia addigra bejutott a konyhába, ahol a rémült személyzettel találta magát szemben.  
- Nem akarja hívni valaki a rendőrséget? Vagy legalább felszívódni? Hallják egyáltalán, mi van odakinn? - érdeklődött spanyolul. Erre már a konyhában is történt némi felélénkülés. Remélte, hogy hamar kiürül a terep. Nem akart minimálisan sem átalakulni közönség előtt, és persze így telefonálnia is nehéz lett volna. De hallotta, hogy csörtet mögötte valaki, úgyhogy gyorsan körülnézett valami fedezék után.  

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : La Familia Wipe-mirror-nate-jacobs
La Familia AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : La Familia F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : La Familia D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzer. Júl. 05 2023, 13:31






Lilia
&
Volstagg



- Nem baj, visszük. - tátogtam vissza. Pontosan az volt a tervem, mint rég, hogy fogjuk magunkat, minden további összedolgozás nélkül tiplizni, hisz a tag azzal sodorta bajba magát, amivel csak akarta, de nekem felelnem kellett Liliért. Tudtam, hogy neki is vannak maffiás háttérkapcsolatai, de rohadtul ki volt velük segítve, ha nem tudtak volna mondjuk egy percen belül betoppanni. Nem volt erősségem az időhúzás és azzal, hogy ő senkit nem ismert meg, arra engedtem következtetni, hogy nem az övéi. Egyébként is ki vagyok én, hogy firtassam, hány tagot ismer meg hányat nem? Helyzet volt és ez nagyon sok minden opciót felülírt.
De ha már ide jöttünk, gondoltam ne menjünk haza üres kézzel és kössük össze a kellemeset a hasznossal. A fickó egyébként is vérre szomjazott, ahogy magára felhívta a figyelmet. Azonnal a menekülési útvonalat figyeltem és intettem is Lilinek, hogy kövessen, a képességei neki is megvoltak, hogy nesztelenül utánam indulhasson. A fószer a fura dumájával addig is feltartotta őket, legalábbis a tervem ezen része hibátlan kellett volna legyen, amíg szándékosan ránk nem irányították a figyelmet. Szinte azonnal éreztem, hogy telibe szuggerál mindenki, én pedig vissza is fordultam, szinte azonnal felmértem a terepet újabb terven agyalva. Ha valaki azt hinné, most monológ jön vagy hosszú farkasszemezés, akkor nem ismeri eléggé a maffiát. Csak minimális hatásszünet jött, amíg Lilinek kiadtam az ukázt.
- Fuss, én feltartom őket. Hátra, most. – mondtam neki amilyen halkan csak tudtam, miközben le sem vettem a szemem a többiről, de azért megnéztem magamnak a vörös tagot. Még mindig úgy éreztem, hogy továbbra sem kell félteni őt. De én nem hagytam lépéselőnyt ezeknek a napszemüveges svihákoknak, hanem aki egyből fegyvert ragadott, vagy elrántottam tőle a fegyvert vagy becéloztam hálóval, maradjanak is ott, ahol vannak. Ellenben lendületbe jöttem és már épp sikerült is lerúgnom néhányat a kis dinamikus belépőmmel, amikor láttam, hogy Lili után eredt egy. Nem tudtam, hogy mennyire lesz lélekjelenléte, így az utána eredő kettő fickóból egyet sikerült hátba térdelnem, aki a falról csapódott vissza, de a másikról éppen csak lecsúsztam pár centivel. Nem haboztam, mert akit viszont elkaptam, annak a fegyvere visszakézből nálam landolt. Ilyenkor kimondottan szerettem, hogy kihasználhatom a háló ragadósságát, mert hasznos dolgok maradtak a kezemben, az ipsét meg nem is haboztam lelőni, mielőtt Lilire talál. Most már nem volt visszaút, vagy mindenkit lerendezünk vagy minket rendeznek le. Ez utóbbinak nem örültem volna, mert én mindig megoldottam, hogy tudjak szabadulni, de kettőnk helyett nem tudtam ott lenni. A többiek pedig kinyírnak, ha nem viszem őt haza épségben.
- Szerintem a személyzet is velük van. – ilyen esetben legalábbis nem szoktak intézkedni, de ha valaki egyszer értesíteni fogja a hatóságokat, akkor bizony erősen ketyegni fog az óránk, hogy lelépjünk innen.
Időm azonban nem volt sok, mert páran még csak most értek utol minket, én pedig hirtelen négy moszkítóval találtam szembe magam. Kár lett volna ilyenekkel elpazarolnom az időt, hogy „srácok, ezt a helyetekben átgondolnám”, inkább bedobtam a bal horog-pörgőrúgás kombót, aztán a plafonra felkapaszkodva lendültem tovább a beltér felé, hogy további érkezőknek vegyem elejét vagy végét, kinek mi.
- Mögötted, kisoroszlán. – szúrtam oda a melák vörösnek, miközben épp leszereltem valakit. Nem állt szándékomban megölni senkit, bár ha úgy alakul, hogy valaki beszalad egy golyó elé, lelke rajta. Elsősorban most a kiiktatás és a terep biztosítása volt a prioritás, na meg rohadtul éhes voltam. Ennyit arról, hogy csak egy laza kis beszerző sétára jövünk.

I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Volstagg

Volstagg


▪▪ : : La Familia Tumblr_inline_pqdmuklD0S1r703oy_250
▪▪ Play by : Kristofer Hivju
▪▪ Karakterdal : A storyteller's game
For He's a Jolly Good Fellow
We are the hammer of the Gods
Warriors move gracefully
Outlander
Drengr of Ragnarök
Let the Cook's Guild moan and mutter
▪▪ Karakterlap : Lion of Asgard
▪▪ Foglalkozás : kalandor
▪▪ : : La Familia Kristofer-Hivju
▪▪ Hozzászólások : 41
▪▪ Csatlakozott : 2023. Mar. 19.
▪▪ Tartózkodási hely : Queens
▪▪ : : La Familia 2080400-young_vost
▪▪ Keresem : Asgardian friends and foes

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzomb. Júl. 08 2023, 20:49


     
Hola niños y niñas!

     


Mit látának szemeim? A párocska menekülőre fogá a dolgot, pedig én itt merészen kiállék azért, hogy a Setét Kalapos és bandája hagyja őket étekhez jutni.
Mint párduc a dzsungelben, a leányka úgy bucskázék át az pult merev lapján. Két legény erede utána, közben pedig a fiúcska harcba keveredék. Minő műsor! Volstagg nem maradhat ki ily eseményből! Tekintve, hogy nincs kezemben falat, mit rágcsálva végignézhetném, mily ügyesen veti hálóját és forgatá térdét az ifjú, inkább én is részt veszek a küzdelemben.
- No hát ha nem adnak ételt, asztal sem kell!
Megfogom az asztalomat és egy lendülettel bevágom egyenest a sötét ruhások gyülekezetének a közepibe. Két széket is elsodor, de hogy célba talála-e avagy sem, arra már szemernyi időm sem marad, mert intést kapok, hogy tekintsek hátam megé!
Látom is a támadót és több évezredes tapasztalatommal megállapítom, hogy felállni, megfordulni nem tudok oly gyorsan, mint ahogyan ő meghúzná pisztolya kakasát. Hátracsapok hát két kézzel. Egyikben sótartó, másikban üdítős pohár.
- Orvul jössz rám, mint jötunheimi fagyszörny a hó és jég birodalmában bandukolókra?
Most szemből céloz meg valaki, azt pedig én is megcélzom, méghozzá egy újabb repülő székkel. Embert még nem láték úgy belekeveredni ilyen merev fémcsövek közé, ahogy ez a latino belegubancolódik a szék lábaiba. Egész eddig ülve maradtam, most viszont már muszáj felállnom.
- Ne aggódj, kisasszonyka, érkezik a felmentő sereg egyenesen Asgardról! - kiabálok egy jó nagyot.
- Így tovább, bátor harcos! - szólok a fiúnak, ki az iménti figyelmeztetéssel segíte rajtam.
Itt olyan jól boldogul, hogy nem tudhatok mit hozzátenni a harchoz. A kislány után ketten eredtek és biza segítségre van szüksége! Másrészt...ott kevesebb ellenféllel kell megküzdenem. Én nem félek, sose féltem semmitől, de az esélyek kiszámításában felettébb jó vagyok. Ha hátulról nem lőttek le, berobbanok a konyhába és gyorsan próbálom meglátni, merre van a gaz ellenség, az üldözött latina és valami harapnivaló, mit egy mozdulattal felránthatok, hogy dicső harcom közepette se kelljen éheznem!


     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : La Familia 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : La Familia 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : La Familia Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzomb. Júl. 15 2023, 13:58


     
Hola!

     


A menekülésre koncentrált a konyha felé. És amint a személyzet is elkezdett elmenekülni, ő már készült volna tovább menni befelé.
- Gondolod? Szerintem akkor nem spuriznának - válaszolt Kaine-nek. Sejtette, hogy az időnyerés az ő ténykedésének az eredménye. De ettől még meglepte, mennyire a nyomában volt. Az is, ahogy utána visszafordult befele. Csak egy kis ideje volt tátott szájjal figyelni. Megint úgy nézett ki, jön a társaság. És ha már a konyha személyzete volt oly kedves kiüríteni a terepet, neki is volt lehetősége magához ragadni egy serpenyőt és elbújni az egyik gép takarásában.  
Mondjuk azt nem tervezte el pontosan, mit fog kezdeni fegyver ellen a serpenyővel, de legalább elég nehéz volt a cucc ahhoz, hogy egy jobb ütést bevigyen, ha kellett. Csak épp fogalma sem volt, hányan jönnek majd utána. Egyáltalán hánynak volt esélye átcsúszni Kaine ügyködésén. Edzett már vele párszor, egyáltalán nem kételkedett a képességeiben. De azért jobb volt felkészülni valamivel. Végső esetben még mindig dönthetett az átváltozás és megfutamodás mellett.  
Hegyezte a füleit, hallotta a lépteket. Egy-két pár láb. Az éttermen belülről hallott még lépéseket: erőteljesebbet, mint bármelyik rosszfiú, akit korábban kintről hallott. Még azt is hallotta, amikor az egyik idebenn cirkáló tétovázott és visszafordult a konyhaajtó irányába. A másik viszont kínosan közel keveredett a rejtekhelyéhez.  
Épp jókor tárult fel az ajtó és termett benn az idegen. Több se kellett neki, kiugrott a rejtekhelyéről és gondolkodás nélkül sózott a serpenyővel az öltönyös fejére. Amazt láthatóan meglepte a lendület, úgyhogy telitalálatnak sikeredett. De Lilia nem várta meg, mennyire borul el tőle, gyors pillantást vetett a vörös vendégre és a másik konyhában tartózkodó öltönyösre mielőtt visszaugrott a korábbi berendezési tárgy mögé és le is guggolt mielőtt bármelyiknek eszébe jutott volna az ő mellmagasságába lőni.  
Megvárta a tompa puffanásokat, mielőtt ismét ki mert leskelődni a rejtekhelyéről.  
- Tiszta a levegő arrafelé? - kérdezte, bár azt csak remélte, hogy a vörös üstökű, magát Asgardinak nevező vendég volt az, aki válaszolni fog a kérdésre. Mondjuk azért is sokat adott volna, ha Kaine is felbukkan ismét.  

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : La Familia Wipe-mirror-nate-jacobs
La Familia AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : La Familia F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : La Familia D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptyCsüt. Júl. 20 2023, 12:58






Lilia
&
Volstagg



Hirtelen felforduláshoz már valahogy hozzászoknom sem kellett, zsigerből jött. Azt megszokni viszont nehéz volt, ha én nem okoztam káoszt, akkor egyszerűen nem volt az. Most kivételesen nem tettem semmit azért, hogy kellemetlen szituációba csöppenjünk, mégis sikerült. A beérkezett fura fazonok már eleve gyanúsak voltak, az érzékeim pedig sosem aludtak. De annak örültem volna, ha Lili érdekében meg tudunk lépni innen feltűnés nélkül. A tervnek bombabiztosnak kellett volna lennie, asztalok között, nem szem előtt, legrövidebb a konyhán át. Azért is kockáztattam meg, hogy akár elvihetnénk a kaját is.
A kajáról azonban abban a pillanatban lemondta, hogy a vörös felhívta ránk a figyelmet. Köszi szépen, tényleg, éhesen fogunk hazamenni.
Mert másban nem voltam annyira biztos, mint hogy a személyzet megpattan, ezeket a fickókat pedig kiütöm. Cafyis kiütjük, ahogy láttam, hogy a jókora szekrény fickó is bírja szuflával. Prioritás volt Lilit biztonságba helyezni, hogy aztán nyugodtan szabadjára engedhessem a fantáziám, kit hogy talpalok le akár ököllel, lábbal, hálóval, triplaüörgőrúgással meg ahogy csak jól esik. A golyóktól sosem tartottam, azt ösztönöm jelzett, ha kerülni kellett, én pedig néha tényleg közbevágtam randomizált irányváltásokat.
A nagydarab végül a konyha felé vette az irányt, amit én úgy honoráltam, hogy eltérítettem két pisztolyt azzal, hogy a tagok karjára lőtt hálókat megrántottam és összeszaladtak. Elsőre tényleg úgy tűnt, mintha sosem akarnának elfogyni, de szerencsére nem voltak olyan szívósak és sorra dőltek ki. Bár néhány esetben épp a fülem mellett dördült el az a fránya pisztoly, nem kis fülcsengést okozva vele, azért igyekeztem minél hamarabb lerúgni mindenkit, a végén már asztalokkal is frizbizve, hogy mihamarabb a konyhába vehessem magam.
Nem tudtam eldönteni, hogy melyik a kellemetlenebb, ennyire éhesnek lenni vagy nem várt támadást visszaverni.
- Lili, kik ezek? - rongyoltam vissza a konyhába, mert fél füllel a hátam mögött már hallottam, ahogy az egyik telefonál.
- Odakint mindegyik offos, de nem kellene megvárni, hogy még kétszer ennyien idejöjjenek. - hátrapillantottam, majd fel a melákra. Na nem kellett annyira felfelé néznem rá, de Lili még kisebbnek tűnt mellette, mint ahogy megszoktam. Felnyaláboltam az első becsomagolt kaját és kibontottam, hogy beleegyek.
- Nem harcolsz rosszul öreg, hol tanultad? - ez már érdekelt, de azért még mindig kifelé sandítottam, főleg miután az ajtó fölött csilingelt a csengő.
- Azt hittem ez tovább fog tartani.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Volstagg

Volstagg


▪▪ : : La Familia Tumblr_inline_pqdmuklD0S1r703oy_250
▪▪ Play by : Kristofer Hivju
▪▪ Karakterdal : A storyteller's game
For He's a Jolly Good Fellow
We are the hammer of the Gods
Warriors move gracefully
Outlander
Drengr of Ragnarök
Let the Cook's Guild moan and mutter
▪▪ Karakterlap : Lion of Asgard
▪▪ Foglalkozás : kalandor
▪▪ : : La Familia Kristofer-Hivju
▪▪ Hozzászólások : 41
▪▪ Csatlakozott : 2023. Mar. 19.
▪▪ Tartózkodási hely : Queens
▪▪ : : La Familia 2080400-young_vost
▪▪ Keresem : Asgardian friends and foes

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzomb. Júl. 29 2023, 16:28


     
Hola niños y niñas!

     


Úgy küzd ez az ifjú, mint valam római kori gladiátor! A háló mellé még szigony is kellene a kezébe és egy teljesen zárt sisak, amiből csak a szeme világa kandikál kifelé. Miután elterelé az veszedelmes golyószórók útját és én segíték neki az asztalt dobófegyverként alkalmazva, lépteimet a konyha felé irányozom, hol csakhamar elibém toppana az a pár galád, ki nem átalla egy törékeny leányka életére törni.
- Ej, te beste lator, meg a másik! Egy húron pendülétek, íme hát hattyúdalotok!
Egyikük már mástól is kaphata a fejére, mert tántorog, mint Thor barátom, ha a lakomán túl sok korsó fenekére néze túl nagy irammal. A gyorsabbik gaz kezéből kicsapom a fegyvert oly mozdulattal, mivel a skandináv észak medvéi a lazacot egy hűs folyamból. Csupán szemem sarkából látom, hogy egy olajsütőbe toccsana bele a gyilok. Nyakamon sajnos érzem is a kicsobbanó olaj forróságát. Fájdalmammal csak megtoldom erőmet és a maffia követeinek fejét egymáshoz ütöm épp csak olyannyira, hogy túléljék, de elfeküdjenek, mint a szavanna füve, min oroszlánok tanyáznak.
Kezeimet megpaskolom, mint gyerekeim, midőn távozni készülének a homokozóból. A húsok sütésétől feketülő olaj s az általa felperzselt bőröm fanyar szaga facsará orromat, nyakamat pedig csiklandozva kínzá az érzés. Ráadásul egyik kedvenc zakómba ége csúf csík a rögtönzött sereg mián! Számat elhúzva felelek a leánykának felmarva egy tenyérnyi, ínycsiklandozóan elkészített tortilla-t.
- Galádoktól tiszta az éleny, de megtele azzal, mit zamatos étkek készítésére szánának! Bűűűűzlik az olajtól! Bele ne lépj, vigyázz oda! Hölgyeim, uraim, szeretnék kérni kötszert és jeget nyakszirtemre, mi majd úgy jára, mintha Muspelheim tűzhányója feküvék volna vala bele!
Le is veszem tűzokádta zakómat. Elég idétlenül fest a szétszakadt hátával. Bábozok két darabjával a fiatal lánykának, mint kis gyermekeimnek tevém. Közben felhúzom szemöldökömet és kicsit kínos, de biztató vigyort ereszték meg orcájába. Az asgardiak kevésbé sérülékenyek és a fájdalmat is jobban tűrik. No de hajam véginek lepörkölődése mélységesen felháborít!
- Mégis mi fordula meg ezen szedett és vedett csapat fejében? Semmi? Betérének e vidám fogadóba és szétverék az egészet, mindenek fejében pedig kettéégeték köznapi ruházatomat és veres fürtjeimet kisüték, mintha pityóka volna! Kis hölgyek és ifiurak! Kárpótlásként engedjék meg Asgard Oroszlánjának és barátainak, hogy fejenként legalább két porciónyi früstököt vigyenek magukkal! Ez lészen jussunk, amiért megmenténk életüket és vérüket!
Az érkező legénykét végignézem. Elégedettem állapítom meg, hogy kutya baja.
- Vala még belőlük? Hadd pofozom fel mindőjüket, hogy anyjuk elé hurcolva feddést vívjak ki nekik, mert nem ismerék a tisztességes viselkedés módját!
A leányka mellém kerüle valahogy, lenézék rá vidám büszkeséggel s vállánál fogva megrázogatom.
- Boszorkányos ügyességgel szökél és inalál, leányka! Kit tisztelhetek nemes tenmagadban? Hozod hirtelen talált buzogányodat is, mihez méltót Nidavellir törpéi sem kovácsolának sohasem? - intek fejemmel a serpenyő felé, ha még szorongatá vala.
- Az én nevem Volstagg, a Bátor Szívű! Anyám tejével szívám magamba az harcnak ismeretét és öt évezredes életem során küzdék számtalan ellennel. Elmeséljem, mikor a Midgard-kígyóval kelék birokra? Te ki valál, harcos legényke? - kérdem, ahogy elismerő vigyorral az ő vállát is illetém másik tenyeremmel.
A csengőszóra én is felemelém állam. Azonnal mondom is, mi a teendő. Nem az, mi elhagyá számat, midőn még nem tudám, hogy valóban itt van az ellenfelek felmentő serege.
- Én vigyázok itt az emberekre, míg megnézitek, ki lépé által a küszöbfát.
Kell nekik a biztosítás és...megégetett nyakkal nem szívesen állnék újabb kalapos-pisztolyos midgardiak elé.

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : La Familia 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : La Familia 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : La Familia Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzer. Szept. 20 2023, 23:53


     
Hola!

     


Tényleg őszintén hálás volt azért, hogy a konyha kiürült, és nyugodtan orozhatta el azt a serpenyőt. Meg így kevésbé kellett attól tartania, valaki leleplezi, mielőtt fejbe kólintotta a hozzá túl közel merészkedő üldözőt.  
A vörös idegen érkezése ez utóbbihoz is kapóra jött. Aztán már csak azt hallgatta, ahogy odakinn zajlanak az események. Amint az égő hús szaga megcsapta, elfintorodott. Ez a szag, tudva, hogy mitől származik, egyedül az állati alakjában lett volna számára elfogadható. Ő úgy gondolta, a kérdése egyértelműen nem a szagokra vonatkozott. De azért értékelte ő a humort, amikor hallotta a vörös idegent megválaszolni a kérdését.  
- Hát igen, határozottan nem sütnivaló került az olajba - csóválta a fejét és hóna alá csapta a serpenyőt, hogy a hiányzó személyzet helyett az egyik ipari mélyhűtőből kivegyen némi jeget és átnyújtsa. Aztán rövid keresgélés után megtalálta az elsősegélydobozt is. Azzal már megállt az asgardi mellett és letette a pultra, hogy a biztonság kedvéért azért még egyet-egyet rásózzon a földön fekvők kobakjára. Csak amúgy biztos, ami biztos. Nem akarta, hogy idő előtt felkeljenek.  
Aztán megejtett egy gyors cserét, a serpenyőt a pultra tette és kezébe vette az elsősegélydobozt.  
- Találtam benne gézt és egy sprét égési sérülésekre, meg némi fertőtlenítőt. Segíthetek? - kérdezett rá kíváncsian. Nem volt benne biztos, hogy a vörös óriás el tudta látni magát. Mindenesetre ő alig érte volna fel, szóval ahhoz, hogy segíthessen, neki is kellett volna némi segítség. Jelen pillanatban viszont arra is koncentrálnia kellett, hogy megértse, asgardi segítőjük mégis mit szeretne. Hiába beszélt folyékonyan három nyelvet, ha a különös dialektussal meggyűlt a baja.  
- Huh? Nem egészen értem a kérdést, de ahogy levettem, ezek a tagok védelmi pénzért jöttek. Biztos a területükön van az étkezde. Kár érte, mert amúgy tényleg jó hely - csóválta a fejét, ahogyan válaszolt. Nem sokat tudott a maffia működéséről, szándékosan nem folyt ezekbe a dolgokba bele – meg legjobb tudomása szerint a családja nem is így működött -, de látott elég filmet ahhoz, hogy legalább sejtése legyen a korábban történtekről.  
Kaine előkeveredését megkönnyebbült sóhajjal nyugtázta. Örömmel látta, hogy legalább valami ennivalót sikerült itt most találnia. Ez már kezdett a normális kerékvágásra hasonlítani.  
- Kik kik? Már mondtam, hogy fogalmam sincs. Nem ismerem a tagokat - válaszolt őszintén. Remélhetőleg mostanra már segített vörös cimborájuk ellátásában, és egyik kezét csípőjére téve válaszolhatott, máskülönben az elsősegélydoboz elfoglalta praclijait.  
- Szerintem sem kéne megvárni a társaikat - csóválta a fejét egy mély sóhajjal. - Te jól vagy? Nem sérültél meg? - kérdezte lakótársától. Bár bízott a srác képességeiben, azért jobban örült volna, ha tisztán látja a helyzetet. Még mindig élénken élt benne Kaine betoppanása, bár akkor sem a saját vérét kente szét a padlón.  
Az asgardi hirtelen közelsége a szó legszorosabb értelmében kizökkentette eddigi gondolataiból. Nem egészen értette, mi történik vele, de próbált nagyon koncentrálni a kérdés értelmezésére.  
- Lilia Nayeli Nikolaevna Volkov, részemről a szerencse - mutatkozott be nevének teljes hosszában a hirtelen megszeppentségnek köszönhetően. Nagyon próbálta tartani a lépést ezzel a lendületes beszéddel, csak – ahogy Romytól hallotta – a fejében a nyelvi kieg néha crashelt a sok régies kifejezéstől és lassabban tudta lefordítani modern inglisre.  
Az ajtónyitás hangjára a vendégtér irányába kapta a fejét. Nagyon próbált hallhatózni. Akárki is érkezett, akár erősítés, akár rendőrség, még fel kellett mérniük a terepet.  
- Ha a személyzetnek volt egy csepp esze, ezek a zsaruk lesznek. De nem kéne megvárni, akárki is az. Tűnjünk el a hátsó kijáraton - indítványozta fojtott hangon a másik kettőnek. A serpenyőt ott hagyta a pulton, nem tervezte ellopni. Viszont a maga részéről a lehetséges menekülő útvonal felfedezésére indult. Innen el kellett tűnniük, lehetőleg minél előbb. Nem akart magyarázkodni, sem maffiának, sem rendőrségnek, sem drága Abuelájának.  

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : La Familia Wipe-mirror-nate-jacobs
La Familia AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : La Familia F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : La Familia D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptySzomb. Szept. 23 2023, 05:18






Lilia
&
Volstagg



Vajon mi abszurdabb, az odakint feltekézett fetrengők vagy az, hogy ez a melák ilyenkor is csak enne? Hallottuk a hosszú listát amit kikért magának, Lili éppenséggel még a sebével foglalatoskodott, amikor betoppantam és ő meg csak az evésre tudott gondolni. Mondjuk ennyi energiaelpocsékolástól az én gyomrom is lassan kilyukadt, hiába ha pocsékoltam a készletemet, akkor csak annál éhesebb lettem. Mással nem is nagyon tudtam volna visszatölteni magam, nem voltak hálóvető ketyeréim és hasonlók, mint Peternek, csak a puszta energiám. Igaz, nem panaszkodhattam, mert én a legtöbb támadást vagy kikerültem vagy levertem, de nem éreztem úgy, hogy megsérültem volna. Mondjuk mitől, az amatőr golyóiktól? Inkább tértem a tárgyra ahelyett, hogy bármi másról kezdtem volna cseverészni. Ide most tények és infók kellettek, amit Lilitől reméltem. A vonásait vizslatva nem kaphatott annyira sokkot, egészen a hangjára is talált. Ez a beszéd, nem hiába voltak akkor eddig azok az edzések! Mielőtt azonban még megengedtem volna magamnak egy mosolyt, újból végigmértem a melákot. Bizisten nagyobb volt még nálam is, a tenyerében simán összehajtogathatta volna azt a serpenyőt, amiről épp az előbb beszéltek. Nem voltam itt, de hallottam ám.
- Akkor mástól fogunk rendelni is, nehogy meglepi futárt kapjunk. - most, hogy ezt így tisztáztuk, noha előrébb nem voltunk, azért gondolni kellett arra is, hogy a Casa közelébe ne jöjjenek. Egy dolog volt Lilit megvédeni, de hármukra kevésnek éreztem magam egyszerre. Talán rendeltünk már innen, de nem voltam ebben biztos, hogy valóban így történt-e vagy csak útba ejtettük most az egyszer. Nem is volt fontos igazából.
- Akkor szedjünk össze némi kaját, mert éhen halok és aztán lépjünk. - most már kikívánkozott belőlem is az éhség és mivel a tag kajája a pultnál várakozott bezacskózva már, így feltételezem épp a mi adagunkat dézsmálta meg. Remek, akkor lutrit viszünk haza, mert én azt a zacsit oda nem adom neki.
- Nem, semmi bajom. Te megúsztad őket? - ráztam előbb meg a fejem, majd a földön fetrengők felé biccentettem. Azért az fontos volt, hogy tudjam, neki sem lett semmi baja, mert akkor nyugodtan pocsékolhatja a kötszert a vörösre. Neki valahogy sehogy sem akaródzott befogni a száját, így inkább a pulthoz mentem elemelni a zacskó kaját, meg persze pásztáztam a kajáldarészt, hogy valamelyik felkel-e még a földről. Csak a melák kérdése ütötte meg a fejem, amire hátra fordultam. Miért olyan fontos ez neki? Előbb rá, majd Lilire sandítottam, de mivel ő nagy töredelmesen elmondta az összes nevét, én csak sóhajtottam. Tudom, nem felejtettem el, ne legyek bunkó másokkal, ha nem muszáj...
- Kaine. - válaszoltam annál rövidebben és velősebben, mint amennyit Lili megosztott.
Aztán amikor megütötte a fülem a nyüzsgés, ismét elpillantottam a bejárati ajtó felé. Igazán nem volt fontos, melyik banda esett be, a zsarukkal sem jártunk volna jobban. Lili ötletére biccentettem csak.
- Neked is javaslom a hátsó ijáratot, ha nem akarsz magyarázkodni egyik félnek sem. - magyaráztam Volstaggnak, mint ahogy megtudtuk és már a kezem a kilincsen volt. Voltaképpen nálam volt, amiért jöttünk és jobb lett volna mihamarabb szabadulni. Azért elsőnek léptem ki, hogy felmérjem a terepet és ha kell, biztosíthassam is. Eszem ágában sem volt az utcára kimenni, ahol feltételezem egy rakat kocsi volt, így csak a túlsó ház falához léptem, összekulcsoltam a kezem és Lilire sandítva már kifordítva tartottam is neki. Tudom, ügyes lány ő, de ha feldobom a háztetőre gyorsabban megleszünk. Hogy a melákkal mi lesz...
- Ha nem vagy tériszonyos, velünk tarthatsz egy darabon.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Volstagg

Volstagg


▪▪ : : La Familia Tumblr_inline_pqdmuklD0S1r703oy_250
▪▪ Play by : Kristofer Hivju
▪▪ Karakterdal : A storyteller's game
For He's a Jolly Good Fellow
We are the hammer of the Gods
Warriors move gracefully
Outlander
Drengr of Ragnarök
Let the Cook's Guild moan and mutter
▪▪ Karakterlap : Lion of Asgard
▪▪ Foglalkozás : kalandor
▪▪ : : La Familia Kristofer-Hivju
▪▪ Hozzászólások : 41
▪▪ Csatlakozott : 2023. Mar. 19.
▪▪ Tartózkodási hely : Queens
▪▪ : : La Familia 2080400-young_vost
▪▪ Keresem : Asgardian friends and foes

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptyVas. Szept. 24 2023, 11:40


     
Hola niños y niñas!

     


- És hogy ezt így felismerted, látom, neked biza vala sütnivalód!
Csípőre tett kézzel, büszkén vigyorgok azon, hogy milyen ízes midgardi viccet mondtam a leánykának. Nem kerülé el figyelmemet, hogy számítgatja, felérne-e sebemig vagy sem, ezért leülök az első székre, hogy könnyű dolga legyen első asgardi betegével.
- Hooogyne! Mmm, hűsít, mint egy hajnali kirándulás Jötunheim jégpusztáján! Mily jól értesz a gyógyításhoz! Tán felcser valál? - kérdezem elismerő hangon.
Vagy csak kapa papírt a gépszekerek vezetéséhez, mert azt csak valamelyes gyógyítási ismeretek megszerzéséhez is kötik, mint nemrégiben megtudám.
A tornász kisasszony szemeiben és szavaiban tiszta küzdés látható, ahogy próbálja szavaim mögül kifejteni beszédem valóját. No azért majd váltok én is újabb nyelvezetre, hogy ne gördítsek embernyi köveket vidám társalkodásunk elé!
- Á, értem! Olyasfélék ezek, mint a goblin és troll népség, mi csinos summákért védést ígér, ellenben orzást és pusztítást hoz.
Védelem helyett filmekbe illő verekedést adának a pénzért cserébe. Csupán azért, mert én nem akarék éhesen távozni! Mily kereskedők és gárdisták az ilyenek? Ez a két szegény ifjonc miattuk fog ebédlőhelyet váltani, mert veszélyeztetnék éltüket, ha megadnák címüket, mit rendeléskor a telefonos írnok feljegyezne.
Mókásnak találom, hogy nem csak az én ódon beszédmodorom érthetetlen kissé, hanem a rövid, tömör és igen modern kérdés is, mi elhangzék a daliás legény szájából.
- Szalajtják barlangjukból a többi jampecet? Akkor hát jobb lészen, ha mindeniktek távozik velünk együttesen!
Mivégre ily nagy a sürgedelem, hogy uralmuk alá hajtsák ezen fogadót, nem tudom, de kimentendők valánk a népeket innen. Lassan már elfogy az imént felmart néhány falatka, mit sebem ellátását tűrve magamhoz vevék.
- Mennyi nevet halmozál fel és mily szép csengésük! - bólogatok szakállamat vakargatva és közben már nézem, mily fogásokat lesz a legkönnyebb begyűjteni kivonulásunk alatt.
- Egy szóban az élet, mint évezredekkel ezelőtt! - felelem Kaine-nek szintén értékelve a válaszát.
Találék elviteles dobozokat, ahogy a midgardiak hívják e papírrekeszeket. Egynémely a kezembe kerül, nem számos, de azért mégis kellő jutalom. Egy hirtelenjében felkapott zörgő tasakba beletészem őket. Örömömre szolgál, hogy az ifiúr is osztja meglátásomat és ellátja magát vásárfiával. A személyzet felbolydult aprójószágok módjára rohangál fel s alá, én pedig terelem őket a hátsó kijárat felé a négynevű lánnyal egyetemesen.
- Asgard Oroszlánja semmitől nem iszonyodék! Sziklamászás téglafalon? Megjárám már Vanaheim kegyetlen csúcsait is, midőn Zord Hogun barátom otthonát látogatám meg. Segítsek tán néktek is?
Elsőként az étkes táskát dobom fel. Jó nagy elánt vettem, lehet, hogy a házon átrepülve a szomszéd utcában ér földet, mit ebédnek szánék. Felérve meglátandó leszek, hogy túllövék-e a célon.
Ha az ifjak kérik, vetém őket is, máskülönben nekikezdek a felfelé evickélésnek. Elrugaszkodom, hogy ne kelljen annyit másznom. Sikeredik is megállnom az első emeleti ablak párkányán...hogy lássak egy lakásába sikoltva visszamenekülő, főkötős idős hölgyet, ki nem számíta arra, hogy egy asgardi toppana muskátliágyásai mellé.
- Békesség magával, kedves asszonyom! Már illanék is tova!
Ezután inkább ujjaimat a résekbe meresztve lépésekkel folytatom utam, elkerülve az ablakokat.

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Lilia Volkov

Lilia Volkov


▪▪ : : La Familia 2a336810c6c71fd0d83ea422f58f9e5230ed8641
▪▪ Play by : Brenna D'Amico
▪▪ Kapcsolat : Boxes
▪▪ Karakterlap : Kompromittáló információk
▪▪ Foglalkozás : Egyetemi hallgató
▪▪ : : La Familia 1baca8ef557f83c998d91e2bb6aa6284f22fece9
▪▪ Hozzászólások : 84
▪▪ Csatlakozott : 2023. May. 01.
▪▪ Tartózkodási hely : New York
▪▪ : : La Familia Tumblr_okcltrGQou1s199fdo1_400

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptyVas. Okt. 01 2023, 22:42


     
Hola!

     


Inkább nem tett további kommentárt az olajba került, de abszolút nem oda való elemekre. Túlzottan is túlrágcsálták azt a nem túl illatos témát. Inkább a vörös óriás sebének ellátásával kezdett foglalatoskodni. A kérdés feldolgozásához kellett neki egy-két másodperc.  
- Hogy én? Nem, dehogy. De volt szerencsém konyhai balesetekhez és sportsérülésekhez, úgyhogy ennyit még én is el tudok látni - válaszolt őszintén. A jogsihoz kellő eü-vizsga eszébe sem jutott, abban nem annyira hétköznapi balesetek szerepeltek. A komolyabb sérülésekhez azért lehet rákeresett volna telefonon egy youtube tutorialra, legalábbis a nem elvérzéssel fenyegető eseteknél.  
- Nagyjából. Tudod, amikor beszedik a “védelmi” pénzt, ami igazából csak attól véd meg, amit ők tennének veled, ha nem fizetnél. Nem egy túl etikus üzletforma, és el nem tudom képzelni, hogyan lehet kifizetődő - csóválta a fejét, miközben befejezte a rögtönzött elsősegélyt. Még gyorsan megszemlélte művét, miközben Kaine is betoppant. Igazság szerint elégedett volt vele, szerinte egészen szakszerű lett.  
- Innen eddig sem rendeltünk - vont vállat Kaine konklúziójára. A mexikói kosztot jobban szerette maga főzni. A legtöbb mexikóinak mondott kajáldával ki lehetett volna kergetni a világból, és a legrosszabb elkövetőnek a Taco Bell-t tartotta. Tökéletesen értette, Mamája és Abuelája miért bannolták otthonról, és igazság szerint a Mi Casában sem látta szívesen.  
- Megvagyok, hozzám sem értek - jelentette egy büszke félmosollyal. Nem véletlenül dicsérték meg a serpenyős ügyeskedését korábban. Bár azért ezeket nem egyedül intézte el, de büszke lehetett arra, hogy éles szituban hozzá se tudtak érni.  
Bólintott a távozás módját illetően. Volt itt pár félkész étel, amit segített dobozba tenni, de a Kaine által felmart tömött szatyor is bíztatónak tűnt. Ezért aztán átengedte a dobozokat asgardi ismerősüknek.  
- Köszönöm, a legtöbben a Lilit használják - tette hozzá, amint kapcsolt a nagy sokkból, hogy lehet, túlzottan is sok nevet mondott Volstaggnak. Kicsit tartott attól, most majd minden megszólításakor viszonthallja majd mind a négy nevet, ezt pedig jobbnak látta elkerülni. Meg aztán Kaine pillantása mindent elmondott arról, mennyire adott ki túl sokat magáról egyetlen gyenge pillanatban, amikor nem fogott annyira az agya, mint illett volna.  
Értékelte, hogy nem álltak le vitatkozni a távozáson vagy annak irányán. A sikátor egy egészen jó érkezési pont volt, kezdésnek. És amint látta Kaine beállását, már tudta is, mi lesz a következő mozzanat. Volstagg megjegyzését nem egészen értette, de annyit összetett, vörös óriásuk mászott már magaslatokat.  
- Megoldjuk - kacsintott az asgardira, aztán Kaine felé fordult. Egy apró bólintást követően nekifutott és már ugrott is, hogy az összekulcsolt kezekről elrugaszkodhasson. Mivel Kaine még meg is dobta, egészen könnyedén reppent – majdnem a tetőig. A párkányban megkapaszkodott, és épp csak annyira húzta fel magát, hogy lábaival ismét elrúgja magát felfelé. Ő már fenn is volt az épület tetején. Innen pillantott le a kisebb fennakadást hallva az első emeletnél megrekedt asgardira.  
- Segítsünk neki, vagy várjuk meg? Előbb-utóbb hátra is elnéznek, akárki jött utánunk - osztotta meg aggodalmait a már mellette lévő Kaine-nel. Végülis, ők még le tudtak lapulni a tetőre és elbújni a kíváncsi szemek elől, de nem tudta, mennyit kellene kockáztatniuk most.  

     

     

     

     

     
Vissza az elejére Go down
Kaine Parker

Kaine Parker


▪▪ : : La Familia Wipe-mirror-nate-jacobs
La Familia AuR4lVT
▪▪ Play by : Jacob Elordi
▪▪ Karakterdal : Victorious
▪▪ Kapcsolat : Nincs
▪▪ Karakterlap : Skarlát Pók
▪▪ Foglalkozás : Mikor mi
▪▪ : : La Familia F3c414af9cbce90890744b909b549a20d78a50fe
▪▪ Hozzászólások : 154
▪▪ Csatlakozott : 2023. Feb. 13.
▪▪ Tartózkodási hely : Mi casa
▪▪ : : La Familia D3aa2dca785eccd03d6736cc25f063af45052763
▪▪ Keresem : Az utam

La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia EmptyHétf. Okt. 02 2023, 15:24






Lilia
&
Volstagg



Eleresztettem a fülem mellett a megállapítást, miszerint innen nem rendeltünk, nem óhajtottam rá különösebben reflektálni, mint egy biccentéssel. Nem én szoktam rendelni és mexikói meg még ritkább is volt a listán, mert azt inkább megoldottuk házilag. Sosem panaszkodtam Lili kosztjára, még mindig az hasonlított a legjobban azokra az ételekre, amiket Miexikóban kajáltam. Talán pár összetevő itt nem egészen olyan volt, de ennyi a különbség.
Mintha a nagydarab fickó értette volna a dörgést egy verekedéses - ez esetben lövöldözéses is - szituációban, hogy miképp kell cselekedni. Elég szószátyár volt, mit ne mondjak. De amíg ő dumált, nekem nem kellett és úgy vettem észre, hogy Lilivel egészen szót értettek. Legalábbis a bemutatkozásig, mert mintha Lili egy kicsit kényszeredetten válaszolt volna. Nem az én tisztem volt eldönteni, kit mibe avatunk be, de azért ez így elsőre meredek volt. Amíg nem tudjuk biztosan, hogy a nem ellenség a barátunk-e vajon, addig semmi szenzitív információt nem éreztem szükségesnek kiadni. Elég hamar fel is tűnt neki a kis baki, így én nyugodtan foglalkozhattam a begyűjtendő koszttal és az egérút keresésével. Nekem tökéletesen megfelelt az a hátsó kijárat, ami egyébként is jótékonyan elrejtő helyszínre, a hátsó udvarokba, sikátorokba és szűk utcákba invitált minket. Én tudtam a dolgom, volt egy tervem, hogy a legegyszerűbb lelépési útvonal mégis felfelé lenne, mint ki a nyílt utcára.
- Akkor ne csak beszélj, mutasd be. - nem tudhattam, hogy ő mennyire gyorsan oldja meg, az idő pedig ellenünk dolgozott. Én Lilit könnyűszerrel dobtam fel és dobhattam volna magasabbra is, hogy ne kelljen az utolsó pár centin így nyűglődnie, de majd legközelebb erre jobban odafigyelek. Nekem nem okozott gondot pár szökkenéssel felsasszézni a falon, a végén pedig még meg is dobtam magam a tetőre fel, ahogy némi energiát összpontosítottam a tenyerembe. Úgy pillantottam le Lili mellett a vörös fickóra.
- Szerintem megondja, azt hiszem talált magának létnivalót. - vagy fogalmam sincs, micsodát, mert csak némi hezitálás és sikoltozások kíséretében indult tovább. Ennyit az inkognitóról. De ha már itt volttunk, fent sokkal könnyebb volt elindulni. Azért amikor egy karnyújtásnyira volt tőlünk, lenyúltam érte, hogy felsegíthessem. Talán kicsit nagyobb lendülettel is mint terveztem, de még nem mértem be teljesen a behemót termetét.
- Most már senki nem jön utánunk, hacsak fel nem néz. - mert Volstaggot akkor sem tudtuk volna elrejteni, ha akartuk volna, így inkább elindultam előre, könnyedén szökellve a következő tetőre, az utána lévőre csak akkor tértem rá, ha láttam, senki nem akad el.
I'm a clone of an imbecile,

what are you complaining about?!!

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





La Familia Empty
TémanyitásTárgy: Re: La Familia   La Familia Empty

Vissza az elejére Go down
 
La Familia
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Marvel Universe :: USA-
Ugrás: